Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Dnia 27.10.2005 o 21:24, Czedwik napisał:

A według mnie wręcz przeciwnie bo mamy wielu dobrych np. z wytórni Wielkie Joł oraz Asfalt Records.

To juz zależy, co dla Ciebie jest wyznacznikiem dobra ;) Nie powiesz ze najnowsze teledyski raperów z Wielkie Joł są skomplikowane i dają do myślenia(Grrrubas itp). Co do Asfaltu, oczywiście zgodzę się...

>Według mnie już gorzej jest z amerykańskimi obecnie.
Według mnie, wcale nie jest tak źle :) Ostatnio coś się ruszyło za sprawą The Game, Kanye West, Commona :)

Dnia 27.10.2005 o 21:24, Czedwik napisał:

Spójrz choćby na 50 Centa, który kręci masą podobnych teledysków i teksty również ma mało odkrywcze.

50 Cent jest to akurat kawał dobrego komercyjnego rapu, nie moge mu nic zarzucić(w końcu na czymś pieniądze musi zarabiać), ciesze się że zdecydował się na współpracę z Mobb Deepem.

Dnia 27.10.2005 o 21:24, Czedwik napisał:

Lerek to nie rap :]

To już zależy, bo termin rap się rozrasta(według mnie nie jest to korzystne dla słuchaczy). Na swoim najnowszym albumie Włodi, także ma refreny, które są bardzo podobne do tych Lerka(samo ich wykonanie, nie słowa), a jemu chyba nie zarzucisz że nie robi rapu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lerek czy Nowator to nie są raperzy, bo głównie robią reggae. Oczywiście współpracowali czasami z producentami rapowymi, bo rap przygarnia czasami pokrewne gatunki.

Teledyski z WJ to zależy... Grrrubas jest po prostu zabawny, że teledysk dobry to nie musi oznaczać, że poważny itp., bo np. ile można słuchać o blokowiskach, laskach, skrętach itp. Tede akurat nabrał nieco dystansu do rapu i stał się jakby kpiarzem, który traktuje wszystko z przymrużeniem oka. Może się to podobać lub nie. Mi w każdym razie odpowiada. WSZ&CNE oni z kolei mają ostatnio utwory o pozytywnym przesłaniu, co trochę wyrywa się z mody, mimo wszystko mają w sobie trochę wartości. Asfalt to także świetna wytwórnia, zwłaszcza płytka POE mi się spodobała. Emade robi świetne bity. No i trochę wyrywają się ze rapowych schematów. Najgorsza wytwórnia to chyba UMC, gdzie większość wykonawców robi kiepskie kawałki pod publiczkę ze słabymi tekstami (Verba, Mezo, Liber, Doniu). Większość z tej wytwórni to tzw. "hip-hopolo". No, ale firma ma dobrą promocję wykonawców, więc są oni popularni(bo talentu według mnie nie mają).

50 Centa niektóre utwory mi się podobają, ale raczej ich atutami nie jest tekst czy teledysk, ale bit, który po prostu dobrze się słucha. Ja tam nie ma nic do raperów, którzy nie kryją się z tym, że zarabiają. Najbardziej nie lubię takich, co udają, że niby wciąż na ulicy (choćby Hemp Gru), a nagrywają komercyjne płyty. Takiego udawania nie lubię. Niby, że tych pieniędzy, które zarabiają nie chcą ;)

To tyle. Można się zgadzać i nie zgadzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2005 o 21:48, Jakub Wędrowycz napisał:

A co do pseudoMC... Cóż, ta sprawa chyba nie wymaga komentarza. Wszyscy "siedzący w temacie" wiedza, kto jest
dobry, a kto jest łajzą ceniącą ponad wszystko dobre skity... pozdr dla was

Hm, ja myślę, że najbardziej przykre w tym jest to, że niestety wielu ludziom się oni podobają i w dodatku ludzie ich słuchający myślą, że znają się na rapie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2005 o 16:54, Czedwik napisał:

Lerek czy Nowator to nie są raperzy, bo głównie robią reggae. Oczywiście współpracowali czasami z >producentami rapowymi, bo rap przygarnia czasami pokrewne gatunki.

Ja myślę, że nie można ich przydzielić do jednego gatunku, jest to raczej połączenie kilku styli...

Dnia 28.10.2005 o 16:54, Czedwik napisał:

Teledyski z WJ to zależy... Grrrubas jest po prostu zabawny, że teledysk dobry to nie musi oznaczać, że >poważny itp.,

Ok, więc co powiesz o 52 Debiec, przecież ma pare zabawnych teledysków, a wywodzi się z UMC. Mezo także ma dobry kawałek w dissie z Mesem.

>bo np. ile można słuchać o blokowiskach, laskach, skrętach itp. Tede akurat nabrał nieco dystansu do rapu i >stał się jakby kpiarzem, który traktuje wszystko z przymrużeniem oka. Może się to podobać lub nie. Mi w >każdym razie odpowiada.
Także, nie lubie słuchać o blokowiskach, jednak Tede zarzekał się, że nigdy nie pochłonie go żadna wytwórnia, tymczasem współtworzy Wielkie Joł :)

>WSZ&CNE oni z kolei mają ostatnio utwory o pozytywnym przesłaniu, co trochę wyrywa się z mody,

Dnia 28.10.2005 o 16:54, Czedwik napisał:

mimo wszystko mają w sobie trochę wartości.

Ja zbyt wielkeij wartości w nich nie widzę(porównujac do Fenomenu, Grammatika), temat był wałkowany tysiące razy, wykonanie stoi także na słabym poziomie, ratuje ich podkład muzyczny...

>Asfalt to także świetna wytwórnia, zwłaszcza płytka POE mi się spodobała.
Asfalt, rzeczywiście jest bardzo dobry, jednak kuleje jeśli chodzi o promocję. Płyty POE nie miałem okazji przesłuchać.

>Emade robi świetne bity. No i trochę wyrywają się ze rapowych schematów.
Na pewno, przykładem może być Łona.

>Najgorsza wytwórnia to chyba UMC, gdzie większość wykonawców robi kiepskie kawałki pod publiczkę ze >słabymi tekstami (Verba, Mezo, Liber, Doniu). Większość z tej wytwórni to tzw. "hip-hopolo".
Cieszę się że piszesz większość, bo Endefis, 52 Dębiec, Duże Pe według mnie są dobrymi raperami ;)

Dnia 28.10.2005 o 16:54, Czedwik napisał:

No, ale firma ma dobrą promocję wykonawców, więc są oni popularni(bo talentu według mnie nie mają).

Verba niczym szczególnym się nie wyróżnia, natomiast Liber i Doniu mieli kilka dobrych kawałków(chociażby Plany), Mezo jak juz wczesniej pisałem pokazał się z dobrej strony w kawałku dissowym.

Dnia 28.10.2005 o 16:54, Czedwik napisał:

50 Centa niektóre utwory mi się podobają, ale raczej ich atutami nie jest tekst czy teledysk, ale bit, który po >prostu dobrze się słucha.

Tekst nie wiem, nie tłumacze, natomiast teledyski(Wanksta chociażby) stoją na dobrym poziomie. Ja 50 Centa szanuje głównie za jego głos i sposób rapowania.

>Ja tam nie ma nic do raperów, którzy nie kryją się z tym, że zarabiają. Najbardziej nie lubię takich, co udają, że >niby wciąż na ulicy (choćby Hemp Gru), a nagrywają komercyjne płyty. Takiego udawania nie lubię. Niby, że >tych pieniędzy, które zarabiają nie chcą ;)
Akurat Hemp Gru jest złym przykładem, są w dobrej wytwórni, mają pieniądze na reklamę i teledyski, a płyta nie jest wcale zła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ja też słucham głównie hip-hopu (trochę raga i dramnbejsu), ale gustuję w zagranicznycm rapie. Busta Rhymes, Cypress Hill, DMX, Roots Manuva. Z polskich produkcji to głównie Eldo, Grammatik. Nie cierpię lamerstwa w stylu jeden osiem el, meza czy innego badziewia bo tego nawet hip-hopem nie można nazwać. No pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hip Hopu słucham już tak około 10 lat. Wtedy jeszcze nie było nawet polskiego hh. Dla mnie HH, Pap to przede wszystkim amerykańska scena. Jeśli chodzi o naszą to jest to wielka kupa, nietrawie stylu i tekstów większości polskich rap... tzn. kiboli a o umiejętnościach już nawet nie wspomne. Jedynie kogo moge wyróżnić z tego całego badziewia to O.S.T.R(chłopak coś potrafi i jest prawdziwy) oraz K44( mam ich jedyny album jeśli chodzi o polski hh)
Powiem szczerze że nie interesuje się nawet naszym hh, nie wiem kto teraz jest na topie i czy pojawiły się jeszcze jakieś rodzynki w śród tego całego szmelcu. To oczywiście moja opinia i nie musicie się z tym zgadzać.
Wracając do Ameryki. Większość(nawet znaczna) tego co teraz tam wychodzi to też syf, takia komercyjna tandeta, choć są wyjątki i za to im szacunek 4 life!!. Zapomniano już dawno czym jest hh, o korzeniach i teraz najważnijesze jest robienie kasy a poziom muzyki jest na ostatnim miejscu. Kiedyś nagranie utworu np. z wykonawcą popowym było nie do pomyślenia. Takiego kolesia by wyśmiano i wyzywano od pedałów. A teraz to norma, teledysk z Justinem T. czy kimś podobnym bo będzie się lepiej sprzedawać. Troche to smutne i żałosne no ale wszystko sie kiedyś zmienia.

Ja osobiście jestem za starą szkołą, ogólnie muza z lat od 1990 do 97-8 to jest to co lubie. Nie opowiadam sie za east czy west, jeśli jest dobre to posłucham. Nie będe wymieniać czego słucham bo szkoda miejsca :) Lubie muze od ciężkich bitów w stylu M.O.P po lajtowe klimaty Commona czy Brand Nubian. Podoba mi się łączenie hh z jazzem w stylu US3, ragge i RnB też nie pogardze.

Nie znosze sztucznej plastikowej muzyki jakiej teraz jest pełno, najlepiej to widać w Ameryce. Szacun dla prawdziwych ziomali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja slucham HH 7latek. I sadze, ze najlepszy okres tej muzyki byl do 2001r. Kaliber 44:) to jest to chociaz w 2001r otrzymali fryderyka za najlepsza plyte (Uwaga!) z muzyka taneczna Polska scena powstala ok 94-95r chociaz hh przywedrowal w 92r do Polski. W 93r Magik stawial pierwsze kroki na scenie w squadzie Young Rapers o z tego wyniklo nie wiele wiadomo... 95/96 Pierwsza plytka Ksiega Tajemnicza. prolog oraz singiel Magia i Miecz. Szczeze mowiac mam cala plytoteke k44, tera tylko poluje na nagrania gdzie nigldzie nie byly publikowane... Ma ktos takie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Kalibra to podoba mi się ich ostatnia i przed ostatnia płyta. Pierwsza i druga nie podpasiły mi, jakieś dziwne psychodeliczne bity robili. Nie wiem moze bym musiał teraz posłuchać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie polski hh to przede wszystkim O.S.T.R. Nie robi komercyjnego rapu, ma swietne teksty i bity.. Mam nadzieje, ze sie nie da, ze nie zje go kasa, bo jak narazie trzyma sie dzielnie.. Pozdro :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2005 o 23:27, Alamar napisał:

Co do Kalibra to podoba mi się ich ostatnia i przed ostatnia płyta. Pierwsza i druga nie podpasiły mi, jakieś dziwne psychodeliczne bity robili. Nie wiem moze bym musiał teraz posłuchać.


Kaliber wydal 3 plyty i singiel wiec singla nie licz.

Pierwsza płytka Księga Tajemnicza. Prolog wydana w 96r byla plyta wyjatkowa. Psychorap:) Na plycie znajdowalo sie wiele cytatow z Dziadow cz. III i Bibli... Mowisz, ze nie podpasila... Sprobuj jak oni robic podklady na domowej Amidze i dograj teksty i zobacz czy to tak prosto im bylo nagrac Księgę Tajemniczą. Prolog

Pozdro 600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Hemp Gru" Hemp - konopia Gru - grupa Wilku i Bilon ich początki w rapie sięgają połowy lat 90 w 1998 zadebiutowali w składzie "HipHopowy Rapor z Osiedla" utworem Na krawędzi można usłyszeć w Kluczu ... HG jest zapoczątkowane ulicznym stylem Zip Składu i Molesty czysty rap ... dużo nawijają o bakaniu ale oni chcą przetłumaczyć młodym pokolenią między innymi mi hehe żeby jarać Oni mają mocny przekaz tekstowy chce się słuchać jak na te lata robią rap.Wilku Jego styl cechuje szorstki, twardy głos z przepitą, bądź też przepaloną, chrypą. Wilku po raz pierwszy przedstawił swoje umiejętności szerszemu gronu na wydanej w 1998 roku pierwszej, legendarnej płycie Molesty. Drugiego członka grupy, Bilona, mogliśmy poznać we wspomnianym już kawałku "Na krawędzi", gdzie podpisywał się jako Bilka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ok, więc co powiesz o 52 Debiec, przecież ma pare zabawnych teledysków, a wywodzi się z UMC. Mezo także ma dobry kawałek w dissie z Mesem.

wszyscy Ci, którzy słuchają hh narzekają na UMC, ale najśmieszniejsze jest to, że artyści, którzy są w tej wytwórni naprawde się cieszą. Promocja jest wzorowa jak na polski rynek, pieniądze, też im odpowiadają, a to, że wytwónia stawia na taki a nie inny materiał to już inna kwestia. A 52Dębiec jest naprawde "przyszłościowym" raperem. Widze w nim potencjał. Flow już ma dobre, a jak teksty poprawi, może być z niego coś.

Dnia 28.10.2005 o 17:29, Cheed napisał:

Tekst nie wiem, nie tłumacze, natomiast teledyski(Wanksta chociażby) stoją na dobrym poziomie. Ja 50 Centa szanuje głównie za jego głos i sposób rapowania.


a mi się właśnie jego flow nie podoba. Kawałki są robione jakby na jedno kobyto, mamrocze coś pod nosem i teksty są średnie. Ale chłopak rapować umie. Jego nielegale miały w sobie coś. Szkoda tylko, że kasa mu lekko przesłoniła świat. Zaczoł najeżdzać na swoich dawnych przyjaciół, ale może to się ciekawie potoczyć. ;-) Nas już zapowiada odpowiedz na diss, więc poczekamy zobaczymy. A "Wanksta" jest świetnym dissem na JaRule. Teledysk jest nakręcony bardzo pożądnie, a laleczka wyśmiewanego rapera jest boska. ;-)

Dnia 28.10.2005 o 17:29, Cheed napisał:

Akurat Hemp Gru jest złym przykładem, są w dobrej wytwórni, mają pieniądze na reklamę i teledyski, a płyta nie jest wcale zła...


płytka jest średnia, ale wytwónia Prosto zaczyna ładnie mieszać na rynku. Artystów ma świetnych. Promocje płyt są wzorowe. Pieniądze są. Czego chcieć więcej. Pamiętajmy, że Ci ludzie też chcą zarabiać na chleb, wiec z takich wytwórni tylko powinno się cieszyć. WWO już za pare dni będzie w sklepach i tylko można mieć nadzieje, że płytka bedzie dobra, ale czemu miała by nie być. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie ten psychorap mi sie nie podobał, bez względu na sprzęt na jakim był tworzony. Myślalem że wydali 4 płyty no ale skoro mówiesz ze 3 to pewnie tak jest. Aha już wiem czemu tak myślałem hehe. Chodzłoi mi o płyte Abradaba i wzięłem ją jako K44 hehe. Bardzo mi sie podoba ten album. CZyli z tych trzech płyt Kalibra to tylko ostatnia mi sie podoba. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja hip-hopu słucham od 6lat(mam 15 zaczełem jak miałem 9) ja z zagranicznego rapu słucham 50cent the game 2pac 3minem a z polski, Ryszarda Peje:) O.S.T.R Krzysztofa krawczyka(ma talent:]) Tede (bezele) 3wymiar ale za to nielubię MEZA , PANA DUŻE P, LIROYA, VERBA NOWATOR LEREK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kogo najlepiej lubisz?? Jakie utwory... Rychu Kiedys lepiej robił niż teraz ale cóż, teraz zarzucają mu komercje... Prawde mówiąc trudno nie zarzucać kiedy za jeden koncert potrafi wymusić sporą sumke średnia to jest ok 20.000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować