Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Problemy w CDP?

211 postów w tym temacie

Jeszcze dziś rano był temat na gry-online w którym wypowiadało się wiele osób "z branży"
link do niego tu:
http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86013,6546863,Wiedzmin_na_konsole_skasowany__Tak_twierdzi_Polygamia.html#article_comments
ale już tematu brak. pozostał tylko jeden komentarz Soulcatchera :
http://img91.imageshack.us/img91/856/clipboard02n.jpg
dobrze że zdążyłem przeczytać rozmowę między : people can fly, kśg, gryonlie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 10:27, Evil_Khan napisał:

dobrze że zdążyłem przeczytać rozmowę między : people can fly, kśg, gryonlie.

Kurde, jakoś ten wątek przeoczyłem, prócz tego screena nie masz może namiarów do całości wątku, chętnie bym go przeczytał. Teksty w stylu "robimy materiały dla EA" stawiają GOL''a w całkiem innym świetle. Okazuje się, że oni nie są tylko serwisem informacyjnym, a czynnie tworzą rynek gier w Polsce. Trudno po tym co tu wrzuciłeś oprzeć się wrażeniu, że GOL (przynajmniej w przypadku EA) robi dla nich jakieś prace zlecone, a potem recenzuje ich gry i cały czas mieni się serwisem niezależnym.
Jeśli nie masz namiarów na ten wątek to przynajmniej streść co oni tam powypisywali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 10:27, Evil_Khan napisał:

Jeszcze dziś rano był temat na gry-online w którym wypowiadało się wiele osób "z branży"
link do niego tu:
http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86013,6546863,Wiedzmin_na_konsole_skasowany__Tak_twierdzi_Polygamia.html#article_comments
ale już tematu brak. pozostał tylko jeden komentarz Soulcatchera :
http://img91.imageshack.us/img91/856/clipboard02n.jpg
dobrze że zdążyłem przeczytać rozmowę między : people can fly, kśg, gryonlie.


O majn Gad, ten alexiej to jakiś gbur i cham. Wielbi tego swojego GOLa jak nie wiem co :P - nie znam go, ale takie odniosłem wrażenie po tonie tej wypowiedzi. Ja tam nie widzie nic złego w pisaniu takich plotek, 90% plotek z polygamii.pl okazuje się prawdą.

Co do CDP, oj chciałbym, żeby się utrzymał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 11:24, Pafun napisał:

Jeśli nie masz namiarów na ten wątek to przynajmniej streść co oni tam powypisywali.

W tym problem, że wątek został usunięty. Pracownicy innych firm niż gol wypowiadali się że przecież dobrze wiadomo co w CDP się dzieje i żeby Soulcacher przestał ściemniać i iść w zaparte. Soul na to że on swoje wie ale nie powie i że żadnego oficjalnego info od CDP nie dostali więc nie będą plotkować. Wypowiadała się masa ludzi. Niezłe poruszenie w polskim światku gierek.

PS: Wątek był podany tu:
http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86013,6546863,Wiedzmin_na_konsole_skasowany__Tak_twierdzi_Polygamia.html#article_comments
w poście
28.04.09, 00:38
Gość: lolz2
www.gry-online.pl/S043.asp?ID=8983567&N=1
czytajcie soulkaczera i płaczcie ze śmiechu


...ale już go skasowali :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 12:11, Evil_Khan napisał:

...ale już go skasowali :(


Kurde, szkoda bo by było co poczytać. Tak poza tym to myślałem, że GOL to w miarę niezależny serwis, a okazuje się, że idą na pasku wydawców. Cóż, tak się ponoć robi biznesy :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Tak poza tym to myślałem, że GOL to w miarę niezależny

Dnia 28.04.2009 o 12:31, Pafun napisał:

serwis, a okazuje się, że idą na pasku wydawców. Cóż, tak się ponoć robi biznesy :-(


Hehe, w miarę niezależnych serwisów to już nie ma - przykładem choćby "gram" jadący na pasku CD Projekt: żaden newsman się tu nawet nie zająknął o podwyżce tanich serii gier CD-Projektu, o kasacji dożywotnich gwarancji, o kłopotach i zwolnieniach w CDP. Jak myślisz dlaczego :) ?

Co do GOL-a. Nie chce ich tu bronić, ale... materiały, które przygotowywali do EA to poradniki do ich gier. Zresztą robili też takie poradniki dla "Cenegi" - ot choćby poradnik w "King''s Bounty" jest właśnie autorstwa ekipy GOLa. Osobiście nie zauważyłem, żeby ta współpraca miała jakieś przełożenie na oceny w recenzjach - gry od EA na samych "dychach" u nich nie jechały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że tu jeszcze wolno o tym rozmawiać :).
Załączam link do wspomnianego tematu - z góry zaznaczam, że nie jestem autorem tego pliku ani nazwy nadanej archiwum - http://tnij.org/da25

Żeby też nie było, że chce kogoś pogrążyć i tak nagle tu wyskakuję :D - po prostu interesuje mnie temat dziennikarsko i czytam jakie nowe informacje się pojawiają.


Ja jeszcze niedawno wierzyłem, że to tylko sposób na reklamę i konsolówka ma się dobrze. Po przeczytaniu różnych komentarzy i kilku rozmowach mam "nieoficjalne wątpliwości" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 13:58, Backside napisał:

Mam nadzieję, że tu jeszcze wolno o tym rozmawiać :).
Załączam link do wspomnianego tematu - z góry zaznaczam, że nie jestem autorem tego pliku
ani nazwy nadanej archiwum - http://tnij.org/da25

Szkoda że temat nie jest w pełni skopiowany - ciekawa dyskusja toczyła się jeszcze w godzinach porannych - cubbitus pisał że stoi w opozycji bo zawsze stał i wkurzają go takie akcje jak zachowanie Soul.. i że mu się należało (coś w tym rodzaju).
Dobrze że ktoś zrobił zrzuty przed skasowaniem wątku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 14:31, Evil_Khan napisał:

Szkoda że temat nie jest w pełni skopiowany - ciekawa dyskusja toczyła się jeszcze w
godzinach porannych - cubbitus pisał że stoi w opozycji bo zawsze stał i wkurzają go
takie akcje jak zachowanie Soul.. i że mu się należało (coś w tym rodzaju).
Dobrze że ktoś zrobił zrzuty przed skasowaniem wątku....


Na 100% kilka osób ma zapisany ten wątek - jak kurz opadnie, to może się ujawnią ;).

Chociaż mnie bardziej od tego co Soul ma do powiedzenia, interesowały spostrzeżenia ludzi z branży na Wiedźmina - jak nietrudno się domyśleć, dzięki różnym kontaktom wiedzą mniej więcej jaka jest sytuacja Wiedźmina i CDPR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 14:37, Backside napisał:

> Szkoda że temat nie jest w pełni skopiowany - ciekawa dyskusja toczyła się jeszcze
w
> godzinach porannych - cubbitus pisał że stoi w opozycji bo zawsze stał i wkurzają
go
> takie akcje jak zachowanie Soul.. i że mu się należało (coś w tym rodzaju).
> Dobrze że ktoś zrobił zrzuty przed skasowaniem wątku....

Na 100% kilka osób ma zapisany ten wątek - jak kurz opadnie, to może się ujawnią ;).

Chociaż mnie bardziej od tego co Soul ma do powiedzenia, interesowały spostrzeżenia ludzi
z branży na Wiedźmina - jak nietrudno się domyśleć, dzięki różnym kontaktom wiedzą mniej
więcej jaka jest sytuacja Wiedźmina i CDPR.

Do Cubbitussa nabrałem ogromnego respektu. Chyba nawet kupię KŚG :]
A reszta to atrgumentuje dosłownie jak gimbusy, zarówno ci za poligamią jak i ci którzy jej nie lubią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 14:37, Backside napisał:

Chociaż mnie bardziej od tego co Soul ma do powiedzenia, interesowały spostrzeżenia ludzi
z branży na Wiedźmina - jak nietrudno się domyśleć, dzięki różnym kontaktom wiedzą mniej
więcej jaka jest sytuacja Wiedźmina i CDPR.

Mnie też smyra co tam Soul powiedział. Też bardziej mnie interesowały wywody innych, których niesamowicie korciło by się wykapslować co w trawie piszczy. Branża dystrybucji gier w Polsce to małe, zamknięta grupa i jak nagle 10-30% składu jednej firmy jest zwalniane to wśród nich muszą znaleźć się znajomi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie rozpaczał bym nad tym gdyby takowe CD-P upadło, lepsze to, niż próba odbicia sobie swych problemów finansowych na kieszeniach klientów, brutalność rynku tak należy to nazwać, by być bardziej dosadnym można wykorzystać pewien cytat "coś się kończy coś się zaczyna" oczywistym jest to, że jeśli nawet takowe CD-P pójdzie na dno, <w takt muzyki titanica, nie wiem dlaczego tak mi się to kojarzy;)> to dziura po nim nie zostanie zbyt długo pozostawiona samej sobie, zawsze znajdzie się ktoś kto będzie chciał spróbować, pamięta ktoś taki twór jak IPS? on tez miał swego czasu problemy - teraz zaś jest pod szyldem Cenegi, pamięta ktoś taki sklep jak Wirtualny Świat ? on też upadł z racji niewypłacalności, nie wiem czy to celowe było zamierzenie, czy to powstanie z popiołów teraz mamy wirtus-ia...
Rynek nie lubi pustki, więc nie ma się co martwić o jakiś monopol co się tyczy branży dystrybucji gier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 08:17, Budo napisał:


Uuu, no nieźle. Skasowanie Wiedźka na konsole, podwyżka cen gier, usunięcie dożywotniej
gwarancji... a co dalej...

Heh Budo, ubiegłeś mnie, a chciałem napisać dokładnie to samo ;) Dodać można do tego jeszcze ogólny brak kontaktu z community i akcje-niewypały, czyli nieszczęsna wPLNomania (epic fail).
Heh, żeby aż tak źle się działo ... wierzyć się nie chce. Kiedyś było lepiej :P
Ja tam trzymam kciuki za Cenegę od dłuższego czasu - trochę się zawiodłem na CDP ostatnimi czasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Lepiej trzymaj kciuki za cdp, bo jak ktoś ma monopol, to masz potem jakość usług jak w tepsie, pkp, albo do niedawna na poczcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 23:00, Budo napisał:

Lepiej trzymaj kciuki za cdp, bo jak ktoś ma monopol, to masz potem jakość usług jak
w tepsie, pkp, albo do niedawna na poczcie.


Tym to ja bym się w ogóle nie martwił, bo przecież jeśli CDP pójdzie na dno to na pewno jego miejsce zajmie ktoś inny. Takich przypadków w przeszłości było już sporo i nie ma się co martwić na zapas, a sam chyba przyznasz że ta firma w ostatnim czasie najzwyczajniej w świecie ma gdzieś swoich klientów. I to ma być Przedsiębiorca 2008 Roku? Najpierw podwyżka, później utrata dożywotniej gwarancji... nie zdziwiłbym się gdyby za parę dni poznikały wszystkie wPLNy które mamy na kontach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 22:33, Malcollm napisał:

Osobiście nie rozpaczał bym nad tym gdyby takowe CD-P upadło, lepsze to, niż próba odbicia
sobie swych problemów finansowych na kieszeniach klientów, brutalność rynku tak należy
to nazwać


A ja uważam, że jednak była by to duża strata dla graczy. To CDP pierwszy wprowadził tanie serie, to CDP pierwszy zjechał z cenami za premierówki do 99 pln, to CDP zaczął masowo tłumaczyć gry, to CDP ustalił nową jakość tych tłumaczeń (hmm do tego stopnia, że sam miał problem nadążyć, ale to już inna bajka).
Sądzę, iż CDP od początku był lokomotywą rynku growego w Polsce i obawiam się lenistwa innych dystrybutorów gdyby CDP zabrakło. Wystarczy zobaczyć jakie standardy do Polski "przywiózł" EA z zachodu - słabiutkie tłumaczenia ("snajper na naszej rubieży"), ubogie wydania gier (nawet premierówki wygladają jakby to była jakaś tania seria), wysokie ceny, mało wznowień (nawet rok czy dwa po premierze mamy cenę jak w dni premiery), zero usług dodatkowych (rzeczywiście "dożywotnia gwarancja" upadła, ale była; EA nawet porządnego Forum nie ma). Wymieniać takie rzeczy można by jeszcze długo, ale po co. Moim zdaniem, mimo paru wpadek, CDP to nadal najlepszy wydawca na rynku i bez niego gracze mocno ucierpią.

Dnia 28.04.2009 o 22:33, Malcollm napisał:

pamięta ktoś taki sklep jak Wirtualny Świat ?


Z tego co pamiętam, to była to grubsza sprawa niż tylko niewypłacalność. Nie znam szczegółów, ale plotki mówiły o jakiś kryminalnych sprawach (ktoś kogoś oszukał na sporą kasę czy coś).

Dnia 28.04.2009 o 22:33, Malcollm napisał:

Rynek nie lubi pustki, więc nie ma się co martwić o jakiś monopol co się tyczy branży
dystrybucji gier


Obecni gracze na rynku raczej tak po prostu nie oddadzą takiej dziury do wypełnienia przez kogoś nowego. Raczej tort zostanie podzielony pośród istniejących wydawców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 23:23, dave03 napisał:

Tym to ja bym się w ogóle nie martwił, bo przecież jeśli CDP pójdzie na dno to na pewno
jego miejsce zajmie ktoś inny. Takich przypadków w przeszłości było już sporo i nie ma
się co martwić na zapas,


Co by nie było, CDP zapisał się w historii złotym zgłoskami jeśli chodzi o wydania. Polonizacje RPG-ów? Edycje kolekcjonerskie? To coś, do czego wielu ze starszych graczy ma sentyment.

Przyjście "nowego" wcale nie oznacza lepszego. Wystarczy popatrzeć na takie firmy LEM, żeby zrozumieć prostą rzecz. Można nie robić prawie nic, a być jednocześnie wydawcą najlepszych gier.

Wydawało mi się do niedawna, że jednak rozmiary CDP i ich sytuacja finansowa po wydaniu Wiedźmina i Edycji Rozszerzonej, są na tyle stabilne, że nadal będą mogli robić naprawdę fajne lokalizacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem właśnie newslettera ze sklepu gram.pl. Jak ma się dobrze dziać, skoro klient dostaje np. takie informacje:
-
* Heroes of Might and Magic V + Heroes of Might and Magic III w prezencie (PC)
Nasza cena: 42,90 zł Oszczędzasz 57 zł!
* Dark Messiah of Might and Magic (PC)
Nasza cena: 19,90 zł Oszczędzasz 80 zł!
Łap okazję! Liczba sztuk w promocji ograniczona!

-
Te wykrzykniki po informacji ile to ja zaoszczędzę są żałosne :/ Niech spróbują sprzedać HoMaMV za 100pln, albo grę Dark Messiah w podobnej cenie... To ma być, uwaga, OKAZJA, którą mam ŁAPAĆ, ponieważ LICZBA SZTUK W PROMOCJI JEST OGRANICZONA... Czy oni mnie mają za debila?
Takie stawianie sprawy jest kpiną. Jak można traktować poważnie firmę, która wciska odgrzewane kotlety wmawiając klientowi, że normalnie to zapłaciłby za nie jak za świeżo upichcone, ale specjalnie dla niego zrobiono Gorącą Promocję (chyba należy przez to rozumieć, że właśnie odgrzano mu te kotlety ;P).
A "dobry chłopak był i mało pił"... Co się w tym CDP/gram.pl porobiło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować