Zaloguj się, aby obserwować  
Ecko09

Need for Speed: Shift

971 postów w tym temacie

Ok, już sam doszedłem. Wystarczyło na tej stronie needforspeed.com zalogowac się przy pomocy loginu i hasła z ea account dzięki którym można grać na necie plus utworzyć login na strone. W ten sposób jesteśmy zalogowani na stronie i widzimy swoje achievmenty z gry i właśnie te screeny. Poniżej próbne 2 screeny z mojej gry.

20090929213643

20090929213658

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2009 o 15:11, AdamSloma napisał:

Właśnie dostałem maila od gramer.pl, że scyzoryk z logo shift właśnie zmierza do mnie
pocztą. Lepiej późno, niż wcale:)



A ja właśnie dzisiaj wreszcie ustawiłem sobie kierownicę na miarę moich potrzeb i preferencji i powiem wam, że nawet fajnie się gra. Do grida trochę brakuje ale i tak daje rade. Najbardziej denerwują czasy ładowania wyścigów oraz czas wczytywania się aut przeglądajac je w salonie.
Do tego muszę dodać fatalną optymalizację jeżeli chodzi o współpracę z Radeonami. Posiadam Radka 4850 i muszę grać w 1280x1024 i wszystko na medium plus AAx2 i gra zwalnia to parunastu klatek w wyścigach gdzie jest masa przeciwników obok mnie i jeszcze gorzej jest jeżeli auta te są dosyć szybkie i szybko się nimi jedzie. Wtedy to jest porażka. Trzeba poczekać na jakiegoś patcha, sterowniki, whatever.

Denerwuje brak możliwości kompletnego rozstrzaskania auta. idiotycznie wyglądają wgięcia na masce, jakby ktoś tylko lakier pozdzierał.
Narazie tyle moich przemyśleń. Zobaczymy co będzie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest więcej denerwujących drobnych rzeczy i niedopracowań, więc mając co robić przy pierwszym poważnym patchu. Ja na szczęście mam GeForce''a, także graficznie nie narzekam (chociaż po włączeniu frapsa klatki spadają do 20 i dupa z perfekcyjnego grania... dlatego nie zalewam youtube''ów filmikami z shifta;ppp), ale jeżeli chodzi o ustawienia samochodów, to jest tyle dziwnych rzeczy, że szok. A wczoraj zauważyłem, że samochody w eventach na zaproszenie, są ustawione tak jak obecnie używanie przez ciebie auto z garażu...
A co do problemów z grą, to zobacz, może tu znajdziesz jakieś rozwiązanie
http://forums.electronicarts.co.uk/need-speed-shift/817702-shift-issues-update-workaround-suggestions-message-game-team.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2009 o 16:16, AdamSloma napisał:

>>............


A jeszcze przypomniało mi się coś. Cośco wywołuje śmiech politowania dla tej gry. Chodzi o wjeżdżanie swoim autem pod auto przeciwnika od tyłu. Tak nie realistyczne, że aż żal. Jedziesz sobie w miarę szybko, przeciwnik przed tobą trochę wolniej, uderzasz w niego, podnosi tył jego auta, wjeżdżasz pod podwozie, przejeżdzasz jakby nigdy nic a przeciwnik kręci fikołki w powietrzu wypadając gdzies w piach. Żenada.

Lepiej żeby zrobili tego patcha w miarę szybko. I zdecydowanie zbyt szybko przechodzi się grę. Wystarczyło mi ok. 5-6h i już zaczynam jazdę na 4 poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2009 o 16:26, Citkowsky napisał:

> >>............

a ja dopiero wczoraj odblokowałem poziom 4;p, ale to dlatego, że czasówki jeździłem i próbowałem ustawić audi TT, żeby nie skakało jak durnowate na tarkach... (kolejny problem) no i nie bardzo mi się to udało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2009 o 16:50, AdamSloma napisał:

> > >>............
a ja dopiero wczoraj odblokowałem poziom 4;p, ale to dlatego, że czasówki jeździłem i
próbowałem ustawić audi TT, żeby nie skakało jak durnowate na tarkach... (kolejny problem)
no i nie bardzo mi się to udało...


Problem podskakiwania na tarkach tyczy się chyba każdego modelu. Ja posiadam BMW 1 i stare BMW 3 E36 plus dzisiaj kupiłem Lambo LP640 i kazde z tych aut tak samo buja, przypominają mi się lowridery z pneumatycznym zawieszeniem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2009 o 16:26, Citkowsky napisał:

> >>............

A jeszcze przypomniało mi się coś. Cośco wywołuje śmiech politowania dla tej gry. Chodzi
o wjeżdżanie swoim autem pod auto przeciwnika od tyłu. Tak nie realistyczne, że aż żal.
Jedziesz sobie w miarę szybko, przeciwnik przed tobą trochę wolniej, uderzasz w niego,
podnosi tył jego auta, wjeżdżasz pod podwozie, przejeżdzasz jakby nigdy nic a przeciwnik
kręci fikołki w powietrzu wypadając gdzies w piach. Żenada.


Było to już wiadome przed premierą :) Na Golu pokazywali to na filmiku. Poza tym przypomina mi to trochę Just Cause - tam też takie coś było możliwe xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2009 o 21:37, Citkowsky napisał:

Ok, już sam doszedłem. Wystarczyło na tej stronie needforspeed.com zalogowac się przy
pomocy loginu i hasła z ea account dzięki którym można grać na necie plus utworzyć login
na strone. W ten sposób jesteśmy zalogowani na stronie i widzimy swoje achievmenty z
gry i właśnie te screeny. Poniżej próbne 2 screeny z mojej gry.

x_X jak ty traktujesz to BMW :PP
a tak serio, czy u kogoś w Audi R8 biją się tylne światła? tak szczerze to jeszcze nie udało mi się ich zbić , tyle że w Audi to wygląda na tyle komicznie że po zderzeniu się nie świecą po prostu.
co do długich loadingów: też to mam i chyba każdy tak ma chyba że komp pochodzi od nasa , długie ładowanie aut w salonie to trochę komicznie wygląda, raz przez to musiałem "czekać" z tuningiem mojego Mitsubishi Evo 10 bo zdążyłem zmienić z Mercedesa SL65 AMG na rzeczone Mitsubishi, kupić , wyjść z salonu, wejść do menu tuningu i próbować ulepszać auto. a tu muszę czekać aż się moje Evo załaduje mam nadzieję że EA nie pójdzie na łatwiznę z "optymalizacją" pod ATI i nie zrobi czegoś takiego jak przy pro streecie (limitowanie klatek do 30 na sekundę) tylko naprawdę "zoptymalizuję" , mam nadzieję że nie będzie tak że "użytkownicy ATI bardziej/więcej narzekają, to im niech teraz gra działa świetnie a tych co na NVIDII narzekają zostawimy samym sobie" czy coś.
ja sam DUŻYCH problemów nie miałem, czasem spadną fpsy z nie wiadomego mi powodu, w różnych częściach toru czy z przeciwnikami czy nie, chociaż przez ich ilość też czasem zwalnia ale nie na każdej trasie. zwykle chodzi w granicach 40-65 fps i jest dobrze. co do zniszczeń to fakt, po 30 okrążeniach "Ósemki" straciłem maskę bagażnik i zderzaki, auto było LEKKO wgniecione tu i ówdzie, lakier w 90% zdarty :PP ale to że z 5 razy dachowałem, że czołówki były ze 3 i kilka uderzeń w bok, przypominam że czasem nawet przy 150km/h to mało zniszczone to moje Audi R8 było. tutaj jednak uważam że EA zawiniło i być może kazało się im pośpieszyć i teraz mamy co jest na "teraz".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2009 o 15:44, Citkowsky napisał:

> Właśnie dostałem maila od gramer.pl, że scyzoryk z logo shift właśnie zmierza do
mnie
> pocztą. Lepiej późno, niż wcale:)


A ja właśnie dzisiaj wreszcie ustawiłem sobie kierownicę na miarę moich potrzeb i preferencji
i powiem wam, że nawet fajnie się gra. Do grida trochę brakuje ale i tak daje rade. Najbardziej
denerwują czasy ładowania wyścigów oraz czas wczytywania się aut przeglądajac je w salonie.
Do tego muszę dodać fatalną optymalizację jeżeli chodzi o współpracę z Radeonami. Posiadam
Radka 4850 i muszę grać w 1280x1024 i wszystko na medium plus AAx2 i gra zwalnia to parunastu
klatek w wyścigach gdzie jest masa przeciwników obok mnie i jeszcze gorzej jest jeżeli
auta te są dosyć szybkie i szybko się nimi jedzie. Wtedy to jest porażka. Trzeba poczekać
na jakiegoś patcha, sterowniki, whatever.

Denerwuje brak możliwości kompletnego rozstrzaskania auta. idiotycznie wyglądają wgięcia
na masce, jakby ktoś tylko lakier pozdzierał.
Narazie tyle moich przemyśleń. Zobaczymy co będzie dalej.



No właśnie mam tą samą kartę i w to nie da się grać katastrofa.Pisałem do pomocy EA i przez 6 dni (sprawa została przekazana technikom) nie mogą dać mi odpowiedzi co jest powodem i rozwiązaniem tej słabej optymalizacji.Chociaż wmawiałem że jest słaba współpraca Radeonami,to pomoc oparcie twierdzi że UWAGA że nie tylko są problemy z Radeonami,ale o jakie problemy to już nie wiem.Wydałem na grę kupę kasy i czuję się na razie OSZUKANY i żądam PATCHA,albo czegoś co pomoże uczciwym graczom cieszyć się tą grą!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2009 o 20:04, Citkowsky napisał:

> > >>..................

Zawsze możesz grać na low w 800x600. wtedy gra ci powinna chodzić miodzio.


Rzeczywiście niezła mi przyjemność gdybym wiedział to bym kupił GRIDA bez problemów i lepsza grafa.Grafika jest dla mnie ważna no ale cóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2009 o 20:09, damian376 napisał:

> > > >>..................


I jakbyś kupił GRIDa to nie dość, że byś zaoszczędził paredziesiąt złotych to jeszcze byś miał o wiele więcej zabawy:)

W obecnym stanie shift nie dorasta gridowi do pięt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytanie: czy jest tu też ktoś kto wszystkie zawody "na zaproszenie" wykonuje? (w sensie, tak że dopóki wszystkie nie są "wygrane" to nie gra dalej?)
i jeszcze jedno, czy w grze można "odblokowywać" auta w salonie? bo nie dawno nie widziałem Reventona w salonie, szukałem dokładnie, a dzisiaj w karierze patrze wyścig Reventon VS CCX. wygrałem go a tu patrze w salonie Reventon do kupienia, wcześniej nie było. czy jakieś inne auta jeszcze będą się tak pojawiać?
zastanawia mnie jeszcze dlaczego AI jeździ sobie(w wyścigach w KARIERZE) na przykład NeedForSpeed Shelby Terlingua Fordem Mustangiem, a gracz nie może wykorzystać tego wozu w karierze. dziwi mnie to szczególnie że studio odpowiedzialne za gre to nie EA Black Box, a EA zwykłe było takie zagrywki wykonywać (w karierze AI ma dostęp do aut których gracz używać tam nie może , nawet na filmikach)...nie lubię takich rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2009 o 19:47, damian376 napisał:

No właśnie mam tą samą kartę i w to nie da się grać katastrofa.Pisałem do pomocy EA i
przez 6 dni (sprawa została przekazana technikom) nie mogą dać mi odpowiedzi co jest
powodem i rozwiązaniem tej słabej optymalizacji.


Ja miałem ogromne problemy z zawieszaniem się dema, ale tylko do czasu przeinstalowania windowsa. Na świeżutkiej instalacji demko chodziło super i tak samo jest z grą.

A za taką akurat niedopracowaną wersję gry, rzeczywiście może być odpowiedzialne EA, które wymusiło wydanie gry w takim stanie, zamiast odłożyć premierę, co najmniej o miesiąc. No i dostaliśmy wspaniałą zabawę, przerywaną większymi lub mniejszymi frustracjami... Wczoraj jechałem pierwszy wyścig z 4 poziomu Lexusem, no i trafiał mnie szlak, bo co bym nie cudował i jak bym nie ustawiał auta w garażu, to ledwo dałem rady jechać tempem komputera, a co dopiero go wyprzedzać... a grałem już na średnim, bo na trudnym, to zostawiali mnie w tyle i po którymś tam restarcie, raptem, ni z tąd ni z owąd, mój samochód dostał kopa i wyprzedziłem wszystkich na pierwszym kółku, a czasy okrążeń poprawiły sie o 3 sekundy!!??!!??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co oznaczają te paski przy osiągach? (pod oceną osiągów) bo według nich to mój modyfikowany lotus elise jest kurcze szybszy od carrery GT, prawie jak zonda R.(!)
nie rozumiem jednej rzeczy, ten sam wyścig próbuję Mazdą RX-7.
no to AI też jeździ w hurtowej ilości tymi autami. dobra, ale to że wyprzedza mnie "luzem" seryjny Cayman i BMW M3 E92 to już przegięcie.(Mazda oczywiście po modyfikacji za 250k) a potem biore Skyline''a(R34) i co? wszystkich łącznie z BMW , Caymanem, i z 5 innymi Skyline''ami(bo AI chyba wybiera wozy na podstawie twojego) odstawiam wszystkich na 25 sekund. WTF?(szczególnie że nie jestem jakiś specjalnie dobry w Shifta...mam go od tygodnia około)
no i w ogóle pisze że "Ograniczone zawody do aut po "modyfikacji(ten drogi tuning)", i co? Cayman jedzie tutaj. nie da się go tak zmodyfikować a do tego fabryczną karoserię ma(bo myślałem że starczy zwykły tuning przez to a tu mojego Nissana GT-R SpecV nie chcą ani Audi R8.) AI oszukuje na potęgę przy wyborze aut. starczy że kierowca którego miałem pokonać po wygraniu wszystkich zawodów jeździł w 1-szym wyścigu fabryczną Corvettą Z06 a w drugim i trzecim już miał karoserię stuningowaną i ogólnie samochód.
po za tym trochę za szybko się nowe poziomy odblokowują, przynajmniej jeśli wykonujesz zawody na zaproszenie. połowa poziomu 2 + wszystkie dostępne zawody na zaproszenie=4 i 5 poziom otwarty. !?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2009 o 16:28, rtyrtyrty napisał:

co oznaczają te paski przy osiągach? (pod oceną osiągów) bo według nich to mój modyfikowany
lotus elise jest kurcze szybszy od carrery GT, prawie jak zonda R.(!)


Eliska ma rakietowy napęd;DDD Udało mi się nawet wygrać nią pierwsze zawody na 3 poziomie, 2 czasówki na silverstonie, na poziomie hard!! I żeby było jeszcze śmieszniej, ten sam wyścig pojechałem zmodyfikowanym Lambo i wygrałem je z ponad sekundową przewagą, z tym że czasy miałem o ponad sekundę gorsze niż w Elisce, a przecież Eliską wygrałem z największym trudem, pokonując przeciwników o ułamki sekund... Czyli czasy przeciwników zależą od posiadanego samochodu, no ale akurat w tym przypadku powinno być odwrotnie...

Dnia 01.10.2009 o 16:28, rtyrtyrty napisał:

po za tym trochę za szybko się nowe poziomy odblokowują, przynajmniej jeśli wykonujesz
zawody na zaproszenie. połowa poziomu 2 + wszystkie dostępne zawody na zaproszenie=4
i 5 poziom otwarty. !?


Wszystko jest takie trochę niedorobione i niewyważone. I niestety nie ma żadnych bonusów za wyższy stopień trudności, poza odznakami. W gridzie im trudnij ustawiałeś sobie grę, tym więcej punktów dostawałeś, a tu nie ma znaczenia czy idziesz na łatwiznę z włączonymi wspomagaczami, czy wszystko na hard i tak dostajesz tyle samo gwiazdek. Te 3 gwiazdki za wygraną nie powinny być za miejsce na podium, tylko za stopień trudności!!! Tak jak to było w Fuelu i wtedy rzeczywiście, żeby odblokować nowe poziomy to trzeba by było się trochę namęczyć. Ja myślę, że te zawody na zaproszenie były dodane na siłę... wymuszone przez EA, bo gra widocznie była za trudna...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2009 o 19:06, AdamSloma napisał:

> co oznaczają te paski przy osiągach? (pod oceną osiągów) bo według nich to mój modyfikowany

> lotus elise jest kurcze szybszy od carrery GT, prawie jak zonda R.(!)

Eliska ma rakietowy napęd;DDD Udało mi się nawet wygrać nią pierwsze zawody na 3 poziomie,
2 czasówki na silverstonie, na poziomie hard!! I żeby było jeszcze śmieszniej, ten sam
wyścig pojechałem zmodyfikowanym Lambo i wygrałem je z ponad sekundową przewagą, z tym
że czasy miałem o ponad sekundę gorsze niż w Elisce, a przecież Eliską wygrałem z największym
trudem, pokonując przeciwników o ułamki sekund... Czyli czasy przeciwników zależą od
posiadanego samochodu, no ale akurat w tym przypadku powinno być odwrotnie...

> po za tym trochę za szybko się nowe poziomy odblokowują, przynajmniej jeśli wykonujesz

> zawody na zaproszenie. połowa poziomu 2 + wszystkie dostępne zawody na zaproszenie=4

> i 5 poziom otwarty. !?

Wszystko jest takie trochę niedorobione i niewyważone. I niestety nie ma żadnych bonusów
za wyższy stopień trudności, poza odznakami. W gridzie im trudnij ustawiałeś sobie grę,
tym więcej punktów dostawałeś, a tu nie ma znaczenia czy idziesz na łatwiznę z włączonymi
wspomagaczami, czy wszystko na hard i tak dostajesz tyle samo gwiazdek. Te 3 gwiazdki
za wygraną nie powinny być za miejsce na podium, tylko za stopień trudności!!! Tak jak
to było w Fuelu i wtedy rzeczywiście, żeby odblokować nowe poziomy to trzeba by było
się trochę namęczyć. Ja myślę, że te zawody na zaproszenie były dodane na siłę... wymuszone
przez EA, bo gra widocznie była za trudna...........

* wyjątkiem są zawody Bugatti Veyron 16.4 na Nordschleife z zadaniem "przejedź czysto okrążenie" :D :D
a tu patrze na moc Lotusa i jest prawie 400 koni. dobra. jest lekki. moment obrotowy też poniżej 400. dobra i tak jest lekki to może coś daje rade. ale jak może równać się z samochodami 4 poziomu a nawet niektóre(większość!) z nich przewyższać? no ale dobra, tą samą sytuację miałem i niby moja mazda była lepsza od Nissana GT-R SpecV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2009 o 19:24, rtyrtyrty napisał:

a tu patrze na moc Lotusa i jest prawie 400 koni. dobra. jest lekki. moment obrotowy
też poniżej 400. dobra i tak jest lekki to może coś daje rade. ale jak może równać się
z samochodami 4 poziomu a nawet niektóre(większość!) z nich przewyższać? no ale dobra,
tą samą sytuację miałem i niby moja mazda była lepsza od Nissana GT-R SpecV.


Nie pomyśleliście, że auta z jednej klasy powinno się porównywać tylko do aut jednej klasy a nie ze wszystkich ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować