Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Dnia 03.08.2010 o 21:39, Olamagato napisał:

Nie przeszkadza bo czego nie widzisz, tego nie wiesz.


Trafiłeś w sedno. Na pewno było tak też w moim przypadku - m.in. właśnie z wiadomościami galaktycznymi - i rzeczywiście zastanawiam się nad przejściem pierwszej części, a następnie ME2.

Spoiler

Co do bonusów - gdy przechodzisz grę po raz drugi, również dostajesz pewne udogodnienia, które m.in. pozwalają Ci osiągnąć 30. poziom (jest za to achievement).



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2010 o 22:12, Pietro87 napisał:

Heh. Najwyraźniej należy po prostu strzelać atomówką pod "nogi". A ja zapewne trafiałem w robota lub pocisk leciał jeszcze dalej i robił mniejsze szkody.
Ale pociesza mnie, że dobrze kombinowałem. Wystrzeliwałem dokładnie z tego samego miejsca. Tylko trochę za wysoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i zapewne u ciebie trudnością jest skala poziomu botów względem twojej postaci, jak widać tu koleś nie przebił granicy 10lvli co mu zapewnia 1 strzałowe KO.
Ale insanity "wymiata" =P pamiętam moje niezapomniane wrażenia ze spotkań z pretorianami, chyba nic prócz ninja gaidena tak mi nie podbijało poziomu irytacji i ekscytacji grą za jednym zamachem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki.

Ostatnio dorwałem taką zabawkę _RCW ME2 ModManager_
I zauważyłem że jest tam opcja edycji pliku Coalesced
Jest tam wiele opcji związanych z grafiką , poziomem trudności itp.

Pytanie brzmi czy warto tym się bawić i czy można uzyskać jakieś konkretne efekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 15:10, The-Darkest napisał:

Hmmm, a ktore DLC sa darmowe?:) i jak mozna je pobrac? z poziomu gry logujac sie do cerberusa?:)


Darmowe są:
Firewalker Pack
Cerberus Arc Projector
Normandy Crash Site
Cerberus Weapon and Armor
Zaeed - The Price of Revenge

plus z wersji kolekcjonerskiej:
Collectors'' Weapon and Armor

A jesli masz DA:O to jeszcze Blood Dragon Armor

Logujesz się na stronie http://social.bioware.com i tam w zakładce "your registered game promotions" ściągasz instalatory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 15:38, The-Darkest napisał:

> Logujesz się na stronie http://social.bioware.com i tam w zakładce "your registered
game
> promotions" ściągasz instalatory.

Rozumiem, ze musze najpierw zarejestrowac gre?:)

Tak rejestrujesz grę i wtedy wpisujesz wszystkie posiadane kody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 15:38, The-Darkest napisał:

Rozumiem, ze musze najpierw zarejestrowac gre?:)


Oczywiście :) W zakładce "redeem promo code" :) Tam wpisujesz kod Cerberusa i pozostałe które masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto jeszcze dodać że za 1600 pkt [jakieś 55-56zł] możesz kupić praktycznie wszystkie ważniejsze płatne DLC [no ok nie starczy 160 pkt na jeden z item packów]

Imho najlepiej wydać te pkt na : Overlord Pack + Kasumi - Stolen Memory + Aegis Pack + opcjonalnie którykolwiek item pack za 160pkt np Equalizer Pack lub Firepower Pack, od bidy na Alternate Appearance Pack.

Ale to tylko dla planujących wybulić kasę na DLC [ja tam odżałowałem te 5 dyszek... w sumie nie było tak źle w stosunku cena-jakość]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 16:35, Pietro87 napisał:

/ciach

Wszystkie DLC razem zsumowałem na swoim blogu wyszło 64 zł bez DLC teraz dodając Firepower liczmy 70 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... wychodzi mi 1760 pkt czyli +/-71-72zł zaleznie jak "ojro" będzie stało =)
I jeszcze zostanie 240 pkt na ewentualne przyszłe popierdółki =P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 07:30, L33T napisał:

Pograj w ME 1, raz że łykniesz świata, a dwa że będziesz miał własne wybory :)


Niby tak, ale czytałem sporo opinii według, których importowanie postaci z ME i wybory w nim dokonane są tylko tłem i nie mają prawie żadnego wpływu na fabułę ME 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 17:31, HumanGhost napisał:

> Pograj w ME 1, raz że łykniesz świata, a dwa że będziesz miał własne wybory :)

Niby tak, ale czytałem sporo opinii według, których importowanie postaci z ME i wybory
w nim dokonane są tylko tłem i nie mają prawie żadnego wpływu na fabułę ME 2.

Aha, to lubię najbardziej "czytałem" :) czytać można, pisałem to nie raz powtórzę się znowu, gra nie importowana jest pusta (serio) tyle w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 17:31, HumanGhost napisał:

> Pograj w ME 1, raz że łykniesz świata, a dwa że będziesz miał własne wybory :)

Niby tak, ale czytałem sporo opinii według, których importowanie postaci z ME i wybory
w nim dokonane są tylko tłem i nie mają prawie żadnego wpływu na fabułę ME 2.



No nie powiedział bym że nie mają tak "żadnego" wpływu na fabułę. Ok na główną oś nie mają, ale w kontekście trylogii i tego co się ma dziać w trzeciej części wpływ mogą mieć ogromny, sporo decyzji w obu grach o tym decyduje.

Nie chcę ci tu spoilerowac bo nie grałeś jeszcze ale z ułożenia wydarzeń w ME2 widać wyraźnie że na finał [wielki finał trzeba by dodać] wybory w obu partiach mogą mieć niebagatelny wpływ


========================================
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
========================================

SPOILER dla tych co już grali :

Spoiler

Chodzi mi o sojusze np z królową raknii i jej nacją, sojusz z gethami, sojusze z quarianami, kroganami, teoretycznie nieformalne, ale prowadzenie odpowiednio rozgrywki wyraźnie sugeruje że finał walki ze żniwiarzami może się odbyć jako batalia wielu nacji, eskalacja konfliktu na wielką skalę etc...
Nie zdziwił bym się nawet jak by od powodzenia wygranej ze żniwiarzami w trójce zależało to ilu sojuszników udało nam się zjednać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 17:31, HumanGhost napisał:

Niby tak, ale czytałem sporo opinii według, których importowanie postaci z ME i wybory
w nim dokonane są tylko tłem i nie mają prawie żadnego wpływu na fabułę ME 2.


To się tylko tak wydaje.

Podam Ci przykład ale postaram się go za bardzo nie zespojlować.

Spoiler

W ME1 masz pewną decyzję do podjęcia w związku z kroganinem Wrexem. Od tego jak postąpisz zależy jak potoczą się Twoje misje w ME2 na planecie Tuchanka. (mam nadzieję, że jest to jasne ale nie zdradzam za dużo :) )

Poza tym jest w ME1 jeszcze misja na Peak 15. Od tego co tam zrobisz zależeć będzie nie tylko pewna (całkeim przyjemna) rozmowa w ME2 ale według wszelkich przesłanek, także pewne wydarzenia w ME3...


Tego byś już pewnie nie chciał stracić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 06:12, HumanGhost napisał:

Hehe widzę, że opinie są podzielone. Trzeba się będzie jeszcze zastanowić przed odpaleniem MS 2. :)

Ja bym Ci radził najpierw łyknąć jedynkę.
Po pierwsze piękne lokacje. Na przykład pierwszy raz w grze wykorzystano koncepcję wirującego torusa. Wygląda to tak niezwykle, że w ME2 tylko z powodu tego wyglądu dołączono tę lokację do gry mimo iż nie ma to większego sensu. Jest to główny okrąg Cytadeli.
Po drugie możesz jeździć świetnie uzbrojonym "czołgiem", którego zdolności manewrowe i możliwości jazdy po górach nic istniejącego w rzeczywistości nie przebije. Widoki jakie są na planetach są świetne nawet jeżeli nie ma na nich nic specjalnego do roboty poza znajdowaniem surowców i kawałków pobocznej fabuły.
Po trzecie poznajesz kawał niezłej fabuły, w ogóle dowiadujesz się kim jest Shepard, co to jest Akuze, Skyliański Blitz i co stało się na Terra Nova.
Po czwarte możesz zawitać na nasz Księżyc (z widokiem na Ziemię). Jest tam do wykonania jedna średniej wielkości misja.
Po piąte poczujesz klimat horroru gdy ziemia się zatrzęsie i przed Tobą wylezie z ziemi Worm. I będziesz go czuć na każdej planecie, którą odwiedzisz bo nie będziesz wiedział, która planeta jest zarażona tym paskudztwem.
Po szóste, kiedy przejadę dwiema zaimportowanymi postaciami ME2, to wracam do jedynki przejechać ją inaczej kolejną postacią, żeby znowu zaimportować do dwójki.
Nie chcę myśleć co będzie jak będę miał do dyspozycji jeszcze ME3...
I po siódme jedynka ma już patcha 1.02, co rozwiązało większość problemów, które tak skutecznie męczyły graczy w poprzednich latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować