Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Dnia 01.03.2012 o 13:56, Renzov napisał:

Moje pytanie więc brzmi: czy jest JAKIKOLWIEK sposób, aby grać w "niedostępne" DLC z
polskimi napisami, kiedy cała gra jest tak ustawiona?


Nie wiem:P
Gdzies napisali/link ponizej/, ze dlc instaluje patcha, co powoduje przywrocenie ustawien(typu kinowy ME) do podstawowych/niezmodyfikowanych/

kopia posta z http://social.bioware.com/project/3620/discussion/2595/&p=5
Jeśli chcesz mieć angielskie dialogi polskie napisy (ja tak zrobiłem) to:
-przerabiasz mass effecta na spolszczenie kinowe
-teraz wypakowujesz instalke za pomocą programu 7zip do dowolnego folderu, jak już się wypakują to w folderze tam gdzie są zainstalowane DLC robimy folder o nazwie DLC_EXP_Part01 i tam wlepiamy zawartość folderu $_OUTDIR który powstał z wypakowanej instalki.
-teraz za pomocą programu 7zip wypakowujemy spolszczenie do dowolnego folderu w nim pojawi się plik o nazwie DLC_24_POL.tlk. Wklejamy go do folderu CookedPC w folderze DLC_EXP_Part01. Nadpisujemy oryginalny i kasujemy/wrzucamy gdzie indziej plik DLC_24_INT.tlk. Po skasowaniu zmieniamy nazwę plikowi DLC_24_POL.tlk na DLC_24_INT.tlk. I powinno działać, mam nadzieje. Angielskie dialogi z polskimi napisami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie dlaczego nie mogę dokonać wyboru między Mornith a Samarą? Gram jako "badguy" Ale nadal Shepard automatycznie wybiera Samarę, nic nie mogę z tym zrobić. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2012 o 17:41, Noma napisał:

Ktoś wie dlaczego nie mogę dokonać wyboru między Mornith a Samarą? Gram jako "badguy"
Ale nadal Shepard automatycznie wybiera Samarę, nic nie mogę z tym zrobić. :/


Jak to "wybiera automatycznie"?
Nie masz możliwości wykorzystania czerwonego albo niebieskiego dialogu, dobrze rozumiem?

Oznacza to, że albo masz za mało punktów żeby renegata, albo źle poprowadziłeś dialog z Morinth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2012 o 17:56, Phobos_s napisał:

Jak to "wybiera automatycznie"?
Nie masz możliwości wykorzystania czerwonego albo niebieskiego dialogu, dobrze rozumiem?

Oznacza to, że albo masz za mało punktów żeby renegata, albo źle poprowadziłeś dialog
z Morinth.

Gdy rozmawiam z Mornith to moge wybrać czerwone opcje dialogowe, ale gdy Samara z córką się "siłują" tymi biotycznymi mocami to widziałem na filmikach że ludzie mogli wybrać komu pomuc. A u mnie Shepard po prostu sam pomaga Samarze.
Czy to może trzeba dialog u niej w mieszkaniu jakoś specjalnie przeprowadzić w kolejności, albo nie pytać o te rzeczy które tam ma [szachy,posąg, miecz itp..]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2012 o 18:00, Noma napisał:

Gdy rozmawiam z Mornith to moge wybrać czerwone opcje dialogowe, ale gdy Samara z córką
się "siłują" tymi biotycznymi mocami to widziałem na filmikach że ludzie mogli wybrać
komu pomuc. A u mnie Shepard po prostu sam pomaga Samarze.
Czy to może trzeba dialog u niej w mieszkaniu jakoś specjalnie przeprowadzić w kolejności,
albo nie pytać o te rzeczy które tam ma [szachy,posąg, miecz itp..]


Boś cienias, a nie badguy. ;) Generalnie by móc wybrać trzeba mieć naprawdę sporo tych punktów renegata. Widocznie masz ich za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.03.2012 o 18:07, Reffanov napisał:


Boś cienias, a nie badguy. ;) Generalnie by móc wybrać trzeba mieć naprawdę sporo tych
punktów renegata. Widocznie masz ich za mało.

Czyli żeby pojawiła się ta opcja kogo zostawić więcej egozimu musze mieć tak? Okej. no to robimy inne questy. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2012 o 18:00, Noma napisał:

Czy to może trzeba dialog u niej w mieszkaniu jakoś specjalnie przeprowadzić w kolejności,


W mieszkaniu masz trzy momenty które musisz przeprowadzić jako renegat (ew. paragon jak kto woli) żeby móc potem wybrać między Morinth a Samarą.
Jeśli w jednej z tych opcji zawalisz to nie masz wyboru.

Dnia 01.03.2012 o 18:00, Noma napisał:

albo nie pytać o te rzeczy które tam ma [szachy,posąg, miecz itp..]


To zupełnie nie ma znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.03.2012 o 18:14, Phobos_s napisał:

W mieszkaniu masz trzy momenty które musisz przeprowadzić jako renegat (ew. paragon jak
kto woli) żeby móc potem wybrać między Morinth a Samarą.
Jeśli w jednej z tych opcji zawalisz to nie masz wyboru.

Jakie momenty? Prosze opowiedz jeśli możesz. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2012 o 18:33, Noma napisał:

Jakie momenty? Prosze opowiedz jeśli możesz. ^^

Normalnie, podczas rozmowy... trzy razy masz kółko wyboru dialogu z trzema opcjami: Paragon i Renegat - "Hej mała, jestem macho" oraz bezmyślne "Tak, Morinth..." Jeśli we wszystkich trzech opcjach dialogowych wybierzesz kwestię Paragona/Renegata, podczas EPICKIEJ WALKI BIOTYCZEK będziesz miał możliwość dokonania wyboru - Samara albo Morinth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.03.2012 o 22:32, Lfdracon napisał:

Normalnie, podczas rozmowy... trzy razy masz kółko wyboru dialogu z trzema opcjami: Paragon
i Renegat - "Hej mała, jestem macho" oraz bezmyślne "Tak, Morinth..." Jeśli we wszystkich
trzech opcjach dialogowych wybierzesz kwestię Paragona/Renegata, podczas EPICKIEJ WALKI
BIOTYCZEK będziesz miał możliwość dokonania wyboru - Samara albo Morinth.

Ale za drugim razem Shepard mówi coś w rodzaju "Jestem lepszy od Ciebie" i wtedy już nie ma 3 części dialogu tylko ona przechodzi do "czarowania" Sheparda tą przysięgą a potem już wchodzi Samara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2012 o 22:50, Noma napisał:

Ale za drugim razem Shepard mówi coś w rodzaju "Jestem lepszy od Ciebie" i wtedy już
nie ma 3 części dialogu tylko ona przechodzi do "czarowania" Sheparda tą przysięgą a
potem już wchodzi Samara.


Jeśli nie masz trzeciej możliwości wyboru to znaczy, że masz za mało punktów renegata.
Proste. Zobacz jak to normalnie wygląda.
http://www.youtube.com/watch?v=QS5UVQlitAw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z gra, ktorego wczesniej nie mialem. Chodzi o

Spoiler

klutnie Jack z Miranda. Kiedy 1 raz konczylem gre bez problemu moglem wybrac odpowiedz idealisty i obie pogodzic. Teraz kiedy gram na ostatnim poziomie trudnosci (nie wiem czy ma to jakis wplyw) mam 4/5 paskow zapelnionych Idealisty i nie moge tej odpowiedzi wybrac, musze stanac po czyjejes stronie. Generalnie nie mam juz innych misji poza glowna, klasowa Jack i czekam jeszcze az Tali zacznie gadac o swoim procesie. Nie mam juz wiec gdzie farmic wiecej punktow idealisty, jestem przekonany ze ostatnim razem mialem ich nawet mniej a mimo to moglem je pogodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ME2 trudność testów dialogowych jest zmienna i zależy od ilości odwiedzonych lokacji. Za każdym razem gdy wchodzisz do nowej lokacji gra dodaje wszystkie możliwe w niej do zdobycia punkty Idealisty i Renegata do ogólnej puli zaś trudność opcji dialogowych jest określana poprzez podzielenie owej ogólnej puli przez stały mianownik.
Przykład - odwiedziłeś dwie lokacje w który mogłeś zdobyć 20 punktów Idealisty, trudność dialogu jest określona na 80% czyli 16 punktów - jeśli w tym momencie masz ich np. 17 to go przejdziesz, jeśli udasz się najpierw do innych lokacji i nabijesz sobie 50 z możliwych 70 punktów to test oblejesz pomimo tego że widzisz iż pasek Idealisty jest bardziej napełniony.
Imo takie rozwiązanie jest mocno bez sensu (taki dialogowy level scaling) ale na widzimisię programistów nic się nie da poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2012 o 02:11, Karharot napisał:

W ME2 trudność testów dialogowych jest zmienna i zależy od ilości odwiedzonych lokacji.
Za każdym razem gdy wchodzisz do nowej lokacji gra dodaje wszystkie możliwe w
niej do zdobycia punkty Idealisty i Renegata do ogólnej puli zaś trudność opcji dialogowych
jest określana poprzez podzielenie owej ogólnej puli przez stały mianownik.

Ciach..


Nie wiedzialem o tym...kurde, czyli mozliwe jest ze juz nic nie poradze na ich klutnie. A nie wiesz moze czy to ma wplyw na ostatnia misje jesli stane po jednej ze stron a druga sie obrazi? Czy ta osoba bankowo wtedy

Spoiler

zginie

z powodu zlych relacji ze mna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2012 o 15:27, Gosu napisał:

Nie wiedzialem o tym...kurde, czyli mozliwe jest ze juz nic nie poradze na ich klutnie.
A nie wiesz moze czy to ma wplyw na ostatnia misje jesli stane po jednej ze stron a druga
sie obrazi? Czy ta osoba bankowo wtedy

Spoiler

zginie

z powodu zlych relacji ze mna?


Jeśli wstawisz się za jedną z dziewczyn to automatycznie druga straci lojalność.
Jest jednak możliwość tę lojalność odzyskać w późniejszych rozmowach. Tylko musisz odpowiednio poprowadzić dialogi.

Jeśli nie uda Ci się odzyskać lojalności, wtedy w ostatniej misji nielojalna Miranda/Jack

Spoiler

zginie.



P.S. Pisze się: kłótnia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.03.2012 o 15:43, Phobos_s napisał:

Jeśli wstawisz się za jedną z dziewczyn to automatycznie druga straci lojalność.
Jest jednak możliwość tę lojalność odzyskać w późniejszych rozmowach. Tylko musisz odpowiednio
poprowadzić dialogi.


Po calej klotni i wyborze jednej ze stron jest owszem jeszcze szansa zeby ich do siebie przekonac, problem w tym ze ja nie moge rowniez i tych opcji wybrac, pomimo 4/5 kwadratow Idealizmu odpowiedz jest zaciemniona.
No trudno cala kilka dni grania poszlo na marne, juz mi sie nie chce 4 raz tego robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować