Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Dnia 21.07.2010 o 16:44, Siriondel napisał:

Wystarczyłoby, jakbyś spojrzał w menu w listę osiągnięć, gdzie jest jedno, które wymaga,
by ukończyć grę bez ofiar na misji samobójczej :P

A może to podpucha !? nic nie wiadomo...

Spoiler

Po misji Shepard może zginąć przez pewną osobę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2010 o 07:59, Phobos_s napisał:

> Czyli Kasumi jest tą brakującą postacią w menu, gdzie możemy zobaczyć stan naszej
drużyny?

Tak. Stoi z brzegu z prawej strony :)


Okazało się, że to

Spoiler

Legion - geth, którego przyjmujemy do drużyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kasumi i Zaaed [chyba dobrze napisałem o.o?] nie mają z tego co kojarzę własnych miejsc w panelu drużyny - w sensie nie mają własnych pustych spotów w menu drużyny, ot jak kupimy/zassamy odpowiednie DLC i zrobimy konkretnego questa na danego NPC''a pojawi się on kolejno Zaaed najdalej po lewej, Kasum najdaleji po prawej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2010 o 17:00, Michlocks napisał:

Okazało się, że to

Spoiler

Legion - geth, którego przyjmujemy do drużyny.



Legion jest z lewej :) Myślałem, że masz DLC z Kasumi zainstalowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2010 o 17:40, Pietro87 napisał:

Kasumi i Zaaed [chyba dobrze napisałem o.o?] nie mają z tego co kojarzę własnych miejsc
w panelu drużyny - w sensie nie mają własnych pustych spotów w menu drużyny, ot jak kupimy/zassamy
odpowiednie DLC i zrobimy konkretnego questa na danego NPC''a pojawi się on kolejno Zaaed
najdalej po lewej, Kasum najdaleji po prawej.


Aha, czyli tak to działa. Dzięki za wyjaśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2010 o 16:46, Exelius napisał:

Spoiler

Po misji Shepard może zginąć przez pewną osobę :)



Przez kogo? Nie chce mi się jeszcze raz przechodzić, żeby się dowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2010 o 19:25, Feallan napisał:

>

Spoiler

Po misji Shepard może zginąć przez pewną osobę :)



Przez kogo? Nie chce mi się jeszcze raz przechodzić, żeby się dowiedzieć.


Spoiler

Morinth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem właśnie samobójczą misję i mam pewne wątpliwości.

Spoiler

Zginęła mi połowa załogi (Chambers, itd.) i dwaj członkowie drużyny.

Mam save''a bezpośrednio sprzed misji i chciałbym go wykorzystać tak, aby wszyscy pozostali przy życiu. Macie jakieś rady?
Spoiler

Co mówić przed skorzystaniem z przekaźnika Omega 4, etc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2010 o 20:34, Michlocks napisał:

Ukończyłem właśnie samobójczą misję i mam pewne wątpliwości.

Spoiler

Zginęła mi połowa załogi (Chambers, itd.) i dwaj członkowie drużyny.

Mam save''a
bezpośrednio sprzed misji i chciałbym go wykorzystać tak, aby wszyscy pozostali przy
życiu. Macie jakieś rady?
Spoiler

Co mówić przed skorzystaniem z przekaźnika Omega 4, etc?


Spoiler

Z tego co czytałem to warto jak wszyscy członkowie drużyny są lojalni i normandia jest na max ulepszona. Jeżeli chodzi o tą panią która zawsze mówi , że masz nową wiadomości to musialbyś wyruszyć na misję zaraz po tym jak dowiedziałeś się o porwaniu załogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2010 o 20:43, Net_com napisał:

Spoiler

Z tego co czytałem to warto jak wszyscy członkowie drużyny są lojalni i normandia
jest na max ulepszona. Jeżeli chodzi o tą panią która zawsze mówi , że masz nową wiadomości
to musialbyś wyruszyć na misję zaraz po tym jak dowiedziałeś się o porwaniu załogi.



Spoiler

Dammit. To chyba mi się nie uda, bo po tym, jak się dowiedziałem, że ich porwano zrobiłem tę misję, dzięki której zyskujemy lojalność Legiona (mogłem ją najpierw zrobić, a potem te kilka zadań pobocznych, które wykonałem przed nią, to znaczy zrobiłem kilka misji pobocznych, zaatakowano mnie i wtedy zrobiłem jeszcze tę misję dla getha), i po tej misji dopiero zrobiłem tego save''a. Poza tym nielojalni wobec mnie są Jack i Zaeed. Pancerze i działo mam ulepszone. Zostało tylko paliwo i sondy (zwiększenie ich pojemności, coś tak jakby). I tak miałem w planach ponowne przejście gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2010 o 20:47, Michlocks napisał:

>

Spoiler

Z tego co czytałem to warto jak wszyscy członkowie drużyny są lojalni i normandia

> jest na max ulepszona. Jeżeli chodzi o tą panią która zawsze mówi , że masz nową
wiadomości
> to musialbyś wyruszyć na misję zaraz po tym jak dowiedziałeś się o porwaniu załogi.



Spoiler

Dammit. To chyba mi się nie uda, bo po tym, jak się dowiedziałem, że ich porwano zrobiłem
tę misję, dzięki której zyskujemy lojalność Legiona (mogłem ją najpierw zrobić, a potem
te kilka zadań pobocznych, które wykonałem przed nią, to znaczy zrobiłem kilka misji
pobocznych, zaatakowano mnie i wtedy zrobiłem jeszcze tę misję dla getha), i po tej misji
dopiero zrobiłem tego save''a. Poza tym nielojalni wobec mnie są Jack i Zaeed. Pancerze
i działo mam ulepszone. Zostało tylko paliwo i sondy (zwiększenie ich pojemności, coś
tak jakby). I tak miałem w planach ponowne przejście gry.



Aha, jeszcze jedno - po skończeniu gry - importować czy kontynuować, bo nie rozumiem za bardzo, co oba te 'terminy' oznaczają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2010 o 20:53, Michlocks napisał:

Aha, jeszcze jedno - po skończeniu gry - importować czy kontynuować, bo nie rozumiem
za bardzo, co oba te ''terminy'' oznaczają?


Kontynuuj.
Wtedy znajdziesz się spowrotem na Normadii i bedziesz mógł robić kolejne DLCki i gadać z załogą.

Import oznacza, że wrócisz do menu i bedziesz mógł tylko rozpocząć nową grę po imporcie tej samej postaci (albo nowej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak ma się sprawa grania w następną część (3) postacią z tej części (2). Trzeba jedynie zachować ME2 na dysku, czy należy robić coś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2010 o 23:19, Michlocks napisał:

A jak ma się sprawa grania w następną część (3) postacią z tej części (2). Trzeba jedynie
zachować ME2 na dysku, czy należy robić coś jeszcze?

sam save pewnie starczy, a transfer pewnie będzie podobny jak z jedynki do dwójki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej, już mam wszystko uporządkowane.

Spoiler

W samobójczej misji zginęli: Legion (pierwszy technik) i Grunt (członek drużyny), a więc wystarczy ich nie budzić i od razu skorzystać z przekaźnika Omega 4 i wszyscy będą żyć. To znaczy teoretycznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 10:15, Michlocks napisał:

Spoiler

W samobójczej misji zginęli: Legion (pierwszy technik)



Spoiler

Nie wiem, co żeś z Gruntem zrobił, ale żeby Legion przeżył, to poślij z drugą drużyną Garrusa (musi być lojalny), albo Mirandę (musi być lojalna)



>
Spoiler

a więc wystarczy ich nie budzić i od razu skorzystać z przekaźnika Omega 4 i wszyscy
>będą żyć. To znaczy teoretycznie...



Spoiler

Grunta można obudzić szybko i jego zadanie wykonać długo przed ruszeniem po IFF Żniwiarza. Z Legionem jest gorzej, ale EDI mówi, że "przystosowanie modułu do Normandii potrwa trochę", czy jakoś tak. To małe okienko czasu, które trzeba wykorzystać na lojalkę Legiona. Wszystkie pozostałe zadania trzeba mieć już porobione wcześniej. Wtedy wszyscy mogą przeżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 12:15, Feallan napisał:

/ciach/


Spoiler

Grunta jednorazowo wziąłem do drużyny (na czas, kiedy idzie się pod barierą biotyka). Miałem go już dawno lojalnego. Mniej więcej wiem, jak mam to wszystko przeprowadzić, kiedy będę grał nast. razem.



>
Spoiler

ale EDI mówi, że "przystosowanie modułu do Normandii potrwa trochę", czy jakoś tak. To małe okienko czasu, które trzeba wykorzystać na lojalkę Legiona.



Ja źle ją wykorzystałem...
Spoiler

I lojalność getha musiałem zdobyć po tym, jak dostałem szansę lotu przez przekaźnik. Stąd śmierć połowy załogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 12:24, Michlocks napisał:

bum ciach ciach


Spoiler

Barierę musi robić lojalna Samara, albo Jack (chyba, jedyny pewnik to Samara), w tym samym czasie drugą drużynę musi prowadzić Garrus, albo Miransa (lojalni ofc)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Tali dałem do rury a Garrusa do drugiego oddziału. Potem Miranda która przewodzi drugiemu oddziałowi, Jack w polu biotycznym a Grunta do eskortowania ludzi na statek. Do finalnej bitwy wedle uznania, osobiście wziąłem Samarę i Thanea.



Oczywiście lojalki u każdego zaliczone, upgradey statku zrobione, zrobiona większość upów własnych - pancerze, bronie i inne bzdety, poziom idealisty miałem maks romans miałem z Mirandą przy tym podejściu [przy drugim miałem z Samarą ale wtedy coś mi z ustawieniem drużyny nie wyszło i poległo kilka osób, muszę wczytać save kilka ładnych godzin wstecz i pokombinować =)].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować