Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

>

morthi i po co się sadzisz znów do NuGGeta ?
Wchodzicie do tematu o rapie i szukacie zaczepki a na ulicy zadajecie sobie pytania jak kolega
"Czy dam mu radę" itp.
Najprosciej jest zgrywać kozaka z googlami i wikipedią pod ręką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 07:36, sajmonhh napisał:

>

morthi i po co się sadzisz znów do NuGGeta ?
Wchodzicie do tematu o rapie i szukacie zaczepki a na ulicy zadajecie sobie pytania jak
kolega
"Czy dam mu radę" itp.
Najprosciej jest zgrywać kozaka z googlami i wikipedią pod ręką...



popieram cię koleś, dobrze mu napisałeś, pjona!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

:)

Wkurza mnie to że ludzie później mówią że to hiphopowcy wszczynają wszystkie kłótnie i bójki, a prawda jest inna.
Tak samo sprawa chłopaków w kapturach :
*Mogą stać pod klatką itp bo chcą np. porozmawiać ze sobą
*Wcale nie muszą słuchać rapu tylko np. Techno

Polska to dziwny kraj bo wszystko co złe jest kojarzone z członkami kultury hiphopowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.02.2008 o 01:09, morthi napisał:

wskaz prosze gdzie cos takiego napisalem - nie rzucaj bezpodstawnych oskarzen. najprosciej
nie szanowac innych, tych ktorzy ieli inaczej w zyciu bo tylko Ty zaznales prawdziwego,
przeciez wystarczy zaczac nienawidziec paniczykow, ktorzy nie wiedza jak wyglada zycie

Ja rzucam bezpodstawne oskarżenia...? To ty cały czas wygadujesz jacy to słuchacze Rapu są źli, brutalni i nic ich nie rusza. Na jakiej podstawie tak gadasz? Nie podoba sie, to idź pospamić gdzie indziej - nikomu nie potrzebne jest twoje ględzenie i wymądrzanie "jaki to ty jesteś wszystkowiedzący"... Tak jak napisał Sajmon, tacy jak ty udajecie kozaków na forum, a w prawdziwym życiu boicie sie odezwać...

Dnia 26.02.2008 o 01:09, morthi napisał:

i co? niby po takich postach jak wasze osoba je czytajaca a nie majaca stycznosci z hh
mialaby nie zgodzic sie ze stereotypami?sami je tworzycie i sami w nich utwierdzacie
innych

Odpowiadamy tylko na twoje zarzuty. Gadasz głupoty i mamy prawo sie z tym nie zgadzać. Wymądrzać możesz się przed kumplami, może oni mają cie za kogoś lepszego, i cie posłuchają. Nam nic nie wkręcisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś link do tej nowej płyty 52 Dębiec? Wiem że jest darmowa, i chcę ją obczaić, a googluje i nie znajduje ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 13:32, NuGGet napisał:

Ma ktoś link do tej nowej płyty 52 Dębiec? Wiem że jest darmowa, i chcę ją obczaić, a googluje i nie znajduje ;/

http://52debiec.muzzo.pl ;] Trzeba sciagac wszystkie tracki z osobna, ale da sie to przezyc. W koncu to nie RAR z rapida ;P

up Tia, na 52debiec.pl znajdziesz link do downloadu albumu 'Deep Hans'...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.02.2008 o 13:45, Damian14BO napisał:

http://52debiec.muzzo.pl ;] Trzeba sciagac wszystkie tracki z osobna, ale da sie to przezyc.
W koncu to nie RAR z rapida ;P

Kurcze, jak to zassać? Bo jak klikam na "pobierz" to mi odtwarza te kawałki w quick time :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... moze masz ustawione ''odtworz za pomoca...'' i zaznaczone ''zapamietaj te decyzje dla wszystkich plikow tego rodzaju''? Tak czy inaczej wejdz w opcje (zakladam, ze uzywasz Firefoxa) i zaznacz kwadracik przy ''Wyswietl menedzera bla bla''. U mnie jest git, pyta gdzie zapisac i sciaga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja, miłośnik cięższego brzmienia też dodam coś od siebie, ale nie zamierzam nikogo obrażać.
Rap to dla mnie prosta i dość monotematyczna muzyka. Nie bronię nikomu słuchać, niektórzy wolą skomplikowane łamigłówki, niektórzy proste melodie, kwestia gustu. IMO w rapie za dużo takiego ględzenia o ciężkim życiu, o imprezach, samochodach, policji itp. Mogę się mylić, mało rapu słuchałem. Sam jestem też miłośnikiem stricte muzyki, także powtarzające się bity i sample mi nie podchodzą-ale dla was pewnie teksty są najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 14:52, squeglee napisał:

To ja, miłośnik cięższego brzmienia też dodam coś od siebie, ale nie zamierzam nikogo obrażać.

Chociaz jeden pisze cos konstruktywnego...

Dnia 26.02.2008 o 14:52, squeglee napisał:

Rap to dla mnie prosta i dość monotematyczna muzyka.

Hmm... zgodze sie polowicznie. Zadna muzyka nie powinna byc''trudna'' - IMHO to jest rozrywka, sposob na relaks, nie lamiglowka.

Dnia 26.02.2008 o 14:52, squeglee napisał:

Nie bronię nikomu słuchać, niektórzy wolą skomplikowane łamigłówki, niektórzy proste melodie, kwestia gustu.

No wlasnie - de gustibus non est disputandum ;]

Dnia 26.02.2008 o 14:52, squeglee napisał:

IMO w rapie za dużo takiego ględzenia o ciężkim życiu, o imprezach, samochodach, policji itp.

Hmm... jest jeszcze cos takiego jak rap z konkretnym przeslaniem, z ktorego mozna wyciagnac jakies sensowne wnioski. ;] Czasem wole posluchac porzadna muzyke ''o czyms'' (np. Eldo) niz nawijke o niczym Gurala*

Dnia 26.02.2008 o 14:52, squeglee napisał:

Mogę się mylić, mało rapu słuchałem.

Hmm, ale przynajmniej sie przyznajesz i nie zgrywasz znawcy jak NIEKTORZY...

Dnia 26.02.2008 o 14:52, squeglee napisał:

Sam jestem też miłośnikiem stricte muzyki, także powtarzające się bity i sample mi nie podchodzą-ale dla was pewnie teksty są najważniejsze.

Hmm.. zalezy czego sie oczekuje ;] Bo w takich kawalkach stricte imprezowych (nie wiem, nie jaram sie, przoduja tu za pewne raperzy z poludnia Stanow) to wlasnie ''bujajacy'' bit jest najwazniejszy IMHO... A w niektorych kawalkach bit nawet przeszkadza- bo madroscia teksty bardziej podchodza pod recytacje wiersza niz rap ;P
Pozdrawiam serdecznie.

* nie pomyslcie tylko ze go nie lubie- ostatnio to jego slucham najwiecej (oprocz PWS-u)... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 14:52, squeglee napisał:

Rap to dla mnie prosta i dość monotematyczna muzyka. Nie bronię nikomu słuchać, niektórzy
wolą skomplikowane łamigłówki (...)


Już pisałem o tym wcześniej ... to jest własnie jeden z tych stereotypów, chociaż i tak jest sporo artystów właśnie trzymających się klimatów "ględzenia o ciężkim życiu, o imprezach, samochodach, policji itp.", ale uwierz jest też wielu którzy lirykami wypalają czachę ...

Jeden z nabardziej przekombinowanych kawalków, którym będę jarał się zawsze to chodźby nawet "Alphabetical Slaughter" Papoose''a. Z resztą sam Papoose jest teraz w czołówce jeśli chodzi o lirykę i rymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.02.2008 o 14:52, squeglee napisał:

Sam jestem też miłośnikiem stricte muzyki, także powtarzające
się bity i sample mi nie podchodzą-ale dla was pewnie teksty są najważniejsze.

Nie dla każdego. Ja mam kumpla który słucha rapu tylko dla bitów. Ja słucham rapu dla przekazu, chociaż dobrym bitem nie pogardzę...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeee i takich ludzi rozumiem jak squeglee ;] Prosto, na temat, spokojnie.
I można dyskutować :]

btw: Obczajecie tego mojego posta co napisałem trochę wcześniej i porównajcie co napisał squeglee ;)

Co do płytki 52 to taka fajna, ale to już nie to co poprzednie :D "siła" "ci zli" to było coś :D Nadal aktualne i takie treściwe.

DJ premier w Łodzi ? aaaa szkoda, że tak daleko :/ On ma klasyki :]

Yo i powoli MastA zaczyna coś nagrywać i brać sie (0o) ale jak napisze ze jutro nagrywa lub coś takiego...nie wierzcie :D :D :D bo to już hmmm....1,5 miesiąca jest "na bank" :D hehe pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko DJ Premier:
Po obfitującym w koncerty zagranicznych raperów roku 2007, zapowiada się kolejny świetny. Pod koniec lutego do Polski przyjadą trzej wspaniali amerykańscy raperzy. Do Łodzi gdzie odbędzie się festiwal przyjadą Masta Ace, DJ Premier oraz Pharoahe Monch!

Festiwal o jakim mowa, odbędzie się jak już mówiłem w Łodzi, a odbędzie się w dniach 24 maja - 1 czerwca. Międzynarodowy Festiwal Graffiti OUTLINE COLOUR FESTIVAL w głównym celu będzie się zajmować graffiti, a występy raperów umilą atmosferę.

Oto plan dwóch najważniejszych dni, w których odbędą się koncerty:
30 maja (piątek):
Park Rozrywkowy - Malowanie płyt znajdujących się w parku. Koncert rapera Masta Ace

31 maja (sobota):
Park Rozrywkowy - Malowanie płyt - kontynuacja, koncerty : Pharoahe Monch, DJ Premier oraz znani raperzy z Polski.

A więc atrakcji nie zabraknie, a co najważniejsze, trzeba dodać że wstęp na imprezę jest bezpłatny!
;]
Mieszkam w Łodzi - na pewno idę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja to tu wkleiłem 41 postów temu ;P ciekawe kim będą ci znani raperzy z Polski? Coś mi się wydaje,że to może być OSTR,w końcu jest z Łodzi.Jeśli tak,to chętnie bym się wybrał,ale nie ma raczej szans :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 16:55, razormw napisał:

A ja to tu wkleiłem 41 postów temu ;P ciekawe kim będą ci znani raperzy z Polski? Coś
mi się wydaje,że to może być OSTR,w końcu jest z Łodzi.Jeśli tak,to chętnie bym się wybrał,ale
nie ma raczej szans :(

A to sorry :D Ale taka impreza i to za darmo... Jeżeli ktoś z tego tematu mieszka w Łodzi musi iść ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 15:07, Damian14BO napisał:

Hmm... zgodze sie polowicznie. Zadna muzyka nie powinna byc''trudna'' - IMHO to jest
rozrywka, sposob na relaks, nie lamiglowka.

IMO jednak to zależy od człowieka albo nastroju. Czasem włączam Mozarta, czasem, kiedy mam ochotę na coś prostego, puszczam Grave i się odprężam.

Dnia 26.02.2008 o 15:07, Damian14BO napisał:

Hmm... jest jeszcze cos takiego jak rap z konkretnym przeslaniem, z ktorego mozna wyciagnac
jakies sensowne wnioski. ;] Czasem wole posluchac porzadna muzyke ''o czyms'' (np. Eldo)
niz nawijke o niczym Gurala*

Na pewno, ale w formie, która mi zupełnie nie pasuje.

Dnia 26.02.2008 o 15:07, Damian14BO napisał:

Hmm, ale przynajmniej sie przyznajesz i nie zgrywasz znawcy jak NIEKTORZY...

No ba. Jeśli o rap chodzi, to jestem _kompletnym_ laikiem. Kojarzę może wielu wykonawców, ale nie wiem kto jest prawdziwym raperem a kto frajerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 16:59, squeglee napisał:

No ba. Jeśli o rap chodzi, to jestem _kompletnym_ laikiem. Kojarzę może wielu wykonawców,
ale nie wiem kto jest prawdziwym raperem a kto frajerem.


I dobrze ze nie udajesz medrca. Wyznaje zasade: Nie znam sie, nie komentuje. Sa frajerzy i raperzy, jak sam powiedziales. Szkoda tylko ze sami frajerzy leca na tych tam Vivach i innych Trance tv. I szkoda rowniez za na ich podstawie nasza kultura jest oceniana i tworza sie głupie stereotypy vide łysy typ = strzał w zęby. Jak to powiedzial Ostry : "K***y, troche pokory, mowicie rap jest zly, to jaki jest terroryzm?" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować