Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Sam grałem z tarczą Getha ale nawet 500+ tarczy nie wystarcza na spacerek pod obstrzałem wroga :P
Moje sprinty adeptem kończyły się strasznie, po prostu na ostatnim poziomie trudności kiedy wszyscy strzelajali nie dało się chodzić - w ogóle ;P

Ja grałem polegając na 3 umiejętnościach, niewidce nastawionej na zabijanie (+75% dmg, 6s czas trwania i jakieś 3s jeśli się strzela), podpaleniu AOE oraz na ścieżce zabójcy. Później można się bawić czym się chce chociaż dobrze jest mieć tarcze Getha - na bossów.

Spoiler

Boss na statku kolektorów to prawdziwa zmora a nawet z tym trzeba było biegać w kółko kolumny ;P
Do tego TRZEBA zabrać snajperkę na statku zbieraczy zamiast dodatkowego władania bronią a do drużyny polecam Mirandę z +15% dmg dla teamu+grupowe zdejmowanie tarcz oraz Garrusa+znowu antytarcza AOE oraz drużynowe pociski przebijające. W końcówce można Mirandę zastąpić Legionem nastawionym na dronkę wybuchającą (tylko on może nosić najlepsza snajperkę poza Shepardem+dronka odciąga uwagę od postaci, szkoda, że Tali ma bonus do trwania dronki a nie do jej odnawiania) i Samarą z wymaksowanym czasem odnawiania umiejętności+wyssanie życia. Sama końcówka mnie dosyć zaskoczyła bo takie chodzące kulki rzucające falę uderzeniową padały po dosłownie 3-4 strzałach w głowę a superduper świecący zbieracz szedł w piach po dwóch strzałach w łeb.
Jako pierwszą umiejętność polecam wymaksować podpalenie AOE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2010 o 21:33, Some_kind_of_Devil napisał:

> Ma ktoś użyczyć save z 1? Bo mi zostałtylko 1 renegat. A więc tak: Mężczyzna ,Idealista,

> Kaidan Alenko nie żyje, Wrex nie żyje, Rada została ocalona.Ma ktoś taki save?

Mam z żyjącym Wrexem i romansem z Liarą. Nada się? :P


Odpada, chce żeby wszystkie warunki były spełnione w tamtym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć, że znikanie trwa góra 6 sekund? No to nici z taktyki zachodzenia wroga od tyłu, kilku strzałach, zachodzenia z boku kilku strzałach i tak dalej... szkoda.
Snajperki mi nie podchodzą pod styl grania w ME. Taki sprzęt uwielbiam w skradankach. Nie tam gdzie nie można się faktycznie przyczaić. Ale jednak zobaczę, może mi się spodoba ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Góra to chyba koło 9s. ale przyczajanie się nie działa bo jeśli skończy się niewidzialność to przeciwnicy natychmiast wiedzą gdzie jesteś. Nawet jeśli zalazłeś za nich :P
W ME2 snajperki są zrobione bardzo ciekawie ponieważ przy wchodzeniu w zoom masz chwilowe spowolnienie czasu ( tak ma tylko agent), jakieś 2s. na zrobienie headshota. Dużo frajdy ;)
Warto zobaczyć ale ciekawie jest dopiero od jakiegoś 5-6lv w górę.
Powyżej 20+ to już sama zabawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi najbardziej brakuje elementów typowo RPG. Na przykład skanowanie planet w poszukiwaniu minerałów. Na początku to jest fajne, ale bardzo szybko się strasznie nuży. No i kto wpadł na pomysł że takie akcje wykonuje kapitan? Kapitan zleca przeskanowanie dajmy na to, wszystkich planet danego układu słonecznego i idzie na przykład do mesy coś wypić, albo w kimę. Tak to sobie wyobrażam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2010 o 23:42, Selv napisał:

Góra to chyba koło 9s. ale przyczajanie się nie działa bo jeśli skończy się niewidzialność
to przeciwnicy natychmiast wiedzą gdzie jesteś. NAwet jeśli zalazłeś za nich :P
W ME2 snajperki są zrobione bardzo ciekawie ponieważ przy wchodzeniu w zoom ( tak ma
tylko agent) masz chwilowe spowolnienie czasu, jakieś 2s. na zrobienie headshota. Dużo
frajdy ;)
Warto zobaczyć ale ciekawie jest dopiero od jakiegoś 5-6lv w górę.
Powyżej 20+ to już sama zabawa.

Nieee... łebszoty mi nie dają frajdy. Frajdę mi daje pier...nięcie o ścianę :D
Cóż. ME przeszedlem kilka razy szpiegiem. Tam mi się to nawet podobało, ale wtedy byłem jeszcze na etapie zbierania fragów ;]

@gollum2
w pełni się z Tobą zgadzam. Pozytywnie do tego nastawiony byłem w czasie przedpremierowym, po pokazaniu filmików ze skanowania.
Potem wyczyściłem 2 planety i stwierdziłem: "nieeeee no psia krew, jak mam tak zbierać resurce i tracić czas to mnie strzeli". I faktycznie strzelało. Dobrze, że po przejściu gry przy następnym graniu dostajemy bonus +50000 do wszystkiego ;]
Samo skanowanie to jakieś 20% grania. Za dużo!

@Krystian-03
W podzięce możesz skopać dupy tym cholernym zbieraczom ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podpalenie AoE faktycznie jest chyba najpotężniejszą umiejętnością ofensywną.

Ja osobiście gram strażnikiem (biotyka + technika) i niestety z Podpalenia korzystam tylko mając w drużynie Mordina. Co oczywiście oznacza, że mam go w drużynie zawsze ;).
Mam obecnie wymaksowane odkształcenie (w wersji ciężkiej, nie AoE), rzut (AoE), przeciążenie (AoE) i Warp Ammunition (nie wiem, jak to jest w polskiej wersji) (dla całej drużyny)).
Odkształcenie na bariery, pancerz, zdrowie, głównie bossów, ale zasadniczo przydatne na wszystkich, przeciążenie na mechy i tarcze, rzut na huski (

Spoiler

znaczy te zombie nowe

), amunicja na dobijanie ;). W zasadzie jestem w stanie poradzić sobie solo ze wszystkimi przeciwnikami :).

Jeśli chodzi o walki, to jedyna, która mi sprawiła trudność to właśnie
Spoiler

te latające cholerstwo na statku Collectorów

. Chyba trzy razy podchodziłem do tego... Ostatecznie wszystko sprowadziło się do spamowania rakietami ;). Teraz przechodzę drugi raz, zobaczę, czy też będzie tam tak trudno ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2010 o 21:33, Some_kind_of_Devil napisał:

>

Mam z żyjącym Wrexem i romansem z Liarą. Nada się? :P


Chyba nie mam co liczyć na spełnienie tamtych warunków z nie żyjącym Wrexem, więc prześlij mi: barbossas@gmail.com.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Na ostatnim poziomie trudności myślę, że jest on nie do zabicia w normalnej walce. Drużynę bossik zjada w 2s.
Tupnięciem zabiera ponad 500 tarczy i później wybuch dobija. Nawet rakiety nie pomagają. Bez pomykania w kółko filara z drużyną ustawioną na samej górze po prostu to jest nie do przejścia. Podchodziłem dzisiaj do tego 20 razy i tylko metodą z Benny Hilla dało rade.


Swoja drogą, myślałem, że strażnik ma podpalenie również :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2010 o 00:15, Selv napisał:

Swoja drogą, myślałem, że strażnik ma podpalenie również :)


Jakby miał, to by był zbyt potężny ;P.
Własne tarcze, bardzo silne umiejętności do zdejmowania tarcz przeciwnika, barier, pancerza i życia...
I tak to jest chodząca maszyna do zabijania, więcej mu nie trzeba ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Wszystkie ulepszenia, lojalność wszystkich zdobyta, wszystkie planety odkryte ale tak naprawdę chyba chodzi o rozwinięcie technologii, którą nam proponują członkowie załogi. Sex z Subject Zero oraz ukończony wątek miłosny z Mirandą "Awesome", szkoda mi Ash ale cóż skoro nie była skora do poświęceń to niestety baj baj.
Co do ostatniej misji, niestety zrobiłem parę misji po tym jak załogę mi "ukradli" więc prawie wszyscy zginęli...szkoda chyba cofnę się i zrobię to inaczej.
Za to wszyscy ci co walczyli przeżyli razem z Shepardem
Wysłałem Tali do szybów
Miranda dowodziła pierwszą grupą uderzeniową
Ze sobą wziąłem Thane''a i Legiona

Jacob eskortował ocalonych członków załogi
Samara wytworzyła osłonę, Mirandę i Tali już nie zmieniałem w swojej drużynie uderzeniowej do końca
druga grupa uderzeniowa poprowadził Garrus
ważne nikogo nie zostawiać do obrony drzwi gdy ty idziesz zakończyć sprawę

pierwszy raz wątpię w wybór dobrego zakończenia, mam tylko nadzieję, że rada, którą uratowałem w ME 1 zrobi jakiś pożytek z części/technologii ocalonej Suwerena
mam nadzieję, że Gethy dołączą z rasą Raknii do boju bo ta flota Żniwiarzy jest przerażająco wielka...co do Illusive Man...są tylko dwie opcje co do jego intencji w stosunku do tej bazy, jednak myślę, że technologia ta może się przydać w ME3... heh zawsze można jeszcze raz przejść grę i dokonując innych wyborów
ogólnie gra przerosła moje oczekiwania i daje jej notę 100 na 10, ze względu na to, że jak się wciągnąłem to zamieniłem się normalnie w warzywo podczas grania
Edycja kolekcjonerska fajna, nie aż taka super jak ME1 ale i tak jestem zadowolony z zakupu, ea.pl dało ciała z tym wyborem, dobrze, że fani znaleźli łatwą solucję
31 godzin zaje.... fajnej gry (pierwsze podejście)
2 czy 3 osiągnięcia mi zostały: ukończ na poziomie szaleniec, coś tam z mocami biotycznymi (chyba wypróbuj wszystkie kombinacje mocy biotycznych) i coś jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2010 o 00:56, Spychi88 napisał:

Spoiler

ważne nikogo nie zostawiać do obrony drzwi gdy ty idziesz zakończyć sprawę


Spoiler

Why? Ja zostawiłem i obrona im się udała. Niestety wcześniej zginął mi Thane (posłałem go do tuneli) i Legion (dopadł go rój jak już opuszczałem tą salę przez którą trzeba przejść z włączoną osłoną). Ciekawy jestem od czego zależą szanse przeżycia poszczególnych postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

U mnie przeżyli wszyscy. Na 100% zależy to od lojalności ale nie zawsze jest tak, że ginie postać nielojalna.
Miałem u wszystkich lojalność podbitą, w statku ulepszone tarcze, działka oraz pancerz, większość upgradów na bronie/tarczę (myślę, że to zwiększa szanse).
Szyb - Tali
Druga ekipa - lider Miranda, ze mną Legion i Garrus
Później druga ekipa Garrus, ze mną Legion, Samanta a Jack tarcza ochronna
Grunt odprowadzał załogę
Reszta czekała przy drzwiach a na ostatnie starcie szedłem z Legionem oraz Samarą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Szkoda że nie zobaczyliśmy Rakni. Tylko wiadomość od królowe że gdzieś tam sobie żyją. Mam nadzieję że w ME3 będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co dla

Spoiler

Mirandy

oznacza:
Spoiler

Przyjdę, gdy będziemy mieć chwilę spokoju.

? Tzn kiedy
Spoiler

przyjdzie

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować