Zaloguj się, aby obserwować  
Ecko09

Need for Speed: Shift

971 postów w tym temacie

na jednym z portali o NFSach znalazłem zamieszczoną krótką wstępną liste bugów z jakimi trzeba się uporać.

* problem z uszkodzeniami w edycji PS3
* fizykę - podskakiwanie pojazdów, wybijanie rywali w powietrze ;D
* możliwość całkowitego zniszczenia pojazdu, nie ukończenia wyścigu
* płynność na grafikach Radeon
* problemy z kontrolerami? ludzie narzekają na sterowanie
* drobne błędy w grafice
* niewygodne obklejanie auta vinylami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2009 o 17:25, Citkowsky napisał:

na jednym z portali o NFSach znalazłem zamieszczoną krótką wstępną liste bugów z jakimi
trzeba się uporać.

* problem z uszkodzeniami w edycji PS3
* fizykę - podskakiwanie pojazdów, wybijanie rywali w powietrze ;D
* możliwość całkowitego zniszczenia pojazdu, nie ukończenia wyścigu
* płynność na grafikach Radeon
* problemy z kontrolerami? ludzie narzekają na sterowanie
* drobne błędy w grafice
* niewygodne obklejanie auta vinylami

z tego wszystkiego to tylko to ostatnie mnie "dotyczy", z resztą się nie spotkałem a PS3 , mnie nie obchodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2009 o 17:25, Citkowsky napisał:

* fizykę - podskakiwanie pojazdów, wybijanie rywali w powietrze ;D


Podskakiwanie wkurza... trzeba omijać tarki.

a ja już mam pełną wersję i zaraz jedę do domu grać!! Ale ostatni raz kupowałem na gramer.pl!!! Nie dość że tyle dni po premierze, to jeszcze bez scyzoryka... Następnym razem kupuje w MM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2009 o 18:54, AdamSloma napisał:

> * fizykę - podskakiwanie pojazdów, wybijanie rywali w powietrze ;D

Podskakiwanie wkurza... trzeba omijać tarki.

a ja już mam pełną wersję i zaraz jedę do domu grać!! Ale ostatni raz kupowałem na gramer.pl!!!
Nie dość że tyle dni po premierze, to jeszcze bez scyzoryka... Następnym razem kupuje
w MM



I co, było się mnie słuchać. Tutaj zabuliłeś zapewne 119zł+15zł kosztów wysyłki i do tego czekałeś prawie tydzień dłużej a ja w media m kupiłem w środę za 94zł i do tego jeszcze gratis było to pudełko z preordera z kluczem na GTR-V;)
Co prawda grę odpale dopiero d niedziele ale to inna sprawa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem troche w Shifta i niestety musze stwierdzic ze gra jest zrypana do bólu :/ Pierwsze wrazenie bardzo dobre ale im dluzej gralem tym coraz wieksze zniesmaczenie goscilo na mojej twarzy . Grafika jak dla mnie super, udzwiekowienie tez ekstra ale fizyka jazdy koszmar. Dopoki jezdzilem Meganka wszystko bylo OK, bylo czuc ciezar samochodu itp. Potem kupilem cos potezniejszego a mianowicie Porsche Caymana i od razu stuningowalem go na maxa. Napalony jak nie wiem co odpalam pierwszy wyscig nowym wozem a byl to tor Spa...Masakra, samochod skacze jak gdyby byl mial hydrauliczne zawieszenie i ktos sie bawil w bauncing, do tego zadanie na dodatkowa gwiazdke "obroc 4 przeciwnikow", moim zdaniem niewykonalne, najmniejsze pukniecie w samochod przeciwnika i wylatujemy kilkanascie metrow w bok konczas piruetem itp. a przeciwnik jak gdyby nigdy nic jedzie dalej. Po dwoch dniach prob zrezygnowalem i stwierdzilem ze to pewnie przez samochod, pewnie zbyt mocny tuning wpakowalem na poczatek (bo kto to widzial zeby startowac z 4 biegu na wlaczonym nitro ;)) Zabralem sie za inne auta m.in. Aston Martin ktory bez tuningu powiedzmy ze dawal rade. Potem przyszla kolej na moje ukochane autko czyli Murcielago. I tutaj emocje wziely góre, po kilku wyscigach szybki alt + f4 i gra odlozona na polke. Bez przesady ale Lambo ma podsterownosc niczym moje 14 letnie twingo :D Nie wiem co panowie z EA chcieli osaiagnac taka fizyka jazdy (ze niby symulator ?!) do tego dodajac te smieszne wskazniki agresji... Gra totalnie nie przypadla mi do gustu i stawiam jej krzyzyk na droge. Dodam jeszcze ze gralem od samego poczatku na hardzie z wylaczonym wszystkim i na manualu. Troche sie rozpisalem zle musialem wyladowac swoje zdenerwowanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem, że w tej grze poziom Trudny jest rzeczywiście trudny i grając na nim trzeba mieć nerwy ze stali, więc jeśli ich nie masz, to zmień se na średni. Ja co prawda gram dopiero od wczoraj, mam 13 lvl, właśnie odblokowałem Tier 3 i jeżdżę na razie tylko Corollą, ale wiem że na Hardzie bez wspomagaczy, to trzeba po kilka razy powtarzać wyścigi, żeby wygrać ze wszystkimi gwiazdkami. Wyjątek w moim przypadku stanowiły drifty, które wygrałem szybciutko (a ktoś narzekał że takie trudne;p). Nie wiem jak będzie z szybszymi samochodami, ale podejrzewam że łatwo nie będzie... A jak jest ze zdobywaniem gwiazdek, bo pisałeś, że musisz obrócić 4 wozy na gwiazdkę. Ja na razie dostaje gwiazdki za punkty i perfekcyjną jazdę. Czy to ma coś wspólnego z tym jaki masz status kierowcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Citek, wiem że przepłaciłem, no ale wcześniej zawsze premiery były dostarczane na czas albo przed premierą nawet, a tym razem już w piątek moje zamówienie niby było przyjęte do realizacji i nie szło tego anulować, ani się do nich dodzwonić...

Sorki, coś mi się nie tak klikło..... i wyszedł post pod postem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2009 o 13:14, AdamSloma napisał:

@Citek, wiem że przepłaciłem, no ale wcześniej zawsze premiery były dostarczane
na czas albo przed premierą nawet, a tym razem już w piątek moje zamówienie niby było
przyjęte do realizacji i nie szło tego anulować, ani się do nich dodzwonić...

Sorki, coś mi się nie tak klikło..... i wyszedł post pod postem....


A ja, mając na uwadze sytuację sprzed roku gdzie w media m undercover był ponad 20zł tańszy niż w tych wszystkich preorderach byłem przekonany, że i teraz będzie tak samo. No i sie udało, zamiast bulić 135zł zapłaciłem 95zł:) Masz nauczkę na przyszłość, następnym razem NFSa kup w media m. Taniej i szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na dodatek brak scyzoryka, który przecież był jak wół przy zamówieniu ;) Nie żebym miał zamiar z niego korzystać, ale skoro był przy zamówieniu i w podsumowaniu zamówienia to powinienem go otrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2009 o 13:19, Citkowsky napisał:

A ja, mając na uwadze sytuację sprzed roku gdzie w media m undercover był ponad 20zł
tańszy niż w tych wszystkich preorderach byłem przekonany, że i teraz będzie tak samo.
No i sie udało, zamiast bulić 135zł zapłaciłem 95zł:) Masz nauczkę na przyszłość, następnym
razem NFSa kup w media m. Taniej i szybciej.


No właśnie nie szybciej, bo z MM też bym miał na wczoraj, a tak myślałem że będzie na piątek i o to mi tylko chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2009 o 13:23, Skwarek_pl napisał:

Na dodatek brak scyzoryka, który przecież był jak wół przy zamówieniu ;) Nie żebym miał
zamiar z niego korzystać, ale skoro był przy zamówieniu i w podsumowaniu zamówienia to
powinienem go otrzymać.


No właśnie ten scyzoryk, to jakoś dziwnie zniknął z mojego zamówienia właśnie w piątek i już po tym nie dało się go anulować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2009 o 10:26, Makus89 napisał:

Pograłem troche w Shifta i niestety musze stwierdzic ze gra jest zrypana do bólu :/ Pierwsze
wrazenie bardzo dobre ale im dluzej gralem tym coraz wieksze zniesmaczenie goscilo na
mojej twarzy . Grafika jak dla mnie super, udzwiekowienie tez ekstra ale fizyka jazdy
koszmar. Dopoki jezdzilem Meganka wszystko bylo OK, bylo czuc ciezar samochodu itp. Potem
kupilem cos potezniejszego a mianowicie Porsche Caymana i od razu stuningowalem go na
maxa. Napalony jak nie wiem co odpalam pierwszy wyscig nowym wozem a byl to tor Spa...Masakra,
samochod skacze jak gdyby byl mial hydrauliczne zawieszenie i ktos sie bawil w bauncing,
do tego zadanie na dodatkowa gwiazdke "obroc 4 przeciwnikow", moim zdaniem niewykonalne,
najmniejsze pukniecie w samochod przeciwnika i wylatujemy kilkanascie metrow w bok konczas
piruetem itp. a przeciwnik jak gdyby nigdy nic jedzie dalej. Po dwoch dniach prob zrezygnowalem
i stwierdzilem ze to pewnie przez samochod, pewnie zbyt mocny tuning wpakowalem na poczatek
(bo kto to widzial zeby startowac z 4 biegu na wlaczonym nitro ;)) Zabralem sie za inne
auta m.in. Aston Martin ktory bez tuningu powiedzmy ze dawal rade. Potem przyszla kolej
na moje ukochane autko czyli Murcielago. I tutaj emocje wziely góre, po kilku wyscigach
szybki alt + f4 i gra odlozona na polke. Bez przesady ale Lambo ma podsterownosc niczym
moje 14 letnie twingo :D Nie wiem co panowie z EA chcieli osaiagnac taka fizyka jazdy
(ze niby symulator ?!) do tego dodajac te smieszne wskazniki agresji... Gra totalnie
nie przypadla mi do gustu i stawiam jej krzyzyk na droge. Dodam jeszcze ze gralem od
samego poczatku na hardzie z wylaczonym wszystkim i na manualu. Troche sie rozpisalem
zle musialem wyladowac swoje zdenerwowanie :P

powiedz że grałeś na klawiaturze/padzie :D a tak w ogóle to ten kod "na Nissana GTR" to daje w zawodach na zaproszenie "Elitarną Serię Wyścigów" gdzie na TEN JEDYNY wyścig jest nam dany Nissan GTR z tym malowaniem(podejrzewam że w "szybkim wyścigu" czy jak to się tam zwie(gram tylko w karierze na razie to nie wiem) będzie dostępny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2009 o 15:03, rtyrtyrty napisał:

powiedz że grałeś na klawiaturze/padzie :D a tak w ogóle to ten kod "na Nissana GTR"
to daje w zawodach na zaproszenie "Elitarną Serię Wyścigów" gdzie na TEN JEDYNY wyścig
jest nam dany Nissan GTR z tym malowaniem(podejrzewam że w "szybkim wyścigu" czy jak
to się tam zwie(gram tylko w karierze na razie to nie wiem) będzie dostępny.


Logitech MOMO ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>...................

Dnia 23.09.2009 o 16:08, Makus89 napisał:


Logitech MOMO ;)



Też mam MOMO i grając na tym najbardziej wymagającym trybie wcale źle nie jest. Jedyne co wkurza to to, że nie mogę sobie idealnie dostroić kiery do tej gry. Jeżeli grałeś na momo w GRIDa to wiesz o co chodzi może. Tutaj za lekko kiera działa, w gridzie stawia lekki opór przy skręcaniu a tu nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja gram na klawiaturze i nie narzekam...
co prawda SI jest ustawione na łatwy, ale jedyne asysty to te które i na kierownicy bym miał(trakcja ABS)
grałbym na kierownicy ale nie mam ani kierownicy ani kasy na razie :/
a co do kompletnego zniszczenia auta podczas wyścigu, to jest możliwe? mnie się nie "udało" do tej pory, nawet gdy parę razy Veyronem jadąc 300+km/h uderzyłem w ścianę.
(ta, póki co Veyron to jedyne auto którego nie daje rady kontrolować klawiaturą(tor to był Nordschleife) chyba tak się pisze.
zresztą, co sie dziwić, ja tu mam 300 konną S2000(<3) a tu nagle 1000 koni i 1200 moment obrotowy +AWD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2009 o 19:50, Citkowsky napisał:

>>...................
>
> Logitech MOMO ;)


Też mam MOMO i grając na tym najbardziej wymagającym trybie wcale źle nie jest. Jedyne
co wkurza to to, że nie mogę sobie idealnie dostroić kiery do tej gry. Jeżeli grałeś
na momo w GRIDa to wiesz o co chodzi może. Tutaj za lekko kiera działa, w gridzie stawia
lekki opór przy skręcaniu a tu nic.


Jechales Caymanem stuningowanym na maxa ?:D Przejedz sie na torze Spa a zrozumiesz dokladnie o co mi chodzi ;)
Z shiftem jest o tyle dziwnie ze nie wszystkie samochody zachowuja sie pokracznie, ale przykladowo takie porsche czy lambo powinno sie prowadzic jak marzenie a jest masakra, za to znowu aston ktory jest samochodem ciezszym i teoretycznie powinien sie prowadzic gorzej niz wymienione przeze mnie a prowadzi sie naprawde wporzadku.
Po prostu denerwuje mnie to ze gra ma naprawde duży potencjał i niektore wyscigi sa czysta przyjemnoscia (nawet jesli trzeba je przechodzic po kilka-kilkanascie razy) za to przy niektorych rece opadaja a kierownica niepotrzebnie obrywa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po raz pierwszy odpaliłem NFS: Shift. Grafika prezentuje się bardzo ładnie, szczególnie widok z wnętrza auta, który jest bardzo dopracowany. Niestety model uszkodzeń jest dosyć mierny w porównaniu z GRIDem. Mogę obijać auto do woli i dalej jechać, a w GRIDzie na dobrą sprawę po jednym mocniejszym uderzeniu możesz zakończyć zabawę. Następna sprawa to dosyć łatwo wygrywam wyścigi jak na ustawienia, które wybrałem, czyli poziom trudności średni, wyłączona kontrola trakcji, wyłączona stabilizacja "czegośtam" tylko ABS zostawiłem, ale sądzę, że jakbym wyłączył też bym sobie poradził. Skrzynię biegów musiałem wybrać automatyczną, gdyż mam za mało przycisków na padzie. Dodam, że pad jest lipny i wart jest góra 20 zł. Dla porównania na tym samym padzie w GRIDzie z wyłączonymi wspomagaczami auto jest praktycznie nie do opanowania. Na plus oczywiście spora ilość dobrych samochodów i tras. To na tyle póki co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wysiadam psychicznie po kilkugodzinnej (!) próbie "obrócenia czterech rywali". Wiem, że jest to możliwe, ale bardzo trudne :/ Jutro zrobię kolejne podejście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować