Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Dnia 01.04.2014 o 19:50, Crew_900 napisał:

Ale nie mam przycinek, tylko wygląda to tak jakby scenki były zrobione na odwal .

Ja też to widziałem na różnych komputerach (w tym na moim lapku, kiedy coś przyciął bo miał w tle jakieś procesy z obsługą plików), ale to nie jest błąd. Sceny "filmowe" są generowane na żywca i jeżeli czasem coś nie nadąży z przetwarzaniem, to tak może się zdarzyć. To nie są nagrania.
Łatwo się o tym przekonać ładując jeszcze raz zapis i powtarzając scenkę. Wadliwe momenty nie powtarzają się lub mają inny efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakieś nagranie tego? Nigdy grając nie zwróciłem na to uwagi, albo zwróciłem ale już nie pamiętam że mi to przeszkadzało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To raczej wina dysku twardego aniżeli procka. Mass Effect streamuje na potęgę, także w czasie cutscen. Jak grałem w niego na laptopie (gra zainstalowana na zwykłym 5400 obrotowym talerzowcu - na SSD nie mam miejsca na gry) - chodziło gorzej niż na stacjonarce, mimo że procesor w laptopie był nieco mocniejszy niż ten, co miałem w starym desktopie (i7 Haswell vs stary Phenom II).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2014 o 08:15, Henrar napisał:

To raczej wina dysku twardego aniżeli procka. Mass Effect streamuje na potęgę, także
w czasie cutscen.

Ano pewnie masz rację. Ja też zauważyłem, że błędy scenek wynikają raczej z przycięcia podsystemu plików niż przetwarzania przez procesor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem. Zainstalowałem se ostatnio jakieś większe DLC do gry i jak podchodzę do swojego komputera w grze gdzie się czyta wiadomości itp. to następuje scenka w której Shepard znajduje się w swoim pokoju i tutaj mam jedynie do wyboru "Zbadaj" rozumiem, że w którymś brak polskiego i jeszcze widnieje błąd Non-TLK czy coś takiego.

Jak to mogę naprawić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak dzięki.

Ale jeszcze jakieś inne dlc. mam jakieś zadanie ale nie ma żadnego tekstu, tak samo jak w niektórych wiadomościach w moim prywatnym terminalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie jest również Mass Effect 2 lanuage change który z tego co przeczytałem może zmienić język gry na angielski dubbing z polskimi napisami, ale nie pisze czy z DLC również.
Chciałbym użyć tego programu ale podczas włączania wyskakuje błąd, że najpierw muszę zainstalować łatkę 1.02 a już taką wersję gry posiadam gry w steamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2014 o 12:51, Crew_900 napisał:

Chciałbym użyć tego programu ale podczas włączania wyskakuje błąd, że najpierw muszę
zainstalować łatkę 1.02 a już taką wersję gry posiadam gry w steamie.

Z tego co mi się wydaje zmienia tylko język podstawki. Więc byś sobie tylko zangielszczył i wszystko działałoby po angielsku.
Pamiętam, że spolszczałem 2. Arrival i Shadow broker.
Wiec tylko tego by brakowało
http://social.bioware.com/project/3620/

Choć teraz znalazłem cuś takiego:
http://chomikuj.pl/olomaster8/Gry/*e2*96*ba+SPOLSZCZENIA/Mass+Effect+2+DLC+Pack+Spolszczenie,547376906.7z
Wiec może się i to przydać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam też mały problemik. Grę również aktywowałem na platformie Origin i zawsze jak włącza program to mi zasysa nowe exe gry, konflikt ma ze steamem nie wiem czemu. Można to jakoś naprawić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim mass effect 2, dawno w to nie grałem, ale zainstalowałem to ponownie, dodatki znalazłem na dysku w plikach z rozszerzeniem .exe wszystkie zaisntalowałem. Później odpalilem origin, najechałem kursorem na ikonkę mass effect 2 i mam teraz info i graj. Gra działa normalnie ale szukałem swojej zbroi blood dragon armor z kodu promocyjnego, (który przepisałem z kartki która leżała w pódełku - ten kod został użyty i zbroja działała w grze jak rok temu grałem w nią). Tym razem kliknąłem ikonkę więcej informacji, na której mam wypisane wszystkie dlc do pobrania luz zakupienia co mnie zdziwiło rzeczy co mam obecnie w grze i mi działają mam przy nich napis:
Pobierz albo instaluj. Tylko że kliknięcie w instaluj nic nie powoduje, u dołu w rogu pisze że próbuje pobrać 1 z 2 rzeczy ale pasek się nie rusza. Najlepiej wkleje foto z printscreena.

20140812173925

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeszedłem ME1, zacząłem grać w dwójkę i mnie zwyczajnie frustruje...
Po 1. Tekstury są WYRAŹNIE słabsze niż w pierwszej części. W jedynce może nie wszystkie były jakieś super, ale sporo trzymało wysoki poziom, a tutaj same rozmyte plamy... Wtf? Spodziewałem się lepszej grafiki, i owszem, jest więcej zabawy światłem/cieniem, ale te tekstury to tragedia! Wszystko psują! W jedynce były np świetne modele pancerzy, doskonale oteksturowane, a tu wszystkie są kanciastą, rozpikselowaną kupą!
Po 2. Zbindowanie biegu, użycia i przyklejania się do osłon na jednym przycisku... wtf? Po co w ogóle przycisk do przyklejania się? W jedynce tego nie było i działało, a tu... chcę wykonać jakiś szybki manewr, uciec sprintem a Szepard miast ruszyć tyłek w bezpieczne miejsce to przykleja się jak IDIOTA do najbliższej przeszkody prosząc o rozstrzelanie! I zdarza mi się to co chwilę!
Po 3. Zmiana Dorocińskiego na... no kogoś tam, nie wiem kto to jest, ale Dorociński mimo że nie był idealny to z pewnością był znacznie lepszy. Ten nowy Szepard każdą jedną kwestie wypowiada tak sztucznie, nienaturalnie i na siłę ''z pazurem'', że aż mnie zęby bolą jak go słyszę. Pal licho Dorocińskiego, nie musiał być znowu on, ale ten nowy to jakaś pomyłka, zamiast naturalnej rozmowy słyszę ciągłe ''siłowanie'' się głosem i wypowiadanie każdej kwestii jakby to był ''one-liner''...
Po 4. Dlaczego rozwój postaci wygląda tak biednie? Może tutaj z biegiem czasu dojdą nowe opcje, ale na pierwszy rzut oka wygląda to baardzo kiepsko.
Po 5. kwestie techniczne: kupiłem grę na originie i krew mnie zalewała jak próbowałem dojść do tego jak zainstalować dodatki, czy np. JAK ODPALIĆ GRĘ... Na samym originie po zainstalowaniu ikonka z grą zobiła się szara, ''nietykalna''. A skrót z pulpitu nie działa, jak i plik do którego się odnosi. Na szczęście samo ME2Game.exe już trybi, ale przyzwyczajony do steama, który sam instaluje wszelkie dlceki jakie mam, o nic nie pyta, i nie sprawia żadnych problemów... no przeżyłem wręcz szok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2014 o 02:01, misioo napisał:

Po 1. (...)

Dziwne. Nie miałem takiego wrażenia. Moim zdaniem ME2 i 3 prezentują się lepiej od jedynki.

Dnia 10.10.2014 o 02:01, misioo napisał:

Po 2. (...)

W jedynce było pod tym względem jeszcze gorzej, gdy Shepard przy samym poruszaniu mógł się przykleić. Tutaj tak się może czasem zdarzyć gdy chcemy użyć sprinta blisko osłony, ale szło się przyzwyczaić.

Dnia 10.10.2014 o 02:01, misioo napisał:

Po 3. (...)

Nie polecam grać po polsku w trylogię ME. Tym bardziej, że z tego powodu do dwójki część dlc nie jest kompatybilna z polską, bo nigdy nie powstał do nich dubbing. Do tego "zepsułeś" sobie trochę grę, bo w każdej części masz innych aktorów. Zmiana aktorów między obiema częściami była spowodowana zmianami "na górze" u wydawców, natomiast trójka już w ogóle dubbingu nie posiada, więc w następnej części będziesz już słuchać angielskich głosów.

Dnia 10.10.2014 o 02:01, misioo napisał:

Po 4. (...)

Ten z dwójki jest akurat najmniej rozbudowany, aczkolwiek dobrze zrobili usuwając rzeczy typu moralność ze statystyk (za to lepiej maksować opcje paragona albo renegata w dialogach). Trochę lepiej jest w trójce, gdy co każdy stopień wybiera się jedną z dwóch opcji, tutaj taki wybór jest dopiero na maksymalnym poziomie.

Dnia 10.10.2014 o 02:01, misioo napisał:

Po 5. (...)

Dwójka nie powstawała oryginalnie pod Origin. Dlc normalnie się pobierało pojedynczo ze strony Bioware i odpalało każdy .exe żeby zainstalować. Tak to niestety tam zrobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2014 o 15:04, Arcling napisał:

> Po 1. (...)
Dziwne. Nie miałem takiego wrażenia. Moim zdaniem ME2 i 3 prezentują się lepiej od jedynki.

Zatem mam pytanie - czy u Ciebie (lub u kogokolwiek) ubrania wyglądały tak strasznie jak na poniższym screenie? Wiem że ubrania jest tylko ciutkę, ale myślę że widać co i jak. I tak u mnie wygląda prawie wszystko, podczas gdy w jedynce tak słabe tekstury należały do rzadkości.

PS. co ciekawe screen nie jest mój, tylko z neta... więc domyślam się że tak to po prostu wygląda...

20141010163551

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ubrania nie są wysokiej rozdzielczości. Można jedynie to zmodować podmieniając tekstury. Jeśli chodzi o detale twarzy czy efekty otoczenia, są one lepsze niż w jedynce. Ja np. widzę różnicę, jeśli porównać twarz jakiejś postaci z jej wersją z jedynki. Reszta ogólnie wygląda ok, o ile oczywiście nie ogląda się każdej tekstury z bardzo bliska, ale te gry nigdy nie były high-end w swoim czasie. No i trzeba też pamiętać, że one jeszcze wychodziły na konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam już 20-30h na koncie i muszę wylać falę hejtu nr. 2:
Żenuje mnie co oni zrobili z tą grą! Z erpega zrobili korytarzowego, oskryptowanego szutera! To powinno się nazywać Call of Mass Effect, a nie ME2. Okazało się że najlepszą taktyką przy wielu ze starciach nie jest zabijanie przeciwników, a bieg przed siebie! Bo doputy dopóki się stoi w miejscu i próbuje wszystkich wystrzelać to oni się wysypują falami bez końca. A jak się dojdzie do pewnego miejsca to nagle cisza... Zupełnie jak w Call of Duty jakieś 14 lat temu! W pale mi się to nie mieści, wszystko powycinali z tej gry: nie ma Mako, rozwoju postaci czy ekwipunku. Gdzie ten erpeg? W idiotycznych wyborach pokroju
a) bądź świętszy niż papież
b) bądź zwyczajnym skur##nem
gdzie każdy z wyborów jest po prostu GŁUPI! I w 90% zupełnie nie intencjonalny, słowo lub dwa które określa wybraną opcję dialogową najczęściej ni jak ma się do tego co ostatecznie Szepard wypowie, i nigdy nie wiemy jak ostatecznie się zachowa!
I kolejna rzecz: 90% dialogów, czy przerywników filmowych jest kompletnie INFANTYLNYCH! Czuję się zażenowany słuchając rozmów, czuję się zażenowany kiedy patrzę na tandetne sceny rodem z filmów b, albo nawet c klasy... Czuję się zażenowany za każdym razem gdy widzę tę tandetę i ''klisze'' których prawdziwym uosobieniem jest jarający szlugi Człowiek Iluzja.

Szkoda... Szkoda bo jedynka była jedną z lepszych gier w jakie grałem, widziałem w niej wielki potencjał, liczyłem że w następnej części zostanie jeszcze bardziej rozbudowana i urozmaicona. A okazało się wręcz odwrotnie - ME2 jest uwsteczniony, spłaszczony do granic, ma ZDECYDOWANIE brzydszą grafikę, którą twórcy starają się ukryć większą ilością dymu, zaciemnień i jakiś innych pseudo efektów graficznych. Muzyka też do cholery jest gorsza! W jedynce była bardzo klimatyczna i taka... specyficzna, idealnie pasująca do tej całej sci-fi, kosmicznej otoczki. W dwójce mamy kliszową muzykę wprost wyjętą z przeciętnego kina akcji!
Jak to się stało? Skąd ten nieco tylko bardziej rozbudowany klon Call of Duty zbiera oceny w okolicach 10/10 skoro pod każdym, KAŻDYM względem jest gorszy od poprzednika? Nie potrafię tego wyjaśnić, złość we mnie wzbiera...

BioWare - kij ci w oko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2014 o 13:22, misioo napisał:

Jak to się stało? Skąd ten nieco tylko bardziej rozbudowany klon Call of Duty zbiera
oceny w okolicach 10/10 skoro pod każdym, KAŻDYM względem jest gorszy od poprzednika?
Nie potrafię tego wyjaśnić, złość we mnie wzbiera...

BioWare - kij ci w oko!


EA i jej marketing robi cuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2014 o 13:22, misioo napisał:

Mam już 20-30h na koncie i muszę wylać falę hejtu nr. 2:
Żenuje mnie co oni zrobili z tą grą! Z erpega zrobili korytarzowego, oskryptowanego szutera!

No nie przesadzajmy. ME1 miał tragiczny wybór kolejności lokacji i masę błędów z tym związanych. Praktycznie cała gra sprowadzała się to Therum->Feros, a następnie Noveria -> Virmir -> Ilos. Finito. Można trafić na Virmir zanim trafi się na Feros lub Noverię bo warunkiem jest skończenie tylko jednej z nich. W takim wypadku teksty stają się idiotyczne bo kompletnie nie pasują do uzyskanego przez Shearda stanu wiedzy.

Dnia 14.10.2014 o 13:22, misioo napisał:

To powinno się nazywać Call of Mass Effect, a nie ME2. Okazało się że najlepszą taktyką
przy wielu ze starciach nie jest zabijanie przeciwników, a bieg przed siebie! Bo doputy
dopóki się stoi w miejscu i próbuje wszystkich wystrzelać to oni się wysypują falami
bez końca.

Wbrew pozorom koniec istnieje. Ale najpierw trzeba zrobić tak wielka rzeźnię, że przestaniesz już liczyć przeciwników. Bieg do przodu faktycznie eliminuje utratę czasu z tym związaną.

[...] wszystko powycinali z tej gry:

Dnia 14.10.2014 o 13:22, misioo napisał:

nie ma Mako, rozwoju postaci czy ekwipunku. Gdzie ten erpeg?

Mako mi też jest żal. to było bardzo klimatyczne rozwiązanie. Natomiast ani rozwój postaci, ani ekwipunek nie ma wiele wspólnego z RPG. Istotą RPG jest wczuwanie się w rolę, a to jest tu zachowane. Dziwne by było gdyby przy tym stanie techniki ktoś chciał się jeszcze bawić w ekwipunek i mikrozarządzania zbędnym w grze elementami.

Dnia 14.10.2014 o 13:22, misioo napisał:

a) bądź świętszy niż papież
b) bądź zwyczajnym skur##nem
gdzie każdy z wyborów jest po prostu GŁUPI! I w 90% zupełnie nie intencjonalny, słowo
lub dwa które określa wybraną opcję dialogową najczęściej ni jak ma się do tego co ostatecznie
Szepard wypowie, i nigdy nie wiemy jak ostatecznie się zachowa!

Mi tam nie sprawiało to jakoś problemu... :P
Fakt, że nie pomyślano o wykorzystaniu niejednoznacznych moralnie odpowiedzi. Trochę tego brakuje. Z drugiej strony w ME1 też takich nie było zbyt wiele.

Dnia 14.10.2014 o 13:22, misioo napisał:

Szkoda... Szkoda bo jedynka była jedną z lepszych gier w jakie grałem, widziałem w niej
wielki potencjał, liczyłem że w następnej części zostanie jeszcze bardziej rozbudowana
i urozmaicona. A okazało się wręcz odwrotnie - ME2 jest uwsteczniony, spłaszczony do granic

Fabularnie? Nie zgadzam się. ME2 docenia się po jej skończeniu. Ogół graczy jednak wolał dwójkę niż jedynkę. To dwójka załapała się na grę roku, a w przypadku jedynki była tylko cisza.

Dnia 14.10.2014 o 13:22, misioo napisał:

ma ZDECYDOWANIE brzydszą grafikę, którą twórcy starają się ukryć większą ilością
dymu, zaciemnień i jakiś innych pseudo efektów graficznych.

U mnie grafika ME2 jest lepsza niż ME1. Co mi po teksturach skoro większość obiektów w grze, a już szczególnie ubrań Sheparda sprowadzała się do oteksturowaniu jakiegoś prostopadłościanu. Resztę trzeba było sobie wyobrazić. :)

Dnia 14.10.2014 o 13:22, misioo napisał:

Muzyka też do cholery jest gorsza!W jedynce była bardzo klimatyczna i taka... specyficzna,
idealnie pasująca do tej całej sci-fi, kosmicznej otoczki.

Kwestia gustu. Ja o wiele częściej słucham ścieżki dźwiękowej z ME2 (a szczególnie DLC) niż jedynki. A trójkę częściej niż dwójkę.

Dnia 14.10.2014 o 13:22, misioo napisał:

Jak to się stało? Skąd ten nieco tylko bardziej rozbudowany klon Call of Duty zbiera
oceny w okolicach 10/10 skoro pod każdym, KAŻDYM względem jest gorszy od poprzednika?

Stąd, że jesteś w mniejszości. Czego by nie mówić, to dwójkę zrobiono pod narzekania graczy z jedynki. I wbrew temu co piszesz powiodło się to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy coś się zmieniło w kwestii dodatków Lair of the Shadow Broker oraz Arrival - czy można je kupić na Originie, który ma język polski?

Pytam, bo kupiłem sobie Mass Effecta 2 i widzę na liście DLC owe tytuły. Z opisu wynika tylko, że owe dodatki nie zostały przetłumaczone na język polski, nic nie pisze o braku możliwości zakupu.

Takie drugie pytanie:
Czy "wymuszona" instalacja(w przypadku, gdy zakup nie będzie możliwy) tych tytułów, nie powoduje później blokady konta czy coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować