Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Dnia 14.04.2011 o 20:51, zelda_2 napisał:

Czy misje lojalnościowe trzeba wykonywac od razu po zleceniu ?


W ogóle nie musisz ich wykonywać, ale jeśli chcesz je robić to możesz kiedy chcesz. Niemniej, polecam zabrać się za nie przed misją na

Spoiler

martwym Żniwiarzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym się dowiedzieć, jakie kluczowe dla fabuły decyzje są podjęte gdy rozpoczyna się Mass Effect 2 bez zapisanego save lub komiksu na PS3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się z jaką historią będziesz grał? Mam wersje na PC ale podejrzewam że w tej na PS3 będzie tak samo, a więc po kolei:

Spoiler

- Destiny Ascension razem z Radą został zniszczony
- Na stanowisko przewodniczącego nowej Rady wybrany został Udina
- Wrex zginął na Virmire
- Na Virmire Shepard poświęcił Kaidana jeśli był facetem i poświęciła Ash jeśli była kobietą
- Królowa Rachni została zabita
- Prawie wszystkie lub wszystkie questy poboczne były albo nietknięte albo rozwiązane po stronie Renegata (no survivors) więc nie spotykasz związanych z nimi postaci (może poza jednym przypadkiem, nie jestem tu pewien bo już dawno nie grałem z tak paskudną historią)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 23:34, Karharot napisał:

Spoiler

Na stanowisko przewodniczącego nowej Rady wybrany został Udina


Należy przestać to powtarzać, bo to nieprawda.

Spoiler

Podczas testu Mirandy sprawdzającego pamięć Shepa, który przeprowadza ona na Kodiaku przed lądowaniem we Freedom''s Progress pada pytanie o to kto został wybrany.

Jaką odpowiedź tam wybierzemy - taki będzie stan faktyczny. Ja nawet importowałem zapis z dokonanym wyborem a w ME2 w tym miejscu specjalnie odpowiedziałem źle z ciekawości. I co się okazało? Że i tak miałem rację mimo że co innego wybrałem na koniec ME1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w misji pomocy Jack czyli tej gdzie trzeba było

Spoiler

polecieć na planetę i wysadzić bombę. No i teraz jest mały problem. Bo jest tam pomieszczenie z "bossem" Kurck, czy jakoś tak się nazywał. I ja go bez problemów zabiłem tak jak resztę. I problem polega na tym, że jestem w tym specjalnym pomieszczeniu do walki i wszystkie drzwi są "na czerwono". Nie mogę nigdzie wejść, a radar prowadzi mnie do drzwi przy których ktoś mówi mi "odejdź", czy mam przechodzić tą misję jeszcze raz, czy może leży coś na ziemi czego jeszcze nie widziałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że jeśli importujemy save''a to pytanie

Spoiler

o członka Rady jest zadane tylko dlatego, gdyż..importer sejwów czyta tylko wybory do losu Ascesion. Z kolei jeśli odpalimy grę bez wczytywania sejwa z jedynki, to domyślnie Udina zostaje członkiem Rady, a Miranda nie zadaje żadnego związanego z nim pytania. Jeśli chcesz to sprawdź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wczytać autozapis. Jeśli to nie pomoże, chyba najlepiej będzie przejść misję od nowa. Nie ma co rozpaczać - to raptem 20 minut, góra pół godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie skończyłem gre Mass Effect 2 na PC jestem tu nowy i słyszałem o wielu różnych zakończeniach tej gry. Chodzi mi o to że to pierwsza częśc tej gry w którą gram i chciałbym wiedzieć co dokładnie mam zrobić grając jeszcze raz importem tej postaci co właśnie skończyłem grę aby wszyscy przeżyli, bo u mnie doszło do dość dziwnego przebiegu zdarzeń i nie mogę sobie wybaczyć śmierci 4 członków załogi + kilku z obsługi statku. Mój scenariusz jest taki: zanim docieram do statku żniwiarzy ginie Tali przez wybuch reaktora, potem do szybu idzie Thane i ginie przy drzwiach, potem te robaki porywają mi legiona przy momencie z osłoną Jack, a na końcu i ona ginie przy obronie statku.The End. Chciałbym wszystkich ocalić HELP! PS: miałem prawie wszystkich lojalnych, kilka ulepszeń statku wszystkie misje lojalnościowe ukończone chodź nie poszło mi z Samarą. Trochę się rozpisałem i proszę o odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Używaj opcji spoiler.

Spoiler

2. Zrób wszystkie misje na lojalność.
3. U każdego członka Twojej ekipy jest opcja dialogowa [Rozwój technologii] - jeden unikatowy upgrade na łeb, polecam wszystkie porobić.


4. Patrz przypięty post, pkt. 5...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania odnośnie dodatku Handlarza Cieni.

Spoiler

Otóż co mi dają te kamerki - materiały video? Gdzie widzę co znane mi postacie popełniły jakieś zbrodnie itp. Np. mam materiał odnośnie tej Asari, która rządzi na Omedze, i wiele innych, po co mi to, jak i tak później nie ma do tego kwestii dialogowych w rozmowach z tymi osobami??

Druga sprawa to już bardziej do całej gry, jak zdobywa się ulepszenia broni, otóż mam 6 na 7 ulepszeń snajperki i brakuje mi jednej do wykonania misji medalowych, na ulepszenie całkowite jednego rodzaju broni :/ tyle, że zasoby mam w nadmiarze, brakuje mi jednak nadal opcji ulepszenia snajperki na ten 7 poziom i jak to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw dane ulepszenie musisz kupić w sklepie/znaleźć w trakcie misji. Jeśli już ukończyłeś grę, poodwiedzaj wszystkie stacje kosmiczne - Omegę, Cytadelę, Ilium, Tuchankę, rozejrzyj się po wszystkich miejscach, w których można kupować ulepszenia. Jeśli żadnych już nie ma, są nikłe szanse na znalezienie jakiegoś ulepszenia w misjach N7 (poboczne, trzeba skanować planety w poszukiwaniu anomalii). A jeśli zajrzałeś już w każdy kąt układów Terminusa i nadal brakuje Ci jakiegoś ulepszenia, to znaczy że przegapiłeś je podczas misji(rekrutacyjnych, lojalnościowych, pobocznych) i jedyne co możesz zrobić, to przejść grę jeszcze raz. W sieci krąży gdzieś tabelka z rozpisanymi ulepszeniami i miejscem, w którym można je znaleźć. Jeśli ją znajdę, podeślę link.

EDIT: Jest: http://masseffect.wikia.com/wiki/Upgrade_Guide , część Upgrades by Type

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2011 o 20:16, Lfdracon napisał:

Najpierw dane ulepszenie musisz kupić w sklepie/znaleźć w trakcie misji. Jeśli już ukończyłeś
grę, poodwiedzaj wszystkie stacje kosmiczne - Omegę, Cytadelę, Ilium, Tuchankę, rozejrzyj
się po wszystkich miejscach, w których można kupować ulepszenia. Jeśli żadnych już nie
ma, są nikłe szanse na znalezienie jakiegoś ulepszenia w misjach N7 (poboczne, trzeba
skanować planety w poszukiwaniu anomalii). A jeśli zajrzałeś już w każdy kąt układów
Terminusa i nadal brakuje Ci jakiegoś ulepszenia, to znaczy że przegapiłeś je podczas
misji(rekrutacyjnych, lojalnościowych, pobocznych) i jedyne co możesz zrobić, to przejść
grę jeszcze raz. W sieci krąży gdzieś tabelka z rozpisanymi ulepszeniami i miejscem,
w którym można je znaleźć. Jeśli ją znajdę, podeślę link.

EDIT: Jest: http://masseffect.wikia.com/wiki/Upgrade_Guide , część Upgrades by Type

No tak zupełnie o tym zapomniałem, że te ulepszenia się kupowały też, grę przechodziłem bardziej by poznać fabułę, niż wszystko odkryć itp. ale przyznam, że tak mi się spodobała, że teraz jak wszystko przeszedłem, to bym w nią dalej grał :D a tych medali też mi nie wiele zostało do odkrycia, także podkupuje jeszcze te upgradesy ;P no i może uda mi się przejść jeszcze raz grę, ale tak szybko na najwyższym poziomie, no i tak by jeszcze stracić wszystkich z załogi podczas misji samobójczej ;P

Jestem ciekaw co by było gdy został tylko Joker, a ja miałbym jeszcze misję np. z Kasumi i Handlarzem cieni.. to kim wtenczas się gra podczas misji, jak Sheparda juz nie ma???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2011 o 15:43, Paoro napisał:

Jestem ciekaw co by było gdy został tylko Joker, a ja miałbym jeszcze misję np. z Kasumi
i Handlarzem cieni.. to kim wtenczas się gra podczas misji, jak Sheparda juz nie ma???

Jeśli po walce z ostatnim boss nikogo już nie masz to giniesz, biegniesz do Normandy, skaczesz, ale Joker jest za słaby żeby cię samemu wciągnąć więc spadasz i giniesz, a Joker zostaje sam z EDI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2011 o 15:43, Paoro napisał:

no i może uda mi się przejść jeszcze raz grę, ale tak szybko na najwyższym poziomie

Oj, żebyś się nie rozczarował. Jeśli nie masz wprawy i nierozważnie rozdasz punkty umiejętności, to na najwyższym poziomie trudności będziesz co chwilę ginąć.

Dnia 20.04.2011 o 15:43, Paoro napisał:

Jestem ciekaw co by było gdy został tylko Joker, a ja miałbym jeszcze misję np. z Kasumi i Handlarzem cieni.. to kim wtenczas się gra podczas misji, jak Sheparda juz nie ma???

Jeśli Shepard nie przeżywa misji samobójczej, kończysz daną grę i nie możesz kontynuować jej tą postacią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2011 o 15:58, Lfdracon napisał:

Jeśli Shepard nie przeżywa misji samobójczej, kończysz daną grę i nie możesz kontynuować
jej tą postacią.

Łe to lipa, czyli po takim zakończeniu, kontynuować gry w "trójce" też się pewnie nie da ;P

Dobra a teraz inna sprawa. Otóż zacząłem grać od początku, mam nadzieje, że mam wprawę i rozważnie będę rozdzielał te punkty ;) ale chodzi mi jeśli mam zamiar "wykończyć" całą drużynę, to czy uda mi się to mają jeszcze Zeeda i Kasumi? Jak ostatnio grałem to nie miałem tych dodatków a teraz np. ide na Omega a tam od razu jest Zeed. Interesuje mnie czy da się wszystkich wykończyć jak będę miał te dodatkowe postacie (oczywiście nie mam zamiaru wykonywać lojalek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować