Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Dnia 08.11.2009 o 10:06, mati285 napisał:

BTW. Bluzgi w angielskiej wersji? Aż strach pomyśleć co by było w polskiej, gdyby za
grę odpowiadał CDP


Ty chyba nie grałeś w ME1 w wersji polskiej... Bluzgi są tam nawet wtedy, kiedy wydawałoby się że nie powinny być :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2009 o 11:59, Leos8 napisał:

Dokładnie o to mi chodzi. Głos miał dobry, pasował ale jak słyszałem siedem Kur... w
zdaniu to mnie niesmak brał. Dobra, niech będą te przekleństwa ale cholera, z wyczuciem!


Chyba graliśmy w jakieś dwie różne gry, bo u mnie Wrex chyba nigdy nie używał takich epitetów :P Miał ostre gadki, owszem. Ale bez przesady, bo zaraz zaczniemy nazywać wulgaryzmem samo imię "Wrex".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2009 o 20:24, Azvar napisał:

Chyba graliśmy w jakieś dwie różne gry, bo u mnie Wrex chyba nigdy nie używał takich
epitetów :P Miał ostre gadki, owszem. Ale bez przesady, bo zaraz zaczniemy nazywać wulgaryzmem
samo imię "Wrex".


A mi właśnie się podobał, w końcu jest to brutalna rasa więc i mówić musi konkretnie i brutalnie ;)
Mimo wszystko wolałem angielską wersję, głosy były o wiele lepsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2009 o 20:21, Azvar napisał:

Ty chyba nie grałeś w ME1 w wersji polskiej... Bluzgi są tam nawet wtedy, kiedy wydawałoby
się że nie powinny być :P

Chyba mnie nie zrozumiałeś ;P Grałem w polskie wydanie ME i wiem jak "bogatym" słownictwem obdarzyli nasi tłumacze Wrexa :D Dlatego też napisałem ,że skoro na gameplay''u po angielsku słychać bluzgi to, aż strach pomyśleć ile bluzgów w tą rozmowę mogliby wrzucić tłumacze z CDP, gdyby oczywiście to dalej oni zajmowali się tą grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie wspominałem jakoby mi się to nie podobało. Wręcz przeciwnie, bardzo doceniam to, że przynajmniej w przypadku gier (Mass Effect, BioShock i inne) powoli kończymy z idiotyczną znaną chyba tylko z komunizmu i totalitaryzmu cenzurą, czego niestety nadal nie możemy się doczekać w przypadku filmów i telewizji ogółem :) Tymbardziej, że Wrex wcale nie jest taki wulgarny, po prostu jest twardzielem i gada od rzeczy, zamiast zbędnie koloryzować i wazelinować. To moja ulubiona postać w ME1, poza Shepardem który również ma zaskakująco dobre dialogi i ciekawy charakter (nie jest to tylko pusta losowa postać jak w innych cRPG).

Apropo wersji językowych, ja zawsze preferuję angielską z co najwyżej z polskimi napisami. Kiedyś powstawały dobre pełne polonizacje, ale po prostu straciłem już do nich zaufanie i ME1 po polsku nawet nie sprawdzałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się właśnie bardzo cieszę, że nie będzie dubbingu, Wolę grać z polskimi napisami i angielskimi głosami które są o wiele lepiej dobrane niż polskie, no i juz mam dość tych samych aktorów w każdym RPG''u, a dodatkowo połowa czyta bez emocji..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ME2 mam nadzieję, że nie będzie polskiego dubbingu. Tak jak było w "jedynce" sprawdziło się dobrze, czyli angielskie dialogi i polskie podpisy. Tak naprawdę jedyna gra, w której spolszczenie dubbingowe jest lepsze niż angielski oryginał to wg. mnie Fallout 3, ludzie z Polski mają więcej takiej rezygnacji i wycieńczenia niż angole czy ktokolwiek tam to mówił ;P
A ME2 to jak dla mnie najbardziej wyczekiwana gra od czasu ME ;))
A samą jedynkę mimo wad po prostu kochałem. Przechodzę teraz po raz 6ty i jakoś nie nudzi mi się to ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hyhy. Pobij mnie. Ja przeszedłem 19 razy. 8razy na kompie i 11 na X360 :D Najciekawiej grało mi się szpiegiem i szturmowcem.

Azvar - z Wrexem i siedmioma kur*ami w zdaniu to była hiperbola. Po prostu jak dla mnie przesadzili z tymi bluzgami. Do dzisiaj zniesmacza mnie tekst "Zepsuty? Ch*j jest przeżarty pleśnią, że hej..."

W ME2 zainstaluje od razu ang głosy i polskie napisy. Bo jeszcze raz Dorocińskiego usłyszę i "Byłaś wspaniała Liaro"(jakby mówił do manekina z gardłem pełnym flegmy) to walnę głową w głośniki.

PS. Shepard mocnej głowy do alkoholu to raczej nie ma :D Widać, brak polskich korzeni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2009 o 00:17, Leos8 napisał:

Azvar - z Wrexem i siedmioma kur*ami w zdaniu to była hiperbola. Po prostu jak dla mnie
przesadzili z tymi bluzgami. Do dzisiaj zniesmacza mnie tekst "Zepsuty? Ch*j jest przeżarty
pleśnią, że hej..."

Jak dla mnie miało to swój urok ;)

Dnia 12.11.2009 o 00:17, Leos8 napisał:

W ME2 zainstaluje od razu ang głosy i polskie napisy. Bo jeszcze raz Dorocińskiego usłyszę
i "Byłaś wspaniała Liaro"(jakby mówił do manekina z gardłem pełnym flegmy) to walnę głową
w głośniki.

O ile dobrze słyszałem to ME2 ma być tylko z polskimi napisami i oryginalnymi angielskimi głosami, co jest bardzo dobrą wiadomością ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2009 o 00:17, Leos8 napisał:

Azvar - z Wrexem i siedmioma kur*ami w zdaniu to była hiperbola. Po prostu jak dla mnie
przesadzili z tymi bluzgami. Do dzisiaj zniesmacza mnie tekst "Zepsuty? Ch*j jest przeżarty
pleśnią, że hej..."


Według mnie w niczym nie przesadzili, chyba że mówisz o polskim tłumaczeniu, faktycznie można znaleźć kilka przypadków, w których zostały użyte ciut zbyt mocne słowa w stosunku do prawidłowego tłumaczenia :) Mnie ogólnie przekleństwa nie rażą ani trochę, tak długo jak ma to swój urok i są użyte w prawidłowym kontekście, a nie na zasadzie "im więcej tym lepiej". Przekleństwa/wulgaryzmy to takie same słowa jak inne i też mają swoje istotne znaczenia (które czasami ciężko czymś zastąpić tak, aby nie straciło to sensu), nie bez powodu znajdują się w każdym chyba języku na świecie. Nie ma nic wielkiego w tym, bo i tak jak zwykle nie minie 5 minut od wyjścia z domu jak usłyszysz kogoś kto rzuca bezmyślnie k**wami co przecinek, przez co psuje dobrą opinię wulgaryzmów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dubbing może być, jeśli zmienią aktorów (czego nie zrobią), powinno być tak jak w Mafii 2. Jeśli słyszymy głos Sheparda to przedstawia nam się obraz Dorocińskiego w Pitbullu, my powinniśmy się z tą postacią utożsamiać i nie powinny być to sławne głosy. Zresztą, czy ME nikt nie reżyserował? Zero emocji, wcześniej powinien ktoś powiedzieć aktorowi jak wygląda scena i jak ma ją zagrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No przecież od samego początku mam na myśli wersję polską, której nie cierpię.
Angielską uwielbiam, chociaż w niektórych momentach przesadzili w drugą stronę :) Za grzeczna czasami. Ale baaardzo rzadko.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Btw. Ja grałem tylko w wersję na X360 a tam nie było dubbingu ani nadużycia przekleństw(w sumie samych bluzgów nie było praktycznie wcale) a wersji PC nie kupiłem, tym bardziej pobierać nielegalnie wydawało mi się bez celu :P

Leos8: Nie dam rady pobić ;) Mam też inne gry :P
A kroganie to wg. mnie taki Mass Effectowy odpowiednik jakiejś agresywnej rasy choćby ze "zwykłego" fantasy pokroju orków. Bądź co bądź rasa takich agresywnych osobników dodaje smaczku dla świata, tym bardziej tak złożonego jak ME. Chociaż wyglądem są faktycznie podobni do Dextera :P
A ja wracam do czytania książki(2 już na podstawie ME, tym razem z wydarzeniami po 1 części gry) Ascension.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Och, dasz dasz :) - jestem w Zielonej Górze w liceum na stancji, więc jak czasem nie mam co robić to młócę :) (oczywiście jak się ma czas...)

Książkę? W wersji eng? Bo o polskiej nic nie słyszałem :)

Heheh już była dyskusja, że kroganie podobni do krasnoludów. Nie porównujmy(czyt. nie prowokujmy) - Kroganie to Kroganie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2009 o 00:09, Leos8 napisał:

Książkę? W wersji eng? Bo o polskiej nic nie słyszałem :)



Tak po angielsku :P Najpierw miałem kupić Mass Effect: Revelation na eBay''u, ale zanim do tego doszło to Drew Karpyshyn( <33 ;)) )wydał już Ascension więc zakupiłem obydwie oczywiście po angielsku przez empik.com(import ftw). Wyszło taniej, bo nie musiałem płacić przesyłki i dostałem od razu książki do empiku w moim mieście.
Co prawda na uwagę zasługuje fakt, że książki zamówiłem w listopadzie a pierwszą dostałem w połowie stycznia, drugą zaś w lutym :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymagania sprzętowe. Póki co niepotwierdzone przez BioWare.

Wymagania minimalne

* System operacyjny: Windows XP SP3 / Windows Vista SP1 / Windows 7
* Procesor: 1.8GHz Intel Core 2 Duo lub równoważny AMD
* Pamięć: 1 GB RAM dla Windows XP / 2 GB RAM dla Windows Vista lub Windows 7
* Twardy dysk: 15 GB
* Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX 9.0c
* Karta graficzna: 256 MB (ze wsparciem dla Pixel Shader 3.0). Wspierane chipsety: NVIDIA GeForce 6800 lub lepsza; ATI Radeon X1600 Pro lub lepszy. Karty graficzne NVIDIA GeForce 7300, 8100, 8200, 8300, 8400 i 9300; oraz ATI Radeon HD3200 i HD4350 są poniżej wymagań sprzętowych.


Wymagania rekomendowane:

* System operacyjny: Windows XP SP3 / Windows Vista SP1 / Windows 7
* Procesor: 2.6 GHz Intel Core 2 Duo lub równoważny AMD
* Pamięć: 2 GB RAM
* Twardy dysk: 15 GB
* Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX 9.0c
* Karta graficzna: ATI Radeon HD 2900 XT lub lepszy, NVIDIA GeForce 8800 GT lub lepsza

Kolejna gra, która wymaga aż 15GB na dysku. Chyba zamiast RAMu sobie dokupić uzbieram na większy dysk twardy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie wymagania rekomendowane mogłyby zostać. Niziutkie są w obliczu ostatnich wyciągaczy siódmych potów z PeCetów ;] No i fakt, BioWare robi ogromne gry (w sensie zajmowanej przestrzeni dyskowej) - dwie części Mass Effect to będzie razem ok. 26 GB, Dragon Age - 19 GB... I ja potrzebuję większego dysku. Na szczęście w ich przypadku przekłada się to w pełni na jakość tych produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A i wychodzi na to, że ME2 będzie bardziej klimatyczne i lepiej poskładane do kupy niż jedynka. Poczekam aż stanieje do jakichś 70 zł i wtedy kupię, nie ma co szaleć z ganianiem do sklepu zaraz po premierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować