Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Dnia 24.05.2008 o 14:30, razormw napisał:

Co do 52 Dębiec nigdy za nimi nie przepadałem :P Wiadomo..UMC..;/ Ale tą płytę co za
darmo można ściągnąć chyba ściągnę bo ten kawałek "Gniew" wypaśny :D

Właśnie w UMC jedyne co warte było uwagi to 52. Kiedy wydali Deep Hans, to już nie należeli do tej badziewnej wytwórni. Następnym razem nie patrz na wytwórnię, tylko na danych wykonawców, bo jeśli np. jedziesz po UMC, możesz przegapić dobrego wykonawcę, jakim jest 52 chociażby (Bo reszta w UMC to łaki są...;p). Albo G Unit Records, za Centem i G Unit nie przepadam, ale Mobb Deep to już klasyki Rapu, których NIE MOŻNA nie znać. Chyba nikt kto słucha Rapu z USA mi nie zaprzeczy, prawda? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz,może niepotrzebnie wyrobiłem sobie opinię o UMC patrząc na Mezo,Ascetoholix itd. :P
No a to że Mobb Deep to świetny rap to nikt nie ma wątpliwości :D Płyta The Infamous to klasyka,a zwłaszcza kawałek Shook Ones II ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 17:57, razormw napisał:

Wiesz,może niepotrzebnie wyrobiłem sobie opinię o UMC patrząc na Mezo,Ascetoholix itd.
:P

Jak większość ludzi ;] IMo ta wytwórnia robi Rap dla panienek, poza 52 (Dobrze że odeszli, dobrze) nie ma tam nic dobrego, same łaki pokroju meza, libera czy donia. Może za czasów nielegali byli dobzry, ale odkąd się wybili nastała komercha ;p Hajs uderzył do głowy i panowie zbłądzili. A taki mezo na przykład, miał takiego nielegala że ostro się nim jarałem, był bardzo dobry, a na legalu już ani jeden jego kawałek mi sie nie podoba, zwykły szajs.

Dnia 24.05.2008 o 17:57, razormw napisał:

No a to że Mobb Deep to świetny rap to nikt nie ma wątpliwości :D Płyta The Infamous
to klasyka,a zwłaszcza kawałek Shook Ones II ;]

The Infamous to jak dla mnie mistrzostwo, Survival of the Fittest, Shook Ones, Eye for Eye, nieziemskie kawałki, oldschoolowe bity to jest to co lubię, w tych kawałkach było czuć ten klimat getta ;] Szkoda że Raperzy z USA nie nagrywają już na takich prostych, kozackich bitach, tylko poszli w stronę lansu i baunsu, szybkie bity itp, też są dobre, ale to nie to co kiedyś ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz..gdyby w dzisiejszych czasach ktoś nagrał takie Shook Ones II to po prostu by się nie sprzedało :P (ale to już chyba mówiłem przy okazji WYP 3 i Warszafski Deszcz - Ja mam to co ty).Ale trzeba mieć nadzieje,że to co jest teraz się wypali i wróci oldschool ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 18:11, razormw napisał:

Wiesz..gdyby w dzisiejszych czasach ktoś nagrał takie Shook Ones II to po prostu by się
nie sprzedało :P (ale to już chyba mówiłem przy okazji WYP 3 i Warszafski Deszcz - Ja
mam to co ty).Ale trzeba mieć nadzieje,że to co jest teraz się wypali i wróci oldschool
;]

Bo teraz króluje komercja, blingi i murzynki na klipach ;] Takie coś tez IMO dobre, ale czasami brakuje mi jakichś oldschoolowych bitów i kawałków w stylu Hail Mary 2Paca na przykład ;] Może to jeszcze kiedyś wróci, kto wie, ale Polskiego Rapu nie wyobrażam sobie na takich bitach ;p Oldschool to domena Czarnych, biały nie powinien się do tego pchać ;] A co do Ja mam to co Ty, to kawałek jest konkretny, jarałem się nim za małolata, i jaram się nim cały czas ;] Bit kozacki, ktoś ładnie sample powycinał, nawet jakiś proces tam był za wykorzystanie jakiegoś kawałka w Ja mam to co Ty, podobnie było zresztą z Głuchą Nocą Peji, też się sądzili o wykorzystanie fragmentu jakiejś starej piosenki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do samplingu to jest kolejna afera..:
Kanye West, Method Man, Redman i Common - przeciwko tym raperom został wytoczony proces o wykorzystanie utworu bez pozwolenia.

Chodzi o piosenkę "Upon This Rock" legendy jazzu Joe Farrela z 1974 roku.

Oskarżenie wniosła córka muzyka - Kathleen Firrantello.

Fragmenty "Upon This Rock" pojawiły się - prawdopodobnie nielegalnie - w trzech utworach: "Gone" Kanye Westa, "Chi-City" Commona oraz "Run 4 Cover" Method Mana i Redmana.


Ciekawe jak się skończy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.05.2008 o 18:21, razormw napisał:

Ciekawe jak się skończy...

Jak zwykle ludzie wyczuli łatwy hajs, i rzucili się do sądów. Nie tak dawno jakiś typ posądzał też 2Paca o nielegalne zastosowanie sampla w jakimś kawałku (Nie pamiętam już w którym). Pozywać do sądu człowieka który już dawno nie żyje, nie ma co, niektórzy ludzie to są inteligentni.

BTW: Nowa płytka Molesty już 18 Września (A może dopiero?). Nie wiem jak Wy, ale ja już się doczekać nie mogę, po usłyszeniu bitu z Nikt i Nic, już wiem że "Molesta i Kumple" to będzie gruba płyta :D To samo nowy Tedzik, ma być powrót do korzeni, kawałki takie jak za czasów 3H ;] Jak dla mnie, super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja takie skromne pytanko mam. Czy Hemp Gru nagrał jeszcze jakąś płytę poza "Klucz"? Jednak płyta to trochę mało jak na taki zespół...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 21:23, razormw napisał:

Są niby w trakcie nagrywania płyty "Droga",ale nie było jeszcze żadnych kawałków prezentowanych.


Przeciez "Klucz" jest z 2004 roku. W kilka osób nagranie płyty chyba nie zajmuje czterech lat? Może się mylę. Tak nawiasem mówiąc przybiłem piątke z jednym z wykonawców z Hemp Gru. Chyba z Wilkiem. Było to na 15-leciu SLU. Trochę pogadaliśmy i w sumie w porządku był ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HG wydało do tej pory tylko "Klucz", niedługo ma wyjść "Droga". A płyta łapie opóźnienia bo Wilku do tej pory więcej czasu poświęcał Moleście, a że teraz od nich odszedł, to "Droga" nabiera tępa ;] Ja już się nie mogę doczekać tej płyty, trzeba się szykować na porcję dobrego, ulicznego Rapu, a HG (I Molesta ;]) robią to najlepiej na Polskim rynku jak dla mnie.

Yahoo >
Zazdroszczę Ci obecności na 15-leciu SLU, też miałem tam jechać z kumplami, ale jakoś nie wypaliło i na planach się skończyło. Teraz żałuje jak cholera, bo z tego ci widziałem i słyszałem na YouTube, to było grubo ;D Samych wykonawców było od groma, Trzeci Wymiar, Płomień, Hemp Gru, hajs na bilety na pewno nie poszedł na marne ;]

BTW: Widzieliście w ogóle jak teraz wygląda Wilku? ;p Jak taki prawdziwy talib, tylko ręcznika na głowie mu brakuje. Zarost ma taki, jakby nie golił się kilka tygodni, brodę zapuszcza czy co? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 21:55, MiejskiKlasyk napisał:

BTW: Widzieliście w ogóle jak teraz wygląda Wilku? ;p Jak taki prawdziwy talib, tylko
ręcznika na głowie mu brakuje. Zarost ma taki, jakby nie golił się kilka tygodni, brodę
zapuszcza czy co? ;p


No to teraz wiem, że gadałem z Wilkiem. Miał bardz oczoje... rzucającą się w oczy bluze o pomarańczowym kolorze. Faktycznie zarost był niezły. Szczerze mówiąc to właśnie oni zrobili najlepszy klimat. Jak leciała "Nienawiść" to cały tłum pod sceną spiewał a przy nucie o jaraniu poprosili by włączono zielone światło. Cholernie żałuje, że nie wziąłem pieprzonego długopisu bo bym miał autografy całej elity polskiego rapu ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyobrażam sobie co musiało się dziać jak zaczęli grać Nienawiść albo Zjedz Skręta ;] Przy Nienawiści, pewnie każdy krzyczał wiadomo jaki skrót jadący po policji ;] A Zjedz Skręta, wiadomo co każdy wyjął... jeśli miał ;p Coraz bardziej żałuje że mnie tam nie było, ale odbije sobie 31 Maja, Molesta i ZIP Skład będą grali w Lubinie, wjazd będzie kosztował 30 złotych, więc jak na Moleste nie tak dużo (Chociaż ich nowa płyta też będzie tyle kosztowała ;p).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 22:04, MiejskiKlasyk napisał:

Wyobrażam sobie co musiało się dziać jak zaczęli grać Nienawiść albo Zjedz Skręta ;]
Przy Nienawiści, pewnie każdy krzyczał wiadomo jaki skrót jadący po policji ;] A Zjedz
Skręta, wiadomo co każdy wyjął... jeśli miał ;p


Z tego co widziałem to nikt nie miał bo policji było jak nas... Trzepali nas jak nigdy. Na szczęście ja nie z tych co ćpają więc nic mi nie zrobili ;P

Dnia 24.05.2008 o 22:04, MiejskiKlasyk napisał:

Coraz bardziej żałuje że mnie tam nie
było, ale odbije sobie 31 Maja, Molesta i ZIP Skład będą grali w Lubinie, wjazd będzie
kosztował 30 złotych, więc jak na Moleste nie tak dużo (Chociaż ich nowa płyta też będzie
tyle kosztowała ;p)


Ja na Twoim miejscu też bym żałował. Parę stron wcześniej zapodałem zdjęcie z Peją i Ajsmenem jeśliś ciekaw ;P
Co do Molesty to nie za bardzo się jaram ale Zipera to już coś. Za daleko jednak. Poczekam na Poznańską edycję. Nowa płyta kiedy i co na niej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 22:30, YahooPL napisał:

Ja na Twoim miejscu też bym żałował. Parę stron wcześniej zapodałem zdjęcie z Peją i
Ajsmenem jeśliś ciekaw ;P

Przeglądałem kilka stron tego tematu i widziałem te zdjęcia, gratuluje ;] Z Peją będę miał szanse zrobić sobie fotkę, bo 38 Maja bodajże będzie we Wrocławiu razem z Pihem ;] Chociaż nie wiem skąd kasę wytrzasnę na koncert Peji, a kilka dni później, na koncert Molesty... ;/ Trzeba będzie jakoś sobie poradzić ;]

Dnia 24.05.2008 o 22:30, YahooPL napisał:

Co do Molesty to nie za bardzo się jaram ale Zipera to już coś. Za daleko jednak. Poczekam
na Poznańską edycję. Nowa płyta kiedy i co na niej?

Ja Molestą jaram się od dziecka, jak pierwszy raz usłyszałem ich w 2000 roku, tak jaram się nimi do dzisiaj ;] A Zipera to samo co Molesta, płytki "Druga Strona Medalu" często jeszcze słucham, "W Konwencji Rap" na ft. z Peją to mistrzostwo IMO ;] A nowa płyta Molesty, "Molesta i Kumple", dopiero 18 Września ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 23:01, MiejskiKlasyk napisał:

A nowa płyta Molesty, "Molesta i Kumple", dopiero 18 Września ;/

Tia, jak znam zycie, to nawet jak przeloza premiere "MiK", to i tak wyjdzie ona przed "El Polako"... <puka w niemalowane>

PS: a ta ostatnia plyta Piha to juz wyszla czy dopiero ma wyjsc, bo ja nie za bardzo w temacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 23:10, Damian14BO napisał:

Tia, jak znam zycie, to nawet jak przeloza premiere "MiK", to i tak wyjdzie ona przed
"El Polako"... <puka w niemalowane>

Szykujemy jakąś petycję na temat szybszego wydania El Polaco...? ;p Albo jakiś diss...? ;p W każdym razie niech ten grubas się spręża i wydaje płytę, bo na wakacje chcę mieć coś nowego na gorące melanże ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.hip-hop.pl/news/projector.php?id=1211628508

Komentarz - :(

Co do tego, że o Drodze nic nie wiadomo - jeden kawałek już krąży po YouTube (niestety nie znam tytułu, ale słyszałem go, i mogę powiedzieć, że trzyma poziom), a w którymś wywiadzie mówili coś, że 2008 (i może dokładniej, ale nie jestem pewien; mam ten wywiad, to jutro sprawdzę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 23:57, ..::leŚniak::.. napisał:

Co to się dzieje w naszym Rapie, najpierw Pokahontaz, potem Wilku odchodzi z Molesty, a teraz rozpad Grammatika... :/. Tego ostatniego to mi najbardziej szkoda, mogli przynajmniej podać powód a nie zostawić słuchaczy bez słowa... ;/. Eh, aż się nie chce wierzyć, dzięki "Światłom Miasta" na zawsze będę pamiętał ten skład. Eldo solo też jest baaardzo dobry, ale Grammatik to było coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować