Zaloguj się, aby obserwować  
Ecko09

Need for Speed: Shift

971 postów w tym temacie

Dnia 05.10.2009 o 15:57, damian376 napisał:

> Mam dziwny problem z grą,otóż,niektóre tory gra sie przyjemnie bez przyciec,a na
niektórych
> zaliczam spadki fps''ów,dodam że mam karte Ati Radeon 4850 i najnowsze stery,no
cóż chyba
> nie pozostaje mi nic innego jak czekać na patch/jeszcze nowsze stery?

Problem od dawna znany gra słabo współpracuję z Radeonami.Mam tą samą kartę i powinieneś
cieszyć się z tego bo u mnie na każdym torze są przycięcia.

UWAGA! Pomoc EA zapowiedziała łatkę,która ma niby pomóc ze słabą wydajnością na Radeonach.Czekamy
z niecierpliwością.

wszystko fajnie, byle by to nie było jak z pro streetem albo, "poprawimy wydajność ati a przez to przypadkowo mówiąc delikatnie zepsujemy ją na NVIDII" i znowu będzie narzekanie fanów. jak chcą to naprawić to niech zrobią raz a dobrze. ja na razie czekam na poprawienie bugów na przykład trawy przy starcie w koło auta(latającej , do tego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, mam problem z Shiftem. Chodzi o poziom trudności. Jeśli gram na hardzie, to mam bardzo duże problemy z zajęciem miejsca na podium. Zwykle jest tak, że przed pierwszym zakrętem uda mi się wyprzedzić kilka samochodów, ale na zakręcie się wszyscy przepychają i nie jest zbyt przyjemnie. :P Ale nawet jeśli uda mi się jakoś czysto przejechać początek, to i tak mam już wtedy jakieś 3 sekundy straty do lidera. I tę stratę bardzo ciężko jest zmniejszyć. Mniej więcej od czwartego tiera jest tak ciężko. Pewnie trzeba mi jeszcze wiele praktyki, ale nie wiem czy chce mi się tyle razy powtarzać każdy wyścig. Dlatego też niedawno zmieniłem poziom na medium i tu też jest źle. :P Wszystko dlatego, że jest za łatwo. Samochody przeciwników (nawet jeśli to ten sam model co mój) zachowują się, jakby pozbawiono je wielu koni mechanicznych i zwykle już po pierwszym okrążeniu prowadzę. A na mecie mam przewagę kilkunastu sekund. Więc mam dylemat - męczyć się na hardzie czy nudzić na medium. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2009 o 18:13, matiz123 napisał:

Więc mam dylemat - męczyć się na hardzie czy nudzić na medium. :P


Mi się wydaje, że powinien być jeszcze poziom pośredni między średnim a trudnym, bo to rzeczywiście tak wygląda, jakby na hardzie przeciwnicy mieli +5% mocy, a na średnim ty masz +5%... a powinien być poziom, gdzie osiągi są równe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może na poziomie łatwym tak jest? ;p ja np dla wyzwania pierwszy wyścig na mistrzostwach nfs live przeszedłem mazdą RX-7(ten w serii poprzedzającej finałowy wyścig)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwsze dwa tiery przeszedłem na hardzie, ale już powoli nie wyrabiałem, więc zmieniłem na medium. No i jest trochę za łatwo w większości wyścigów, bo też kończę z kilkunastosekundową przewagą. Ale są wyjątki i w niektórych wyścigach nawet na średnim mam kłopoty ;). Na łatwy zmieniłem do tej pory raz, na tej szalonej ósemce, bo ciągle okrążenie przed metą jakiś koleś sobie skracał drogę i tym sposobem dojeżdżałem drugi... Teraz jestem na czwartym tierze i na średnim poziomie trudności dla mnie jest w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>...........

hard a potem medium to masz na myśli poziom przeciwników?
A jakie ustawienia sterowania masz, że tak ci łatwo? Jak gram na pro bodajrze i przeciwników na medium i tak łatwo nie jest (gram na kierownicy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hard i medium to mam na myśli poziom "inteligencji" przeciwników. A tak to gram na uszkodzeniach zawodowych i wszystkie asysty off. Skrzynia manual off course.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2009 o 20:25, Cubstone napisał:

Ja pierwsze dwa tiery przeszedłem na hardzie, ale już powoli nie wyrabiałem, więc zmieniłem
na medium.


Ja miałem podobnie. Sam początek na trudnym i wszystko powyłączane. Elegancko się grało, najwyżej coś tam trzeba było parę razy powtórzyć, żeby na wszystkie gwiazdki zaliczyć, ale potem trafiłem na wyścig fabrycznych BMW na 1 poziomie i przy takich samych samochodach nie dałem rady wygrać... przełączyłem na średni i ze zdziwieniem stwierdziłem, że nie tylko wygrywam, ale kręce o wiele lepsze czasy i samochód jakoś lepiej idzie i nie tak często w poślizg wpada (i wtedy jak zrobiłem rekord, to już 2 tygodnie nikt go nie ruszył:D)... no i na takim poziomie już zostałem, bo za mało mam czasu na powtarzanie wszystkiego po parę razy... (wczoraj do kompa siadłem grubo po 23... w takim tempie, to 100% gry będę miał w przyszłym roku;p, a Risen już w drodze...) Włączyłem sobie jeszcze ABS i automatyczną skrzynkę, żeby lepsze czasy kręcić. A automat jest w sumie półautomatem, bo samemu też można biegi zmieniać, a nie jak w innych grach, że jak ustawisz automat, to już nic się nie da zrobić.

http://www.youtube.com/watch?v=FHkWQaJ26OY - Eliska na Ambush Canyon, WR bez zadrapań i wallraidów:D
http://www.youtube.com/watch?v=xwQTsVGv4rg - Spa i cały drugi event na drugim poziomie mój!!!:)))

Citek, masz dwa nowe wyzwania;). I lepiej zacznij grać na padzie, bo z kierownicą do takich czasów raczej nie dojdziesz. Przynajmniej ja na kierownicy tracę ponad sekundę na okrążeniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2009 o 17:17, rtyrtyrty napisał:

widzę po filmiku że nie tylko ja mam tak że większość zakrętów to powerslide''y a opony
piszczą przy najmniejszym skręcie


Wcześniej miałem inaczej ustawione sterowanie, mniej czułe i jeździłem wolniej, ale za to bez slide''ów. Na cały wyścig średnio miałem tak z 50 punktów agresji za poślizgi, a teraz to pod 500 na niektórych trasach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2009 o 17:58, NecroVisioneR napisał:

Czy wiadmo cos na tamat rzekomego patch usprawianiającego[a właściwie umożliwiającego]
grę na Radeonach?Bo ktos tam o nim wspominał



Na razie nic trzeba czekać.Dałem pytanie mniej więcej kiedy wydadzą może dadzą przybliżoną datę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2009 o 17:26, AdamSloma napisał:

> widzę po filmiku że nie tylko ja mam tak że większość zakrętów to powerslide''y
a opony
> piszczą przy najmniejszym skręcie

Wcześniej miałem inaczej ustawione sterowanie, mniej czułe i jeździłem wolniej, ale za
to bez slide''ów. Na cały wyścig średnio miałem tak z 50 punktów agresji za poślizgi,
a teraz to pod 500 na niektórych trasach...

nieźle, 500 pkt za ślizgi bez żadnego "specjalnego" starania się, nie rozumiem tylko dla czego zrobili tak że nabijając punkty precyzji jednocześnie napełniają się oba paski(agresji i precyzji) przez co nawet precyzyjny kierowca w pewnym momencie zdobywa podwójne punkty agresji, co jest dla mnie dziwne. a ten lotus to jeździ jak taki wózek sklepowy z napędem rakietowym normalnie, zero wagi, moc, a szybki jak nie wiem co.
ciekawi mnie tylko jaki jest najlepszy samochód klasy 3(tier 3), ale nie wyjeżdżać z lambo bo po przeróbce to pełnoprawny wóz 4 tieru a nawet najlepszy(w statystykach na pewno :) )
aha, podczas jednego wyścigu na Road America(ten wyścig Pagani Zondy F), jadąc na 3 miejscu na tym dłuugim zakręcie, zauważyłem coś co wyglądało jak by kierowca na miejscu drugim użył siły umysłu i zaczął rzucać liderem. , jego auto zaczęło jechać w tył i w przód dość szybko, co wyglądało dość komicznie, zrobił to w czasie zakrętu, i teraz wiem skąd się biorą "Błędy" komputerowych kierowców. po prostu losowo ni z tego ni z owego coś wyrzuca ich z trasy i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2009 o 20:58, rtyrtyrty napisał:

ciekawi mnie tylko jaki jest najlepszy samochód klasy 3(tier 3),

Corvette Z06, Audi R8, Viper, GT-R

Dnia 07.10.2009 o 20:58, rtyrtyrty napisał:

ale nie wyjeżdżać z lambo bo po przeróbce to pełnoprawny wóz 4 tieru a nawet najlepszy(w statystykach na
pewno :) )

Statystyki to nie wszystko. Prawdę mówiąc w porównaniu do wozów z poziomu czwartego LP640 wypada blado. Tam prym wiodą Veyron oraz Zonda R.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 16:22, AdamSloma napisał:

Po trzech dniach, opanowałem jako tako Nordschleife i już wiem, że często będę tam wracał,
bo to jest coś wspaniałego:DDD Szkoda, że endurance na niej ma tylko 3 okrążenia;p

http://www.youtube.com/watch?v=UX-3PH81NDU - Jeszcze z błędami i z wyłączonymi uszkodzeniami,
ale już jest coraz lepiej:)



Mnie się w ogóle nie podoba to całe nordschleife. Wolę bardziej ,,torowe" rajdy, tu jest za ciasno jak na wyścig z 12 autami, ba, nawet przy 2 autach cięzko jest bo się wypycha co chwila.
Nie wiem, może pojeżdże dłużej to się przekonam. Narazie omijam ten szwabski tor z daleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 16:45, Citkowsky napisał:

Mnie się w ogóle nie podoba to całe nordschleife. Wolę bardziej ,,torowe" rajdy, tu jest
za ciasno jak na wyścig z 12 autami, ba, nawet przy 2 autach cięzko jest bo się wypycha
co chwila.


Wyprzedzanie na tym torze to rzeczywiście masakra, szczególnie na trudnym poziomie, ale jak już jest się pierwszym, to jechanie po tym wąskim zielonym piekle daje dużą radochę:))) Przynajmniej dla mnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a mi się endurance z 3 okrążeniami na nim po prostu NIE CHCE jechać. tak. nie chce. bo wiem, że najpierw pierwsze 2-3 minuty będę walczył z AI, a potem to już będzie monotonna ponad 20 minutowa jazda do mety.
bo niestety moje wyścigi na nordschleife wyglądają tak:
- Albo na początku tak mnie AI obije że ledwo jadę(i jadę równo z nimi)(czytaj: 0.5 s przed nimi)
-opcja druga to wyprzedzam wszystkich na jana na starcie, i albo mi się udaje i do końca jestem pierwszy bo AI jeździ wolno na zakrętach tutaj, albo po prostu się gdzieś po drodze rozbijam i po grze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować