Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

MSI GT627 - notebook dla graczy

14 postów w tym temacie

Jakkolwiek notebook zapowiada się ciekawie, to jest jedna rzecz, która może boleć. Dlaczego są TYLKO 2 porty USB?
Niby powinno wystarczyć, ale jednak...
W moim 2letnim Asusie są 4 USB i stwierdziłem, że dla mnie jest to minimum (myszka + pendrive + dysk zewnętrzny i 3porty zajęte).

Jeśli włożą do środka P8600 to sprzęcik będzie godny uwagi, a jeśli nie, to cena pewnie będzie trochę niższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja w miarę zblizona do JHL90 :) Jednakże zaledwie dwa porty USB to zdecydowanie za mało. W moim Compal`u są 3 i czasami czuję brak kolejnego wejścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie dwa USB to za mało- w moim mam 4 i tak jak to napisał w poprzednim poście T4KEDA, jest niezbędne minimum.

Nie kupiłbym laptopa z 2 wejściami USB- może to śmieszne, patrząc na inne wypasione parametry, ale brak większej ilości wejść odczujecie bardzo boleśnie, w bardzo krótkim czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 14:07, misioo napisał:

notebook dla graczy to oksymoron


A dlaczego niby ? Sprzęt to sprzęt - nie ważne, czy jest włożony w wielką, kwadratową obudowę czy do małego, przenośnego laptopa. Parametry sprzętu się liczą. Co ciekawe, podobne zdanie jak Ty ma wiele osób i wiem dlaczego- laptopy dla graczy są po prostu strasznie drogie i to, co przeważnie kupujemy to przeciętne sprzęty ze słabymi kartami graficznymi, w większości zintegrowanymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 14:07, misioo napisał:

notebook dla graczy to oksymoron


Dla przykładu - jestem graczem. Kupiłem notebooka dla siebie. Czyli mam notebooka dla graczy.

Pisanie, że nie da się grać na laptopie jest równie sensowne, jak informacje o śmierci PC... :/

EDIT:
Żeby nie było - na moim notebooku chodzi Wiedźmin na full detalach (poza AA i cieniami, z którymi w żadnej grze ta karta graficzna sobie nie radzi), oczywiście w natywnej rozdzielczości matrycy.
Mam też PC, na którym Wiedźmin nie chodzi. Kiedy kupowałem oba sprzęty, miały identyczną cenę. Stosując wasze wnioskowanie - PC nie jest dla graczy, tylko notebooki :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co prowadzić dyskusji :) Każdy kto posiada w miarę dobrego lapka wie, że i na tym sprzęcie można wspaniale się bawić :) a nawet lepiej, gdyż możemy to robić w domku, na kibelku czy jadąc autobusem. Kto jest innego zdania to prawdopodobnie nie miał styczności z w miarę porządnym laptopem. Kwestia USB jest naprawdę uciążliwa. Pod sprzęt tego typu wypadałoby zakupić dobrą podkładkę chłodzącą, która korzysta z portu USB. Dołączmy do tego myszkę i już mamy komplet zapełniony. Bardzo niekorzystne rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetny laptopik MSI 1,000E to u nas jakieś około 4,000,- ale wyposażenie ma dobre, można grać gdzie się tylko chce, a do tego świetna rozdzielczość wyświetlacza sprawi, że gierki będą dobrze wyglądać, co do ceny może i drogie, ale HP z troszku gorszymi parametrami kosztuje około 3,500,- tak że cena jak za dobrego laptopa nie jest taka zła, zwłaszcza że zwykłe kosztują po 2,000 - 2,500 i nie nadają się do grania, chyba że w pasjansa ;) swego czasu miałem Acera z c2d, i z kartą gf8500M, i grało się przyjemnie, a na tym, raczej nie ma gry która by się nie odpaliła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


>(...) tym sprzęcie można wspaniale się bawić :) a nawet lepiej, gdyż możemy to robić w domku,

Dnia 29.01.2009 o 14:30, 88Bonzo napisał:

na kibelku czy jadąc autobusem(...)


Dokładnie, to jest wielka zaleta lapka- nie tarabanie się z monitorem, wielką obudową + masa kabli, tylko wrzucam go w plecak z mychą i klawierką i już- po kłopocie. To świetny sprzęt, który mogę ze sobą zabrać wszędzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 14:07, misioo napisał:

notebook dla graczy to oksymoron

jestem podobnego zdania chociaż widziałem już komputery dla graczy klasy PC ze zintegrowaną kartą graficzną więc "notebook dla graczy" jakoś mnie już tak nie razi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym nie doceniał tu pracy autora, ale te 2 USB to mi nie pasują do sprzętu z - jakby nie było - trochę wyższej półki. I możliwe, że tych USB może być więcej (IDG podaje info o 3USB):
http://mobile.idg.pl/news/171401/MSI.GT627.przenosna.nowosc.z.GeForce.9800M.GS.html

W sumie znalazłem jeszcze kilka zapowiedzi tego lapka, ale tylko na IDG i Gram, była podana liczba USB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 12:52, T4KEDA napisał:

(...)
W moim 2letnim Asusie są 4 USB i stwierdziłem, że dla mnie jest to minimum (myszka +
pendrive + dysk zewnętrzny i 3porty zajęte).


A czy jednoczesne podłączenie dysku zewnętrznego i pendrive''a jest dla Ciebie niezbędne? Ja mam w służbowym Dellu 4 porty USB i non-stop potrzebuję w zasadzie tylko jednego - na myszkę (której odbiornika nie wyciągam, więc mam 3 wolne porty USB). Od czasu do czasu podłączam do drugiego portu pendrive''a/drukarkę/skaner/telefon, ale nigdy 2 z tych rzeczy na raz (po prostu nie jest mi to potrzebne). Dla ludzi, którzy naprawdę potrzebują dodatkowych portów USB, inni ludzie wymyślili huby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2009 o 19:18, Vilmar napisał:

A czy jednoczesne podłączenie dysku zewnętrznego i pendrive''a jest dla Ciebie niezbędne?


Wszystko zależy od sytuacji. Jak chcę coś zrzucić z dysku na pendrive''a to w ostateczności mogę odłączyć myszkę. Z tym, że jak będę chciał coś zrzucić z dysku na dwa pendrive''y równocześnie to wtedy zaczyna brakować portów.
Jednak... pomimo tego, że dwa porty to dosyć mało to da się to przeżyć.

I nie, nie muszę mieć jednocześnie podłączonej myszki i dysku i pendrive''a. Było, nie było, trzeba radzić sobie z tym co jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować