Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Dnia 16.01.2012 o 12:55, Runners_High napisał:

> Musisz jeszcze raz zmienić BIOGame_POL.tlk na BIOGame_INT.tlk. Wydaje mi się, że
pliki
> .tlk z DLC też tak trzeba zamienić ale nie pamiętam już dokładnie bo gram na full
ang.

Rzecz w tym, ze pliki te pozostały bez zmian. Jeśli ktoś zna rozwiązanie to niech się
nim podzieli, będę obserwował wątek ;)


Instalowałeś jakieś DLC w międzyczasie? Wejdź do katalogu z dlc i zmień pliki .tlk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 12:55, Runners_High napisał:

Rzecz w tym, ze pliki te pozostały bez zmian. Jeśli ktoś zna rozwiązanie to niech się
nim podzieli, będę obserwował wątek ;)


Na pewno?
Bo z tego co pamiętam, to w momencie instalacji DLC plik BIOGame_INT.tlk jest instalowany też (ponownie) i wtedy masz teksty po ang.
To jest jedyny powód, dla którego zmieniają się teksty i nie ma innej możliwości przywrócenia tekstów polskich niż ponownie przemianowanie pliku BIOGame_POL.tlk na BIOGame_INT.tlk.
Plus tak jak pisałem analogiczna zmiana plików .tlk w katalogach DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno pozostały bez zmian. Po tym mieszaniu w plikach już mi się w ogóle popsuły napisy i się wyświetlają jakieś numerki. Zainstaluję grę od nowa, wgram DLC i dopiero zmienię ścieżkę dźwiękową na angielską, dam znaćco z tego wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 13:23, Runners_High napisał:

Na pewno pozostały bez zmian. Po tym mieszaniu w plikach już mi się w ogóle popsuły napisy
i się wyświetlają jakieś numerki. Zainstaluję grę od nowa, wgram DLC i dopiero zmienię
ścieżkę dźwiękową na angielską, dam znaćco z tego wyszło.


http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=45494&pid=7286

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK teraz wszystko działa, pojawił się następny problem, gra nie widzi saveów. Przeszedłbym nad tym do porządku dziennego, ale cholera grałem już od paru dni i ciężko teraz zaczynać wszystko od nowa ;\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problemik, nie mam jeszcze full Paragon/Renegade nabitego (na oko trochę ponad pół kreski zostało), a pozostały mi już tylko misje z

Spoiler

Zaaedem (gdzie muszę mieć full żeby zdobyć jego lojalność, nie podążając złą ścieżką), IFF Reaper (gdzie jest podobna sytuacja z Tali) i DLC: Arrival oraz Overlord. I tutaj pytanie: czy w wymienionych DLC można zdobyć w miarę dużo punktów Paragon/Renegade, lub ewentualnie czy Legiona aktywować trzeba od razu po ukończeniu IFF Reaper, czy można spokojnie to zrobić potem bez ryzyka utraty lojalności Tali (mając czas na rozwinięcie tychże statystyk)?

Albo może pozostaje mi tylko awaryjna opcja z respecem w celu uzyskania bonusów do Paragon/Renegade?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 12:56, Azvar napisał:

Mam mały problemik, nie mam jeszcze full Paragon/Renegade nabitego (na oko trochę ponad
pół kreski zostało), a pozostały mi już tylko misje z

Spoiler

Zaaedem (gdzie muszę mieć full
żeby zdobyć jego lojalność, nie podążając złą ścieżką), IFF Reaper (gdzie jest podobna
sytuacja z Tali) i DLC: Arrival oraz Overlord. I tutaj pytanie: czy w wymienionych DLC
można zdobyć w miarę dużo punktów Paragon/Renegade, lub ewentualnie czy Legiona aktywować
trzeba od razu po ukończeniu IFF Reaper, czy można spokojnie to zrobić potem bez ryzyka
utraty lojalności Tali (mając czas na rozwinięcie tychże statystyk)?

Albo może pozostaje
mi tylko awaryjna opcja z respecem w celu uzyskania bonusów do Paragon/Renegade?


Spoiler

Na Zaeeda nie musisz mieć full paragona. Nie wiem, na jakiej zasadzie to działa, ale miałem jakieś 3/4 i wchodziło.



Na IIF Reaper nie ma sytuacji z Tali, tylko na jej lojalce. I można tam nabić sobie paragona, nie korzystając z kolorowych opcji.
Spoiler

Musi żyć Veetor z Pochodu Wolności oraz Kal''Reegar. Wtedy wybierasz opcję ''podburz tłum'', czy jakoś tak i masz paragona ;)



W Overlordzie możesz nabić paragona
Spoiler

wypuszczając gościa z machiny na końcu



W Arrivalu nie ma znaczących decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale mam tak rozwinięty pasek Paragon jak pisałem (prawie full), a mimo to mi nie wskoczyły te opcje dialogowe pod koniec misji Zaeeda ;/ Chociaż może jest tak jak mówisz, bo w międzyczasie przeszedłem Lair of the Shadow Broker (misję z Zaaedem miałem wcześniej ukończoną, ale przez brak odpowiednich opcji dialogowych przywróciłem save sprzed niej i wziąłem się za LotSB), a tam trochę było okazji dla Paragona. Co do Tali, to mam już tą misję za sobą, pozostało mi tylko IFF Reaper, gdzie jak wyczytałem odnajduje się Legiona i w poradniku wyczytałem, że aktywując go mogę utracić lojalność Tali. Więc jak to jest z jego aktywacją, trzeba go od razu aktywować, czy tak jak z Gruntem można zaczekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się zalogować do sieci Cerberusa. Strona EA też nie działa, więc to chyba większy problem. Można grać nie będąc zalogowanym? Trochę się zdziwiłem, bo kiedyś bez logowania nie dało się odpalić save''a jeśli miało się "w nim" DLC, a teraz się załadował. Nie chcę tylko, żeby się okazało, że później będą jakieś problemy i będę musiał coś powtarzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Co do Tali, to mam już

Dnia 23.01.2012 o 13:11, Azvar napisał:

tą misję za sobą, pozostało mi tylko IFF Reaper, gdzie jak wyczytałem odnajduje się Legiona
i w poradniku wyczytałem, że aktywując go mogę utracić lojalność Tali. Więc jak to jest
z jego aktywacją, trzeba go od razu aktywować, czy tak jak z Gruntem można zaczekać?


Możesz czekać, chociaż bardzo łatwo jest uzyskać lojalność i Tali i Legiona. A na pewno łatwiej niż Mirandy i Jack.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 13:16, damlon napisał:

Nie mogę się zalogować do sieci Cerberusa. Strona EA też nie działa, więc to chyba większy
problem. Można grać nie będąc zalogowanym? Trochę się zdziwiłem, bo kiedyś bez logowania
nie dało się odpalić save''a jeśli miało się "w nim" DLC, a teraz się załadował. Nie
chcę tylko, żeby się okazało, że później będą jakieś problemy i będę musiał coś powtarzać.


Da się grać bez logowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Trochę się zdziwiłem, bo kiedyś bez logowania nie dało się odpalić save''a jeśli miało się "w nim" DLC, a teraz się

Dnia 23.01.2012 o 13:16, damlon napisał:

załadował. Nie
chcę tylko, żeby się okazało, że później będą jakieś problemy i będę musiał coś powtarzać.

Logowanie do Cerberusa jest konieczne tylko raz po instalacji dlc aby je autoryzować, żebyś miał do nich dostęp w grze. Potem można grać offline.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to głupie pytanie, zwłaszcza gdy zadaje je osoba, która przechodzi grę 5 bądź 6 raz, ale: Z jakiej bronie ciężkiej korzystacie? Jaka jest według Was najlepsza? Ja używam praktycznie tylko wyrzutni rakiet ML-77, ale nie wiem czy to najlepszy wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 21:28, damlon napisał:

Może to głupie pytanie, zwłaszcza gdy zadaje je osoba, która przechodzi grę 5 bądź 6
raz, ale: Z jakiej bronie ciężkiej korzystacie? Jaka jest według Was najlepsza? Ja używam
praktycznie tylko wyrzutni rakiet ML-77, ale nie wiem czy to najlepszy wybór.


U mnie to zależy od humoru czasem Kain, czasem miotacz ognia, czasem ten projektor osobliwości różnie na prawdę rożnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kain na silnych przeciwników (duże mechy, przypakowane zombi, etc.), reszta pada bez specjalnego wysiłku nawet na Insanity od zwykłych pukawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 21:28, damlon napisał:

Może to głupie pytanie, zwłaszcza gdy zadaje je osoba, która przechodzi grę 5 bądź 6
raz, ale: Z jakiej bronie ciężkiej korzystacie? Jaka jest według Was najlepsza? Ja używam
praktycznie tylko wyrzutni rakiet ML-77, ale nie wiem czy to najlepszy wybór.

Ja zawsze biegałem z Arc Projector. Mało amunicji, ale za to bardzo potężny, bo potrafi zdejmować całe grupy wrogów. Przydawał mi się zwłaszcza na duże grupy husków i mechy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 21:28, damlon napisał:

Może to głupie pytanie, zwłaszcza gdy zadaje je osoba, która przechodzi grę 5 bądź 6
raz, ale: Z jakiej bronie ciężkiej korzystacie? Jaka jest według Was najlepsza? Ja używam
praktycznie tylko wyrzutni rakiet ML-77, ale nie wiem czy to najlepszy wybór.


Jeśli chodzi tobie o statystyki, to polecam http://masseffect.wikia.com/wiki/Heavy_Weapons (aż dziw bierze, że autorzy gry ukryli w niej statystyki, które okazują się mają mieć duże znaczenie...). Natomiast jeśli chodzi o gusta, to mi się najbardziej podoba M-912 Cain (zazwyczaj można użyć tylko raz w ciągu całej misji, ale za to jaki robi rozp****dol!), ewentualnie bardzo dobre jest Collector Particle Beam (bo robi duży dmg, strzela promieniem od razu i nie trzeba się martwić o zmarnowaną amunicję) lub Avalanche (ma ogromne bonusy przeciwko tarczom, barierom i zbroji, świetne na walki z bardzo opancorzenymi przeciwnikami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 21:28, damlon napisał:

Może to głupie pytanie, zwłaszcza gdy zadaje je osoba, która przechodzi grę 5 bądź 6
raz, ale: Z jakiej bronie ciężkiej korzystacie? Jaka jest według Was najlepsza? Ja używam
praktycznie tylko wyrzutni rakiet ML-77, ale nie wiem czy to najlepszy wybór.

Najwygodniejszy i najbardziej uniwersalny, ale nie najlepszy. Na każdego wroga najlepsze są różne bronie. W jednej misji są całe grupy zombiaków, których jest jak much. Na nie najlepszy jest Cain (załatwia cały problem), Avalanche (potem przepychasz się łokciami rozbijając porcelanę, ewentualnie szybka seria). Na Ymiry kolega już napisał M-920, 100 lub 490. Na starcia z Collectorami całkiem skuteczna jest ich własna broń. Pozostali wrogowie nie warci uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>W jednej misji są całe grupy zombiaków, których jest jak much. Na nie

Dnia 25.01.2012 o 18:17, Olamagato napisał:

najlepszy jest Cain (załatwia cały problem),


Tiaa, zwłaszcza jak raz się go użyje. Już lepiej biotyką się bawić (byle pierdnięcie biotyką załatwia zombiaki)

>Na starcia z Collectorami całkiem skuteczna jest ich własna broń.

Kolektory są słabi i nie warto na nich marnować ciężkiej amunicji. Można się co najwyżej pobawić, jak się pojawi Harbinger, ale to też wygląda jak wyprawa z armatą na komara. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować