Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Dnia 11.09.2010 o 16:22, Patryk_R1 napisał:

Odnośnie jakości utworów muzycznych w ME i ME2, to zdecydowanie utwór z listy płac z
ME1 bije na głowę ten z ME2 (taka jest moja opinia).


Pewnie dlatego wam się podoba bo w główny motyw jest bardziej wyrazisty ;) przy tym bardziej minimalistyczne podejście jest zauważalne w pierwszym zarówno z motywami z muzyki elektronicznej lat 80 gdzie ten nowy jest po prostu... nowy, ma brzmienia bardziej nowoczesne. Nie wyobrażam sobie 3 bez tego utworu tak czy siak ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też zdecydowanie bardziej wolę soundtrack z Mass Effect 2, prawie wszystkie kawałki brzmią dobrze także poza grą :) Ostatnio wyszedł Mass Effect 2: Atmosferic - zbiór 9 kawałków z gry, niepublikowanych wcześniej osobno. Sample są dostępne m.in. tutaj: http://www.amazon.com/Mass-Effect-2-Atmospheric/dp/B00417FDIC/ref=pd_sxp_f_pt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O dzieki, lukne sobieO dzieki, lukne sobie, co do waszej rozmowy to mi tez bardziej podobaja sie te kawałki z ME2. Mam pytanko co daje moc Pancerz Technologiczny?,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2010 o 15:49, xkarionx napisał:

Ten wybuch jest silny i fajny? Czy taki sobie?


Właściwie to nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Raz odpaliłem grę od początku, bo zaintrygowała mnie ta umiejętność, ale długo po tym nie grałem. Mogę tylko powiedzieć, że oprócz wybuchu ulepsza twoje tarcze, zapewne dobrze sprawia się przeciw wrogom dążącym do zwarcia (np. zombi itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przesłuchałem te kawałki z Atmospheric akurat te były już takie sobie nic w sumie ciekawego. I jeszcze jedna zasadnicza różnica między OST z 1 a 2.. to to że z pierwszej części kawałki są strasznie krótkie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś sposób na poprawieni tekstów w grze? Często gęsto podczas rozmów pojawiają się paskudne tekstury tła czy ubrań. Podobnie tekstury podłoża. Wszystkie ustawienia mam na maksa, ale może jest sposób na ich poprawę, tak jak to miało miejsce w "jedynce".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lojalność można zdobyć zawsze, nawet z Jack mi się udało mimo że wcześniej miałem z nią problemy odkąd stanąłem po stronie Mirandy ale czy można się pozbyć lojalności kompanów? Chciałem przejść końcówkę by został tylko Joker. Udało mi się jedynie tak że został Shepard, Miranda, Grunt i Samara, resztę personelu też straciłem ale oni są lojalni i po prostu nie da się ich załatwić :/ a nie chce grać od nowa całej gry, jest jakiś sposób pozbycia się lojalności? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele sposobów na nie przejscie gry. Co do lojalności to można ją stracić np podczas kłutni mirandy z Jack i Tali z Legionem. A także poprzez żle wykonanie misji lojalnościowych Thana, Samary i Zeada. Dodatkowo możesz wogóle nie wybudzać Grunta a Legiona wysłać do Cerberusa a także wogóle nie werbować Kasumi.. Ale ja radziłbym ci zacząć odnowa bo tak to możliwe że ci się już to nie uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się Wam wydaje, kim właściwie jest

Spoiler

Zwiastun

?
Spoiler

Przypuszczam, że to Żniwiarz, którego widzimy w scence finałowej(odbierający kontrolę od generała Zbieraczy).
Swoją drogą, bardzo dziwnie wymyślili sprawę z ludzkim Żniwiarzem. Wszyscy Żniwiarze(w tym Suweren) są do siebie dość podobni - z "mackami" u dołu. A ludzki konstrukt nijak do tego nie pasuje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2010 o 17:13, xkarionx napisał:

Jest wiele sposobów na nie przejscie gry. Co do lojalności to można ją stracić np podczas
kłutni mirandy z Jack i Tali z Legionem. A także poprzez żle wykonanie misji lojalnościowych
Thana, Samary i Zeada. Dodatkowo możesz wogóle nie wybudzać Grunta a Legiona wysłać do
Cerberusa a także wogóle nie werbować Kasumi.. Ale ja radziłbym ci zacząć odnowa bo tak
to możliwe że ci się już to nie uda

Chodzi mi bardziej o to czy da się mając wszystkich lojalnych, zabić ich i Sheparda podczas finałowej misji.

Spoiler

Próbowałem już wszystkiego nie zrobiłem ulepszeń, zgieło mi 3, potem wybierałem nie właściwych do poszczególnych zadań, np. zamiast technika wysłałem zołnierza to szybu i takie tam - to wiadomo, ale na samym końcu zostaje mi dwóch lojalnych, którzy pomagają Shepardowi wejść do Normandii.. chyba żeby zobaczyć to zakończenie nie tylko na youtube, będę musiał przejść grę od nowa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mając cały skład lojalny nie miałeś możliwości

Spoiler

uśmiercenia kogoś z ekipy przez wysłanie go jako eskorty z załogą(nielojalny ginie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2010 o 17:34, Lfdracon napisał:

Jak się Wam wydaje, kim właściwie jest

Spoiler

Zwiastun

?


Spoiler

To jeden ze Żniwiarzy, tak jak Suweren. Kontrolował tego Generała Zbieraczy, a co za tym idzie kontrolował całą rasę.


Dnia 12.09.2010 o 17:34, Lfdracon napisał:

Spoiler

Swoją drogą, bardzo dziwnie wymyślili sprawę z ludzkim Żniwiarzem. Wszyscy Żniwiarze(w
tym Suweren) są do siebie dość podobni - z "mackami" u dołu. A ludzki konstrukt nijak
do tego nie pasuje :/



Spoiler

Bo to był Żniwiarz na bardzo wczesnym etapie "rozwoju". Przeca ostatni boss nazywał się "Ludzka larwa". Trochę to niejasne, fakt, ale chyba chodziło właśnie o to, że każdy Żniwiarz był budowany z jednej rasy i na początku swojego życia ich przypominał. Tak mi się przynajmniej wydaje.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2010 o 17:34, Lfdracon napisał:

Jak się Wam wydaje, kim właściwie jest

Spoiler

Zwiastun

?
Spoiler

Przypuszczam, że to Żniwiarz, którego widzimy w scence finałowej(odbierający kontrolę
od generała Zbieraczy).
Swoją drogą, bardzo dziwnie wymyślili sprawę z ludzkim Żniwiarzem. Wszyscy Żniwiarze(w
tym Suweren) są do siebie dość podobni - z "mackami" u dołu. A ludzki konstrukt nijak
do tego nie pasuje :/



masz linka do wikipedia, pod koniec jest napisane czym jest Zwiastun ;P

Spoiler

a różnoroność Zniwiarzy można podziwiać w ostatniej scenie gry, jak tak lukałem to się trochę różnią, choć fakt ludzki Żniwiarz jest dosyć orginalny ;P


http://pl.wikipedia.org/wiki/Postaci_z_uniwersum_Mass_Effect

Co do twojej odpowiedzi to:
Spoiler

Dlatego nikogo nie wysłałem do eskorty, to był sposób na pozybycie się załogi Normandii - sekretarki, lekarki, kucharza ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować