Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

HEJA

Pytanie do tych, którzy grali w ME2 na PS3

Czy Arrival tez jest darmowy? Czy moze trzeba go kupić?

Jeśli trzeba kupić to czy może istnieje jakiś inny sposób niż kupowanie kart PSN za 100zł ( bo tyle nie mam) i zakładanie konta w banku?


Dziex za opowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2012 o 17:58, karolekx23x napisał:

Spoiler

Jakieś są konsekwencje brania do drużyny Legiona

?

Jaki dodatek wydłuża fabularnie ME2 ?


1). Lair of the Shadow Broker -

Spoiler

Dowiesz się z niego wielu ciekawych rzeczy - np. że prawdziwy handlarz cieni od dawna nie żyje i kto i w jakich okolicznościach go zastąpił, będziesz miał dostęp do wszystkich dodatkowych akt i informacji o członkach swojej załogi, dostaniesz dostęp do planet bogatych w odpowiednie surowce (na mapie galaktyki pojawi się opis, że w tym układzie jest planeta bogata w piezo) i sporo innych dupereli. Zdecydujesz, czy Liara zostanie nowych handlarzem cieni



2). Arrival -
Spoiler

Dowiesz się, że pewna pani doktor (nie pamiętam jej imienia) zdradziła ludzkość i pomaga sprowadzić żniwiarzy do galaktyki przez przekaźnik masy (nie Omega 4), podejmiesz decyzję czy kilkaset tysięcy "ludzi" ma żyć, czy nie i dowiesz się dlaczego Shepard będzie miał proces na ziemi



Reszta nie jest warta kupna.

A jakie są konsekwencje brania legiona do teamu - jest świetnym technikiem i hakerem.
Spoiler

Przy wykonywaniu jego misji dowiesz się co się stało z getami i zdecydujesz, czy złe gety uśmiercisz, czy wgrasz im wirusa, który je naprawi i nie będą już tymi złymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2012 o 17:58, karolekx23x napisał:

Spoiler

Jakieś są konsekwencje brania do drużyny Legiona

?

Jaki dodatek wydłuża fabularnie ME2 ?

Poza Shadow Brokerem i Arrival to Kasumi - jest fajną kompanką do drużyny, jej misja też jest ciekawie zrobiona i dostaje się podczas niej nową broń.
Overlord jest jeszcze wart około 3 dodatkowych godzin gry.

Z niefabularnych to można dokupić firepower pack, bo zwykle zostają jakieś pozostałości punktów po kupnie dodatków wystarczające na to a nie da się kupić wszystkich tak aby nie było pozostałości (tak sprytnie to zrobili).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2012 o 18:32, karolekx23x napisał:

Lair of the Shadow Broker i Arrival ile zapewnia godzin gry ?

I jak z cenami dodatków ?

Czyli ile moge kupić dodatków ?


1). Wpływ na długość gry w dodatki ma to, czy będziesz wykonywał wszystkie dostępne w nich misje. Mnie pełna gra z wszystkimi dodatkami (poza ubrankami i komiksem) i z wszystkimi zaliczonymi misjami i z wszystkimi planetami na 100% zajęła 60 godzin.

2). Tutaj masz spis wszystkich dodatków :

http://social.bioware.com/page/me2-dlc

3). Najłatwiej jest je kupić za punkty bioware. MOżesz je kupić w sklepie gram.

4). Wszystkie dodatki możes zainstalować. Te 2, dzięki którym poznajesz fabułę, czyli KHC i Przybycie instalujesz w ten sposób :

http://social.bioware.com/project/3620/
http://social.bioware.com/project/4443/


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2012 o 18:48, karolekx23x napisał:

Wielkie dzieki

Te dodatki wydłuzajace wszystkie są w polskiej wersji jezykowej ?


Te, które oficjalnie nie są dostępne w Polsce są w wersji angielskiej z polskimi napisami.
Jak zaczynasz robić misje z DLC to w opcjach gry włączasz napisy i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem, zarejestrowałem się w Cerebrus Network (PC), ale gdy wchodzę na stonkę z której można pobrać DLC, mam dostępne tylko te, które są płatne. Czytałem FAQ, a konto na EA Online mam tylko jedno, więc nie mogła zajść żadna pomyłka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 10:07, Runners_High napisał:

Witam, mam problem, zarejestrowałem się w Cerebrus Network (PC), ale gdy wchodzę na stonkę
z której można pobrać DLC, mam dostępne tylko te, które są płatne. Czytałem FAQ, a konto
na EA Online mam tylko jedno, więc nie mogła zajść żadna pomyłka.


Wejdź do sekcji "Profile / Your registered game content". tam powinieneś mieć DLC przypisane do konta, które możesz ściągnąć.
http://social.bioware.com/user_entitlements.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ukończyłem pierwszą część, gra dobra. Dobra i tylko dobra. Czasami system sterowania zawodził i kilka błędów w windach, np. brak animacji i freeze. Natomiast Mass Effect 2 to gra idealna, skoro ukończyłem pierwszą część, postanowiłem że pociągnę mój wątek fabularny z pierwszej części, i zaimportuje sobie save. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy, to niesamowite i klimatyczne menu gry. Później było już tylko lepiej, dużo akcji po raz kolejny BioWare udowadnia że są specami od fabuły, pełna niespodziewanych zwrotów akcji, grafika jest wręcz cudna, o muzyce już nie wspominając istne arcydzieło. Dużo innowacji, widać że od pierwszej części, przemyślano kilka spraw, wiem że już jest na długo po premierze gry, i trudno szukać starych wątków z oficjalnej strony BioWare, ale na oko idzie wyczuć że to gracze w dużej mierze mieli wpływ na mechanikę rozgrywki, to wszystko co sprawiało problemy w drugiej części magicznie znika w ME2. Bardzo spodobało mi się, że zastąpiono system przegrzania broni, na rzecz magazynków w broni. Teraz nie strzelamy, nieograniczonymi pociskami po prostu walczymy o to aby wykorzystać jak najmniej amunicji i jak najszybciej ukatrupić wroga. Grając w ME1 a powracając w ME2 miło wrócić do miejsc w których byliśmy wcześniej (ME1) miejsca np. takie jak Cytadela. Czasami same z ust wypływały słowa "O jeju, jak tu się wiele zmieniło" , "O ale to jednak zostało" .. to naprawdę fantastyczna gra. Podsumowując, tak jak ME1 sprawiało mi wiele problemów z funkcjonalnością i niektórymi błędami .. w ME2 wszystko zostało dopracowane na max''a.

Wiem, że można to potraktować jako krótką recenzję tej gry lub coś w tym rodzaju. Jednak mam nadzieje że osoba która miała ochotę zakupić grę, a nie do końca będzie pewna swego wyboru. Trafi na tą krótką notatkę i zostanie szczęśliwym posiadaczem ME2. Serdecznie Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedne problem po instalacji DLC, napisy w grze zmieniły się na język angielski, a wcześniej grałem z polskimi napisami i angielskim dubingiem, jak sobie z tym poradzić? Czytałem punkt drugi FAQ, ale to nie pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 12:45, Runners_High napisał:

Mam jeszcze jedne problem po instalacji DLC, napisy w grze zmieniły się na język angielski,
a wcześniej grałem z polskimi napisami i angielskim dubingiem, jak sobie z tym poradzić?
Czytałem punkt drugi FAQ, ale to nie pomaga.


Musisz jeszcze raz zmienić BIOGame_POL.tlk na BIOGame_INT.tlk. Wydaje mi się, że pliki .tlk z DLC też tak trzeba zamienić ale nie pamiętam już dokładnie bo gram na full ang.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 12:50, Phobos_s napisał:

Musisz jeszcze raz zmienić BIOGame_POL.tlk na BIOGame_INT.tlk. Wydaje mi się, że pliki
.tlk z DLC też tak trzeba zamienić ale nie pamiętam już dokładnie bo gram na full ang.


Rzecz w tym, ze pliki te pozostały bez zmian. Jeśli ktoś zna rozwiązanie to niech się nim podzieli, będę obserwował wątek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 12:55, Runners_High napisał:

Rzecz w tym, ze pliki te pozostały bez zmian. Jeśli ktoś zna rozwiązanie to niech się
nim podzieli, będę obserwował wątek ;)

Sprawdzałeś w rejestrze, co Ci ustawiło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować