Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Czy ktos sie orientuje kto oprocz Plomienia bedzie gral 14 lutego w Zielonej Gorze?
Jesli tak to podklepcie mi prosze bo ja nic nie wiem o.O Zadnego konkretnego info nie mam, osoba ktora mi o tym podklepala tez nic wiecej nie wie ;/
I czy ktos z was w ogole ma zamiar tam byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Q-Tip - The Renaissance
2. Nas - Untitled
3. Termanology - Politics as usual
4. The Roots - Rising Down
5. eMC - The Show
6. Looptroop Rockers - Good Things
7. Ice Cube - Raw Footage
8. Flobots - Fight with tools
9. O.S.T.R. - Ja tu tylko sprzątam
10. Zeus - Co nie ma sobie równych
Oprócz tego polecam darmowy album Convinced - Refreshing oraz Evidence - Layover.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 19:07, Ludvic napisał:

Jakie waszym zdaniem najlepsze sa płyty 2008 roku ? Ostatnio kupiłem płyte Piha i całkiem fajna jest.

Sokol Pono "TPWC 2", Rychu Peja SoLUfka "Styl Zycia G''N.O.J.A", Zeus "Co nie ma sobie rownych", PTP "Ulice tego sluchaja", Shellerini & Slon "Wyzsza Szkola Robienia Halasu", PeeRZet "Hipocentrum", O.S.T.R "Ja Tu Tylko Sprzatam", Eldo "Nie pytaj o nia", DJ Buhh "Vol. IV Pie***e was".

Chyba wszystko. Kolejnosc przypadkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. O.S.T.R. - Ja tu tylko sprzątam
2. Zeus - Co nie ma sobie równych
3. 2cztery7 - Spaleni innym słońcem
4. Abradab - Ostatni poziom kontroli
5. Tede - Ścieżka dźwiękowa
6. Sokół feat. Pono - Ty przecież wiesz co
7. Pih - Kwiaty Zła
8. Emil Blef - Mam taką twarz, że ludzie mi ufają... Billing
9. Fisz Emade - Heavi Metal
10. Gural - El Polako
Nie, nie zapomniałem o Fokusie i Eldo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 19:07, Ludvic napisał:

Jakie waszym zdaniem najlepsze sa płyty 2008 roku ? Ostatnio kupiłem płyte Piha i całkiem
fajna jest.


Z tym, że niektóre pozycje są typu "There''s only select few that can handle this...", bo moje gusta są trochę inne niż większości tutaj

USA, przesłuchane, polecam, kolejność randomowa, pogrubienie = moje ulubione:

Snowgoons - Black Snow
Bone Brothers - Bone Brothers 3
DJ Clay - Let ''Em Bleed Vol.1 / ... Vol.2 / ... Vol.3
Intrinzik - Fallguy: Resurection
Violent J - Gathering J''s Solo Album
Komatose - In The Sin Of Man
Tech N9ne - Killer
Sons Of Satan - Kult Musick The Onslaught
Mo Thugs Family - Mo Thug Soldiers
Anybody Killa - Mudface
Phi-Roze - Murda, Mischief & Mayhem Vol. 1
Psych Ward - Rulers Of The Damned
Prozak - Tales From The Sick
Sadistik - The Balancing Act
Big Krizz Kaliko - Vitaligo The Prequel
Big Krizz Kaliko - Vitiligo
Gorilla Zoe - Joog Music
Fat Joe - The Elephant In The Room

USA, nieprzesłuchane/nie mam jeszcze, ale ogólnie mocno polecane:

Canonize - The Mixtape Vol. 1 (We Are The New 300)
Onyx - Cold Case Files: Murda Investigation
Bun B - II Trill
Boondox - Krimson Creek
N.E.R.D. - Seeing Sounds (no może nie rap, ale jak ktos jest fanem Pharrella to może się podobać)
Trillville - Straight Up No Chaser
David Banner - The Greatest Story Ever Told
Kottonmouth Kings - The Green Album
Ill Bill - The Hour Of Reprisal
Dark Lotus - The Opaque Brotherhood
Grave Plott - The Plott Thickens
Esham - Sacrificial Lambz
D.E.T - Doin'' Every Thang

PL z 2008 polecam, kolejność random, pogrubione j.w.:

Bakflip - 12 Nędznych Ludzi
Zeus - Co Nie Ma Sobie Równych
Ramona 23 & Galon - Czerwonacka Masakra Wodka Zoladkowa
52 Dębiec - Deep Hans
Jimson - Gorączka w Parku Igieł
DJ Buhh - Wolumin IV
PeeRZet - Hipocentrum
A.J.K.S. - Jestem Diablem
Pih - Kwiaty Zła
Behavior - Port Folio EP / Pro100
Buka - Świt Żywych Trupów
Sifu - Tremendum
Skor - W Teatrze Niemych Lalek
SumaStyli - Walka Trwa
Shellerini & Słoń - Wyzsza Szkola Robienia Halasu


Jak już tu jestem to wrzucę listę tego na co czekam w tym roku...

USA 2009:

(hed) Planet Earth - New World Orphans - mój ulubiony zespolik rapcore''owy i wszystko jasne, będzie miazga, singlami sie jaram, premiera już 13 stycznia. Trzeba bedzie jakoś zdobyć ...
Twiztid - W.I.C.K.E.D. (sktót ma oznaczać Wish I Could Kill Every Day) premiera 17 marca.
poza tym z Psychopathic Records nowe płytki zapowiadają na 2009 jeszcze Insane Clown Posse (tytuł nieznany), Blaze Ya Dead Homie (też nieznany), Boondox "South Of Hell", oraz następna część składanki DJ Clay''a "Let ''Em Bleed Vol. 4"
dalej z innych
Tech N9ne - Sickology 101: The Study of Being Sick
Eminem - Relapse - ponoć ma wyjść w 1 kwartale tego roku.
Flipsyde - State of Survival - chociaż tutaj się boję, że te 2 zabiegi jakie wykonali (zaimportowanie wokalistki do zespołu i współpraca z Akon''em) nie wyjdzie na dobre. Nie nastawiam się, że płytka przebije debiut (We The People), ale sie zobaczy.
Project: Deadman - Horrorifik Thoughtz - byłbym w wuchte zadowolony gdyby to wreszcie wyszło, przynajmniej na wiki Prozaka jest przy tym 2009 napisane, ale żadnych innych informacji jeszcze nie szukałem.
Potluck - Pipe Dreams
La Coka Nostra - A Brand You Can Trust - mam nadzieję, że to będzie klasyk z miejsca.
Bone Thugs-N-Harmony - Uni-5 - no wreszcie skład w całości, jaram się na samą myśl...
Twista - Category F5 - no Adrenaline Rush 2007 było średnie, mam nadzieję, że będzie lepiej.

To tak na szybko, zapewne dojdzie do tego w wuchte undergroundowego materiału...

PL 2009, w sumie to podziemie (no poza 3W):

Słoń - Chore Melodie
Trzeci Wymiar - Złodzieje Czasu
Coś nowego od SumyStyli. Przynajmniej jak gadałem ze Skorem, to mówił, że możliwe jest że wyjdzie nowe SS w tym roku.
Na płytę moich ziomków czekam - PWR & Jani - Typ Dla Typa - będę tam może na feat. też.
Duże B - B Po Prostu B - nie wiem co tam u Bokusa, bo ostatnio nie miał możliwości nagrywać, ale jak będzie to tez jestem na jedym tracku u niego
Kushin - Prawie Martwy, chociaż nie jestem pewny czy właśnie tak będzie się to nazywało. Płytka w klimatach horrorcore/death rap, będę na 2 trackach.
Czekam na jakąś płytkę od Baerte, chociaż nie wiem czy w tym roku jeszcze cos wyjdzie, na razie pojedyńczymi trackami sie jaram.
A.J.K.S. mówił, że będzie brał się za nowy projekt więc i na to czekam.
Nie wiem, tyle mi do głowy na razie przychodzi.

Osobiście mogę dodać od siebie to co planuję na 2009, bo sprzęt kupuję wreszcie pod koniec stycznia:

Hekt-X - Witam w Krypcie - EP''ka którą mam zamiar rzucić z okazji skompletowania sprzętu i uruchomienia studia które bedzie mosiło nazwę "Krypta". Jak na razie przewiduję 2 kawałki solo i 3 kolaboracje. Goście: PWR, Baerte i Irlandus. Co do klimatu, to każdy track będzie inny, od horrorcore''owego "Krypta" na wejście, do rapcore''owo nu-metalowego kawałka w kolaboracji z Irlandusem.

Chore Style - Rozdział Pierwszy - Płytka która przygotowywuje z kumplem (ło Boże już wuchte czasu :P). Można powiedzieć, że na swój sposób będzie dość różnorodna. Głównie rap, będzie też trochę rapcore''u oraz naleciałości rockowe na wokalu także, jeśli się uda. Elementy psycho rapu, czy horrorcore''u też się znajdą. Na dzień dzisiejszy widzę to w 2 połowie lutego, ale się zobaczy. Gościnnie na albumie: Sayo, SC, Irlandus i PWR... przynajmniej w założeniu, do końca jeszcze nie wiadomo jak to będzie wyglądało.

Hekt-X - Opowieści z Krypty - Moje pierwsze solo będzie w pełni horrorcore''owe, z elementami psycho rapu... Jak sama nazwa wskazuje, będą to opowieści... chore opowieści, zaprawiane klimatycznymi beat''ami (kradzionymi, a jak :P). Jak na razie z potwierdzonych gości mam: Skor''a, Krwawe Drawale, Kushin''a i PWR''a... Będę się starał zaimportować jeszcze Duże B i Baerte...
Sam nie wiem kiedy to wyjdzie. Jak na razie jakieś motywy się zbierają, ale wezmę się za to po Rozdziale.

Hekt-X - Insomnia - Zaraz po Opowieściach biorę się za 2 solo. Założeniem tutaj jest aby płytka w całości powstała na podkładach gitarowych (jednak nadal kradzionych :P). W brzmieniu będzie można usłyszeć zarówno mocne pier******cie, jak i podkłady zaprawiane delikatnymi akustykami. Z gości na pewno pojawi sie Irlandus i PWR. Będę gadał jeszcze z A.J.K.S.''em.


Propsy jeśli dotrwałeś dotąd i przeczytałeś te wszystkie wypociny wyżej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 20:46, Dante Dy`nei napisał:

PL 2009:


A byłbym zapomniał... ponoć Karramba ma wydać cos nowego. O ile nie zmieni stylu, a jedynie podszlifował się technicznie to ogólnie może być kozak. Nie wiem jednak ile jest prawdy w tym jego powrocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fisz Emade Fisz Emade Fisz Emade ZX Spectrum i heavi metal. I reszta (in ''suck my cock'' order:):
L.U.C - Planet LUC
Magierski & Tymon feat. Mały72 - Oddycham Smogiem
Noon - Pewne Sekwencje
O.S.T.R. - JTTS
Ice Cube - Raw Footage
The Roots - Rising Down
Jimson - Gorączka w Parku Igieł (!)

Eldo to emo, a Fokus (jak to ktoś gdzieś na innym forum ujął) ''syntezator mowy na bitach Tiesto'' :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy było, ale nawet warto :P

Wielkie Joł & DJ Macu - Jaram się - Mixtape
http://rapidshare.com/files/174982686/jaramsie.rar

Maksymalnie gorąca i totalnie imprezowa porcja rapu wprost z Wielkie Joł Studio. Na mikrofonach Tede i ekipa Wielkie Joł: Kiełbasa, CNE, Abel, Zgrywus, Psycho Stach, Matheo, Północny Toruń Projekt oraz gościnnie Mr. Hide.

Autorem blendów jest Blend Master Buhh we własnej osobie, a za akcje na gramofonach odpowiedzialny jest Dj Macu. Mistrzowska kompilacja, mistrzowski mix, mistrzowskie blendy. Wszystko w mistrzowskim stylu Wielkie Joł.

„Jak sama nazwa wskazuje to autorski zbiór utworów, którymi się jaramy. Bardzo różnych kawałków. Starych utworów w nowych i zaskakujących wersjach oraz trochę nowych kompozycji. Dobrej zabawy!” – dodaje Tede.

Na mixtejpie „Jaram się” znajduje się zapowiedź utworu promującego polską edycję kontrowersyjnej gry Saints Row 2. Muzykę do tego numeru skomponował Matheo, wybitny producent związany z wytwórnią Wielkie Joł.

Tracklist:
1.Intro
2.Jaram się
3.Zielone światło
4.Gruby Loui
5.American Abel
5.Dhiller
7.Czy jasno pump
8.Szalona Ździra
9.Toksyczne Fele
10.Blast Chrimstmas
11.Sunshine ***aj
12.Mam wy***ane na to
13.Rób plny i bang bang
14.Ejsidisi Mylffon
15.Teelfon Man
16.Giełda
17.Echo dźwięku samotności
18.Outro
19.Idź Się J***j (v.2)

Jest darmowy, więc nie pieprzyć mi tu nic o legalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dante - SumaStyli miażdży, a "W teatrze niemych lalek" to jeden z najlepszych nielegali tego roku dla mnie ;-)

Btw. Zlookałem dzisiaj tracklistę nowego albumu O.S.T.R.-a. Nie jaram się Ostrym, nie czekam jakoś specjalnie na nową płytę, ale to, że gościnnie w jednym numerze będzie Mike Skinner robi wrażenie o_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 23:12, don Scovrone napisał:

Dante - SumaStyli miażdży, a "W teatrze niemych lalek" to jeden z najlepszych
nielegali tego roku dla mnie ;-)


Dla mnie nie tyle jeden z najlepszych, co najlepszy nielegal tego roku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, ta epka Skora jest kozacka. Wcześniej nie słuchałem sumy styli, jednak teraz szczerze tego żałuje. Dodam jeszcze że płytkę tą postawiłbym na równi z "Wyższe dobro", "Hipocentrum" czy też WSRH. Trudno mi oceniać która z tych produkcji jest najlepsza...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy temu pytałem w tym temacie o jakieś fajne zespoły hip-hopowe śpiewające po francusku i ktoś polecił mi Manau, który od tamtej pory stał się jednym z moich ulubionych zespołów. Ogólnie, podoba mi się hip-hop w innym języku niż amerykański i polski (ostatnio słucham pewnej piosenki po japońsku;]) i mam pytanie: czy znacie może jakieś dobre zespoły śpiewające na przykład po włosku, hiszpańsku, węgiersku czy w języku islandzkim? Ogólnie każdy zespół z nietypowego kraju przyjmę z otwartymi rękoma. :) Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś był w/z okolicy...
Dla mnie co prawda najlepszy jest Emblemat z tego koncertu, ale to ze względów osobistych :p I również ze względów osobistych nie jestem sympatykiem Torunia :p

20090109193050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować