Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Ktoś tu jakiś czas temu szukał luźnego kawałka, takiego lajtowego. No to najlepszy w tym klimacie jaki w życiu słyszałem - 834 - Nie wiem. Jaram się okrutnie jak to ktoś kiedyś napisał.

Według mnie jak każdy rzuci po jednym czy dwa swoje solowe kawałki to ten mixtape będzie taką bardziej składanką. Jeśli chodzi o mnie to ja na oba swoje zaproszę kogoś stąd, w ramach większej integracji ;] Przecież kawałków osobistych nie będę pisał.

Last.fm-a nie używam. Tzn. konto chyba mam, ale jakoś mnie to nie przekonuje. Muzyki słucham z Youtuba i płyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak na razie w planach jest rapcore''owy joint na beat''cie z Limp Bizkit - My Generation; Drugi w klimatach bardziej mrocznych/psycho z kumplem w duo na beat''cie z Jay-Z - Moment Of Clarity [mam już jedna 16 nagraną bo miała iść na inny projekt, ale się tak nie stało więc wykorzystam tu]. 3 jeśli się uda na autorskim beat''cie kolesia który będzie także na feat w tym tracku, klimat czysty horrorcore.

Ewentualnie jak mnie ktoś do feat. zaprosi to nie odmówię, oczywiście jak będę się w stanie z tym wszystkim wyrobić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam genialną płytę z intrumentalną Denvera (znanego z 834) "Four Elements", za free do pobrania tutaj --> http://tnij.org/denver . Jego produkcje są niesamowite. Tutaj nawijka pod jeden z bitów z tego instrumentala, jak komuś się nie chce ściągać, żeby obadać --> http://pl.youtube.com/watch?v=Z8UFOd56CaY

Kixnare też ma genialne produkcje, na Smarku czy na Wenie pokazał klasę, ale niektóre jego podkłady mi nie podchodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 20:29, el machete napisał:

Mój nowy nabytek. Na początku myślałem, że troche przepłaciłem, ale po kilkukrotnym przesłuchaniu
nie żałuje już żadnej złotówki :D

Wpisałem sobie na YouTube "N.W.A" przesłuchałem kilka utworów i stwierdzam, że to jest zaje*^$#% :) Gdzie kupiłeś tą płytę ?? Musze sobie taką sprawić, tylko kasy nie mam. Trzeba będzie puszki zbierać żeby zarobić xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 23:55, Kostka XXL napisał:

> Mój nowy nabytek. Na początku myślałem, że troche przepłaciłem, ale po kilkukrotnym
przesłuchaniu
> nie żałuje już żadnej złotówki :D
Wpisałem sobie na YouTube "N.W.A" przesłuchałem kilka utworów i stwierdzam, że to jest
zaje*^$#% :) Gdzie kupiłeś tą płytę ?? Musze sobie taką sprawić, tylko kasy nie mam.
Trzeba będzie puszki zbierać żeby zarobić xD

NWA z tego co wiem grupa złożona z Eazyego-e, ice cuba, dr.dre i jeszcze pare osob ktore mniej kojarze :)

moze jeszcze tego nie wiedziales i dzieki temu znajdziesz swoja plyte :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, że nie wiedziałem o tych kawałkach. Ale: po pierwsze, użycie tego samego sampla to nie zbrodnia. Na przykład podkład w nowym kawałku Molesty jest z tego samego sampla, z któego jest bit pod Śmiertelną kombinację VNM-a, Smarka i Weny. A po drugie, ten Kuciek (albo Guciek, nie wiem) czy jakoś tak co zrobił bit na Salutuj lepiej to ułożył, tam jest trochę inaczej.

Dnia 20.08.2008 o 23:35, zbigniew.1 napisał:

a wg to witajcie z powrotem :D.

Siema siema joł, jak Cię nie było to obadaj projekt Rap Gram, kilka stron wstecz.

W ramach ćwiczeń z masterki wziąłem dzisiaj zrobiłem coś takiego:
"Nieoficjalne zaproszenie na projekt Głos Ulic" - http://www.wrzuta.pl/audio/yF8VgniIaD/glos_ulic
Tak, wiem że jakość dalej ssie, ale według mnie jest już trochę lepiej. Jutro może nabędę majka.
A, i jeszcze jedno, to jest raczej nagrane dla beki a nie jakieś oficjalne zaproszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 00:27, ..::leŚniak::.. napisał:

W ramach ćwiczeń z masterki wziąłem dzisiaj zrobiłem coś takiego:
"Nieoficjalne zaproszenie na projekt Głos Ulic" - http://www.wrzuta.pl/audio/yF8VgniIaD/glos_ulic
Tak, wiem że jakość dalej ssie, ale według mnie jest już trochę lepiej. Jutro może nabędę
majka.
A, i jeszcze jedno, to jest raczej nagrane dla beki a nie jakieś oficjalne zaproszenie.

No moim zdaniem troche lepiej niz wczesniej :)))) z jakością... a bit coś kojarzę... full clip gangstarr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Rapu, HH itp.
To wg mnie nie bedzie juz takiego rapera jak 2Pac
Po prostu swietny byl, jest, i bedzie - taka muzyka nie umiera
Po za tym polecam niemieckiego rapera Sido (polskich bardzo nie lubie, niewiem czemu)
Teksty ma swietnie - takich tu w polsce niestety brak.
To by bylo na tyle, oczywiscie jest jeszcze wielu innych swietnych raperow ale akurat ich imiona mi nie przychodza do glowy ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 00:34, patrYX93 napisał:

full clip gangstarr?

Zgadza się. Chyba coś napiszę pod ten bit.

MichalixPL
Czaisz teksty niemieckiego rapera?! Chyba że on nawija po angielsku, nie wiem. Tzn. nie jestem takim ignorantem, że nie wiem kto to jest, ale z zagranicy nie słucham wiele. Jak się nauczę angielskiego to będę słuchał. A niemiecki dla mnie to język diabła (pod względem przystępności, wymowy, itd).

Tak teraz pomyślałem, że zbyt szybko urwałem głos, ale trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sido nawija po niemiecku,miał kawałek z Guralem "Te typy" ;) Ja się nawet nie biorę za słuchanie jego,bo generalnie nie słucham tego czego nie rozumiem xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś coś słyszałem o Sido, ale jego język kaleczy mi uszy i wolę zostać przy słuchaniu naszych narodowych utworów, ewentualnie amerykańskich...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej w rapie mają Francuzi ... po francusku rymy wychodzą niekiedy w normalnie używanych zdaniach. Miałem niezłą bekę nieraz na lekcji jak czytałem jakiś tekst z książki xD Ale niestety jest to jeszcze bardziej masakratyczny język niż niemiecki pod względem gramatyki, składni itp. Przynajmniej w moim odczuciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2008 o 00:50, ..::leŚniak::.. napisał:

MichalixPL
Czaisz teksty niemieckiego rapera?! Chyba że on nawija po angielsku, nie wiem. Tzn. nie
jestem takim ignorantem, że nie wiem kto to jest, ale z zagranicy nie słucham wiele.
Jak się nauczę angielskiego to będę słuchał. A niemiecki dla mnie to język diabła (pod
względem przystępności, wymowy, itd).

Tak teraz pomyślałem, że zbyt szybko urwałem głos, ale trudno.


Tak wyobraz sobie ze czaje :)
Mieszkalem w niemczech 9 lat, mam bardziej niemiecki akcent niz polski, wiec nie ma co sie dziwic.
Teksty ma swietnie biorac pod uwage ich sens oraz spojnosc rymow... no po prostu mistrzowstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie słucham tego, czego nie rozumiem. Z angielskiego muszę mieć tekst przed oczami żeby coś zrozumieć.
Mimo to często sięgam do słownika. Ale i tak jakoś nie ciągnie mnie do amerykańskiego rapu. Słuchałem co prawda tylko kilku kawałków Nasa do których na youtube były teledyski. A tak poza tym nic. O niemieckim już nie mówię bo tak jak Dante dla mnie to język masakryczny i w ogóle nie lubię Niemców, za okupację i za to że teraz żyjemy tak jak żyjemy. I jedno jest pewne do ich kraju nigdy nie zawitam, wolę już siedzieć w tym grajdołku.
A tak w ogóle: ma ktoś jakieś nielegale Palucha lub Aifam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O niemieckim już nie mówię bo tak jak Dante dla mnie to język

Dnia 21.08.2008 o 10:52, Sekret Mnicha napisał:

masakryczny i w ogóle nie lubię Niemców, za okupację i za to że teraz żyjemy tak jak
żyjemy. I jedno jest pewne do ich kraju nigdy nie zawitam, wolę już siedzieć w tym grajdołku.

Wiesz narod niemiecki nie jest wcale taki jak myslisz, sa to przyjazni ludzie na poziomie a winnic ich za okupacje nie powinnismy - takie byly kiedys czasy, nie mieli wyjscia nie wszyscy u nich tacy byli - po prostu sie wzial taki stereotyp ze niemcy to zli, nasycona istnym złem istoty ;>
ale tak nie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Kiedyś miałem jedną płytkę SIDA i Neue Deutsche Welle F.L.E.R.A ale jakoś mi nie podpasiły ;)
Wolę posłuchać czegoś z NY, LA i te klimaty ;)
Z polskiego słucham najczęściej Gurala, Pezeta, Mesa, Ostrego, Fokusa ;]
No i underground ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 11:12, rymoholik napisał:

>

Kiedyś miałem jedną płytkę SIDA i Neue Deutsche Welle F.L.E.R.A ale jakoś mi nie podpasiły
;)
Wolę posłuchać czegoś z NY, LA i te klimaty ;)
Z polskiego słucham najczęściej Gurala, Pezeta, Mesa, Ostrego, Fokusa ;]
No i underground ;D

Akurat ta płyta tez mi nie podeszsla, taka jakas...
Co do Sido to polecam te utwory:
Augen auf
Schlechtes vorbild
Hatl`s maul
Ein teil von mir
mam ist stolz
Mein testament
Mein block
Carmen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować