Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Witam
Mam pytanie o graficznego buga w grze (przynajmniej u mnie). Dodatkowa misja Garrusa gdy chce wykończyć Sidonisa. Moment w którym leci na spotkanie z Sidonisem (już po dialogu z Harkinem w magazynach) otóż w tle mam przekłamania graficzne. Jakby w pewnych miejscach błędnie była wyświetlana grafika takie smużenie tła. Jak efekt stereoskopowy. Grafa GF 8600 czyli Nvidia. Czy ktoś miał ma coś takiego? Bo podczas dialogu na tym tle komp zaliczył mi zwis. Gra prawie na ukończeniu, do tej pory żadnych problemów nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dosyć oczywiste jest, że wpływa na ilość zdobywanych punktów moralności. Wykorzystanie opcji przerwania zwiększy ilość otrzymanych po dialogu punktów zgodnych z nią, niewykorzystanie - punktów przeciwnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś nawiązania fabularne w ME2 do 1 ? Niestety w ME1 nie grałem, a teraz jest okazja żeby kupić dwójkę (promocja EA!) tylko nie wiem czy to nie będzie jakimś problemem, że nie grałem w jedynkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2010 o 12:51, lolko7 napisał:

Witam
Mam pytanie o graficznego buga w grze (przynajmniej u mnie). Dodatkowa misja Garrusa
gdy chce wykończyć Sidonisa. Moment w którym leci na spotkanie z Sidonisem (już po dialogu
z Harkinem w magazynach) otóż w tle mam przekłamania graficzne. Jakby w pewnych miejscach
błędnie była wyświetlana grafika takie smużenie tła. Jak efekt stereoskopowy. Grafa GF
8600 czyli Nvidia. Czy ktoś miał ma coś takiego? Bo podczas dialogu na tym tle komp zaliczył
mi zwis. Gra prawie na ukończeniu, do tej pory żadnych problemów nie było.

Ja mam identycznie, tylko bez zwisu. Lecz jest to zawsze w tym samym miejscu i nigdzie indziej, więc już na to uwagi nie zwracam.;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2010 o 14:11, nolif3r napisał:

Czy są jakieś nawiązania fabularne w ME2 do 1 ? Niestety w ME1 nie grałem, a teraz jest
okazja żeby kupić dwójkę (promocja EA!) tylko nie wiem czy to nie będzie jakimś problemem,
że nie grałem w jedynkę.


Polecam zagrać w ME1 przed ME2. Przede wszystkim dlatego, że grając w pierwszą część możesz importować save''a z ukończonej gry i swoje decyzje przenieść do ME2. W drugiej części spotykasz kilku znajomych z poprzedniej gry i wg mnie warto byłoby ich znać. ME1 jest dobrym wprowadzeniem do uniwersum gry. Samych nawiązań też jest sporo. Poza tym, jak zagrasz w ME2 i ci się spodoba to pewnie i tak sięgniesz po pierwszą część ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś dlaczego cena ME2 tak spadła? Czyżby miała za chwilę wyjść jakaś edycja z dołączonymi dlc? Bo się zastanawiam czy kupić teraz czy jeszcze poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2010 o 16:18, berbelek napisał:

Orientuje się ktoś dlaczego cena ME2 tak spadła?

Bo według analityków EA opłacało się ją obniżyć.
>Czyżby miała za chwilę wyjść jakaś edycja

Dnia 17.08.2010 o 16:18, berbelek napisał:

z dołączonymi dlc? Bo się zastanawiam czy kupić teraz czy jeszcze poczekać.

EA raczej rzadko wydaje swoje gry w zestawach z dlc. Zazwyczaj trzeba je kupić osobno.
Moim zdaniem musiałbyś poczekać jeszcze z rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słaba prowokacja...

Żeby nie było, że totalny OT - nie ma takowego "wdzianka" bo to nie jest ni w ząb nawet podobne uniwersum [jedyne podobieństwa - oba rozgrywają się w erze lotów kosmicznych].


@lolko7

Normalna sprawa, zwykłe partactwo twórców ciągle nie poprawione w żadnym patchu, tak jak i tzw "flickering textures" np na oczach bohaterów w kilku cut-scenkach. Nikłe szanse, że kiedykolwiek to poprawią, bogu dzięki takich wpadek jest bardzo niewiele i nie rażą tak strasznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2010 o 17:08, Konradfus napisał:

Żeby tylko dali jakś edycje kolekcjonerską na PS3 :D swoją drogą to dobrze bo gra jest
rewelacyjna i każdy powinien w nią zagrać :]

Podobno mają być godziny dodatkowego contentu, ale nic więcej o tym nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie będzie wyglądać tak ME2 PS3 za 199 zł, a w tym wszystkie dodatki + w styczniu wyjdzie taka sama wersja na inne opcje (PC i Xbox) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam długo mnie na tym forum nie było ( chyba z rok ) ostatnio dorobiłem się kompletu ME i ME2. I o ile w pierwszej części tylko na Virmir utraciłem Kaidana o tyle w ME patrząc po odznakach widzę że da się cały team utrzymać tylko... jak? Pierwsza strata przy drzwiach które się ... zacinają, druga różnie albo spacer z biotykami albo część oddziału sabotującego.
Czy by był ktoś taki kto by mi powiedział jak cały team przeciągnąć przez bazę "zbieraczy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2010 o 20:30, Siriondel napisał:

Mam dwa pytania co do tamtego posta.
1.

Spoiler

Czy wykonanie zadania z bazą gethów dla Legiona = zdobycie jego lojalności? Bo jego status pozostał niezmieniony... chyba że to kwestia wyboru zabić gethy/naprawić gethy(ja wybrałem naprawę)?


2.
Spoiler

Jeśli Jack nie jest lojalna(jako jedyna w zespole, nie licząc jeszcze wyżej opisanego Legiona), to na pewno zginie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2010 o 20:41, Lfdracon napisał:

Mam dwa pytania co do tamtego posta.


1. Tak. Niezależnie od podjętej decyzji zdobywasz jego lojalność. Gethy zainstalowane w Legionie same nie umieją podjąć decyzji, więc zostawiają ją Shepardowi.
2. Nigdy nie ma tak, że "na pewno zginie". Wszystko zależy od tego, kto i ilu członków załogi zostało Ci do obrony drzwi. Jeżeli zostawiłeś najlepszych zawodników do tematu (wymieniłem ich w tamtym poście) to i pewnie ze dwóch czy trzech nielojalnych mogłoby być i wszyscy by przeżyli. A jeśli tylko z Jack jest problem, to nie ma się o co martwić, jeżeli jak dotąd zachowałeś komplet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować