Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Czy EA PL wyraziło już jakieś swoje stanowisko w sprawie braku wyboru wersji angielskiej? Bo mi się wydaje, że nie wyrazi. Mam przeczucie, że brak angielskiego dubbingu to polecenie z góry - głównego EA. Być może nie chcieli , aby można było kupić w Polsce (nieco taniej o ile dobrze przeliczam dolary) tę grę w w oryginale. Być może nieoficjalnie istniejący dub eng to forma kompromisu między EA a EA Polska? W takim wypadku zachowanie EA Polska byłoby nawet całkiem fair wobec nas. Ale to tylko taki mój pomysł. Pewnie nigdy sie nie dowiemy, dlaczego. A Ważne, że da się grać eng.

Jeszcze nie kupiłem gry, ale zamierzam. Rzeczywiście tak dużo osób nie moze uruchomić swojego sejwa z jedynki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>-ciach-

Może wydadza jakiegos patcha, w co watpie. mam wrazenie ze nie dali nam wyboru specjalnie tylko dlatego aby przekonac nas ze ich ciezka praca wlozona w lokalizacje tego porduktu nie moze pojsc na marne. Takie mam wrazenie. jak narazie ciesze sie ze userzy znalezi sposob na ominiecie tej glupoty ktora strzelia EA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2010 o 23:06, revolt505 napisał:

Mam takie pytanko. Czy ME 2 jest bardziej zoptymalizowany? Czy wymagania są o wiele większe?
Bardzo chciałbym zagrać w drugą część, ale nie jestem pewien czy mój sprzęt da radę.
Niby jedynka chodziła z najwyższą jakością tekstur (reszta na low albo medium), ale przy
większych walkach były spadki prędkości.

Jest lepiej zoptymalizowany , wymagania nawet troszkę niższe jeżeli wierzyć temu co jest napisane na pudełkach . Na moim sprzęcie chodzi o wiele lepiej niż jedynka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym już kilka stron wcześniej. Sama pomoc techniczna kazała mi robić dokładnie tak jak jest podane (ze zmianą plików), żeby mieć ang głosy. A na pytanie czy wydadzą patcha odpowiedzieli, że nie ma jeszcze oficjalnego stanowiska EA Polska.

@revolt505
ME2 będzie Ci na tym sprzęcie chodzić nawet lepiej niż pierwsza część. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie bo nie wiem czy nie przekombinowałem :P normalnie(bez żadnych zmian z językiem) dlc z normandią i tym najemnikiem są w całości po polsku czy po ang ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 00:19, mikolajmix napisał:

mam pytanie bo nie wiem czy nie przekombinowałem :P normalnie(bez żadnych zmian z językiem)
dlc z normandią i tym najemnikiem są w całości po polsku czy po ang ?

Zaeed i miejsce upadku Normandii jest w pełni zlokalizowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest w obsludze taka troche konsolowa, ale pierwsze pol godziny bardzo mi sie spodobalo. Gdyby nie ten cyrk z wersja jezykowa bylbym calkiem ukontentowany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania. Po zalogowaniu się do Cerberusa mogłem ściągnąć dwa DLC z oficjalnej strony. Do tego jeszcze Terminus Gear z pre-ordera. Czy może mi ktoś powiedzieć, gdzie znajdę tą broń i pancerz Terminusa w grze po zainstalowaniu DLC?

Oraz drugie pytanie. Słyszałem, że są też inne DLC (jakiś Blood Dragon Armor itd.). Przez jakiś czas można było parę takich DLC ściągnąć ze strony Microsoftu, ale teraz ta opcja jest chyba zablokowana. Czy ktoś wie, skąd można teraz te DLC wziąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 00:48, sinir napisał:

Oraz drugie pytanie. Słyszałem, że są też inne DLC (jakiś Blood Dragon Armor itd.). Przez
jakiś czas można było parę takich DLC ściągnąć ze strony Microsoftu, ale teraz ta opcja
jest chyba zablokowana. Czy ktoś wie, skąd można teraz te DLC wziąć?

Można było ściągnąć z XBL, ale była to podobno pomyłka i szybko opcję usunięto. Teraz mozna je zdobyć w normalnym trybie. Zaś co do Zbroi Smoka, to jest ona dostępna dla tych, co kupili Dragon Age, a w nim taką właśnie zbroję, albo wykorzystali posiadany w zestawie z grą kod. Dzięki temu można taki pancerz mieć też w Mass Effect 2. Taki bonus dla tych, co kupili obie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Teraz mozna je zdobyć w normalnym trybie.

Tzn? Ja po wpisaniu kodu Cerberusa i tego z pre-ordera na spisie mam tylko te 3 DLC. Jaki "normalny tryb" masz na myśli? Trzeba za nie płacić?

EDIT: No i gdzie można znaleźć te zbroje w grze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 01:01, sinir napisał:

Jaki "normalny tryb" masz na myśli?

No tak, jak to zrobiłeś - miałeś kody, wpisałeś, pobrałeś DLCs i wszystko wygląda na śmigające. Chodzi o to, że nie ma żadnych pomyłkowych bonusów od M$, na co masz kody, a w przyszłości - co kupisz - to Twoje :)

Dnia 28.01.2010 o 01:01, sinir napisał:

EDIT: No i gdzie można znaleźć te zbroje w grze?

Tu odpadam, wybacz - mimo że kolekcjonerka leży już obok mnie, to jednak tylko leży, nawet nie zainstalowana. Z tym poczekaj na odpowiedź kogoś, kto już grał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytanka:
1 - czy grafika jest lepsza niż w jedynce? 9 po screenach wygląda że tak ) bo ta z jedynki jest okropna
2 - czy model strzelania jest taki sam jak w części pierwszej? - właśnie gram w jedynkę i trochę mnie on wkurza
dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2010 o 18:52, Indrid_Cold napisał:

Niestety ale EA zataiło sporo faktow o tej grze przed nami, na pudełku nie ma informacji
o tym ze gra w DLC wymaga stałego polaczenia z internetem. Tego sie dowiedziałem dzisiaj
z pomocy EA online i jestem zażenowany. Cerberus networkwykrywa każdą utratę polaczenia
w trakcie gry.

Masz wersje na xboxa czy na pc ?
Ja na pc odłączyłem internet z ciekawości i z DLC nic się nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również skończyłem już ME2. Zajęło mi to 14h, zrobiłem trochę dodatkowych questów, 3/4 załogi była mi lojalna. Trochę krótko, nie mogę doczekać się trójki, ale to pewnie dopiero za dwa lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W grze mam zbroje Terminusa i Czerwonego Smoka, ale jest jeden szkopuł, otóż nie ma opcji wyłączenia hełmu.
Można to zrobić tylko w tej standardowej zbroi. Nie wiem czy to jakieś niedopatrzenie ze strony twórców, ale brak tej opcji trochę mnie denerwuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądałem film z polskiej wersji gry (na gry-online.pl). Nie wiem, może się nie znam, ale dla mnie ta polonizacja wcale nie wyglądała tragicznie. Głos Sheparda wymaga przyzwyczajenia, to fakt. Ale ogólnie całkiem nieźle to wygląda :) A raczej brzmi :) Wie ktoś czy gra jest już dostępna w krakowskim Saturnie? Chodzi mi o wersję na X360. Akurat w sobotę będę w w/w mieście, więc chętnie zakupię Mass Effect 2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 07:47, O2si napisał:

Wczoraj oglądałem film z polskiej wersji gry (na gry-online.pl). Nie wiem, może się nie
znam, ale dla mnie ta polonizacja wcale nie wyglądała tragicznie. Głos Sheparda wymaga
przyzwyczajenia, to fakt. Ale ogólnie całkiem nieźle to wygląda :) A raczej brzmi :)
Wie ktoś czy gra jest już dostępna w krakowskim Saturnie? Chodzi mi o wersję na X360.
Akurat w sobotę będę w w/w mieście, więc chętnie zakupię Mass Effect 2 :)

Co do głosu Sheparda. Głos jest po prostu świetny, czuć wreszcie jakieś emocje w tych jego dialogach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polski lektor, podkładający głos Sheparda, nie umywa się do oryginału. Z resztą cała reszta też...

Na całe szczęście sposób "przywrócenia porządku" (oryginalne dialogi) , przedstawiony na GryOnline, działa prawidłowo (szacuneczek dla autora "know-how")! Poza wtopą z "polskimi głosami", gra zapowiada się super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować