Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

"+ i -" jest super. Fajnie jest troche posłuchać teraz muzyki, która jest orginalna i nikt nie zrobi już
czegoś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.02.2006 o 00:28, Michalina napisał:


czyli kwestia się rozwiązała, ty poprostu uwielbiasz psychorap :) trzeba było tak odrazu. Dab


kurcze, przejrzałeś mnie :)

Dnia 11.02.2006 o 00:28, Michalina napisał:

wielokrotnie podkreślał, że na chwilę obecną jest w innym miejscu, nie czuje by mógł nagrać
jeszcze raz psychodeliczną płytę, to już go nie kręci, a nagrywać "pod publiczkę nie będzie"


to sie chwali, z tego zco pamiętam daB nawet mówie w jednym z kawałków na 3:44 że koniec z psycho (niedosłownie, ale sens zachowałem)

Dnia 11.02.2006 o 00:28, Michalina napisał:

tzn jeśli tego nie robi to nie nagra. ;) Kunszt Mag wg mnie pokazał w "+ i -". Nie chodzi i
rap, tekst, podkład. On poprostu tam tak rzucił uczuciami, że człowiek odrazu wie o co chodzi.
Wielki szacunek dla niego. Ogólnie Księga Tajemnicza to jest cały czas coś wielkiego dla mnie,
ale czy jakby teraz coś takiego powstało czy by mnie ruszyło


Mag nie żyje, DaB zrezygnował z psycho, a Joka? W Księdz pokazał że umie bawic sie w te klocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Mag nie żyje, DaB zrezygnował z psycho, a Joka? W Księdz pokazał że umie bawic sie w te klocki.

DaB w ostatnim wywiadzie wspominał, że Joka nagrywa teraz materiał z Czarnym Złotem, więc skoro są problemy z reaktywowaniem K44, nie sądze by Joka chciał powrócić do psychorapu. Chyba, że właśnie nowa produkcja będzie w takich klimatach. ;-) Narazie jednak nic o niej mi szerzej nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widze że rozmowa dotyczy w większości starszych albumów,kawałków i raperów a co powiecie ne nową płytkę włodiego ja uważam że jest ona bardzo dobra tylko szkoda że jest na niej tak mało kawałków.Z niecierpliwością wyczekuje na jakiejś nowej produkcj Pezeta wiecie moze cos na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Pezeta nie lubie.IMO za bardzo stylizuje się na zachód.Słyszałem jego (kilka) kawałki i niektóre są fajne,ale ogólnie nie podoba mi się jego styl.Ja tam wole (stare) K44,Pfk i (nowsze:P) Pk(s:P)hz.A czy słyszał ktoś o nowych projektach Pijanych Powietrzem(jakoś cicho o nich)?

PS.Czy ktoś zna Mewe(Mea)?IMHO pierwsza dama polskiego HH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>.A czy słyszał ktoś o nowych projektach Pijanych Powietrzem(jakoś cicho o nich)?

Pijani Powietrzem się póki co rozpadli, Fokus zajmuje się swoimi projektami, Śliwka wydał właśnie płytę Ego. Ewentualne ponowienie współpracy jako Pijani póki co nie jest planowane. :(

Dnia 17.02.2006 o 14:51, Baali napisał:

PS.Czy ktoś zna Mewe(Mea)?IMHO pierwsza dama polskiego HH.


ja słyszałem i co w związku z tym ? ;-P

Co do nowej płyty Pezeta to pewnie nie prędko się pojawi. Dopiero co wyszedł Płomień 81, a jak to się mówi co nagle to po diable. :-P Ale trzecią płytę z Noonem chętnie bym przesłuchał. Ale Noon teraz jest zajęty kolejną płytą producentcką :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 18.02.2006 o 00:04, Michalina napisał:

Pijani Powietrzem się póki co rozpadli, Fokus zajmuje się swoimi projektami, Śliwka wydał właśnie
płytę Ego. Ewentualne ponowienie współpracy jako Pijani póki co nie jest planowane. :(


Wiedziałem,że Fo zajmuje się brak2sensu,wiedziałem,że Śliwka skoncentrował się na (Nie ma takiego drugi)Ego,ale czytałem gdzieś,że w tym roku miał wyjść jakiś nowy projekt.Szkoda:(

Dnia 18.02.2006 o 00:04, Michalina napisał:

> PS.Czy ktoś zna Mewe(Mea)?IMHO pierwsza dama polskiego HH.

ja słyszałem i co w związku z tym ? ;-P


Wygrasz w totolotka?A może poszczęści Ci się na jakiejś loterii?;P
Na serio to myślałem,że nikt o Niej nie pamięta,a tu chociarz jeden (może więcej?)wyjątków.Ja zainteresowałem się Nią,kiedy po raz pierwszy usłuszałem Experyment Psycho i "trafił" we mnie jej flow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2006 o 07:21, Baali napisał:


Dnia 18.02.2006 o 07:21, Baali napisał:


> > PS.Czy ktoś zna Mewe(Mea)?IMHO pierwsza dama polskiego HH.
>
> ja słyszałem i co w związku z tym ? ;-P

Na serio to myślałem,że nikt o Niej nie pamięta,a tu chociarz jeden (może więcej?)wyjątków.Ja
zainteresowałem się Nią,kiedy po raz pierwszy usłuszałem Experyment Psycho i "trafił" we mnie
jej flow.


Tu miało być oczywiście chociaż:P.A czy Czarne Złoto ma swoją strone czy cuś takiego?Wstyd,ale pierwszy raz słysze o nich :-P A czy przesłuchał ktoś Experyment Psycho? IMHO świetny cedek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Na serio to myślałem,że nikt o Niej nie pamięta,a tu chociarz jeden (może więcej?)wyjątków.Ja zainteresowałem się Nią,kiedy po raz pierwszy usłuszałem Experyment Psycho i "trafił" we mnie jej flow.

Eksperyment jest świetną płytą, szkoda tylko, że póki co jedyną taką w dorobku Raha, ale jak sam stwierdził narazie nie ma takiej zajawki, żeby storzyć coś podobnego. :] A Mea wiem, że wydała jakoś nielegal, coś kiedyś się mówiło i o legalu, ale jak się sprawa przedstawia ciężko mi powiedzieć.
O Czarnym Złocie też niewiele słyszałem, strony nie znalazłem, więc oczekuje kolejnych info jak idzie współpraca Joki z nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurcze jak czytam wasze posty to wstyd mnie bierze za to że nie mam płytek PFK Company (no dobra płytki samej PFK i PKHZ mam)
Ale to sie musi zmienic, Nibylandia, Niema takiego drugiEGO i Eksperyment wkrótce zagoszczą na mojej półce, pytanie tylko czy są to płyty dobre (płyta dobra wg. Arara = coś podobnego Kinematografii)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2006 o 09:00, Michalina napisał:

Eksperyment jest świetną płytą, szkoda tylko, że póki co jedyną taką w dorobku Raha, ale jak
sam stwierdził narazie nie ma takiej zajawki, żeby storzyć coś podobnego. :] A Mea wiem, że
wydała jakoś nielegal, coś kiedyś się mówiło i o legalu, ale jak się sprawa przedstawia ciężko
mi powiedzieć.
O Czarnym Złocie też niewiele słyszałem, strony nie znalazłem, więc oczekuje kolejnych info
jak idzie współpraca Joki z nimi.


Dlatego właśnie pytam.Nie słyszałem o nich NIC (słownie nic;liczbą 0 :D).Szczerze mówiąc to słucham TYLKO Pfk Company and Kaliber 44 (wliczając w to wcześniejsze dokonania (Kwadrat Squad(Fo) i 3 X Klan(Rah))

@Arar

Niech Cię wstyd nie bierze:P,bo ja jak napisałem słucham tylko Pfk/K44(Lubie też traki Ostrego).A jeśli chodzi o zagraniczny hh to nie wiem (prawie) nic.Troche więcej,niż o Czarnym Złocie,ale mało. Jeśli chodzi o płytki to polecałbym Ci raczej Experyment.Ego to specyficzny zespół i podejrzewam,że nie każdemu spodoba się ich muzyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>pytanie tylko czy są to płyty dobre (płyta dobra wg. Arara = coś podobnego Kinematografii)

czy są dobre ? Napewno. Teraz tylko czy wpadną w twój gust ? Eksperyment Psycho jest płytą producentcką Straha ( czyli Raha ) i goszczą na niej ludzie z PFKCompany ( Fo, Śliwka, Mea ale i O.S.T.R ! :-), bity jak można wyczydać z tytułu są lekko psychodeliczne, więc inne od tego co normalnie słychać w radiu. ;-) Dla mnie jest tam pare perełek, i płyta mi się podoba. Ciężko ją porównać do Kinematografii, nie ma prawie Fo, Rah za produkcje się bawił, ale inni też dają rade.
Ego mają swój specyficzny styl, jakby zamulenia, flow jest melodyjne, bity na pierwszej płycie spokojne, relaksujące i przenoszące nas w inny świat, teksty podnobnie, dlatego płyta się zwie Nibylandia. Druga płyta to już rozwinięcie projektu. Bity z elementami muzyki elektronicznej, flow dalej melodyjne ale już troszku bardziej agrasywne, teksty różne, ale podobne do poprzedniej płyty. Mnie ta płyta powaliła.
Co do tego czy się podoba zawsze możesz iść do sklepu i spróbować przesłuchać płytkę. Często pozwalają sprzedawcy na coś takiego. Spróbuj, a może się spodoba. ;-)
pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2006 o 18:25, Czedwik napisał:

> Ja się z tobą z tobą NIGDY nie zgodzę jeśli tak myślisz jak się to mówi głupota nie boli

Ile ty masz lat? Bo twoje posty nie wyglądają na to, aby pisał je ktoś poważny i przynajmniej
trochę dojrzały. Przy okazji radzę sprawdzić znaczenie słowa komercja. Rozumiem, że płyty Hemp
Gru są darmowe? I na przyszłość nie dopisuj swoich wypowiedzi w cytatach.


sluchaj debilu hip hop to ich praca ale pieniądze nie są dla nich piorytetem maja do tego żyłkę kochają to i dla tego robią rap myslisz ze zrobienie biciku nie kosztuje czasu i zaangazowania robia dobra robote i nalezy im sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 11:44, fenuks123 napisał:

sluchaj debilu hip hop to ich praca ale pieniądze nie są dla nich piorytetem maja do tego
żyłkę kochają to i dla tego robią rap myslisz ze zrobienie biciku nie kosztuje czasu i zaangazowania
robia dobra robote i nalezy im sie

W ten sposób mnie nie obrazisz ;) Co do twojego twierdzenia to nie ma pewności do tego. Rap w tym momencie to już dla nich bardziej praca niż rozrywka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hip-Hopolo i Rapo-polo zastąpiło w naszym kraju wymarły gatunek (niegdyś bardzo popularny wśród dzisiejszych ziomali) zwany Disco-Polo. Peja, Mezo, Rumianek, Jasiu i tym podobne muzyczne geniusze z textami "ej bejebe, ej bejbe, ogól se pi..e "filiszejwem", czy innymi "dziewczyno jesteś jak wino" to spuścizna Disco-Polo. Znajomość "nut" wśród hiphłopów to prawdziwy ewenement. Ale wiadomo, że liczy się klasyczne umc,umc,umc i gadka, że brudno na osiedlu, ławeczki zlikwidowane, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 15:54, paweusz napisał:

Nie jestem fanem polskiego HipHopu, ale czy wyśmiewane przez was teksty - nie zdażają się rockmanom,
wykonanwcom popowym itd. ?

Nie. Ponieważ jak mamy punk rocka to śpiewają to co lubią anarchiści, czyli, że władza do tyłka, itp, dokładnie nie znam tych tekstów. W metalu nie śpiewają raczej o tym - nie raczej - napewno. No a pop to raczej miłość i innego więc nie znajdziesz nigdzie tekstu : "joł joł chu** wam w du** jest zaje**** bo palimy blanty hwdp hwdp.."

Dnia 06.03.2006 o 15:54, paweusz napisał:

Lepiej posłuchać techno, DJ-e nie gadają za dużo, więc i głupot nie powiedzą... :D

Jak ktoś lubi to czemu nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować