Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

O to ciekawe!
Mi w finale zginał tylko

Spoiler

Mordin - jak go uratować?

Mam zamiar przejść finał jeszcze raz, coby wszyscy ocaleli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy jakie misje wam się podobały najbardziej?

Spoiler

Ja wybrałem dwie dla mnie najciekawsze. Przede wszystkim ratowanie Normandii naszym drogim pilotem. Misja może krótka, ale jakże klimatyczna. Druga ulubiona to misja wysadzenia ośrodka, w którym więziono Jack. Ten deszcz do teraz pamiętam, po prostu piękny. No i opuszczony ośrodek, aż ciarki przechodzą po plecach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2010 o 20:44, VertexPio napisał:

Mam pytanie bo czytałem,

Spoiler

że można zamiast Samary wybrać jej córke Morinth napisze
ktoś jak to zrobić?



Spoiler

Ja miałem taki wybór podczas walki samary z morint.Ale wybrałem samarę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to za zdolności: Dominacja i Spustoszenie? Jak działają? Bo mam kilka umiejętności do wybrania przy tworzeniu nowej postaci (mogę wybrać jedną umiejętność), a nie pamiętam na czym polegały te 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2010 o 21:55, MikeL1404 napisał:

No i przyszedł klucz do Terminusa. Wziąłem za pobraniem, dostałem paczkę 26(chyba). Jak
narazie się podoba :)


Mi na szczęście też przyszło :) chyba przed chwilą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dominacja na krótką chwilę sprawia że żywy przeciwnik staje po Twojej stronie.
Spustoszenie o ile dobrze pamiętam zadaje przez pewien czas ograniczone obrażenia celowi jednocześnie blokując regenerację jego życia. Jeśli zostanie użyte przeciwko żywemu przeciwnikowi przywraca casterowi życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Mi najbardziej podobało się eksplorowanie wraku Reapera :) Szkoda tylko że nie ma tam do znalezienia żadnej technologii pozwalającej upgrade''ować Normandię :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Czy wie ktoś może, od czego zależy to, czy porwana załoga Normandii zginie po dotarciu do bazy zbieraczy? Za pierwszym razem poleciałem na finał od razu po zdobyciu lojalności i okazało się, że załoga przeżyła. Za drugim przebadałem wszystkie możliwe układy planetarne. Wyszło na to, że wyciągnąłem tylko doktor Chakwas, mającą pretensje o to, że się spóźniłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Podejrzewam że zależy to od tego jak szybko tam się udasz. Jeśli w międzyczasie wykonasz jakieś misje a być może nawet tylko skoczysz zbyt wiele razy pomiędzy systemami to część załogi umrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Czy ktoś wie może, od czego zależy to, czy porwana załoga Normandii przeżyje? Za pierwszym razem poleciałem na finał od razu po zdobyciu wszystkich statusów na "lojalny". Po dotarciu do bazy zbieraczy okazało się, że mogę wszystkich wyciągnąć. Za drugim razem przeczesałem galaktykę, wykonując wszystkie możliwe zadania. Po dotarciu okazało się, że tylko doktor Chakwas żyje. Miała ona do mnie pretensje: stwierdziła, że wszyscy zginęli, ponieważ się spóźniłem.


edit
przepraszam za drugi post, coś się nie chciał poprzedni załadować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta. Chyba przekraczam dozwolone stężenie posta na stronie.

Jaką zdolność dodatkową radzicie dla żołnierza? Zaczynam nową grę na poziomie trudności "szaleniec". Myślałem nad czymś biotycznym. Niestety, w okienku wyboru talentów brakuje ich opisu >.>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówisz? Właściwie czym się toto różni od Bariery Grunta?

Kolejna sprawa. Niech mi ktoś wytłumaczy, na co mi jest zdolność adrenalina (ta pierwsza od góry u żołnierza)? Spowolnienie czasu na całe kilka sekund praktycznie nic nie daje. Byłbym również wdzięczny za przybliżenie informacji o krio-amunicji, na którą przeznaczyłem ostatni, zabłąkany punkcik. Jak się sprawdza? Czy szansa na zamrożenie wroga zależy od jej poziomu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2010 o 23:24, Jave napisał:

Mówisz? Właściwie czym się toto różni od Bariery Grunta?

Kolejna sprawa. Niech mi ktoś wytłumaczy, na co mi jest zdolność adrenalina (ta pierwsza
od góry u żołnierza)? Spowolnienie czasu na całe kilka sekund praktycznie nic nie daje.
Byłbym również wdzięczny za przybliżenie informacji o krio-amunicji, na którą przeznaczyłem
ostatni, zabłąkany punkcik. Jak się sprawdza? Czy szansa na zamrożenie wroga zależy od
jej poziomu?

Adrenalina jest o tyle dobra, że poprawia znacząco celowanie, a jak ją odpowiednio rozwiniesz, to bodajże nie będziesz tracił życia podczas jej używania.
Krio-amunicja sprawdza się bardzo dobrze. Oczywiście im wyższy poziom tym większe szanse, ale już na 2 dość często zamraża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2010 o 23:24, Jave napisał:

Mówisz? Właściwie czym się toto różni od Bariery Grunta?

Jedyna różnica pomiędzy nimi jest taka że na najwyższym poziomie Grunt (a także Jacob który ma praktycznie identyczną zdolność) może wybrać opcję która sprawia że tarcza jest aktywna przez 180s (zamiast 60) zaś w przypadku tarczy Gethów zamiast przedłużenia czasu otrzymujemy +10% do obrażeń.

Dnia 01.02.2010 o 23:24, Jave napisał:

Kolejna sprawa. Niech mi ktoś wytłumaczy, na co mi jest zdolność adrenalina (ta pierwsza od góry u żołnierza)? Spowolnienie czasu na całe kilka sekund praktycznie nic nie daje.

Daje bo używając tego możesz się wykręcić z niejednej trudnej sytuacji znajdując w czasie jej działania osłonę lub odstrzeliwując przeciwników atakujących Cię na krótkim dystansie (np. tych drani z miotaczami ognia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2010 o 23:24, Jave napisał:

Kolejna sprawa. Niech mi ktoś wytłumaczy, na co mi jest zdolność adrenalina (ta pierwsza
od góry u żołnierza)? Spowolnienie czasu na całe kilka sekund praktycznie nic nie daje.


Daje bardzo duzo jesli przeciwnik jest dobrze opancerzony, chcemy sie szybko pozbyc jego tarcz, albo gdy mamy malo zycia, a nie ma gdzie sie akurat schowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nic, skoro mówicie, będę musiał się przekonać do tej umiejętności. Najwyraźniej jeszcze się nie przyzwyczaiłem do tego, że regenerują się one znacznie szybciej (odbiłem się od gry biotykiem w ME głównie z tej przyczyny, iż czas ich odnawiania był stosunkowo długi).

No dobra, męska decyzja: wybieram barierę Grunta. 180 sekund miast 60 wydaje się być wielce interesującym rozwiązaniem, dziesięcioprocentowy bonus do siły ognia wydaje mi się mniej atrakcyjnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli utrzymasz barierę powyżej 15s podczas walki to możesz być z siebie dumny, oczywiście jeśli chcesz grać na najwyższym poziomie trudności. Czas trwania to nieporozumienie na szaleństwie ;)
Polecam zmienić przy najbliższej okazji (chyba zaraz po odkryciu naukowca można - przy drugim podejściu).
10% to naprawdę sporo wbrew pozorom bo takich bonusików można zsumować multum a sami przeciwnicy mają ogrom życia/tarcz/pancerza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2010 o 00:41, Selv napisał:

Jeśli utrzymasz barierę powyżej 15s podczas walki to możesz być z siebie dumny, oczywiście jeśli chcesz grać na najwyższym poziomie trudności. Czas trwania to nieporozumienie na szaleństwie ;)

Niezupełnie, dzięki tak długiemu czasowi trwania można ją odpalać zanim dojdzie do walki i odnawiać ją co trzy minuty. Dzięki temu jak już wpadniemy na przeciwnika to nie musimy sobie zawracać głowy barierą i cooldownem tylko od razu korzystać z innych mocy :)

Dnia 02.02.2010 o 00:41, Selv napisał:

10% to naprawdę sporo wbrew pozorom bo takich bonusików można zsumować multum a sami przeciwnicy mają ogrom życia/tarcz/pancerza.

10% to 10%. Aż tak wielkiego wpływu nie ma. Jak już chce się brać coś innego to można ewentualnie Ciśnienie Mirandy, jego błyskawiczny cooldown sprawia że można go używać praktycznie zamiast broni a damage zadaje olbrzymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować