Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Dnia 18.03.2012 o 18:26, jam_jest_Zdzichu napisał:

jak się dostać do ekwipunku, gram już 4 godziny i nie potrafię zmienić broni


Jeśli chodzi o zmianę broni (pistolety itp) naciskasz shift i w podręcznym menu wybieramy nas interesującą broń. Jeśli chcemy się wyposażyć w nowe zabawki to przed misją albo odpowiednich szafkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ME2 nie ma klawiszy numerycznych do broni jeśli o to ci chodzi jak w każdej normalnej strzelane(1 to pistolet, 2 shotgun itp...) tez mnie to dobijało.
Wciskasz pauzę i zmieniasz tam bron, lub przewijasz kółkiem myszy po kolei wszytko na to co chcesz lub jak wyżej(choć tego sposobu jakoś nie kojarzę).

Co do szafek z bronią to automatycznie każdy z drożyny dostaje najlepsza dostępna czyli nie ma sensu nic zmieniać, po za broniami ciężkimi czyli raz na jakiś czas można coś innego wziąć żeby zobaczyć jak to kosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W feworze walki klawisz ''X'' służy do wyciągnięcia poprzednio używanej broni. A pod klawisze numeryczne masz podporządkowane moce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie amunicji - czy "Drużynowa amunicja X" (jakoś tak, rank4) łączy się z własną amunicją, czy również może być tylko jedna aktywna?
Tzn. jeżeli moja postać ma Squad Disruptor Ammo to czy inna postać może włączyć osobiste Incendiary Ammo i mieć obie aktywne?

Druga rzecz - można jakoś zresetować talenty swoje/załogi? Parę punktów zmarnowałem na eksperymentowanie, także straty dużej nie ma. Co nie znaczy, że nie mogłoby być lepiej ;).

Po zajęciach jeszcze pomęczę się z DLC, bo coś nie widać, aby się aktywowały. Chociaż to może dlatego, że jestem w trakcie misji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 08:37, Mordant napisał:

Pytanie odnośnie amunicji - czy "Drużynowa amunicja X" (jakoś tak, rank4) łączy się z
własną amunicją, czy również może być tylko jedna aktywna?
Tzn. jeżeli moja postać ma Squad Disruptor Ammo to czy inna postać może włączyć osobiste
Incendiary Ammo i mieć obie aktywne?


Nie. Tylko jeden typ amunicji jest aktywny w każdej chwili. Więc jeśli, któraś z postaci ma aktywny np. Disruptor Ammo a Ty użyjesz drużynowego Incendiary Ammo to amunicja zostanie zamieniona.

Dnia 19.03.2012 o 08:37, Mordant napisał:

Druga rzecz - można jakoś zresetować talenty swoje/załogi? Parę punktów zmarnowałem na
eksperymentowanie, także straty dużej nie ma. Co nie znaczy, że nie mogłoby być lepiej
;).


Swoje można, załogi nie. Można to zrobić dopiero po misji na Horyzoncie. W laboratorium Mordina na Normandii korzystasz z badania Retrain Powers.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 08:37, Mordant napisał:

Tzn. jeżeli moja postać ma Squad Disruptor Ammo to czy inna postać może włączyć osobiste
Incendiary Ammo i mieć obie aktywne?


Do wypowiedzi powyżej dodam tylko, że kiedy Ty aktywujesz squad ammo, zamienisz amunicję kompanów, ale oni Twojej zamienić nie mogą, jeżeli już masz jakąś swoją aktywną.

Dnia 19.03.2012 o 08:37, Mordant napisał:

Druga rzecz - można jakoś zresetować talenty swoje/załogi? Parę punktów zmarnowałem na
eksperymentowanie, także straty dużej nie ma. Co nie znaczy, że nie mogłoby być lepiej ;).


Punkty załogi możesz rozdać jeszcze raz po ukończeniu DLC Lair of the Shadow Broker.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam
Takie pytanko.
Jako, że straciłem save''y przechodzę od nowa trylogię (już) by mieć ciągłość. Czy muszę być ciągle połączony z Cerberus network, by działały DLC? (sprzęt i misje) Zauważyłem, że pomimo ustawienia w opcjach, co włączam grę to wyskakuje "connection coruppted or timeout" i za każdym razem muszę od nowa wpisywać maila i hasło.
A te małe narzędzie "giveme2entitlements v2" nie wykrywa wszystkich DLC które zakupiłem, no i mam zagwozdkę teraz. (w sumie nie jest to jakieś wielkie "halo", ale naprawdę nie chce mi się czekać i logować za każdym razem, gdy włączam grę - pamiętam, że zaraz po premierze trzeba było być zalogowanym by DLC działały, nie wiem jak teraz właśnie)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 17:54, Pariah napisał:

witam
Takie pytanko.
Jako, że straciłem save''y przechodzę od nowa trylogię (już) by mieć ciągłość. Czy muszę
być ciągle połączony z Cerberus network, by działały DLC? (sprzęt i misje) Zauważyłem,
że pomimo ustawienia w opcjach, co włączam grę to wyskakuje "connection coruppted or
timeout" i za każdym razem muszę od nowa wpisywać maila i hasło.


Wystarczy być zalogowanym raz, żeby uwierzytelniło dlc. Potem można grać offline.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 17:56, NeroNarmeril napisał:

Wystarczy być zalogowanym raz, żeby uwierzytelniło dlc. Potem można grać offline.


ok, dzięki za odpowiedź, o to mi chodziło :)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem , a mianowicie chodzi mi o związek z Kelly. Zaprosiłem ją do siebie , po każdym nowym członku w załodze flirtowałem, nawet po misjach lojalnościowych nie gadałem z żeńskimi członkami załogi żeby z nimi przypadkiem romansu nie zacząć. PO uratowaniu załogi nie mogę z nią nijak gadać oprócz 1-szej rozmowy(gdzie pytam jak się trzyma), później czekam na tom jaj wiadomość i nic. Wykonałem wszystkie poboczne misje po lewej stronie cytadeli i dalej tej wiadomości nie ma. Był bym wdzięczny gdyby ktoś pomógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2012 o 07:21, Odin123 napisał:

/ciach/


Spróbuj polecieć Normandią do innego systemu i zobaczy czy wtedy dostaniesz tę wiadomość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2012 o 08:25, Phobos_s napisał:

> /ciach/

Spróbuj polecieć Normandią do innego systemu i zobaczy czy wtedy dostaniesz tę wiadomość.


Jak już pisałem zwiedziłem i całkowicie załatwiłem wszystkie systemu od cytadeli do Ilium a nawet dalej i nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny że zawsze byłeś dla niej miły? Wybierałeś opcje rozmowy z którymi się zgadzała? Zawsze istnieje też możliwość że to jakiś bug i nie da rady z tym nic zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2012 o 22:37, Thalanthas napisał:

Jesteś pewny że zawsze byłeś dla niej miły? Wybierałeś opcje rozmowy z którymi się zgadzała?
Zawsze istnieje też możliwość że to jakiś bug i nie da rady z tym nic zrobić.


Dzięki ale oko łopułnocy jak zaczynałem misję z tom zbuntowaną WI cerberusa to sobie przypomniałem , że podczas pierwszej rozmowy spieprzyłem i jak pytałem o opinie o cererusie to dałem , że jest naiwna i to chyba dla tego. Niemniej dzięki jeszcze raz za chęć pomocy.(Na szczęście jest jeszcze możliwość z Jack);}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dość mocno nurtuje mnie pewna kwestia (a nie niestety mam czasu przechodzić gry jeszcze raz, bo trzecia część czeka w kolejce itd):

Czy z Jack da się nawiązać jakąś bardziej normalną, ludzką relację? Kiedy grałem jako Shepard-twardziel bez ogródek stwierdziłem do czego nasza znajomość zmierza, ale potem już do końca gry nie powiedziała nic konstruktywnego. Szczerze mnie ta postać intrygowała przez całą przygodę, jednak z Tali nie ma imo żadnego porównania i to właśnie Quariankę wybrałem na obiekt zainteresowań komandora.

Mógłby ktoś coś powiedzieć na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2012 o 11:49, Renzov napisał:

Dość mocno nurtuje mnie pewna kwestia (a nie niestety mam czasu przechodzić gry jeszcze
raz, bo trzecia część czeka w kolejce itd):

Czy z Jack da się nawiązać jakąś bardziej normalną, ludzką relację? Kiedy grałem jako
Shepard-twardziel bez ogródek stwierdziłem do czego nasza znajomość zmierza, ale potem
już do końca gry nie powiedziała nic konstruktywnego. Szczerze mnie ta postać intrygowała
przez całą przygodę, jednak z Tali nie ma imo żadnego porównania i to właśnie Quariankę
wybrałem na obiekt zainteresowań komandora.

Mógłby ktoś coś powiedzieć na ten temat?


Żeby z Jack móc coś nawiązać musisz powiedzieć jej że najpierw chcesz ją poznać , albo , że cie nie interesuje(tu i tak będziesz mógł). Nie będę ci dokładnie opisywał różnicy, bo sam nigdy wtedy nie wybrałem opcji renegata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2012 o 11:49, Renzov napisał:

Mógłby ktoś coś powiedzieć na ten temat?

Miałem romans z Jack i powiem ci tyle że musisz odrzucić seks który ci na początku proponuje, jeśli zgodzisz się na seks to będzie cię olewać. Musisz okazać chęć poznania jej głębiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2012 o 12:05, Hubi_Koshi napisał:

> Mógłby ktoś coś powiedzieć na ten temat?
Miałem romans z Jack i powiem ci tyle że musisz odrzucić seks który ci na początku proponuje,
jeśli zgodzisz się na seks to będzie cię olewać. Musisz okazać chęć poznania jej głębiej.

A co się wtedy dzieje? Czyżby BioWare pokusiło się o oklepany motyw twardej, zimnej s..., o łagodnym sercu, pragnącym spokoju, odpoczynku od walki czy może kryje się za tym coś głębszego?

Bo zdaje sobie sprawę, że gdybym cóż... nie przeszedł do sedna sprawy, to ich znajomość potoczyłaby się inaczej, ale i tak planowałem bliższą relację z Tali, więc z gry pewnie niczego bym się nie dowiedział, a nie mam save''a z tak wczesnego momentu niestety, żeby sprawdzić to zmieniając kluczowe decyzje.
Interesuje mnie po prostu jej profil psychologiczny z innej perspektywy. Chociaż coś czuję, że Bioware zawaliło ten wątek, ale może się mylę ;-).

Jakbyś mógł mi to pokrótce opisać, to byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2012 o 14:13, Renzov napisał:

A co się wtedy dzieje? Czyżby BioWare pokusiło się o oklepany motyw twardej, zimnej s...,
o łagodnym sercu, pragnącym spokoju, odpoczynku od walki czy może kryje się za tym coś
głębszego?

Jack nie jest twarda i zimna, Jack to psychopatka którą życie zgwałciło i wywróciło na lewą stronę. Szuka po prostu swojego miejsca w świecie, ale jej to kiepsko idzie... przynajmniej do ME 3 :-3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2012 o 14:22, Hubi_Koshi napisał:

Jack nie jest twarda i zimna, Jack to psychopatka którą życie zgwałciło i wywróciło na
lewą stronę. Szuka po prostu swojego miejsca w świecie, ale jej to kiepsko idzie... przynajmniej
do ME 3 :-3

Jedno nie wyklucza drugiego. No cóż, zobaczę jak ta znajomość się rozwinie w trzeciej części, bo intryguje mnie ta postać i obok Tali to imo jedna z lepiej wykreowanych członków Normandii w "dwójce" ;-).

Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować