Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Dnia 08.02.2006 o 18:04, Arar napisał:

czy wszystkie piosenki DKA są utrzymane w klimatach "Co by było" czy "Król aniołów"?

slyszalem kilka i wszystkie byly w takich klimatach:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2006 o 14:40, fenuks123 napisał:

Ja się z tobą z tobą NIGDY nie zgodzę jeśli tak myślisz jak się to mówi głupota nie boli

Ile ty masz lat? Bo twoje posty nie wyglądają na to, aby pisał je ktoś poważny i przynajmniej trochę dojrzały. Przy okazji radzę sprawdzić znaczenie słowa komercja. Rozumiem, że płyty Hemp Gru są darmowe? I na przyszłość nie dopisuj swoich wypowiedzi w cytatach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy już o tym ktoś wcześniej wspominał ( nie chce mi się czytać wszystkiego, bo większość wpisów w tym temacie nie reprezentuje za przeproszeniem poziomu ) ale kilka tygodni temu ukazał się w necie bardzo dobry ( wg mnie :-P ) nielegal Szybkiego Szmalu. Płyta jest do ściągniecia za darmo ze strony www.szybkiszmal.com. Polecam. Dobry rap, dobre produkcje, ciekawe feutiringi ( m.in. Onar, Wdowa i Mes ). Nic tylko przesłuchać. :] Pozatym ostatnimi dniami żyje nową płytą Ego. Świetna to mało powiedziane. ;-) Ale oczywiście trzeba lubić takie tematy, specyficzny sposób rymowania i troszku inne produkcje, ale polecam tą produkcję z czystym sumieniem.
ps Już za chwilkę wychodzi nowy Osty ! Ciekawe czym nas teraz uraczy, bo w to, że płyta będzie dobra nawet nie wątpie. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2006 o 11:52, Michalina napisał:

nie wiem czy już o tym ktoś wcześniej wspominał...

Szczerze powiedziawszy, z Szybkiego Szmalu podoba mi się jedynie "Nie z tą to z tamtą" i to głównie za tematykę :) Reszta jakoś do gustu mi nie przypadła, ostatnio słucham troszeczkę Pelsona nowego, bardzo dobra płytka. A o Ego nigdy nie słyszałem to jest nielegal czy do kupienia w sklepie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>A o Ego nigdy nie słyszałem to jest nielegal czy do kupienia w sklepie?

Ego jest to zespół z Częstochowy. Są znani ze wspołpracy z Paktofoniką. Mają w dorobku dwa legale: "nibylandia" i "nie ma takiego drugiEGO". Śliwka jeden z członków zespołu razem z Fokusem załozyli zespół Pijani Powietrzem i wydali płytę "zawieszeni w czasie i przestrzeni". Chłopaki również udzielali się na Pokahontaz i razem koncertowali jako PFK Company. Więc swoje już na scenie zrobili ;-) A jeśli chcesz posłuchać kawałka promującego ostatni album to ściągaj legalnie z http://www.gigantrecords.com/ego_trutenuty.mp3 . Polecam ! Płytki są normalnie i legalnie dostępne w sklepach. Ogólnie podziwiam ich twórczość. Kawał muzy.
A co do SzSz to są rózne gusta. Jak na nielegal dla mnie bardzo spoko płytka, a kawałęk "Cooo?" jest naprawde pierwsza klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam całą płytę Pijanych Powietrzem, bardzo ciekawa, już mniej więcej orientuje się w EGO :) Szkoda tylko, że ten link, który podałeś nie działa, ale poszukam gdzieś tego kawałka, skoro tak polecasz :)

BTW:Słyszałeś nową płytę Mesa? Wg mnie bardzo dobra, zawiodłem się natomiast na nowym WWO, choć kilka kawałków zasługuje na uwagę, jednak to już nie to samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2006 o 20:42, Arar napisał:

a kawałek "mato" to jest kogo? Pijanych Powietrzem? Czy Ego? jakoś focus nie utrzymuje tam swojego "normalnego" (wysokiego) poziomu rapowania.


MATO jest kawałkiem Pijanych. I nie rozumiem stwierdzenia o poziomie rymowania. :-P Paktofonika, Pokahontaz, Pijani Powietrzem to różne projekty. Na pijanych Fokus eksperymentuje z flow, bity są inne, wyniesione na poziom wcześniej nie znany, z elementami muzy elektronicznej. Może nie prezentuje tam mistrzowskich nawijek, ale ogólnie cała płyta jest jedną z lepszych jakie słyszałem. Żeby ocenić poziom jego rymów polecam przesłuchać całą płytę, nie tylko jedno nagranie ( chociaż jest wyrózniające sie z całej produkcji ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>BTW:Słyszałeś nową płytę Mesa? Wg mnie bardzo dobra, zawiodłem się natomiast na nowym WWO, choć kilka kawałków zasługuje na uwagę, jednak to już nie to samo...

Mes. Hmmm. Płyta jest spoko, myślalem, że bedzie gorsza. :-P Ale jednak 2cztery7 mi bardziej podchodzi. :] U Tego Typa podchodzi mi flow, podejscie do tekstów, ale płyta niestety wybitna nie jest, co nie przeszkadza mi jej ocenić jak najbardziej pozytywnie. :)
U mnie z WWO jest odwrotnie. Wcześniej mnie nie zachwycali, teraz już zaczynają. Obie płyty są naprawde spoko. Sokół okazuje się coraz lepszym storytellerem. Jędker nagrał ciekawą muzycznie płytke. Ogólnie płyty jedne z lepszych jakie słyszałem w ostanim czasie z polskich artystów. Oby takich więcej. I żeby dalej szli w tym kierunku. ;-)
Co do linku to mi działał ;-P Żeby pomóc w poszukiwaniach to kawałek sie nazywa "trutenuty". Leci u mnie prawie cały czas. :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2006 o 06:50, Arar napisał:

wysłuchac kawałków Pijanych to nie problem: www.pfk.one.pl/mpcz/mpcz.htm z tego co tam pisze mp3 są legalne


Ale to wciąż nie jest cała płyta, tylko pare kawałków. ;-) Ale dzięki za link, jest tutaj sporo kawałków, któych wcześniej nie słyszałem. :D
A tak pozatym, to ostatnio wpadła mi w łapki płyta Wojtasa. Zgadzam się ze stwierdzeniem, że to chyba najbardziej niedoceniona płyta ubiegłego roku. Jest naprawde spoko. Dobry, jak na polskie warunki oldschoolowy rap ;-), spoko bity, fajni goście. Naprawde płytkę gorąco polecam, dla fanów WYP3 pozycja obowiązkowa ( ale Ci pewnie już ją przesłuchali ), jeśli bedziecie mieli okazje puśćcie w swoim sprzecie. :-) Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2006 o 19:07, amster22 napisał:

Najlepszy jest stary dobry hip-hop czyli paktofonika, uwielbiam też WWO, zarówno starsze jak
i nowsze kawałki>


troszke dziwne zestawineie. WWO i PFK to dwa całkiem różne style. Dla mnie WWo jest troche za bardzo "agresywne" a Paktofonika to "boska strona rapu".
Ale Polski rap umarł (zginął) w drugi dzień śwąt Bożego Narodzenia A.D 2000 :( Ktoś sie nie zgodzi?? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2006 o 19:11, Arar napisał:

troszke dziwne zestawineie. WWO i PFK to dwa całkiem różne style. Dla mnie WWo jest troche
za bardzo "agresywne" a Paktofonika to "boska strona rapu".
Ale Polski rap umarł (zginął) w drugi dzień śwąt Bożego Narodzenia A.D 2000 :( Ktoś sie nie
zgodzi?? :/


Ja. Polski rap żyje i nie ma sie wcale tak źle. Jest lepiej niż wtedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2006 o 19:20, Budo napisał:

Ja. Polski rap żyje i nie ma sie wcale tak źle. Jest lepiej niż wtedy.


to była taka metafora pod osobą Magika. No pewnie że jest dobrze, ciągle nowe płyty, nowe nagrody, rapowa brac sie szerzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ale Polski rap umarł (zginął) w drugi dzień śwąt Bożego Narodzenia A.D 2000 :( Ktoś sie nie zgodzi?? :/

z całym szacunkiem dla Maga, ale nie uważam, że rap się skończył po jego śmierci. Wręcz przeciwnie. Poszedł do przodu i to ostro. Paktofonika jest płytą jak na Polske genialną, jak ją usłyszałem odrazu pobiegłem do sklepu i zakupiłem swój egzemplaż, ale na dzień dzisiejszy się zestarzała od strony technicznej. ;-P Szczególnie to widać po Archiwum kinematografii. Ale za to raperzy podwyższyli poprzeczke. Artyści jak Ostry, Łona, AbraDaB, Sokół, nawet Pezet, nie zapominając o Fokusie bo w poruwnaniu z Kinematografią to niebo i ziemia, osiągneli lepszy poziom od Maga. Nie można twierdzić, że jak Mag odszedł to rap odszedł. To takie same smucenia, że odszedł Tupac, odszedł rap z zachodniego wybrzeża. A tu prosze Game wyszedł z podziemia i zmiótł cały West Coast. ;-) Nie żyjmy z klapkami na oczach i bądzmy otwarci. :-) pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2006 o 21:51, Michalina napisał:

Poszedł do przodu i to ostro. Paktofonika jest płytą jak na Polske genialną, jak ją usłyszałem
odrazu pobiegłem do sklepu i zakupiłem swój egzemplaż, ale na dzień dzisiejszy się zestarzała
od strony technicznej. ;-P Szczególnie to widać po Archiwum kinematografii.


rahim i focus nie chcili poprawiac swioch wokali ze względu na różnice jaka by wtedy powstał między ich wokalem a magika, a Mag siłą rzeczy nie mógł jeszcze raz zaśpiewac swoich wzrotek :)

Dnia 10.02.2006 o 21:51, Michalina napisał:

podwyższyli poprzeczke. Artyści jak Ostry, Łona, AbraDaB, Sokół, nawet Pezet, nie zapominając
o Fokusie bo w poruwnaniu z Kinematografią to niebo i ziemia,


to znaczy co było pierwsze?

Dnia 10.02.2006 o 21:51, Michalina napisał:

osiągneli lepszy poziom od Maga.


zależy gdzie, jakoś nikt nie zmirzył się z tematyką z "Jestem Bogiem" czy "Psychodela" ( jednak nawet Rachim coś próbował w Nie1 spróbował i mu się prawie udało) a tego co zrobił DaB nie moge mu wybaczyc. To co prezentował w Księdze to majstersztyx;) a na Czerwonym albumie to ot taki wesolutki rap.
może od strony technicznej - Focus z O.S.T.R czy fisz są Rapowymi Przodownikami ;)

Dnia 10.02.2006 o 21:51, Michalina napisał:

Nie można twierdzić, że jak Mag odszedł to rap odszedł. To takie same smucenia, że odszedł
Tupac, odszedł rap z zachodniego wybrzeża


taa 2pac to jednak jedna z legend rapu i tego mu odmowic nie można

Dnia 10.02.2006 o 21:51, Michalina napisał:

A tu prosze Game wyszedł z podziemia i zmiótł cały West Coast. ;-) Nie żyjmy z klapkami na oczach i bądzmy otwarci. :-) pzdr


hmm, The Game no rap całkiem, całkiem jednak to nie jest to.
no pewnie że nie możemy życ z klapkami na oczach (w tym przypadku to chyba na uszach), może DKA wskrzesi (moim zdaniem) polski hh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>rahim i focus nie chcili poprawiac swioch wokali ze względu na różnice jaka by wtedy powstał między ich wokalem a magika, a Mag siłą rzeczy nie mógł jeszcze raz zaśpiewac swoich wzrotek :)

tu nie chodzi o kwestie techniczne, reszta materiału poprostu była słaba, jedyne co na tej płycie mnie urzekło to Ja to Ja 2 :)

Dnia 10.02.2006 o 22:09, Arar napisał:

zależy gdzie, jakoś nikt nie zmirzył się z tematyką z "Jestem Bogiem" czy "Psychodela" ( jednak nawet Rachim coś próbował w Nie1 spróbował i mu się prawie udało) a tego co zrobił DaB nie moge mu wybaczyc


czyli kwestia się rozwiązała, ty poprostu uwielbiasz psychorap :) trzeba było tak odrazu. Dab wielokrotnie podkreślał, że na chwilę obecną jest w innym miejscu, nie czuje by mógł nagrać jeszcze raz psychodeliczną płytę, to już go nie kręci, a nagrywać "pod publiczkę nie będzie" tzn jeśli tego nie robi to nie nagra. ;) Kunszt Mag wg mnie pokazał w "+ i -". Nie chodzi i rap, tekst, podkład. On poprostu tam tak rzucił uczuciami, że człowiek odrazu wie o co chodzi. Wielki szacunek dla niego. Ogólnie Księga Tajemnicza to jest cały czas coś wielkiego dla mnie, ale czy jakby teraz coś takiego powstało czy by mnie ruszyło ? Nie wiem. Wole wyłapywać perełki obecnej sceny. Zastanawia mnie kiedy nas Fokus uraczy Brak2Sensu. Ale pewnie na to jeszcze troszku poczekamy. ;-P

Dnia 10.02.2006 o 22:09, Arar napisał:

hmm, The Game no rap całkiem, całkiem jednak to nie jest to.


poczekaj na drugi album, wtedy ocenimy. ;-) Zapowiadany jest na 2006, stawiam na początek 2007, ale może być niezły. Rok 2006 może być ciekawy. Dre wydaje nową płytę, Rakim może wreszcie wyda, Busta już niedługo. Członkowie Wu Tang też swoje projekty zapowiadają. Nowi Roots. Ale i tak najważniejsza wg mnie premiera to Nas. Czekam na ten album ze śliną w pysku ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować