Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Dnia 29.06.2009 o 22:42, Szubens napisał:

Sorry w takim wypadku jak stawiacie tutaj ''tru'' rap to nic już nie powinno powstawać
i wszyscy powinni zostać przy klasykach. Świat się zmienia i reszta wraz z nim.


Dlatego zostaje przy klasykach, które uważam za PRAWDZIWY rap, o to mi chodzi.


kobe47 - Tylko ze oni mieli powody żeby nienawidzić policji i na nią najeżdżać... A jakoś wątpię żeby Wilku i cale jego grono 13-letnich idoli mialo takie problemy przez policje jak tamci.



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2009 o 22:49, YoungCezar napisał:

Dlatego zostaje przy klasykach, które uważam za PRAWDZIWY rap, o to mi chodzi.


To w takim razie masz strasznie nudne zycie ziomek, ja tam wole sluchac caly czas nowych obajawien i wykonawcow.

Dnia 29.06.2009 o 22:49, YoungCezar napisał:

kobe47 - Tylko ze oni mieli powody żeby nienawidzić policji i na nią najeżdżać...
A jakoś wątpię żeby Wilku i cale jego grono 13-letnich idoli mialo takie problemy przez
policje jak tamci.


Ile masz lat?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2009 o 22:52, YoungCezar napisał:

Three 6 Mafia? Ci którzy mają kawałki tylko o swoich felgach, i o tym jacy są fajni?;>

Zwłaszcza starsze płyty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez przesady z tym nudnym zyciem;D jest tyle starych dobrych płyt ze Ci sie to w głowie nie miesci;p
poza tym nie ograniczam sie tylko i wylącznie do klasyków, słucham kazdej nowej płyty Ostrego bo to jest mistrz dla mnie, zawsze zwracam uwagę na młodych wybijających sie raperów:)

Mam 19 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Enter the Wu-Tang Clan" jest zajebiste, czy to mi się tylko tak zdaje?

W hip hopie jestem kompletnie zielony. Mógłby ktoś polecić coś, co może mi się spodobać?
Lubię wspomniane WTC oraz 2Paca, Beastie Boys i Eminema (więc jestem totalnie niedorozwinięty w tych klimatach). Mile widziane jakieś eksperymentalne odmiany albo mieszanki z innymi gatunkami (chwytam dosłownie wszystkie oprócz dyskotekowych).

Pomóżcie zbłąkanej metalowej duszyczce odnaleźć się w hiphopowym światku ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci ze dobrze zaczynasz;D
2pac, BB, Em, i Wu-tang bardzo dobre tytuły:))
gorąco Ci polecam mojego ulubieńca Nas''a, rapera z New Yorku:)
powiem Ci inaczej: jeżeli chcesz się odnaleźć w kulturze hiphopowej musisz sam sobie wyczaic to co Ci najbardziej odpowiada:) Kazdy woli co innego. Jeden woli styl Bragga raperów a inny woli głęboki tekst w kawałkach:)
jak amsz jakies konkretne pytania to wal śmiało;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

The Roots (grają na żywych instrumentach, więc jako fan rocka do nich podbij najpierw), Mos Def (druga płyta to flirt z muzyką rockową właśnie), a bez hybryd to polecam OutKast, J Dilla, Ice Cube, The Jonesz, Q-Tip, Lupe Fiasco bla bla, za dużo tego. edit: zresztą, na laście mam ładne Top 20, coś na pewno znajdziesz :).

Poza tym rapcore, ale jak rapcore to Dante :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2009 o 23:11, Miklak napisał:

Pomóżcie zbłąkanej metalowej duszyczce odnaleźć się w hiphopowym światku ;]


Metalowi to ciężko chyba tylko ostatnia płytka Fisz Emade czyli "Heavy Metal" ale jak lubisz jazz to ogarnij sobie The Herbaliser albo A Tribe Called Quest lub Youngblood Brass Band. Z Polskich poleciłbym Ci jeszcze Kanał Audytywny, Łonę (bo Ci się teksty mogą spodobać!) i 3 płytki Ostrego: Jazzurekcje, Jazz w wolnych chwilach i Ja tu tylko sprzątam, zresztą jego wszystkie są konkretne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2009 o 23:14, YoungCezar napisał:

Powiem Ci ze dobrze zaczynasz;D
2pac, BB, Em, i Wu-tang bardzo dobre tytuły:))

Patrzyłem zawsze na to, co promują media dzisiaj i jakoś mnie odrzucało od HH. Ale w końcu doszedłem do wniosku, że hip hop to też może być kawał dobrej muzy, a zamykać się na dobrą muzę to wielki błąd ;)

Dnia 29.06.2009 o 23:14, YoungCezar napisał:

gorąco Ci polecam mojego ulubieńca Nas''a, rapera z New Yorku:)

Na pewno przesłucham, dzięki za odpowiedź ;)

Dnia 29.06.2009 o 23:14, YoungCezar napisał:

powiem Ci inaczej: jeżeli chcesz się odnaleźć w kulturze hiphopowej musisz sam sobie
wyczaic to co Ci najbardziej odpowiada:) Kazdy woli co innego. Jeden woli styl Bragga
raperów a inny woli głęboki tekst w kawałkach:)

Dzięki za radę ;)

Dnia 29.06.2009 o 23:14, YoungCezar napisał:

jak amsz jakies konkretne pytania to wal śmiało;d

Jak będę miał pytanie, to tu zaglądnę ;)
Albo już mam... posłuchałbym jakiegoś fajnego jazz rapu. Jakaś jedna-dwie płytki w tym stylu :D


kobe47, Szubens
Wam też dzięki za rady. Nie musicie do mnie podchodzić jak do fana rocka, czy metalu, ale dzięki - na pewno posłucham :) Jestem otwarty na różną muzykę i nauczyłem się w każdym gatunku zwracać uwagę na co innego; na to, co sprawia, że ten gatunek jest wyjątkowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2009 o 23:25, Miklak napisał:

Albo już mam... posłuchałbym jakiegoś fajnego jazz rapu. Jakaś jedna-dwie płytki w tym
stylu :D

Digable Planets - Reachin''
The Roots - Things fall apart

+ post Szubensa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2009 o 23:25, Miklak napisał:

Albo już mam... posłuchałbym jakiegoś fajnego jazz rapu. Jakaś jedna-dwie płytki w tym
stylu :D


O.S.T.R - Jazz w wolnych chwilach
Kanał Audytywny - Płyta Skitorytmiczna
The Herbaliser - Take London albo Same As It Never Was
Youngblood Brass Band - Is That A Riot
A Tribe Called Quest - The Low End Theory (prekursor jazz-hop''u, płytka uważana za klasyk tej muzyki)
i jeszcze może nie jazzowo ale downtempo ale w genialnym stylu
Magierski/Tymon (Tak ten z CDaction) - Oddycham Smogiem
No i The Roots oczywiście tak jak dodał Kobe47.
Wypisałem z płytami tak Ci będzie łatwiej szukać ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2009 o 23:11, Miklak napisał:

Pomóżcie zbłąkanej metalowej duszyczce odnaleźć się w hiphopowym światku ;]


Co Ty stary, przemalowujesz się z kaprysu? To się ma we krwi, albo nie ma ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2009 o 23:18, kobe47 napisał:

Poza tym rapcore, ale jak rapcore to Dante :D.


Hekt-X gwoli ścisłości :P Dantego unicestwiłem, jeśli chodzi o sferę muzyczną... z resztą będzie o tym wzmianka w jednym tracku na płycie :D

Kurcze, dużo ludzia pisało i nie wiem od czego zacząć za bardzo.

Zaczęło się oczywiście od czegoś tam na temat GO, potem doszedł Mezo, 18L, "prawidziwość" w rapie i inne bzdety, no więc tak. Faktem jest, że te składy, jakie gówniane by nie były, robią rap niestety i trzeba się z tym pogodzić, chyba że podacie mi jaki to gatunek, oczywiście przy założenieu że nie istnieje coś takiego jak hiphopolo (o tym wymyśle i tym dlaczego nazwa ta sama w sobie jest błędna pisałem chyba kiedyś).

Później niemniej błędnym stwierdzeniem jakie padło było "Prawdziwy rap czyli ten z lat ''90 opowiada o zniewoleniu Czarnych w Stanach, o ich biedzie w gettach..." itd. Całe to stwierdzenie automatycznie wyklucza wszystkich białych z grona prawdziwych raperów (mało tego, takze wszystko z okresu 2000-dziś), przynajmniej ja to tak odbieram. Poza tym, znam wielu PRAWDZIWYCH białych i czarnych raperów nawijających o innych rzeczach, także jak dla mnie ''definicja'' Cezara to po prostu tylko jakies tam jego subiektywne odczucia, czyli IMO nic czego mógłbym się trzymać przy jakiejkolwiek selekcji raperów prawidziwych i tych nie... Ta następna odpowiedź gdzie ująłeś trochę inaczej swoją wizje na prawdziwość, już bardziej pokrywa się z prawdą, także nie wiem skąd u Ciebie ten pierwszy opis ? Poza tym trochę nie popisałes się znajomością Three 6 Mafii, gdzie fakt od jakiegoś czasu może i zmienili styl, ale wcześniejszej twórczości nie można pomijać (fataem - nie tyle zahacza, co po prostu robili horrorcore).
Tematu HG już nie poruszam, bo lekko mówiąc są dla mnie niczym, ale znów stwierdzenie, że Molesta i HG to prawie ten sam skład to lekka przesada, wspólnym elementem był Wilku, którego już nie ma w składzie (i moge się mylić, to Bilona nawet nigdzie na feat nie było, ale na 100% pewny nie jestem).

Miklak, jak jarasz sie gitarami i chcesz posłuchac przy okazji raperów to ten, troche przystary post może się przydać, może znajdziesz coś co Ci podejdzie > http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=456&pid=10334
Aczkolwiek na innym forum pisałem tez posta o rapcorze i może trochę się powtarza i nie jestem pewny do końca czy coś nowego tam dodałem, na pewno jest mniej szczegółowo i mniej w ogóle :P Ale dla pewności wrzucę i treść tamtego...

Z PL - Sekaku Liveband, Stagma, A.J.K.S. (chociaż to nie stricte rapcore, ale dari pisał że od nowego projektu, zostanie bardziej przy gitarach), Behaviour, WMZP no i Bakflip. Ale generalnie polska scena nadal raczkuje niestety...
Z USA - Wytwórnia Suburban Noize czyli między innymi:
(hed) Planet Earth
Judge D
Big B
Kottonmouth Kings, aczkolwiek u nich nie jest to rapcore na pełen etat, ale zdaży im się punk rockowy klimat. Jeszcze byłe zespoły które już nie są w wytwórni jak Corporate Avenger, Phunk Junkeez, SX-10.
W całej wytwórni Psychopathic Records także często występują rockowe brzmienia łączone z rapem. Tutaj mamy Insane Clown Posse, Twiztid, Boondox, Axe Murder Boyz i stricte rapcore''owy zespół Motown Rage. U innych wykonawców jest mniej gitar ale też się znajdą, ale wytwórnia generalnie zajmuje sie horrorcore''em.
Dalej mamy np.:
Critical Bill
Project: Deadman (Prozak solo też ma kilka rapcore''owych tracków)
Silent Disorder (świerzy zespół wydali dopiero pierwszą EP, lekkie klimaty, ale na żywych instrumentach :P)
Hush (no też niby żywe instrumenty się pojawiają ale nadal nie jest to jakieś tam gitarowe pier******cie)
Flipsyde - j.w.
Crimeseen
KidCrusher (to jest horrocore, ale typ eksperymentuje z metalowymi brzmieniami)
FallGuy (ostatnia solowa płyta ich wokalisty Intrinzik''a "FallGuy: Ressurection" jest też w pełni rapcore''owa)
Seven Hill Psychos
Sutter Kain (Ghetto Metal, no czyli z grubsza horrorcore''owe klimaty z metlowymi samplami)
Kongcrete
E.Town Concrete
<151>
Bionic Jive
Dirty Wormz
Project Wyze
Thousand Foot Krutch (wcześniejsza twórczość)
Insolence, Skindred (i wcześniejsze Dub War) - te 2 jeszcze łączą to z reggae''owymi klimatami
Primer 55
Tribal Ink
Rage Against The Machine
wczesne Red Hot Chili Peppers
tak samo z Papa Roach
P.O.D. też już troche odeszli o tego stylu, ale wcześniejsze albumy jak najbardziej dobre
to samo z Linkin Park
Limp Bizkit też chyba raczej każdy zna...

Generlanie patrząc teraz widze że coś nowego jednak się tu pojawia...
Co do innych tez konkretnych składów i wykonawców to pisałem niedawno takiego posta > http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=456&pid=13169 Też się powtórzy kilka nazw, ale nic nie poradzę :P
Z ewentualnymi pytaniami możesz podbijac bez problemu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, tak patrze na te listy wszystkie i się nigdzie Cypress Hill dopatrzeć nie mogę. A przecież oni i f.e. ich Trouble to przecież solidny rapcore. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2009 o 02:01, Kryhuu napisał:

Kurde, tak patrze na te listy wszystkie i się nigdzie Cypress Hill dopatrzeć nie mogę.


Fakt, niedopatrzenie wynikające z faktu, że jakoś mianąłem się z nimi gdzieś i jakoś nie było okazji jeszcze wrócić ogólnie (podobną sytuację miałem z resztą z Gravediggaz np.). Za to podałm np. SX-10, które pewnie mało znane jest a na wokalu mamy Sen Doga :P

A i jeszcze wypdło mi całkiem z głowy 2 panów. Kid Rock i Everlast. Obaj robią muzę mniej więcej w podobnym klimacie (z tym, że Ev jest teraz także w skałdzie La Coka Nostra). Jest to fuzja brzmień blues rockowych (Everlast) i country rockowych (Kid Rock) z rapem. Z resztą ani tego ani tego nie obsłuchałem jeszcze, ale generalnie zajarałem sie mocno na ten klimat więc trzeba będzie nadrobić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2009 o 13:32, xD_ominik napisał:

No widzisz, na szczęście nikt nie pisze tutaj że GO jest rapem lub ją porównuje do rapu
:) Chyba że mezo i 18L jest rapem.


To Tak jakby zaliczał Disco Polo Do Kultury ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2009 o 01:24, MateuszHejter napisał:

Takiej ożywionej dyskusji nie było tu chyba od stu lat. Cieszy to niezmiernie ;)

A jak ktoś jeszcze nie wie, to premiera płyty Tetrisa 09.09.09, a 15 lipca podwójny klip.

Jaka płyta? Nic nie słyszałem. ostatnio cały czas słuchałem Stcik2MyNameRight - TeT planuje coś jeszcze wydać? (nie jedzcie po mnie ale IMO nie wiedziałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować