Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Oj chyba nie grałeś na szaleństwie :P
Tam bariera jest bardziej "guzikiem ostatniego ratunku" a dodatkowe 10% naprawdę daje dużo bo ciężko zbierać amunicje podczas starć.
Co do ciśnienia Mirandy, znowu wychodzi na to, że nie grałeś na szalonym poziomie trudności a o ten poziom pytał Jove ;)
Moce biotyczne są tam praktycznie bezużyteczne ;P
Jak już przeciwnik ma czerwony pasek życia to lepiej headshota zrobić żołnierzem niż bawić się w rzucanie mocy.
Moce biotyczne są BEZUŻYTECZNE przez 75% czasu na szaleństwie. Nonsens ale tak przewidzieli to twórcy. Już znaleziono rozwiązanie tego problemu, w plikach ini da się zmienić działanie biotyków na tarcze/zbroje ale to już inny temat który zresztą wróci za jakiś czas, jak więcej osób przejdzie ostatni poziom trudności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2010 o 01:07, Selv napisał:

Oj chyba nie grałeś na szaleństwie :P

Racja, nie grałem :) (dopiero robię drugie podejście, jakoś ME2 nie wciągnął mnie tak bardzo jak jedynka.
Przynajmniej na razie :)

Dnia 02.02.2010 o 01:07, Selv napisał:

Tam bariera jest bardziej "guzikiem ostatniego ratunku"

Wydaje mi się że odpalenie go przed walką +możliwość reaktywowania w czasie walki to jednak jakiś plus niezależnie od poziomu trudności. Fakt że nic nie zastąpi solidnej betonowej ściany ale to już inna kwestia (jak ja nie cierpię cut-scenek w których bohater sam włazi w centrum pokoju, nawet jeśli w ME2 ktoś pomyślał o tym aby po przerwaniu cut-scenki automatycznie schować postacie za przeszkodami to i tak nie zastąpi to osobistego wybierania pozycji... err... sorry :) to tylko takie moje off-topicowe narzekanie :)

Dnia 02.02.2010 o 01:07, Selv napisał:

Moce biotyczne są tam praktycznie bezużyteczne ;P

To jaki jest sens grania kimkolwiek poza Żołnierzem?
BTW - wkurza mnie ten przeskok - w jedynce bronie nie używały amunicji zaś dwójka przypomina pod tym względem klasyczny FPS :( Cywilizacja przeżyła jakiś kryzys technologiczny przez te dwa lata czy co?

Dnia 02.02.2010 o 01:07, Selv napisał:

Jak już przeciwnik ma czerwony pasek życia to lepiej headshota zrobić żołnierzem niż bawić się w rzucanie mocy.

Headshoty powinno się stosować przez cały czas a nie tylko na finishu :) Najlepsza do tego jest Żmija, zwłaszcza po ulepszeniu snajperek +50% ddamagu do headshotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypomniałeś mi, Selv. Jak to jest z tymi mocami biotyków i techników? Przeciążenie może uszkodzić tarcze, a czy jest jakiś sposób na pancerz? Jaką ciężką broń polecacie? Przyzwyczaiłem się do

Spoiler

miotacza zbieraczy

, jednak zasłyszałem, iż na tym poziomie trudności bardziej liczy się podstawowa wyrzutnia rakiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy zlecenia dla Ilusive Mana trzeba robić od razu jak pojawia się info, że mam do niego zadzwonić, czy też można to olać i robić w późniejszym terminie? Chodzi mi o to, czy jeśli odłożę to na później, to czy mi nie umkną jakieś questy dla niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy które, jeśli chodzi o to zadanie które otrzymujesz po zebraniu wszystkich NPC których początkowo Ci polecił to nie masz wyboru - jeśli spróbujesz kliknąć na mapę galaktyki to i tak zostaniesz poinformowany że IIlusive Man czeka na rozmowę z Tobą. Jeśli chodzi o inne zadania (

Spoiler

jak wyprawa na wrak Reapera

) to możesz je spokojnie zostawić na później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest ten

Spoiler

geth

,
Spoiler

którego włączamy do drużyny

?

I czy jak zbiorę całą drużynę, to czy będę musiał od razu iść na tą główną misję, czy jeszcze będę mógł porobić questy poboczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2010 o 08:51, Oloninho napisał:

Gdzie jest ten

Spoiler

geth

,
Spoiler

którego włączamy do drużyny

?

Legion jest w

Spoiler

wraku statku zbieraczy. Po ukończeniu misji masz wybór czy oddać go Cerberusowi czy aktywać.

Dnia 02.02.2010 o 08:51, Oloninho napisał:

I czy jak zbiorę całą drużynę, to czy będę musiał od razu iść na tą główną misję, czy
jeszcze będę mógł porobić questy poboczne?

Spoiler

Po zdobyciu Legiona(jego przyłącz ostatniego) teoretycznie możesz ale jeśli chcesz aby załoga przeżyła to musisz się spieszyć. Ale po misji możesz spokojnie latać po galaktyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2010 o 10:50, Bongo777 napisał:

Są już albo wiadomo że będa jakieś DLC do ME2?


Ja mam takie (dostałem razem z edycją kolekcjonerską):
- Miejsce spoczynku Normandy SR1 (ciarki mnie tam przechodziły)
- Najemnik Zaeed i jego misja
- badziewna zbroja inferno
- i zbroja z Dragon Age''a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam lokalizację planet z anomaliami. Zapisałem 2, pozostałe 2 nie pamiętam gdzie.

Spoiler

-Pustkowie Minosa->Fortis->Aequitas(maszyna Żniwiarzy służąca do indoktrynacji)
-Mgławica Rosetta->Enoch->Joab/Laban(artefakt protean, trochę bardziej rozwinięta misja)


Jeśli ktoś wie gdzie można kupić mapy gwiezdne poza Illium to proszę napisać gdzie.
Przydadzą się też inne lokalizacje do anomali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy piosenka z górnego piętra Afterlife ma jakąś nazwę?
Za każdym razem jak wchodzę do klubu to zatrzymuję się na kilka minut i odpływam ;P
Z resztą ta z dolnego pietra też wymiata. Miło by było się dowiedzieć, że mają jakichś twórców, którzy tworzą w tych klimatach ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, filmweb to moja ulubiona strona, juz któryś raz coś u nich wygrałem - tym razem...MASS EFFECT NA X360 I GADŻETY :)

Miło mi poinformować, że zdobyłeś/aś nagrodę w zabawie zatytułowanej Mass Effect 2 - Do wygrania XBOX 360.
Podaj w mailu zwrotnym swoje dane i wtedy fundator wyśle nagrodę pocztą.

PS: dane prześlij przez opcję "odpowiedz", pozostawiając oryginalną treść maila.


BTW można grac w Mass Effect 2 bez znajomości jedynki, czy trzeba znać pierwszą część?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Saki Kaskas - Callista
Wydaje mi się, że ten kawałek można było też usłyszeć w NFS4(lub 3, nie dam głowy uciąć).


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.02.2010 o 12:44, Harrolfo napisał:


BTW można grac w Mass Effect 2 bez znajomości jedynki, czy trzeba znać pierwszą część?

Można nie ma wiekszego problemu poza tym że dobrze znac pierwsza czesc tym bardziej że będzie trzecia jako całość ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2010 o 12:44, Harrolfo napisał:

BTW można grac w Mass Effect 2 bez znajomości jedynki, czy trzeba znać pierwszą część?

Da się w zasadzie bez większych problemów choć będziesz miał problem z zrozumieniem pewnych wątków(suweren, prawda o cytadeli, ekipa z 1) oraz nie wyłapiesz nawiązań do jedynki. Ale poza tym to nie powinno być innych problemów bo fabuła obraca się wokół "nowego wroga" oraz tej głównej misji Sheparda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2010 o 12:45, Nvaier napisał:

Saki Kaskas - Callista
Wydaje mi się, że ten kawałek można było też usłyszeć w NFS4(lub 3, nie dam głowy uciąć).

On w ogóle wydał jakiś album samodzielnie, czy tylko się podczepia pod soundtracki do gier? Bo nie mogę znaleźć, żadnego jego wydawnictwa ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować