Zaloguj się, aby obserwować  
Lazil

Gracie uczciwie czy jesteście cheaterami?

249 postów w tym temacie

Zgadzam się. Ja lubię mi. wybuchajace neutralne jednostki w Warcraft 3 (trzeba dlugo klikac lewym klawiszem myszki np. na świnie i bum!), lub krowi level w Diablo 2 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W grach przygodowych nie stosuje solucji, tipsów itp. Nawet jeśli musiał bym się zatrzymać na tydzień i nie robie od tego wyjątków.
W innych gatunkach (najcżęściej w FPS-ach, w strategiach tylko sporadycznie) używam kodów, ale tylko po przejściu bez kodów - najfajniejsze jest nafaszerowanie całej ulicy nieograniczoną ilością ołowiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie używam kodów do gier bo wole się potrudzić bez ułatwień, wole wogule nie przejsc gry niz wpisywac kody.
Solucje oczywiście do przygodówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi posta na tak oczywisty temat.

Jest inna kwestia. Kiedyś spotkałem się na jednym z for z takim oto procederem: kilka osób uznawało tylko save wynikający z przerwy w grze, koniecznością odejścia od komputera. Jeśli np. zginiesz w walce musisz zaczynać grę od samego początku. W końcu możliwość kilkukrotnego podejścia do jednej potyczki daje Ci dużą i nieuprawnioną wiedzę o niej. Np. że ten i ten mag rzuci takie zaklęcia (np. przywoła jakiegoś potwora). Wiedząc to masz dużo łatwiej po odczytaniu sejwa i drugiej potyczce. Tak samo grając z użyciem sejwów zbytnio się nie przykładamy np. zapisujemy stan gry przed wejściem do nieznanej komnaty z myśla, że jakby co to i tak wczytam. Gra wygląda o wiele inaczej jeśli istnieje realna możliwość przegranej, a nie tylko jej namiastka. Czy uznajecie to za rodzaj oszukiwania, jak kod na nieśmiertelność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na ogół :) nie używam kodów. Ale tak naprawdę, czy to jest złe? Teortycznie po to są, po to ktoś je wymyślił, po to ktoś je zapisał, żeby gracze mogli ich używać! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozwalił mnie użytkownik Tomasz K., który chciał ze mną grać w NWN1 po sieci. Zwróćcie szczególną uwagę na definicję kodu według niego:

Tomasz K: (Poniedziałek 15.01.2007 14:24)
Gram wojownikiem i będe miał wszystkie współczymnniki na 25...
(Poniedziałek 15.01.2007 14:25)
Siła charyzma...
Ja: (Poniedziałek 15.01.2007 14:26)
CO?
Tomasz K: (Poniedziałek 15.01.2007 14:25)
To co słyszałeś.
Ja: (Poniedziałek 15.01.2007 14:26)
nie mozna miec wszystkie na max :|
Tomasz K: (Poniedziałek 15.01.2007 14:25)
można
DisplayMode = 1
(Poniedziałek 15.01.2007 14:26)
SetSTR 25
SetCHA 25
Ja: (Poniedziałek 15.01.2007 14:27)
jak skorzystasz z jakiego cheaterskiego kodu to mozesz juz sie pozegnac z graniem :|
Tomasz K: (Poniedziałek 15.01.2007 14:26)
HAHAHA
Ja: (Poniedziałek 15.01.2007 14:27)
i co to za przyjemnosc grac na kodach
w ogole zabawy nie ma
Tomasz K: (Poniedziałek 15.01.2007 14:26)
to nie kody
to TAKIE coś
Ja: (Poniedziałek 15.01.2007 14:28)
w takim razie zdefiniuj mi co to jest "TAKIE coś"
Tomasz K: (Poniedziałek 15.01.2007 14:27)
TAKIE coś
TO...
Takie coś.
Ja: (Poniedziałek 15.01.2007 14:28)
ile masz lat?
Tomasz K: (Poniedziałek 15.01.2007 14:27)
14
ShadowKeeer
(Poniedziałek 15.01.2007 14:28)
Keeper
Ja: (Poniedziałek 15.01.2007 14:29)
no i w takim wieku jeszcze na kodach jedziesz w gry? :o
wstyd
Tomasz K: (Poniedziałek 15.01.2007 14:28)
Nie jade.
W necie jade, bo w BG2 ukończyłem i wielce musze zaś na nowo przechodzić poziomy
Ja: (Poniedziałek 15.01.2007 14:30)
sluchaj zastanow sie dobrze czy chcesz z nami zagrac bo na pewno nie przyjmiemy podpakowanej postaci
my chcemy sie dobrze bawic, odgrywac co nieco postacie itd

// myślałem sobie, że może jednak tylko żartował, ale...

Ja: (Poniedziałek 15.01.2007 19:49)
za 10 minut gramy
jak chcesz grac to postac musi byc normalna
Tomasz K: (Poniedziałek 15.01.2007 19:49)
A ja gram z ShadowKeeperem
Ja: (Poniedziałek 15.01.2007 19:49)
no to z nami nie grasz <lol2>
Tomasz K: (Poniedziałek 15.01.2007 19:50)
<pokazal jezyk> to nara

// 14 lat i po sieci musi z kodami grać, obłęd :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie jak ja.Jak gra jest za trudna to wpisuje kody.Ale potem jak chcesz grać bez kodów to jest trudno bo mam dobrą pamięć do kodów.Ja osobiście jestem negatywnie nastawiony do kodów.Psują całą zabawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2007 o 12:04, Albatross napisał:

// 14 lat i po sieci musi z kodami grać, obłęd :/


jaki koleś o lol ;p

Ja jak już musze użyc kodu (tak przyznaje sie ze uzywam takowego)to tylko na przejście misji;p takto kombinuje sam ;)

Pozdrawiam

P.S. No dobrze może jeszcze na surowce w RTS''ach ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza frajda jest, gdy gra się bez kodów. Kiedyś siedziałem ze dwa dni próbując ubić jednego ze smoków w Baldurs Gate i dopiero wtedy doceniłem jakość produktu i mile wspominam tamten okres. Grając z tracimy całą przyjemność z grania - nieusprawiedliwa użycie kodu trudność z którą nie możemy sobie poradzić - przynajmniej wg mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kody... kiedy ja ostatni raz użyłem kodów do przejścia gry? Heh, to było już tyyyyle lat. Do przejścia gier nie używam kodów i nie będę, bo traci się całą przyjemność grania. Ewentualnie po przejściu gry wpisuję kod, aby się dobrze zabawić (patrz : Seria GTA), ale mówię - PO PRZEJŚCIU GRY - nigdy kiedy indziej. Jestem dumny z tego, że mogłem przejść bardzo dużo gier bez użycia kodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak bylem maly to walimem wszystkie kody oprocz niesmiertelnosci a teraz juz jakos mnie nie ciagnie do kodow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie używałem kodów i nie zamierzam. Chyba , że kod jest interesujący:) [max payne2] Nienawidzę dzieci które używają kodów [wydaje mi się, że to tylko dzieci robią <mam nadzieję>].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam nie używam cheatów (zarówno w single, jak i w multi) bo niszczą przyjemność z gry i są najzwyczajniej w świecie lamerskie. :P Jeżeli ktoś jest lamą/noobem/jest leniwy i używa cheatów w single - jego sprawa. Jeżeli zaś haxuje w multi... Niech wraca do grania z botami, IMO takie osoby powinny mieć permanentnego bana na wszystkich serwach. Na GUIDa najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś używałem kodów (w single), ale teraz staram się tego nie robić, bo psują przyjemność zabawy i gry szybko się nudzą.

Kody w single może i nie szkodzą, ale w multi to lekka przesada... Ostatnio gram w TDU i ścigałem się Ferrari ENZO z jakimś Jaguarem z grupy D na prostej drodze... I co? Gości wziął mnie bez problemu i odstawił na pół kilometra. A ja w ten sposób straciłem 10 000 :(. W Enemy Territory też jest to często spotykane, ale dzięki kamerze z oczu innego gracza można to łatwo wychwycić, co kończy się natychmiastowym banem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zazwyczaj najpierw uczciwie przechodze gre, a potem jak mi sie nudzi to sobie tuninguje postać, czy cuś... Ale cheaty na multi to GÓWNIARSTWO, IDIOTYZM, KUR**TWO i tak dalej... Ogólnie uczciwość ruzez:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie czity w ET,CS itd. to najwieksze n00bstwo.głównie używane przez dzieci FFA,choć taki KubeN z PGSu tezm ial czity ale gosc sie poprawil i juz gra zajebiscie bez czitow;] tak na dobra sprawe to oni maja aimbota w rece wbudowanego;pp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować