Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Dnia 15.04.2009 o 18:05, kobe47 napisał:

Beat Brothers (Ostry, Little, Chwiał, Haem) produkują swoją debiutancką płytę pt.
''Triple Double''. Gościnie udzielą się m.in. Sean Price, Royce da 59, Edo G., El da
Sensei, Reks, Guilty Simpson, Large Professor, Termanology, Evidence, Canibus, Keith
Murray.

http://wudoo.radio.szczecin.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=390&Itemid=30
- fragment numer 3

AUA :D

Awwwwwwww shit, co sie dzieje, co sie dzieje : O. JARAM SIE, o chuuu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O kur**, to Beat Brothers będzie przegrube, Royce, Reks, Edo G, El Da Senseri jako goście, ła. ;D
W tym roku będzie czego słuchać, nowe WFD, BB, Tet, kocham coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem iż są pewne grupy osób które słuchają rapu nie dla przyjemności ale po prostu dla szpanu. Chodzi mi o to, że np. niektóre dziewczyny, bujają się z telefonem na full i piosenkami Kalibra lub WWO bo "hip-hop jest hardkorowy" jak to mówią lub " bo hip-hop jest kozaaaak" ale nie słuchają tego tak naprawdę dla przyjemności a po prostu dla popisu. Tak jest również z "chłopcami" którzy myślą, że jak puszczą na full (na telefonie oczywiście ;)) "Nienawiść do policji" to są gangsta madafaka. Według mnie takie zachowania są po prostu żałosne, lub niektórzy słuchają O.S.T.Ra nie wiedząc nawet o czym jest piosenka no ale "hip-hop jest cool nie". Ja osobiście mówie nie takim "gangsterom" bo słuchanie rapu powinno być jak najbardziej dla przyjemności a ci ludzie to niszczą może jak dojrzeją to ogarną tą sprawę.
PS. Oczywiście to moje zdanie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2009 o 21:53, Kizibono napisał:

.

Tak.

Spoiler

Zacząłem się śmiać tak gdzieś w połowie. Z dwóch powodów, pierwszy - opis dziewczyn podobny do jednej ze znajomych moich, drugi - no po prostu zajebongo wjazd z dupy :D



''Jak to?!'' Mesa jest uber, zamówiłem 2 CD ''Zamachu...''. Za dużo pieniędzy pójdzie w tym półroczu na płyty, za dużo. Ortega Cartel, Mes, Tetris, Beat Brothers, Mos Def, The Roots, WfD aaargh :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa tam zaraz wyjazd z tyłka ^^, smutna prawda. Oczywiście większość osób słucha po prostu dla przyjemności ale podaje przypadki które właśnie tak wyglądają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Święta prawda. Ostatnio spytałem się takiej laski, czy wie co koleś (w tym przypadku Ostry) śpiewa i czy wie jaki ten tekst ma sens. Przez kilka sekund się zastanawiała i... zwątpiła.

A ja osobiście słucham rapu dla przyjemności. No, i mam to trochę wpojone (jak miałem 7 lat słuchałem jeszcze jakiegoś rapu z kaset ciotki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2009 o 21:58, kobe47 napisał:

''Jak to?!'' Mesa jest uber, zamówiłem 2 CD ''Zamachu...''. Za dużo pieniędzy pójdzie
w tym półroczu na płyty, za dużo. Ortega Cartel, Mes, Tetris, Beat Brothers, Mos Def,
The Roots, WfD aaargh :D.

Ale czy to powód do placzu? Ja sie tam ciesze, tez juz Mesa zamowilem, Ortega bedzie mega, Beat Brothers to wg az zapiera dech - aaaaaaaaach :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Hehe.. A ja dzisiaj słuchałem sobie "My Van" i "Torn Possession" Boondox''a z komy, na głos, ale to dlatego że słuchawek zapomniałem wziąść, no i bateria padła po tych 2 bo była fes słaba już ... jestem fajny ? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2009 o 00:03, Hekt-X napisał:

Hehe.. A ja dzisiaj słuchałem sobie "My Van" i "Torn Possession" Boondox''a z komy, na
głos, ale to dlatego że słuchawek zapomniałem wziąść, no i bateria padła po tych 2 bo
była fes słaba już ... jestem fajny ? xD

Nie chodzi mi dobitnie o to, że kto słucha na telefonie ten jest "gangsta madafaka" xd. Sam słucham na telefonie czasami na głos ale większość na słuchawkach, chodzi mi o to, że niektórzy chcą dać popis tym, że np. puszczają na głos kaliber i tym podobne. Po prostu chcą dać szpan ale to jedynie przypadki chociaż w gimnazjum jest ich wiele ;). I nic kompletnie nie mam do ludzi którzy słuchają piosenek na telefonie (miłe ułatwienie ;)) ale są wypadki jakie podałem.
A tak przy okazji właśnie przesłuchuje album PTP- Ulice tego słuchają. Nawet niezła ;).
PS. Nie odbierajcie źle tego co napisałem piszę jedynie o przypadkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2009 o 15:17, Kizibono napisał:

PS. Nie odbierajcie źle tego co napisałem piszę jedynie o przypadkach.


Nic nie mam do tego co napisałeś bo zgadzam się poniekąd z tym. Tamoto pisałem wczoraj na fazie z resztą jak widać :P
Dzisiaj sam byłem świadkiem jak jakieś drechy jarały się Boskim Romanem na full z komy xD Beke mieliśmy z ziomkiem niezłą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2009 o 00:03, Hekt-X napisał:

/.../

Hehe.. A ja dzisiaj słuchałem sobie "My Van" i "Torn Possession" Boondox''a z komy, na
głos, ale to dlatego że słuchawek zapomniałem wziąść, no i bateria padła po tych 2 bo
była fes słaba już ... jestem fajny ? xD


TAK - jesteś kozak maślak wg mnie :D co do tego lansu akurat u mnie w szkole nikt za bardzo się nie szpanuje rapem ;) a w klasie to już w ogóle :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.04.2009 o 16:04, Hekt-X napisał:

Dzisiaj sam byłem świadkiem jak jakieś drechy jarały się Boskim Romanem na full z komy
xD Beke mieliśmy z ziomkiem niezłą.

Hah, z takich właśnie jest największa beka. Żelik na włosach, dresik, stara, charcząca nokia i firma. xD
Nie wiem sam co będzie jak Firma przyjedzie do mnie do miasta, te drechy chyba się posrają ze szczęścia.

W sumie co do dresów, mam kilku takich znajomych drechów. I wczoraj zobaczyłem na gg takie opisy:

"Nowe płyta hg kozak w ch**"
"Nowe hemp gru chłopaku elo hg"

I tym podobne, nowa płyta HG wyciekła do neta i sie jarają łby. ;p


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2009 o 22:14, rolnik napisał:

Jak zrobiony przez Madliba to nie ma się co dziwić :P.
Tak samo jak ten rozpierdzielacz http://www.youtube.com/watch?v=HDv42vjAbzQ . ''The Ecstatic'' mogę kupić nawet i dla tego kawałka tylko, coś niebywałego imo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej widze ze rozmawiacie tu głównie o rapie polskim a co myslicie o zagranicznym tez go tak lubicie czy juz nie? ja np lubie piosenki eminema, snoop dogga co myslicie o tych artystach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2009 o 22:47, McKing23 napisał:

hej widze ze rozmawiacie tu głównie o rapie polskim\

eee, przejrzyj co było pisane nawet kilka stron wcześniej i poklikaj w linki. Potem skoryguj swój pogląd.

btw. żeby nie było, że wpadam tak z pustymi rękami

834- (VNM , Denwer) - Chronolog
http://www.youtube.com/watch?v=N7QXG-xxgVc

Ostatnio każdy ich kawałek przesłuchuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2009 o 15:17, Kizibono napisał:

> Hehe.. A ja dzisiaj słuchałem sobie "My Van" i "Torn Possession" Boondox''a z komy,
na
> głos, ale to dlatego że słuchawek zapomniałem wziąść, no i bateria padła po tych
2 bo
> była fes słaba już ... jestem fajny ? xD
Nie chodzi mi dobitnie o to, że kto słucha na telefonie ten jest "gangsta madafaka" xd.
Sam słucham na telefonie czasami na głos ale większość na słuchawkach, chodzi mi o to,
że niektórzy chcą dać popis tym, że np. puszczają na głos kaliber i tym podobne. Po prostu
chcą dać szpan ale to jedynie przypadki chociaż w gimnazjum jest ich wiele ;). I nic
kompletnie nie mam do ludzi którzy słuchają piosenek na telefonie (miłe ułatwienie ;))
ale są wypadki jakie podałem.
A tak przy okazji właśnie przesłuchuje album PTP- Ulice tego słuchają. Nawet niezła ;).
PS. Nie odbierajcie źle tego co napisałem piszę jedynie o przypadkach.


Niestety, muszę się z tobą zgodzić. Taka jest smutna prawda o większości...elo yoł madafaka ziomek super pro hiper uber i wgl. Sam wielokrotnie spotkałem się z takimi przypadkami w szkole (chodzę do drugiej klasy gimnazjum, wiem wiem jestem za młody na to forum xP), że idzie gangsta paradajs, wózek na pół korytarza, koszulka "HWDP" i z telefonu puszczona nienawiść. Osobiście lubię hip-hop i rap, ale stwierdzam, że aby ocenić czy jakiś kawałek jest dobry czy nie, należy go przesłuchać kilka razy, wsłuchać się dokładnie w tekst i rozumieć go. Czasami z nutą jest jak z winem - im starsze(w tym przypadku im dłużej znasz) tym bardziej się podoba. Szczególnym przykładem jest wg. mnie O.S.T.R., który potwierdza tą regułę. No ale wielokrotnie spotkałem się z słowami krytyki na ten temat - "Ostry to idiota, nie moge tego słuchać." "co to za gówno" (sry za troszkie obraźliwe słowa). Jednak O.S.T.R. to nie jedyny raper w Polsce/na świecie i czasem lubię wrzucić sobie coś luźniejszego xD A jak u was wygląda ta sytuacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2009 o 23:58, Rodzyn napisał:

834- (VNM , Denwer) - Chronolog
http://www.youtube.com/watch?v=N7QXG-xxgVc


Dawałem ten kawałek na poprzedniej stronie ;] Oczywiście propsuję jak najbardziej.

Do Internetu trzy dni przed premierą wyciekła ten projekt Poeci Whitehouse''u. I powiem, że spodziewałem się czegoś ciekawego, ale to co usłyszałem całkowicie zmiażdżyło mój mózg.

Wall-E dostał świetny wiersz Adama Asnyka - Poeci do Publiczności, który jest w stu procentach aktualny. I dostał taki bit, że oooooooooooooo.

Lilu wykonała Lokomotywę Tuwima, zna to raczej każdy. No i tu akurat wolę tradycyjną wersję niż jej wykonanie, wydaje mi się przekombinowane.

Po raz pierwszy od dawna przesłuchałem cały kawałek Gurala. Świetny tekst, Gural wczuł się i wyszło kozacko.

LUC - posłucham tego człowieka jak odstawi kwasy i pójdzie na detoks, to oczywiście tylko moje zdanie.

Numer Raz na przekozackim bicie wykonał świetny wiersz Krasickiego.

I teraz Sokół... byłem zrażony do tego człowieka po jego ostatnich działaniach (nowoczesna meble dla młodzieży Prosto itd.), ale obiektywnie stwierdzam, że zniszczył mój świat w wierszu swojego dziadka. Nie ma w Polsce człowieka która tak by się wkomponował w taki bit, cudo.

Później mieszanka Kamczarskiego i Peji... No cóż, z Peją ostatnio jak z Sokołem, średnio trawiłem, chociaż z innych powodów. Ale tutaj świetny występ, nie aż taki jak w.w., ale i tak najlepszy kawałek Peji od stu lat.

Tomasz Andersen (Roszja) w wierszu Gałczyńskiego - no cóż, średnio to ogarnąłem, ale posłucham jeszcze z tekstem przed oczami.

Trzeci Wymiar - Reduta Ordona. Brak mi słów. Zawsze uwielbiałem ten wiersz Mickiewicza. Ale jak usłyszałem wjazd na bit... Ciarki. Najlepszy track w dyskografii Trzeciego Wymiaru i na płycie. Dla mnie jeden z kandydatów do kawałku roku. Mickiewicz mógłby być ghostwriterem polskich raperów. Ta ekspresja, kosmos. Jak Trzeci Wymiar nagra płytę z samymi wierszami Mickiewicza to postawię ją na półce z ulubionymi płytami.

Łona - Młodzieżowy zaciąg. Łona to Łona, trudno mi coś powiedzieć, nie znam tego wiersza. Ale podoba mi się. Taki ironiczny, w stylu Łony.

PIH - Lubie Kiedy Kobieta i Kazimierz Przerwa-Tetmajer czyli pierwszy polski pimp ;D

Fokus - Całujcie mnie wszyscy w dupę Tuwima. Szkoda, że dykcja też całuje Fokusa w dupę.

OSTR - jedyny tekst autorski na płycie. Trudno mi ocenić, powiem tylko tyle że wolałbym usłyszeć Ostrego w jakimś wierszu.

Nie traktujcie tego jako recenzję, po prostu zacząłem pisać o każdym kawałku, a później rozbiłem na akapity, bo nie dałoby się czytać. Premiery za trzy dni, z miejsca przytulę oryginał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tych Poetów muszę mieć, Gural kompletnie mi głowę zniszczył. Po Fokusie sie więcej spodziewałem, słabo pojechał. Jak tylko to wyjdzie to kupuje. Teraz na te wszystkie płyty co mają wyjść pójdzie od cholery hajsu, WFD, Mes, kur***, ale przynajmniej będzie czego słuchać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować