Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Dnia 31.07.2010 o 22:16, Siriondel napisał:

A tak BTW - liczę, że Bio pojedzie po całości i Shepard umrze, ostatecznie i nieodwracalnie.
Takie zakończenia najbardziej lubię ;)

Tia ja przynajmniej chcę, żeby była taka możliwość zakończenia :)
Śmierć w epickim stylu ze swoją /swoim LI... to by było dobre :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tak bardziej opowiadam się za pomysłem Exeliusa. Możliwość smierci Sheparda pod koniec trzeciej części to bardzo dobry pomysł i zapewne Bioware z niego zkorzysta. W końcu sami mówią że trzecia część będzie bardzo epicka, miejmy nadzieję że tak. Sam Przedstawiciel Ekipy która tworzy Mass Effect przed targami E3 wypowiedział sie że dokładają wszelkich staran aby ME3 było niesamowite, potwierdził także że pierwszych wiadomości o trójce dowiemy się w ciągu kilku najblizszych miesięcy, a więć mysle, jestem prawie pewien że będzie to podczas tegorocznego gamescomu ( 18 - 22 sierpnia ) a więc już bardzo niedługo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2010 o 10:03, xkarionx napisał:

/ciach

Na Gamescom dostaniemy pewnie nowy Weapon Pack i date premiery dodatku Lair of the Shadow Broker, zaznaczam, że bronie, które widzieliśmy na screenach nie są w dodatku z SB, jest to oddzielny pack, który wyjdzie przed SB, ale małe info na temat ME3 by też nie było takie złe :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2010 o 13:03, xkarionx napisał:

Chyba masz racje chociaż mogą zrobic tak że juz na gamescomie będzie premiera nowego
DLC a w dodatku pokażą pierwszy teaser z ME3.

Ta, pierwszy tease z ME3. I co potem? Będę musiał tyle miesięcy żyć zachęcony tym teaserem, bo pewnie nic więcej długo się nie ukaże? :P Wtedy dopiero nie będę mógł się doczekać ;) O nie, już wolę, żeby nic nie było. Dajcie spokój, niech BioWare się wypalą z dodatkami, do ME3 jeszcze minimum półtora roku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2010 o 13:07, Siriondel napisał:

/ciach

Pierwszy teaser ME ? luty, pierwszy teaser ME2 ? luty, patrząc na rok fiskalny EA i "coś dużego" w lutym 2011 z Mass Effecta to jak dla mnie może być tylko jedno, teaser :)
W sumie byłoby nawet lepiej bo jak dla mnie z tym Dragon Age 2 to się trochę pośpieszyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No mozliwe że troszeczke macie racji. Może rzeczywiście teaseru nie będzie no ale jakieś chociaż wstepne wiadomosci na temat ME3 to napewno bedą. Swoją droga ciekawe ile jeszcze wyjdzie pełnych DLC? Mysle że oprócz tego DLC z Liara to wyjdą jeszcze góra dwa DLC. ( No i właśnie dziś zostałem zmuszony do zakupienia nastepnej paczki punktów Bioware no cóż innego sposobu nie ma :( )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ilość się nie liczy, a jakość. Dopóki będą jakościowo porównywalne lub lepsze od Overlorda i Kasumi, będę je kupował. I o ile będą mieć sens, a nie masa takich samych pobocznych opowieści bez znaczenia. Kolejnych porcji zbędnego ekwipunku również kupować nie zamierzam, choć będziemy mieć jeszcze pewnie paczki ze strojami.

Mnie najbardziej interesuje teraz to, co się wydarzy po ME2. Za jakiś tydzień kupuję Mass Effect: Retribution i oczekuję, że wreszcie zacznie się wszystko składać w całość, dwie historie - z książek i z gier, które na teraz toczą się jakby "zbyt osobno" .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No co do książek i gry masz racje historie są zbyt oddzielne chociaż sie nawzajem uzupełniaja i tworzą wspólnie pewne uniwersum. Co do kwestii płatnych DLC typu ubrania i dodatkowe pancerze czy bronie to raczej nie zamierzam ich nigdy kupować. No i na koniec mam pewne dziwne pytanie. Czym różni się tarcza od bariery? Otóż w osiągnięciach jest napisane aby odkrztałcić 25 barier, ale czy to jest to samo co tarcza? No a jesli nie to czym sie różnią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bariera to biotyczna osłona, którą wytworzyć potrafi biotyk i w grze ma kolor fioletowy. Tarcza to rodzaj osłony kinetycznej wytwarzanej przez kombinezon/pancerz i ma kolor niebieski. Na tarczę działa Przeciążenie, zaś na bariery Odkształcenie.
Barierami zwykle posługują się najemniczki asari i szturmowcy, w tym salariańscy szturmowcy Zaćmienia, tarcz może używać każdy, na kogo ciało można wrzucić jakiś kombinezon czy pancerz. Z reguły to najemnicy Błękitnych Słońc i potężniejsze mechy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AAAHHHHAAA.... :D Wielkie , dzieki w życiu bym chyba nie mógł się skapnąć. Myslałem że to czysty przypadek że ktoś ma tarcze albo barierę. No dobra mam jeszcze jedno pytanie jesli włączę niewidzialność to nikt ale to całkowicie nikt mnie nie widzi? Nawet bossowie tez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2010 o 15:07, xkarionx napisał:

/ciach

Tak bossowie też Cie nie widzą.

Co do książek

Spoiler

stawiam na Graysona jako Sarena v2 w ME3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2010 o 15:23, Exelius napisał:

> /ciach
Tak bossowie też Cie nie widzą.

Co do książek

Spoiler

stawiam na Graysona jako Sarena v2 w ME3 :)


Spoiler

Grayson ? a kto to przypomnij mi bo nie pamietam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O rany. Skończyłem ME2 po raz drugi i... nadal jest fantastycznie :]
Mam taki głupi problem, że wszyscy byli lojalni, na misję poleciałem od razu załogę ocaliłem. Wszystkie ulepszenia statku miałem. nikt nie zginął. Przynajmniej tak mi się wydawało bo nie było żadnej scenki czy informacji, że ktoś padł. A gdy wróciłem na Normandię, ( po wybraniu" Kontynuuj") okazało się, że nie ma Mordina. Czemu? Co zrobiłem nie tak? Do tunelu Tali. Drugi zespół Miranda, biotyk - Samara, zespół następny Garrus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2010 o 19:16, Siriondel napisał:

W takim razie gdzie był Mordin? Zabrałeś go ze sobą, dałeś do eskorty, czy zostawiłeś
do Hold the Line Score?


Nie brałem go nigdzie. Łaził zawsze z drugą ekipą. Do niczego go nie wybierałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2010 o 19:20, le2enda napisał:

Nie brałem go nigdzie. Łaził zawsze z drugą ekipą. Do niczego go nie wybierałem.

Bug. Kolejny znany i nielubiany. Mordin ma tendencję do takiego ukradkowego umierania, jako najsłabszy członek drużyny do testu obrany drzwi. Czasem się zdarza, czasem nie, miałeś akurat pecha. Rozwiązaniem tego problemu jest zabranie Mordina spod drzwi, czyli albo wysłanie go do eskortowania załogi na Normandię, albo zabranie do na finałową walkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2010 o 19:20, le2enda napisał:

> W takim razie gdzie był Mordin? Zabrałeś go ze sobą, dałeś do eskorty, czy zostawiłeś

> do Hold the Line Score?

Nie brałem go nigdzie. Łaził zawsze z drugą ekipą. Do niczego go nie wybierałem.


Mi też padł, choć nie wyznaczałem go do żadnego zadania. : /

Ale w sumie i tak go nie lubiłem. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi tam nigdy nie umarł dlatego że nigdy nie kontynłowałem gry po przejsciu jej wątku fabularnego. A tak apropo jak przejdzie sie gre i zdecyduje grac dalej to potem w każdej chwili można z tego zrezygować i zakończyć grę? ( Chodzi mi o coś takiego jak przycisk F po zakończeniu niektórych misji gdzie mogłeś pozostać lub wrócić do miasta po wykonanej misji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również skończyłem po raz drugi. Wszyscy przeżyli (załoga+drużyna, ofc.)

Setup: rury - Tali, 1. skład - Garrus, tarcze - Samara, 2 skład - Garrus, eskorta - Jacob, finałowy team - Mordin+Garrus.

Wzorowałem się na wcześniej podanym poradniku - http://www.giantbomb.com/mass-effect-2/61-21590/how-to-survive-the-suicide-mission-no-plot-spoilers/35-385092/

Mam pytanie - właśnie ukończyłem 3 romanse (Miranda przed lotem przez przekaźnik, po misji samobójczej Tali, potem Jack). Skończyło się tak, że wszystkie trzy nie chcą ze mną rozmawiać. Mam save''a sprzed tego wszystkiego (zaraz po powrocie z misji samobójczej) - warto to wszystko jakoś uporządkować (wybrać jedną)? Chodzi mi tu o wybór pod ME3.
Poza tym - było coś wspominane o tańcu Kelly Chambers po powrocie - jak to 'aktywować'?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować