Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Dnia 19.06.2011 o 22:09, Calia napisał:

Kurczę, ile trzeba mieć punktów idealisty żeby móc polubownie załatwić sprzeczkę między Jack i Mirandą? ;]

Dużo. To jest chyba najtrudniejszy test dla idealisty w całej grze (rozwiązanie tego konfliktu renegatem jest nieco łatwiejsze choć wciąż trudne) dlatego dobrze jest poczekać z wykonaniem misji lojalnościowych dla Jack lub Mirandy (konfrontacja następuje po ukończeniu obydwu) zanim nie podbije się odpowiedniego paska przynajmniej do 2/3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2011 o 22:33, Karharot napisał:

> Kurczę, ile trzeba mieć punktów idealisty żeby móc polubownie załatwić sprzeczkę
między Jack i Mirandą? ;]
Dużo. To jest chyba najtrudniejszy test dla idealisty w całej grze (rozwiązanie tego
konfliktu renegatem jest nieco łatwiejsze choć wciąż trudne) dlatego dobrze jest poczekać
z wykonaniem misji lojalnościowych dla Jack lub Mirandy (konfrontacja następuje po ukończeniu
obydwu) zanim nie podbije się odpowiedniego paska przynajmniej do 2/3.



Mam prawie 3/4 i nadal nic. Ech. ;] Nic to, dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2011 o 22:20, Calia napisał:

Mam prawie 3/4 i nadal nic. Ech. ;] Nic to, dzięki :)


O ile dobrze pamiętam, to trzeba mieć maxa żeby się udało. Jeśli jesteś konsekwentna i zawsze wybierasz w dialogach opcję Idealisty, to zdobycie pełnego paska nie jest trudne, można to zrobić na długo przed sprzeczką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2011 o 22:20, Calia napisał:

Mam prawie 3/4 i nadal nic. Ech. ;] Nic to, dzięki :)

ME 2 stosuje dość wredny system zmiennej trudności dyplomacji - wraz z każdą odwiedzoną przez Ciebie lokacją gra podnosi poprzeczkę wszystkich testów gdziekolwiek w galaktyce zakładając że wykorzystałaś dane Ci szanse zdobycia wszystkich dostępnych w owej lokacji punktów.
"The morality system of Mass Effect 2 works on percentages rather than the total points earned. There is a set number of morality points available in the game. Shepard''s current "effective" morality score at any given point is the number of points earned out of the number of points available from the areas he has explored so far. It is possible to have Shepard''s Paragon/Renegade scale(s) maxed out, but still not have the percentage required for certain dialog options"
Jeśli masz jakieś niepozamykane questy lb opcje dialogowe w już odwiedzonych lokacjach spróbuj je wykorzystać aby jak najbardziej podbić sobie pasek idealisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Ja nigdy nie miałem problemu z tzw. dyplomacją i zawsze udawało mi się załagodzić różnorakie sytuacje.
Na dodatek sporo pkt. idealisty dostałem z pierwszej części , więc wystarczyło jeszcze tylko odpowiednio zagadać w drugiej części gry i miałem już ogromną ilość pkt. idealisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2011 o 22:39, Eff3ctiv3 napisał:

A Ja nigdy nie miałem problemu z tzw. dyplomacją i zawsze udawało mi się załagodzić różnorakie sytuacje.

Miałeś tak właśnie dzięki owemu importowi sejwa :) Cały powyższy opisany przeze mnie mechanizm nie uwzględnia punktów otrzymanych w ten sposób więc na starcie dostajesz olbrzymi bonus bez jednoczesnego zwiększenia poziomu trudności testów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z DLC arrival, po jej spolszczeniu. Mianowcie, grę zainstalowałm po polsku, następnie zmieniłem ja na wersje kinową, teraz natomiast po instalacji DLC arrival gra jest całkowicie po angielsku, a chciałbym wrócić do wersji kinowej. Zaznaczam, że po instalacji DLC arrival wykonałem takie same czynność jak przy poprzednich DLC. Czyli zmieniłem odpowiednie pliki, po ich zmianie gra powinna być w wersji kinowej, działało przy wszystkich poprzednich DLC włącznie z Lair fo Shadow Broker. Zna ktoś rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2011 o 21:20, DarthStan napisał:

Mam problem z DLC arrival, po jej spolszczeniu. Mianowcie, grę zainstalowałm po polsku,
następnie zmieniłem ja na wersje kinową, teraz natomiast po instalacji DLC arrival gra
jest całkowicie po angielsku, a chciałbym wrócić do wersji kinowej. Zaznaczam, że po
instalacji DLC arrival wykonałem takie same czynność jak przy poprzednich DLC. Czyli
zmieniłem odpowiednie pliki, po ich zmianie gra powinna być w wersji kinowej, działało
przy wszystkich poprzednich DLC włącznie z Lair fo Shadow Broker. Zna ktoś rozwiązanie?

Ja mam ten sam problem, ale z Lair of the Shadow Broker, zmieniłem po instalacji w rejestrze język, ale nie pomogło, wiesz co z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że przy instalacji zmieniło mi plik biogame_int.tlk z powrotem na angielski, a nie zapisałem sobie polskiego, mógłby ktoś wrzucić go proszę do sieci (w sensie polską wersję, czyli oryginalnie plik biogame_pol.tlk)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku gry dostajesz też bonusowe doświadczenie zależne od poziomu postaci z jedynki (nie wiem jaka jest zależność ale zaczyna się grę chyba mniej więcej z 1/10 poziomu z ME1) oraz bonusowe punkty reputacji do paska idealisty i renegata (to jest dosyć ważne bo bardzo ułatwia perswazję). Oprócz tego dostaniesz też więcej kasy jeśli miałeś jej odpowiednio dużo (co w ME1 nie było trudne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 13:52, Azvar napisał:

Są jakieś szanse na pojawienie się reedycji gry wraz z wszystkimi DLC?

Na pewno nie w Polsce. Shadow Broker i Arrival są "niekompatybilne" z polską wersją gry i zostały spolszczone jedynie fanowsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś Mass Effect 2 w wydaniu ze Steam? Jak ma się tam sprawa z DLC, wszystko działa i się instaluje? Polska wersja językowa na Steam to pełna lokalizacja czy tylko napisy? Da rady manipulować w plikach konfiguracyjnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 14:29, Lfdracon napisał:

Na pewno nie w Polsce. Shadow Broker i Arrival są "niekompatybilne" z polską wersją gry
i zostały spolszczone jedynie fanowsko.


A co to za problem wydać zwykłą, angielską wersję? A nawet jeżeli w Polsce by ta edycja nie wyszła, to zawsze pozostałoby Allegro, tak jak w przypadku DA:O UE

Ale szanse na taką edycję są raczej niskie - gdyby była planowana, to już dawno zostałaby zapowiedziana, bo do premiery ME3 coraz bliżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2011 o 22:34, Renzov napisał:

Czy jest jakiś sposób, żeby grać w ME 2 na padzie od MS?


Xpadder powinien działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2011 o 07:39, Henrar napisał:

Xpadder powinien działać.

Xpadder nie chce mi ruszyć na Win 7.

@Luk04229
Mam sxboxa, spryciarzu. Problem w tym, że Mass Effect 2 dostałem za darmo (za kupienie Dragon Age 2), a nie widzi mi się grać w strzelaninę TPP na myszce i klawiaturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować