Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Dnia 04.02.2010 o 00:10, sylwasss napisał:

Dlatego ja dopóki nie ukończe gry nigdy nie zaglądam w wątek poświęcony tej grze, którą
aktualnie przechodzę. Już mi tak kiedyś zepsuli niespodziankę związaną z pierwszym Stalkerem
:P


Generalnie jesli chodzi o forum gram.pl to Moderatorzy staraja sie zagladac do watkow, szczegolnie tych najbardziej oczekiwanych gier, i w miare mozliwosci pilnowac, zeby spoilery byly odpowiednio oznaczane. Co widac chocby po tym watku. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2010 o 00:11, Jave napisał:

Normandia to taka zbroja dla konia. Zaeeda bym kupił.


Eeee... a po co tego Zaeda kupowac skoro to jest zupelnie darmowy DLC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.02.2010 o 00:11, Jave napisał:

Rozpływam się, gdy czytam "jak się nie podoba to nikt wam kupować nie każe". Może i do
GTA IV i do Fable były dobre, nie wiem, nie grałem i nie zagram. Może wtedy warto było
je kupić. Myślę jednak, że pierwotną ideą DLC nie było upychanie jak najmniej za jak
najwięcej, a po prostu szybka, darmowa dystrybucja klasycznych, "byczych" dodatków do
gier, niegdyś wypuszczanych na płytkach (CoD UO, NWN HoU etc.).


Widzisz, też żałuję, że nie ma już takich dodatków jak te do NWN, BG czy Morrowinda. Problem w tym, że skoro takie DLC na "parę" godzin przynosi równie wielkie dochody a nie trzeba się męczyć jak przy tych większych dodatkach to nie opłaca się ich robić. Rynek amerykański niestety łyka wszystko ;/ Nie ma co rozpaczać, dobre czasy już raczej nie wrócą, a największą grą która przyczyniła się do tych kiepskich DLC był moim zdaniem Oblivion.


Wojman
Racja, mi Dragon Age przejadło się głównie u krasnoludów i na Głębokich Ścieżkach, moim zdaniem tam gra zaczyna nużyć. Zobaczymy jak się spisze u mnie ME2 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, że jednym z dodatków darmowych do Mass Effecta 2 jest jakiś czołg... A nigdzie nie mogę go znaleźć do pobrania/kupienia. Wie ktoś coś o nim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2010 o 00:11, Jave napisał:

Co do tego Jokera.

Spoiler

W wywiadach można było usłyszeć, że zapis z "dwójki" będziemy mogli
wykorzystać tylko wtedy, jeżeli przeżyjemy grę. Wydaje mi się, że to samo czytałem w
którymś z tipsów, podczas wczytywania lokacji.



heh a ja znowu słyszałem/przeczytałem, że

Spoiler

jeśli postać którą sterujemy(Shepard) w dwójce zginie to w ME3 będziemy sterować całkiem nową postacią. Jeśli rzeczywiście będzie to Joker to zrobię wszystko żeby ten koleś dostał bana za ten news :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2010 o 22:42, Lucas01 napisał:

Tu jest lista dlc http://pl.wikipedia.org/wiki/Mass_Effect_2

Chyba na razie nie ma żadnych do kupienia.



Co prawda tam jest napisane, że ten M57 Hammerhead miał być dostępny razem z grą ale coś mi się zdaje, że chyba go jeszcze nie ma...
Przynajmniej ja go nigdzie nie widziałem.
Wiecie coś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jakaś nowa postać mogłaby się pojawić, bo na Normandii jest jeszcze jedno wolne miejsce(na przeciwko pomieszczenia Samary) a na czołg się nie mogę doczekać.

Nech ktoś kto zakończył grę śmiercią opisze jak wygląda końcówka w spoilerze. Bo ja nie zamierzam ginąć a chętnie bym się dowiedział jak to wygląda.

Co do newsa z Jokerem to raczej pic. Niby jak mielibyśmy pokonać wroga takim kaleką?;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie...
Wczoraj (a w zasadzie dzisiaj, bo było to około 1-2.00 AM ;-))

Spoiler

przeszedłem misję "Archanioła". Jako że staram się być prawy i dobry, za wszelką cenę próbowałem przekonać Garrusa, że zemsta i tak niczego nie zmieni. Już sama scena "przesłuchania" Cienia wgniotła mnie w krzesło O_O, ale przenigdy nie wyobraziłbym sobie spotkania z tym turiańskim zdrajcą (nie pamiętam teraz jego imienia :-() w takim stylu.
Po prostu mistrzostwo świata. ;-)

- Jestem jedyną rzeczą, która dzieli Cię od oberwania kulą w łeb.
- O kurwa ...

Oczywiście grałem na czas i ostatecznie Garrus dał za wygraną ... naprawdę dużo zyskał przez to w moich oczach. Zresztą cała scena jest naprawdę niesamowita i pozytywna (z happy endem).



Ta gra co i rusz zaskakuje mnie bardzo pozytywnie. :-)
Niby całość bardziej zakrawa na interaktywny film niż na grę, ale o dziwo wcale mi to nie przeszkadza ... wręcz przeciwnie. Nawet zaczyna mi się to podobać. :-)
Tym bardziej, że naprawdę dobrych filmów w klimatach S-F ostatnio jakby coraz mniej. Ja osobiście zatrzymałem się chyba na Aliens z 1986. ;-)

Teraz tylko czekam na Starcrafta 2 i jeżeli tam też będzie można między misjami latać sobie po planetach i układach, to będę naprawdę happy, happy, deliriously happy (no, może lekko przesadziłem :-)).
A ME 2, to naprawdę dobry film, a do tego mało który film trwa aż 22 godziny i jesteś dopiero w połowie. :-P
Generalnie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2010 o 10:29, Mrozinnio napisał:

Nech ktoś kto zakończył grę śmiercią opisze jak wygląda końcówka w spoilerze. Bo ja nie
zamierzam ginąć a chętnie bym się dowiedział jak to wygląda.


Wejdź na youtube i sam zobacz :) A tutaj masz link http://www.youtube.com/results?search_query=mass+effect+2+ending&search_type=&aq=f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2010 o 10:29, Mrozinnio napisał:

Nech ktoś kto zakończył grę śmiercią opisze jak wygląda końcówka w spoilerze. Bo ja nie
zamierzam ginąć a chętnie bym się dowiedział jak to wygląda.


Tu masz ostatnią misję gdzie

Spoiler

wszyscy giną łącznie z Shepardem - http://www.youtube.com/watch?v=QEh4ByEJvqU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow! Tak się wciągnąłem wczoraj grając, że normalnie spędziłem cały dzień przy tej grze ;P Muszę przyznać, że giera jest świetna - system walki, questy, postaci i relacje naszej postaci z nimi (!) a nawet skanowanie planet ;) Jedna rzecz mi się tylko bardzo nie podoba: znaczne zubożenie warstwy rozwoju postaci i drużyny. Teraz klasy różnią się między sobą tylko minimalnie i nawet nie ma znaczenia kogo weźmiemy do drużyny. W jedynce najlepszy był balans: biotyk miotał ludźmi, żołnierz do nich strzelał i dysponował największą siłą ognia, a technik przegrzewał przeciwnikom broń i otwierał skrytki/hakował komputery. A tutaj? Latam żołnierzem, ale średnio wazne jest z kim latam. Technik to już w ogóle jest chyba niepotrzebny, skoro już nie ma umiejętności hackowania i to nie zależy od niczego. Z tej strony wielki minus dla Bioware''u. Nawet te umiejętności co są (dwie na krzyż) to średnio się przydają. Wielka szkoda. Ale wszystko inne jest w dechę. No i taka mała uwaga - wszyscy niby dziwią się, że jednak żyjemy, ale nie są strasznie zaskoczeni. Tylko takie: "aha, a więc jednak żyjesz, jaką masz do mnie sprawę?". To tak jakby zwracali uwagę na błahostkę i nie ma żadnych więcej konsekwencji. Wszyscy mają gdzieś, że Sheparda nie było przez dwa lata :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To Ci co zgineli są naprawde hardcory ja tyle próbowałem cztery postacie nie zginęły może jeszcze piątą spróbuje :) To może się uda.

> > Nech ktoś kto zakończył grę śmiercią opisze jak wygląda końcówka w spoilerze. Bo
> ja nie
> > zamierzam ginąć a chętnie bym się dowiedział jak to wygląda.
>
> Wejdź na youtube i sam zobacz :) A tutaj masz link http://www.youtube.com/results?search_query=mass+effect+2+ending&search_type=&aq=f

Jak komuś się uda tak zrobić to napiszcie co i jak trzeba zrobić bym ja mógł mieć takiego Endinga :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem już po ukończeniu ME 2.Niestety jedna osoba padła mi a szkoda...

Jedno mnie wkurzyło, że te podjęte z jedynki, których i tak nie zrobiłem ;/. Miło by było gdyby ktoś mógł podesłać save z ME 1 na maila(niestety sam mam tą grę na xboxa a grałem w ME2 na PC jak wiadomo nie da się multiplatformowo użyć) .

A co chciałbym, aby było Shepard facetem Wrex żyję głównie idealista rada przeżyła Raknii też.

Bardzo proszę o tego save''a na email gaussman@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na jakim poziomie trudności grasz, ale ja myślałem podobnie do ciebie jak grałem na normal, żołnierzem. Przy drugim podejściu gram adeptem, na poziomie trudności hardcore (insanity zostawiam sobie na inny raz, nie chce sie za bardzo frustrowac) - i tu już nie ma to tamto - walki to wyzwanie, a zwycięstwo daje satysfakcje! Trzeba kombinować, kogo wziać na którą misje, jakie moce sie przydadza itd. Jest trudniej - ale fajniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2010 o 00:15, Wojman napisał:

Eeee... a po co tego Zaeda kupowac skoro to jest zupelnie darmowy DLC?

BYM kupił. Gdyby był płatny.

@Skie
Na insanity robią się szachy. Dodatkowo warcaby, jeżeli występuje podobny błąd jak u mnie, tzn. przeciwnicy prawie nie strzelają, postacie towarzyszące tylko wtedy, gdy się przemieszczają. Odniosłem wrażenie, że nie o to chodzi w grze nastawionej na szybką akcję... więc nauczyłem się korzystać z umiejętności i idzie równie szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2010 o 11:49, darkwind21 napisał:

Podesłałem ci save''a, Shepard facet, wrex żyje,rada i rakni też, 49 lvl,idealista na
max, Ashley żyje.


Noo właśnie na podobnym lvl swego Shepa miałem. Nie no niech tylko cię znajdę to ci piwo postawie :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.02.2010 o 11:53, Hacket napisał:

Noo właśnie na podobnym lvl swego Shepa miałem. Nie no niech tylko cię znajdę to ci piwo
postawie :D.


Spoko, wysłałem już zaimportowany folder z 2 jeśli nie zaskoczy to napisz, to podeśle po prostu cały Save z 1 i sobie zaimportujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować