Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Wszystko racja. Chcialbym ejdnak przywolac wielki hicior na listach przebojow wszelkiego rodzaju, ktory lubia chyba wszyscy - od starych, hiphopowych wyjadaczy, do goracych trzynastek - "You don''t know". Przyznam sie, ze i ja lubie ten utwor, bo nie da sie ukryc, ze brzmi naprawde swietnie. Jednak kiedy mialem okazje przeczytac tlumaczenie tekstu przezylem prawdziwy szok. Okazuje sie, ze dwa wersy w tym utworze jeszcze czasem w jakis sposb sie lacza, ale na trzy wersy majace cos ze soba wspolnego arczje tam nie tarfimy... Bieda i badziew. Teksty typu "To my rozkrecamy ta imprezke, to moj pistolet i moje ziomki, licze dolary calymi dniami, w dziecinstwie nie chodzilem do szkoly" itd. itd. To ja juz chyba wole "Szacunek ludzi ulicy". xD Tak, panie i panowie - wielka, miedzynarodowa gwiazda hiphopu - 50cent - nie ma nam nic do powiedzenia. :) Nie wiem, jak Wy, ale ja dalej zostaje przy OSTRym. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2007 o 20:14, MastAlol napisał:

> MastAlol, nie bede sie z tobą kłucił, bo oczywiście to czego ty słuchasz jest najlepsze


No właśnie najlepsze z RAPU, bo ja umiem wybrać najlepszych na scenie, a nie słuchać to co
akurat wpadnie do głośnika :) Mogę ci polecić parę zespołów jeśli bardzo potrzebujesz porady
;P

wiesz, pomyliłeś się, nie słucham tego co "akurat wpadnie do głośnika", ale tego co jest dla mnie fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2007 o 22:07, Junior Gong napisał:

> Ja nawet lubie rap/hip-hop ale tylko po angielsku. Polska muzyka brzmi strasznie debilnie,

> głupio poprostu. Ale szczytem głupoty jest polski hip-hop. Totalne dno. Już wole disco
polo,
> bo z takiego czegoś można się pośmiać(bo to jest żałosne). A Polish hip-hop=DNO wielkie
dno.
> Brzmią jak jakieś półgłówki menele z podwórka.
Tak to wiesz co ci powiem?
Prawdziwe polskie kawałki mają treść i sens (!). Jakbyś znał angielski tak dobrze, jak się
zarzekasz, to byś wiedział jak nieskomplikowane i proste są ich teksty. A jak odnieśli sukces?
Świetny bit wkręcający w bans i ich głosy. Nie powiem żeby mi to przeszkadzało, bo lubię porządną
czarną muzę, ale nie lubię jak ktoś nazywa polski rap "totalnym dnem", bo w dobrym wydaniu
ma charakter moralizatorski, opiniotwórczy, ale patrząc na średnią wieku tego forum, zrozumie,
jeśli jeszcze nie dorosłeś do tego, by to dojrzeć.
A co do Ciebie Maciejka12
Nie będę Cię komentował, żebyś nie nabrał kompleksów i nie zamknął się w sobie, bo przecież
my i mamusia tego nie chcemy, prawda?

Aloha

a ty kur** co? 50 lat masz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Do twojej wiadomości. Znam świetnie angielski. Jestem w klasie z poszerzonym angielskim. A to ascecośtam nie znam.

Nie no bez przesady. Żeby rozumieć amerykański/angielski rap to wiedza z rozszerzonego angielskiego w szkole nie wystarczy. Większość tekstów jest pisoanych prawie w całości slangiem ulicznym ( i nie chodzi tylko o przekleństwa ), którego bez siedzenia w tej muzyce/kulturze/ogólnie w tym nie poznasz !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Tak, panie i panowie - wielka, miedzynarodowa gwiazda hiphopu - 50cent - nie ma nam nic do powiedzenia. :) Nie wiem, jak Wy, ale ja dalej zostaje przy OSTRym. :D

Na zachodzie jest tak jak u nas, jest komercha i jest kawał rapu. Poprostu to co leci w radio musi być zwiewne i powiewne, by ludziom wpadło w ucho. Eminem to naprawde dobry teksciarz, tylko single wybiera takie, by móc lepiej sprzedać płytę. :) Proste, tam to milionowy biznes. U nas też, jak nie siedzisz w tym to nie wiesz co dobre i myślisz, że Mezo to szczyt możliwości naszych chłopaków. Wystarczy troszku poszukać w amerykańskim rapie i napweno znajdziesz rap z przekazem i konkretnym tekstem ( żeby nie wspomnieć chociażby Nasa :D ). Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej wnerwia jak tos mowi, że TYLKO rap amerykański, a nasz krajowy zajebisty swoją drogą olewa. Pytam...a co Ty ziomus wiesz o rapie z USA?!! Przecież mieskzasz TU, na tych ulicach, kumasz jego styl, język i nie chodzi o przetłumaczenie tekstu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A się dyskusja rokręciła - to ja też dodam swoje 50 centów :)
Nie lubię polskiej muzy i w ogóle jej nie słucham (jeśli nie liczyć radia, które leci od czasu do czasu ale PL HH tam nie ma dzięki Bogu) Polscy gangsta biczes mi nie odpowiadają texty mają takie że jak tego słuchałem to na wymioty się zbierało i leciałem po Apap do apteki :P

Nie mówię że wszystko z PL HH słyszałem ale jak coś włącze i zaczynam słuchać to od razu wyłączam bo się nie da - każdy PL raper brzmi tak samo - taki sam ton głosu (typu menel) nawet dokładnie to nie wiem czego słuchałem i dobrze.

Są też wyjątki które sobie włączam i podobają mi się ale i tak rzadko do tego wracam kiedyś słyszałem kawałek w radiu "o robieniu bitów" ostrego i spodobał mi się. Jak dopadłem płytę to jakoś już przestał mi odpowiadać nie wiem czemu może słyszałem jakiś fajny remix (jest jakiś?) Z PL raperów to dostałem Smarkiego - wy....ty koleś z bitami od Kixa - extra kawałki robi jakbym słuchał Tribe''a. "Kawałek o rapie" nie słyszałem nic lepszego od dawien dawna. Jeszcze coś takiego jak Stasio co się napieprza z PL HH (hehe) ma dobre texty "Pamiętam jak dziś" jak tylko usłyszałem początek ''coś tam coś tam gdzieś tam pamiętam jak dziś...'' :D od razu mi przypadł do gustu a potem jest tylko lepiej z tym głosem którym określa każdego MC w PL

A żeby nie było 50 groszówka to jedno wielkie GGGGGGGGGGG-gówno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2007 o 07:47, Maciejka12 napisał:

a ty kur** co? 50 lat masz???

"Wyzwiska? Powiedz mi to z bliska!"
Cwaniaczek przed klawiaturką?:P
Tylko nie przeklinaj więcej, bo mam Ci monitor zabierze:P

A co do was ww. to miło słyszeć, że są jeszcze ludzie, dla których nasz polski rap jeszcze wiele znaczy:)

Pozdro (dla was:])

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2007 o 15:13, Junior Gong napisał:

> a ty kur** co? 50 lat masz???
"Wyzwiska? Powiedz mi to z bliska!"
Cwaniaczek przed klawiaturką?:P
Tylko nie przeklinaj więcej, bo mam Ci monitor zabierze:P

A co do was ww. to miło słyszeć, że są jeszcze ludzie, dla których nasz polski rap jeszcze
wiele znaczy:)

Pozdro (dla was:])

nie, ale nie lubie jak ktoś się kozaczy że jest starszy ode mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Się tu narobiło :P Dajcie koledze Maciejka12 spokój :P
Każdy na tym forum i w tym temacie ma prawo dać swoją opinie itp.
A, że On lubi Meza itp (lol) to już jego sprawa i nie ma co wł. a gresora :)
BTW, żeby nie było, że słucham Meza i Ascetoholix''a bo osobiście ich do polskich raperów nie zaliczam :)

Maciejka12 ty też wyluzuj i nie prowokuj :)
BTW o płyta Ostrego wypas :D
Ktoś może zna dokładną datę wyjścia płytki Killaza i mixape''a Gurala ? Bo na ich stronie pisze, że płyty te będą w Marcu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co z Mixtape-m Deszcza dla PROSTO.? Też jeszcze nie posiadam, ale same pozytywy słyszałem w każdym razie może w przyszłym tygodniu będzie u mnie :D


POZDRO Junior Gong:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2007 o 16:26, Kermit 13 napisał:

Ktoś może zna dokładną datę wyjścia płytki Killaza i mixape''a Gurala ? Bo na ich stronie pisze,
że płyty te będą w Marcu :)


Dokładnych jeszcze nie ma, ale słyszałem głosy że za 2 tygodnie powinny już być :) Czyli pewnie połowa marca.

---> dziad5
W sumie dobra płyta, ale nie ma czym się zbytnio zachwycać, wg mnie najlepsze kawałki to:
Chada, Peja - Pod Prąd
Soundkail, Jamal - Temps Maussade
DGE, OSTR, Sokół - Ziomek
i jeszcze kawałki "prosto" i "jedziesz", ale tam masa gości jest i nie chce mi się ich wymieniać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.03.2007 o 17:17, MastAlol napisał:

Dokładnych jeszcze nie ma, ale słyszałem głosy że za 2 tygodnie powinny już być :) Czyli pewnie
połowa marca.


Heh, tyle to wiem, chodziło mi o pewną(czyt. konkretną) datę :)

dziad5

Dla mnie płyta dobra, ale nic szczególnego :P Trochę dziwny klimat, ale niektórzy taki lubią (lecz nie ja :P )
Warto mieć w kolekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oooo Soundkail:) Dobry francuski rap. Bandits etc.
W niektórych kawałkach zajeżdża Ragga, coś w stylu Seeed''a z niemiec (też polecam dwie płytki "Music Monks" i "Next").


Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2007 o 10:09, Michalina napisał:

>Do twojej wiadomości. Znam świetnie angielski. Jestem w klasie z poszerzonym angielskim.
A to ascecośtam nie znam.

Nie no bez przesady. Żeby rozumieć amerykański/angielski rap to wiedza z rozszerzonego angielskiego
w szkole nie wystarczy. Większość tekstów jest pisoanych prawie w całości slangiem ulicznym
( i nie chodzi tylko o przekleństwa ), którego bez siedzenia w tej muzyce/kulturze/ogólnie
w tym nie poznasz !

W większości rozumiem o co chodzi. Chociaz masz troche racji niektóre słowa są z kosmosu i niesposób się połapać dopuki ktoś ci nie powie co to znaczy(albo nie zaglądniesz do słownika ze slangiem:P). Zresztą tekst nie jest dla mnie najważniejszy, tylko muzyka, brzmienie. Ja nie szukam sensu w muzyce, bo ona jest sensem sama w sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale spróbój zrozumieć. Większość ludzie w polsce którzy słuchają rapu mówią że słuchają hip-hopu. Rozumiesz o co mi chodz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2007 o 21:11, owczar4 napisał:

Tak to jest jak się słucha polskiego rapu w gadu gadu radio :p

Nie słucham gg radio. [cienkie]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia gdzie te moralizatorskie teksty są. Moi kumple którzy słuchają rapu (mówią że hip-hopu i dzielą to na innny rodzaj muzyki lol) słuchają raczej piosenek z co 2 słowem k****(albo innym równie "świetnie" brzmiącym). I taki widze polski rap. Dlatego uważam że jest dnem. Na dodatek nie słyszałem nic co by mi się podobało z Polish Rapu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Radzę odpowiadać w 1 poście na wszystko, bo tak się robi bałagan w wątku, a modki też nie lubią gdy pisze się parę postów pod sobą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować