Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Dnia 04.12.2009 o 20:55, KrzyniuBDG napisał:

> Według mnie Firma to prawdziwy przełom. Nikt wcześniej nie odważył się na tak śmiały

> i awangardowy krok jak kręcenie teledysku w klapkach i szortach z Tesco bujając
się nie
> do rytmu na tle narysowanych kamienic. On mają swój oryginalny styl, tak jak Wini!
Szacunek
> dla chłopaków za gustowny obuw i Bosskie ksywki.

Heh bosskie ksywki, zapomniałeś jeszcze dodać, że nikt nie odważył się jeszcze tak dobrze
udawać, że nie ma flow. jednak nikt nie przebije oryginalności Waszki G... życie ostre
jak maczeta typie!


Waszka G wmiata z tą swoją kominiarą i maczetą :D


A co do firmy to oni są przyje*ani z tym swoim JP.A tu przyjdzie taki koleś 10-15 lat i myśli że jest odwarzny bo napisze na murze JP. Moim zdaniem Firma to rap dla dzieci....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2009 o 09:25, Waza199494 napisał:

A co do firmy to oni są przyje*ani z tym swoim JP.A tu przyjdzie taki koleś 10-15 lat
i myśli że jest odwarzny bo napisze na murze JP. Moim zdaniem Firma to rap dla dzieci....

Wiesz generalnie nie trzeba tego tłumaczyć, firmę słuchają tępe dresy (bo są też dresy z mózgami) i dzieci, w dodatku najczęściej te które o ulicy wiedza tyle co nic i mieszkają w willach...
Osobiście nie znam nikogo, kto siedzi w rapie, lub chociaż po prostu go słucha i szanowałby firmę, oni w ogóle nigdy nie powinni wyjść z podziemia, bo już tam powinni zostać zjedzeni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dziwnym miastem jest ten nasz Kraków jeśli chodzi o rap... słyszał ktoś dla przykładu o tych gościach > http://patrz.pl/mp3/grem-dahilla-najzlejsi Jak dla mnie Dahilla (ten nie reggae''owy) to jeden z najbardziej wyskollowany zawodnik jeśli chodzi o flow i to nie tylko biorąc pod uwagę Krk...

A co do HG, to zgodzę się, że można tego sluchać (kto chce i mu to wystarcza nie słucha), na pewno istnieją grupy ludzi, którzy odbierają inaczej niż ja ich treść, bo się z tym utożsamiają, ale sory, to o umiejętnościach to było już trochę pojechane :P Są słaaaaabi... baaaardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://patrz.pl/mp3/grem-dahilla-najzlejsi Jak dla mnie Dahilla Kozacki kawałek ^^

Dnia 05.12.2009 o 15:40, Hekt-X napisał:

A co do HG, to zgodzę się, że można tego sluchać (kto chce i mu to wystarcza nie słucha),
na pewno istnieją grupy ludzi, którzy odbierają inaczej niż ja ich treść, bo się z tym
utożsamiają, ale sory, to o umiejętnościach to było już trochę pojechane :P Są słaaaaabi...
baaaardzo.


Napisałem "moim zdaniem są spoko (nie świetni!), da się ich słuchać i mają umiejętności". Nigdzie nie ująłem, że są na wysokim poziomie, umiejętności maja bo to nie razi (jak firma), a spoko, no bo jak sam rzekłeś da się tego słuchać. Po za tym, bardzo przepraszam, ale ja mam inną tolerancje na zdolności, bo zamknąłem się w dużym stopniu na bydgoskie podziemie i tak siedzę sobie w tym grajdole, które ma baaaardzo niski poziom i inaczej postrzegam czy ktoś jest dobry czy nie, gdyż u mnie jest tylko klika ludzi robiących coś na skale Polski, a reszta jest daleko w tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2009 o 20:10, KrzyniuBDG napisał:

Niektorzy lubia dobra beke i sa open-minded a niektorzy sa slepo zapatrzeni w jedno miasto i podziemie i swiata za nim nie widza. I mysle ze o ten filmik rozbija sie twoj argument "hip hop mial laczyc a nie dzielic, a fristajl to najezdzanie na siebie, wiec dzieli" bo tu jest fristajl bez cisniecia po sobie. Spoko ziom, jest cos innego poza Bydgoszcza ;). Piona!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2009 o 21:50, rolnik napisał:

Niektorzy lubia dobra beke i sa open-minded

Nie widzę tu dobrej beki, bo ten filmik jest żenujący, a nie zabawny i powiedz co cie tam tak rozbawiło, z chęcią przemyśle to i podyskutuję.
Bitwy to najeżdżanie na siebie i nie mają sensu, no chyba że w formie dissu gdzie ktoś do kogoś coś na prawdę ma...

A to czy widzę coś poza Bydgoszczą to moja sprawa i wierz mi, że jak coś jest wybitne nawet moim oczom nie umknie, pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2009 o 22:23, KrzyniuBDG napisał:

Nie widzę tu dobrej beki, bo ten filmik jest żenujący, a nie zabawny i powiedz co cie
tam tak rozbawiło, z chęcią przemyśle to i podyskutuję.

Zenujacy jak zenujacy, kwestia poczucia humoru. Jak Gospel wpieprza sie w krzaki i krzyczy "o kurva teraz to chyba przesadzilem" jest dla mnie epickie. Albo fristajl odnosnie wypowiedzi wilka i "robienia z dupy maselnicy". Jak dla mnie beka maks

Dnia 07.12.2009 o 22:23, KrzyniuBDG napisał:

Bitwy to najeżdżanie na siebie i nie mają sensu, no chyba że w formie dissu gdzie ktoś
do kogoś coś na prawdę ma...

Czyli innymi slowy fristajl nie ma sensu? Czy pokojowy fristajl ma sens? A jak pokojwy zdarzy sie na bitwie to bitwa ma sens czy nie ma sensu? Czyli na bitwy powinnismy wpuszczac tylo ziomkow ktorzy maja cos do siebie np Bosniak - Flint tak? Zagmatfane to.

Dnia 07.12.2009 o 22:23, KrzyniuBDG napisał:

A to czy widzę coś poza Bydgoszczą to moja sprawa i wierz mi, że jak coś jest wybitne
nawet moim oczom nie umknie, pozdro!

No Twoja sprawa racja, ale nigdy nie rozumialem tego, jak mozna sluchac lokalnych skladow i sie nimi jarac bardziej niz pierwszoligowymi raperami, ktorzy sa relatywnie lepsi. Spoko, znajmosci, wspomnienia, czemu nie, nie neguje, ale kurde, tego zamykania sie na praktycznie jedno miasto nie rozumiem. A czym sie ostatnio jaralas ze pozwole spytac? Chodzi mi o cos oczywiscie spoza bdg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2009 o 16:08, rolnik napisał:

Zenujacy jak zenujacy, kwestia poczucia humoru.

Widocznie mam inne poczucie humoru, każdy lubi to co lubi, peace!

Dnia 08.12.2009 o 16:08, rolnik napisał:

Czyli innymi slowy fristajl nie ma sensu?

Musiałbym się nad tym dłużej zastanowić, bo zależy od sytuacji...

Dnia 08.12.2009 o 16:08, rolnik napisał:

Czy pokojowy fristajl ma sens?

>A jak pokojwy zdarzy sie na bitwie to bitwa ma sens czy nie ma sensu?
Tak jak wyżej, na pewno może być na poziomie na myśl od razu przychodzą mi walki Flinta z Muflonem, ale umówmy się nie tego pragnie tłum, bo większość ludzi to nie jara.

Dnia 08.12.2009 o 16:08, rolnik napisał:

Czyli na bitwy powinnismy wpuszczac tylo ziomkow ktorzy maja cos do siebie np Bosniak - Flint tak?

Nie, ale wtedy jest to przynajmniej prawdziwe.

Dnia 08.12.2009 o 16:08, rolnik napisał:

No Twoja sprawa racja, ale nigdy nie rozumialem tego, jak mozna sluchac lokalnych skladow
i sie nimi jarac bardziej niz pierwszoligowymi raperami, ktorzy sa relatywnie lepsi.
Spoko, znajmosci, wspomnienia, czemu nie, nie neguje, ale kurde, tego zamykania sie na
praktycznie jedno miasto nie rozumiem. A czym sie ostatnio jaralas ze pozwole spytac?
Chodzi mi o cos oczywiscie spoza bdg.

Zawsze możesz spytać ;] Ostatnio hmm: Małpa - Kilka numerów o czymś, SumaStyli - DeIntegro, Non Koneksja - Eksplozja, 52 - T.R.I.P.

Z racji, że nie możesz zrozumieć to wytłumaczę, na pewno tak jak mówisz wpływ na zamykanie się maja znajomości, sentymenty itd... Prócz tego lubię wiedzieć co się dzieje na własnym, miejskim podwórku i nie powiedziałem, że jaram się nimi bardziej niż pierwszoligowymi raperami, cokolwiek znaczy słowo "pierwszoligowy" bo kto taki jest w Polsce to kwestia dyskusyjna. A po za tym wszystkim chyba bardzo sobie cenie, szczerość, czysta zajawkę i nawet jak jest to technicznie słabe to ma większą wartość niż płyta robiona bardziej lub mniej pod milionowa publikę.

EDIT
A i do płyt jeszcze + złodzieje czasu 3W bo niedawno miałem dopiero okazje się zapoznać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2009 o 21:50, Vandaeriel napisał:

http://www.youtube.com/watch?v=-vywPCwR9VM

http://patrz.pl/mp3/bosniak-raz-kali-miec-dramat-flint-diss

Beef Flint vs Bośniak jest z 2007, płyta Rudego z 2009.

Kolejny idiota kradnie bity... najpierw Henson, teraz to...
Polska scena jest w większości przykra.


czasem myślą, że może nikt nie skojarzy :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klip od typa z miasta, w ktorym biegam do budy.
Kwita - Nie Muszę Nic http://www.youtube.com/watch?v=eOWtWbScwog

Co prawda ostatnio odszedlem troche od streetu, ale to jest imho naprawde dobre oO Akurat scena w tym miescie praktycznie nie istnieje (oprocz Kwity i NSP moze jest jeszcze jeden potrafiacy cos, reszta to gimbery, jeden nawet nawijal wiecie ''jol jol hwdp'' bedac synem policjanta oO), a to jest jak juz mowilem naprawde spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, co zwróciło moja uwagę w tym tracku? BIT. Wg mnie jeden z najlepszych jakie ostatnio słyszałem. Wokal też niezły, jeszcze trochę pracy nad przekazem i może objawić się talent. U mnie w mieście rap to jedynie Hary i Grezz. Jak ktoś nie słyszał to tu, bo na prawdę fajne.
http://www.youtube.com/watch?v=F5QBcBWoy20
http://www.youtube.com/watch?v=SPVmkZqJA7w
http://www.youtube.com/watch?v=w8e4vBXWQzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teledysk do "Here & Now" od (hed) Planet Earth. Jest to track który pojawi się na 4 ostatecznej wersji "N.W.O."

(hed) Planet Earth - Here & Now
http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&videoid=101266461

Schemat z "Renegade" - śpiewane refreny, zwrotki rapowane scream'em. Fajnie wyszło ogólnie. Propsuję też za facepaint, perkman najlepszy IMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować