Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Dnia 26.11.2009 o 20:03, MateuszHejter napisał:

> Dla mnie on nie ważne jakim tempem nawija, zawsze jest to świetne. Wygląda to tak,
jakby
> po prostu mówił i o tym nie myślał, a rymy same się robią :D. Jest kozak...
Nie no, Ostry jest chyba najlepszym producentem w naszym kraju, raperem studyjnym też
świetnym (inna sprawa, że monotonnym ostatnio), ale nie wiem skąd wziął się ten mit,
że on jest freestyle''owcem, chyba tylko stąd, że zwykły raper w Polsce nie potrafi w
ogóle freestyle''ować, a OSTR jako tako przeciętnie to robi, za to ma na to mega zajawkę
więc robi to często no i tutaj mamy genezę. To że ja nie potrafię robić gołąbków, a hipotetycznie
jakiś człowiek potrafi ulepić, ale są takie raczej kiepskie, to nie będę się jarał jego
gołąbkami, pójdę do mojej babci, proste raczej. To taka hipertrofia spowodowana złym
punktem odniesienia (w dół zamiast w górę). Freestyle''owcem w Polsce mogę nazwać 3-6''a,
Ensona, Muflona, Solara, Białasa, Tetrisa, Duże Pe, Wicia, Flinta i wielu innych się
tym zajmujących i robiących to na imponującym bardziej lub mniej poziomie.

W Polsce nie ma na dobrą sprawę freestyle''owców, bo Ci co są na freestyle''ach to same typy robiące HH. Wiadomo, że każdy raper, czy gorszy czy słabszy, umie freestyle''ować (znaczy powinien umieć). Więc po tym zdaniu można stwierdzić, ze jednak są sami freestyle''owcy. Ale zależy jeszcze kogo nazywamy taką osobą. Typków, którzy tylko jeżdżą na bitwy i robią freestyle, czy ludzi, którzy umieją kozacko nawijać i zawsze zmiotą każdego.

Dnia 26.11.2009 o 20:03, MateuszHejter napisał:

Nie zrozumcie mnie źle, nie chodzi mi o to, że dobry freestyle''owiec to tylko taki zajmujący
się battle, a zwykły rapujący dla zajawki już nie, albo jest się dobrym w tym i w tym
albo w niczym, bo pomimo pozornych różnic polega to na tym samym, ultraszybkim myśleniu,
kojarzeniu faktów i tak dalej. Nie chodzi mi też o to, żeby OSTR przestał freestyle''ować,
ja sobie często freestyle''uję robiąc to milion razy gorzej od niego, bo mi przynosi
to przyjemność tak jak jemu i chodzi mi tylko o ten prosty fakt, żeby nie uprawiać kultu
kogoś nie prezentującego wysokiego poziomu.

I o to chodzi w rapie. Robisz to dla siebie, bo Ci się podoba, a jeżeli dodatkowo ludziom się to podoba, to masz zajawkę na następne teksty, płyty itd. Ja też sam coś piszę, czasami sobie spróbuje zafreestyle''ować, mimo ze mi to nie wychodzi ;)

Dnia 26.11.2009 o 20:03, MateuszHejter napisał:

Akurat sobie po raz enty słucham już chyba legendarnej walki 3-6 - Enson z Bitwy o Mokotów
więc dla przykładu macie i wypiszę co tu jest fenomenalnego a czego u Ostrego nigdy nie
słyszałem:

Nie obrazisz się jeśli nie przesłucham? (przynajmniej teraz ;P)


Aha, czemu uważasz że OSTRy ostatnio monotonny się zrobił ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2009 o 20:50, noobie napisał:

Aha, czemu uważasz że OSTRy ostatnio monotonny się zrobił ?

W sumie to nie wiem czemu ale ostatni koncert w stodole dał jak zwykle zajebiście mimo ze zdecydowanie bylo za krótko albo mi się tak wydaje. W ogóle to z tego co popatrzylem na ludzi ktorzy przyszli to OSTR ma naprawde roznych fanow. Glownie boli mnie to, ze na jego koncercie widzialem mnostwo dzieciakow z bogatych domow ktore przychodza chyba tylko po to zeby sie pokazac. Pomijam juz typow w koszulach i pedalskich sweterkach (rozumiem ze wolnosc ciuchow, ale nawet sie przylansowac swoim eleganckim stylem na koncercie na ktorym sam ostry zalozyl najzwyklejsza koszulke (ktora zreszta potem rzucil w tlum) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

no ale nie można ganić nikogo za to jak się ubiera... Chociaż niestety wielu ludzi, ubranych tak jak opisałeś, nie przychodzi na koncert by posłuchać słów, a tylko bitów, a to jest najgorsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2009 o 20:50, noobie napisał:

Nie obrazisz się jeśli nie przesłucham? (przynajmniej teraz ;P)

Oczywiście, że nie, swoją drogą trochę się zagalopowałem, ale tak już mam jak poruszam interesujący mnie temat ;D Jedyne o co tak naprawdę mi chodziło to pokazanie pewnej różnicy choćby w sposobie podejścia.

Dnia 26.11.2009 o 20:50, noobie napisał:

Aha, czemu uważasz że OSTRy ostatnio monotonny się zrobił ?

Ostatnią płytą, którą się strasznie jarałem było HollyŁódź (choć z perspektywy czasu wcale nie mówię, że jest lepsza od tych nowszych). Ja tu tylko sprzątam nigdy nie udało mi się przesłuchać w całości z powodu po prostu tego, że cały czas miałem wrażenie "to już było, gdzieś to słyszałem". OCB kupiłem (chociaż zakup dyktowany był raczej bitami) i przesłuchałem dwa razy, to na pewno dobra płyta, ale jakoś nie wiem, czuję właśnie przesyt, znudzenie i jeżeli słucham ostatnio Ostrego to głównie starsze utwory, z nowszych jedynie ten z Ortegi. W tej kwestii akurat nie mam żadnych sensownych argumentów - to po prostu odczucie.

A w ogóle to dzisiaj zobaczyłem plakat, że jutro w Szczecinie koncert Ostrego i wcale nie wykluczone że wpadnę, co by o nim nie mówić, to daje energię na scenie (choć byłem tylko raz na jego koncercie, ze 4 lata temu to pamiętam ;D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno zakupiłem Masz To Jak W Baku, i po prostu tak się zajarałem, że słuchałem tego przez tydzień, bez przerwy. Słuchałem jego wszystkich płyt, pożyczonych od kumpli, albo gdzieś na YT kawałki z danej płyty, i jedyna, która dla mnie jest, ze tak powiem, nie do przełknięcia, jest Jazz W Wolnych Chwilach. Po prostu mi się nie podoba.
Uważam mimo wszystko, że OSTRy nagrywa każdą płytę inną, z troche innym flow itd. Nie słucham jego wszystkich kawałków jakie nagra, raczej staram się skupić tylko na jego płytach... Myśle na gwiazdkę zdobędę Jazzurekcje. Słuchałem dwa czy trzy kawałki i po prostu szczena mi opadała :D. No a potem to czekam na Tylko Dla Dorosłych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2009 o 21:27, noobie napisał:

no ale nie można ganić nikogo za to jak się ubiera... Chociaż niestety wielu ludzi, ubranych
tak jak opisałeś, nie przychodzi na koncert by posłuchać słów, a tylko bitów, a to jest
najgorsze...

jak podbilem wtedy pod scene to jakiegos typa zjaranego juz wyprowadzali, wiec nawet bitow biedny nie posluchal ;d
no ale niestety fanow sie nie wybiera, a ja ide dalej sluchac malpy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz całkowitą racje. Adam ostatnio jest monotonny (po płycie HollyŁódz). I do tego przeświadczenie "Adam masz najlepszy wolny i punche o tak!". A to w ogóle nie prawda, jak sam OSTR przyznał robi to tylko aby robić atmosferę na koncercie.
A co do walk Enson-TrzySiu to jest już legenda ;] Goście miotą. A ich walki: Mokotów i ostatnie WBW, pokazują ich moc i mocne ripost/wersy.
Enson: To follow''up chłopaku przez twój wolny nie będzie ptaków
3-6: ...follow-upujesz samego siebie i kto tu jest kurw* masturbator?
Miazga. Czekam na ich kolejne walki bo obecnie nie ma lepszych freestylowców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2009 o 07:05, Kaucz napisał:

Miazga. Czekam na ich kolejne walki bo obecnie nie ma lepszych freestylowców.


Chyba żartujesz? :D http://www.youtube.com/watch?v=ujTXPlEb5HY i tyle w temacie ;)

A jeśli nie to Białas, Duże Pe, Proceente czy już może niedługo Słoneczny. Dla mnie wszyscy są lepsi. Chociaż nie mówię, że Enson i 36 są źli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2009 o 18:18, BlackBomb napisał:

A jeśli nie to Białas, Duże Pe, Proceente czy już może niedługo Słoneczny. Dla mnie wszyscy
są lepsi. Chociaż nie mówię, że Enson i 36 są źli.


Białas jest zajebisty przez to, że kiedy wchodzi na scenę publika jest w zasadzie jego. Proceente? nie ogarniam jego fenomenu, nie ma flow kompletnie, zacina się. Enson mnie denerwuje swoimi ''przerwami na aplauz'', mimo to jednak zjada Solara czy Procenta bez problemu, tak jak 3-6. Mateusz ma rację, na tę chwilę oni są najlepsi i juhc. edit: czy tam Kaucz, whatever.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2009 o 18:18, BlackBomb napisał:

A jeśli nie to Białas, Duże Pe, Proceente czy już może niedługo Słoneczny. Dla mnie wszyscy
są lepsi. Chociaż nie mówię, że Enson i 36 są źli.


Białas czasami potrafi całe wejście popłynąć tak, że aż żałuję, że nie jestem tam pod sceną (np. drugie wejście w tym finale eliminacji WBW co w pierwszym wejściu zrobili koncert z Solarem), ale czasami ma żenujące rymy typu: "wyglądasz jak cwel", "zjem Cię jak frytki", takie wersy raczej nie powinny się zdarzać czołowemu freestylerowi i to chyba jedyny powód, dla którego nie wygrał jeszcze żadnej wielkiej bitwy. Bo to co napisał kobe47 o publice to szczera prawda.
Duże Pe? O ile jego starymi freestyle''ami jaram się tylko ze względów sentymentalnych, to ostatnio dał kilka niezłych wejść w tym masakryczne z Muflonem na ostatnim Microphone Masters i też świetną na tej samej bitwie z Białasem.
Proceente? Podbijam kobe47, jego mogę słuchać tylko studyjnie.

Ogólnie o każdym freestyle''owcu można napisać bardzo dużo, ale stawianie znaków mniejszości i większości jest trudne, bo tu liczy się dyspozycja dnia, też różnie dla niektórych ważniejsze są punche, dla innych flow czy stylowość. Dlatego o ile wypisanie czołówki jest łatwe, to określenie najlepszego już nie do końca.

A co do Solara, to ogólnie byłem do niego uprzedzony, ale na ostatnim WBW rzucił dużo mocnych punchy, w tym choćby zabójczy do Ensona: "Jesteś z Gorzowa? A jak nawijasz to Zkibwoy się przewraca w budynku" czy "Z takim głosem mógłbyś dubbingować węża". 3-6 zażartował o nim "Mistrz WBW 2010" i może się okazać, że to nie będzie żart, o ile dalej będzie taki progres zaliczał.

O właśnie, a widzieliście polskie walki Grind Time''owe, które wprowadzili do Polski właśnie Solar i 3-6? Co prawda dotychczas walczyli w nich głównie słabsi zawodnicy, przez co nie są zabójcze, ale niektóre fajnie się ogląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2009 o 19:29, MateuszHejter napisał:

A co do Solara, to ogólnie byłem do niego uprzedzony, ale na ostatnim WBW rzucił dużo
mocnych punchy, w tym choćby zabójczy do Ensona: "Jesteś z Gorzowa? A jak nawijasz to
Zkibwoy się przewraca w budynku" czy "Z takim głosem mógłbyś dubbingować węża". 3-6 zażartował
o nim "Mistrz WBW 2010" i może się okazać, że to nie będzie żart, o ile dalej będzie
taki progres zaliczał.

Słoneczny na jednym z jam''ów podbijał do Dolara. To nie było fer i wybuchła niezła burza.Choć Solar ma świetne flow i rozkminy (jak w walce z białasem o transparencie), to niestety zbytnio się lansuje na scenie (w sumie flint bardziej).

Dnia 27.11.2009 o 19:29, MateuszHejter napisał:

O właśnie, a widzieliście polskie walki Grind Time''owe, które wprowadzili do Polski
właśnie Solar i 3-6? Co prawda dotychczas walczyli w nich głównie słabsi zawodnicy, przez
co nie są zabójcze, ale niektóre fajnie się ogląda.

Widziałem parę i szczerze nie ma na nic ciekawego choć klimat jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2009 o 19:37, Kaucz napisał:

Słoneczny na jednym z jam''ów podbijał do Dolara.

Widziałem, właśnie mniej więcej o to mi chodziło pisząc o uprzedzeniu. Podobnie kiedyś coś tam z Ensonem było.

Dnia 27.11.2009 o 19:37, Kaucz napisał:

Widziałem parę i szczerze nie ma na nic ciekawego choć klimat jest.

Niestety właśnie póki co nic ciekawego (chyba żeby wyciąć samego 3-6, który niektóre rozkminy miał przesadzone, no i jeszcze tajemniczy VTZ dał radę). Ale ma to potencjał i np. jakby miały być walki pomiędzy kimkolwiek z trójki 3-6/Enson/Muflon, to byłoby coś ogromnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak czytam i dochodzę do wniosku, że muszę się zgodzić z niektórymi, że najlepsi są Enson i 3-6. Flint skończył z walkami, ostatnio Enson mi powiedział, że też sobie da z tym spokój i przejdzie do studia. 3-6 ma zajebiste rozkminy, fakt, a Solar na free jest niezły, ale w nagrywkach studyjnych jest bardzo dobry.

BTW. przedwczoraj wyszedł Mixtape Plejera ;D Polecam sprawdzić :) Goscinnie Flint, Solar, Wiciu, Theodor, więc ciekawie :)
http://wyslijplik.pl/download.php?sid=xFKMLWMT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Skoro już tak rozmawiacie o tych nielegalach to co sądzicie o twórczości Białasa? Jak dla mnie wszystkie jego mixtape są na bardzo wysokim poziomie, a kawałki z Solarem totalnie mnie niszczą :)

2. Ma ktoś już nową Jazzurekcje? Niestety ja muszę czekać bo zamówiłem razem z płytą Asfaltu. Opinie póki co są średniawe.

3. Sprzedaż fizycznej wersji albumu pt: "małpa - kilka numerów o czymś" (digipack) rozpocznie się 27 listopada. Aby zamówić wydawnictwo należy wysłać wiadomość na e-mail: lukasz.malkiewicz@op.pl w treści wpisując ilość sztuk, oraz adres. W wiadomości zwrotnej zamawiający otrzyma dane niezbędne do przelewu. Płyta zostanie wysłana w terminie do 3 dni od dnia zaksięgowania przelewu. Cena wydawnictwa to 15 zł + koszty przesyłki (3,20 - normalna, 4,20 - priorytetowa. Przy zamówieniu więcej niż 1 sztuki koszty będą naliczane indywidualnie). (to nie jest reklama, nie mam nic wspólnego z małpą, ale póki jest opcja, wg mnie warto mieć taką płytę w fizycznej formie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2009 o 15:17, BlackBomb napisał:

1. Skoro już tak rozmawiacie o tych nielegalach to co sądzicie o twórczości Białasa?
Jak dla mnie wszystkie jego mixtape są na bardzo wysokim poziomie, a kawałki z Solarem
totalnie mnie niszczą :)

Ja słyszałem i muszę powiedzieć ze świetny poziom.

Dnia 28.11.2009 o 15:17, BlackBomb napisał:

2. Ma ktoś już nową Jazzurekcje? Niestety ja muszę czekać bo zamówiłem razem z płytą
Asfaltu. Opinie póki co są średniawe.

Jezzurekcja? jak to, nie jestem chyba w temacie.

Dnia 28.11.2009 o 15:17, BlackBomb napisał:

3. Sprzedaż fizycznej wersji albumu pt: "małpa - kilka numerów o czymś" (digipack) rozpocznie
się 27 listopada. Aby zamówić wydawnictwo należy wysłać wiadomość na e-mail: lukasz.malkiewicz@op.pl
w treści wpisując ilość sztuk, oraz adres. W wiadomości zwrotnej zamawiający otrzyma
dane niezbędne do przelewu. Płyta zostanie wysłana w terminie do 3 dni od dnia zaksięgowania
przelewu. Cena wydawnictwa to 15 zł + koszty przesyłki (3,20 - normalna, 4,20 - priorytetowa.
Przy zamówieniu więcej niż 1 sztuki koszty będą naliczane indywidualnie). (to nie jest
reklama, nie mam nic wspólnego z małpą, ale póki jest opcja, wg mnie warto mieć taką
płytę w fizycznej formie)

Płyte Małpy kupie na 100% świetny poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie mamy zapowiedź nowego krążka od rapcore''owego składu z Detroit. "The Underground Kingdom" wyjdzie w 2010 roku, jak na razie mamy teledysk to tracka "Beam Me Up". Dość to alternatywnie wyszło, ale jaram się brzmieniem ogólnie.

Critical Bill - Beam Me Up

http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&VideoID=101079200

Wreszcie doczekałem się nowego materiału bo poprzednie "Downtown The World" katowałem niegdyś mocno.
Zostaje czekać na dalsze info...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzal ktos mixtape plejera? Bo ja jestem zaskoczony , myslalem beka roku a naprawde wyszla warszawiakowi dobra plytka, az dziwota po tym jego free : o.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować