Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Poleci mi ktoś więcej czegoś takiego jak robi Skorup (z wachlarzem pomysłów, niektórzy mówią - rymów arcybiskup)? Chodzi mi o śląski rap z gwarą, pierońsko mnie to bawi, bratku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2010 o 22:38, Vandaeriel napisał:

Poleci mi ktoś więcej czegoś takiego jak robi Skorup (z wachlarzem pomysłów, niektórzy
mówią - rymów arcybiskup)? Chodzi mi o śląski rap z gwarą, pierońsko mnie to bawi, bratku
:D


Z gwarą śląską, hmm może Silesia Crime?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2010 o 22:38, Vandaeriel napisał:

Poleci mi ktoś więcej czegoś takiego jak robi Skorup (z wachlarzem pomysłów, niektórzy
mówią - rymów arcybiskup)? Chodzi mi o śląski rap z gwarą, pierońsko mnie to bawi, bratku
:D


3oda Kru - może nie wszyscy cały czas nawijają gwarą, ale Bu stara się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

27.03.2010 wyjdzie EP od SumyStyli "Jak Zwykle".
http://img718.imageshack.us/i/okladencjazwykle.jpg/

01. Intro
02. Czasem Myślę (feat. Skorup)
03. Wszyscy Jesteśmy Hejterami
04. Nic Mi Się Nie Chce
05. Obraź Się
06. Outro

W dodatku nowe info na temat solówki Buki. Będzie nosiła nazwę "Opowiesci z Miasta Fatum".

Premiera wcześniej zapowiadanej już EPki Sumy "N" trochę się opóźni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Totalna abstrakcja, odlot, nie polecam słuchaczom twierdzącym, że Ostry nagrał płytę roku (nie, nie mam nic do Ostrego, ale serio, wychodzą w tym kraju też inne rzeczy). Ja za pierwszym razem wyłączyłem po kilkunastu sekundach, ale jak się przekonałem i przesłuchałem, to stwierdziłem, że ta muzyka się idealnie komponuje z tekstami Kidda:
http://www.youtube.com/watch?v=ypSooOE-Aq0
DDekombinacja - Habitualizacja przemocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2010 o 11:33, Bithda napisał:

Zastanawiam się nad nazwą tematu... Co ma wspólnego rap i kultura?

Totalnie nic, jesteśmy bandą dzikusów, rzucamy się bananami tańcząc wokół beczek zajętych żywym ogniem, lubimy też wyzywać się bez sensu od ku*w i innych takich fajnych słów, okoliczny element każdej miejscowości, co nie?

Widzę, że uważasz się za lepszego od ludzi utożsamiających rap z kulturą, więc jako osoba mądrzejsza mógłbyś chociaż nie być ignorantem, bo to się wyklucza, co nie? Ale spoko, dalej patrz na hip-hopowców jakbyś stał na 12 piętrze, pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2010 o 11:36, Arkads napisał:

Kultura Hip-Hopowa.

Aha. Chodzi mi o to, że jest to wymienione jakby to były 3 działy blisko ze sobą związane;) Ale jeżeli tak jak mówisz, to ok.
Osobiście słuchałem rapu (nie wiem jaka jest różnica pomiedzy hip hopem a rapem ale to chyba stopień przekleństw) tylko w gimnazjum (wylęgarni chamów). Jeszcze trzymał poziom (Kaliber 44 i Paktofonika miały fajne kawałki- ten sam MaGiK:)). Teraz (jak i wtedy inne zespoły) to tylko stek bzdur, które nie nastawiają człowieka pozytywnie, a o to chodzi w utworach. A i jeszcze nie uczą poprawnej polszczyzny. Młodych ludzi kultury też nie (Hemp Gru) w szczególności...). A hasła typu JP po prostu śmieszą. Duża ilość przekleństw też mnie odrzuca (ku*** byłem dziś w je*** warzywniaku, pi*** nie chciała mi sprzedać pier**** fajek!) albo po prostu stopień upalenia twórcy (życie ostre jak maczeta to kpina, a Waszka G to pomyłka) jest zbyt wysoki. Ale fanów Kalibera 44 i Paktofoniki szanuję!
..."Łapię chwile ulotne jak ulotka"...

MateuszHejter

Nie mieszkam w bloku, nie poniżaj mnie aż tak! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2010 o 11:46, Bithda napisał:

> Kultura Hip-Hopowa.
Aha. Chodzi mi o to, że jest to wymienione jakby to były 3 działy blisko ze sobą związane;)
Ale jeżeli tak jak mówisz, to ok.
Osobiście słuchałem rapu (nie wiem jaka jest różnica pomiedzy hip hopem a rapem ale to
chyba stopień przekleństw) tylko w gimnazjum (wylęgarni chamów). Jeszcze trzymał poziom
(Kaliber 44 i Paktofonika miały fajne kawałki- ten sam MaGiK:)). Teraz (jak i wtedy inne
zespoły) to tylko stek bzdur, które nie nastawiają człowieka pozytywnie, a o to chodzi
w utworach. A i jeszcze nie uczą poprawnej polszczyzny. Młodych ludzi kultury też nie
(Hemp Gru) w szczególności...). A hasła typu JP po prostu śmieszą. Duża ilość przekleństw
też mnie odrzuca (ku*** byłem dziś w je*** warzywniaku, pi*** nie chciała mi sprzedać
pier**** fajek!) albo po prostu stopień upalenia twórcy (życie ostre jak maczeta to kpina,
a Waszka G to pomyłka) jest zbyt wysoki. Ale fanów Kalibera 44 i Paktofoniki szanuję!

..."Łapię chwile ulotne jak ulotka"...

MateuszHejter

Nie mieszkam w bloku, nie poniżaj mnie aż tak! :D


Źle zinterpretowałem Twój post i się spiąłem, bo już mam dość intelektualistów patrzących na nas jak na debili, przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem. napisałem to troszkę "agresywnie" i to ja powinienem przeprosić:) Chodzi mi o to, że w dzisiejszym rapie nie ma tej "radości". Jeżeli ktoś nie umie śpiewać, niech nie bierze się za rap, bo jakiś psycholog naogląda się go na jutubie i przyjmuje jego postawę na cała społeczność hip-hopowców. A to jest błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2010 o 11:51, Bithda napisał:

Wiem. napisałem to troszkę "agresywnie" i to ja powinienem przeprosić:) Chodzi mi o to,
że w dzisiejszym rapie nie ma tej "radości".


no nie nie, nieeee ma, niieeee. ale kiedyś było lepiej, Magik umarł = polski rap umarł. przecież tylko PFK się liczy i K44!

weź ziomuś się o tej muzyce nie wypowiadaj jak jej nie słuchasz, ok? sugerowanie się tym, co mówią o nas (że słuchaczach rapu) w telewizji to błąd.

jeszcze dla równowagi, słuchasz Queen - jesteś gejem!!!!!!1!1!!11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2010 o 11:46, Bithda napisał:

Aha. Chodzi mi o to, że jest to wymienione jakby to były 3 działy blisko ze sobą związane;)

No bo są.

Dnia 21.03.2010 o 11:46, Bithda napisał:

(nie wiem jaka jest różnica pomiedzy hip hopem a rapem ale to
chyba stopień przekleństw) tylko w gimnazjum (wylęgarni chamów).

Co do gimnazjum się zgadzam ale to nie dyskusja na temat problemów polskiej oświaty. Otóż, różnica jest taka, że rap to muzyka a hip-hop to właśnie ta kultura która zawiera w sobie cały ten stuff jak rap, tagi na murach, DJing i breakdance.

Dnia 21.03.2010 o 11:46, Bithda napisał:

Teraz (jak i wtedy inne zespoły) to tylko stek bzdur

God damn it. Proponuje w zamian za sugerowanie się tym co Ci powie teleexpress o wyczynach Pejo podobnych, posłuchać nieco muzyki nie wiem, choćby właśnie OSTRa, Zeusa, Jimsona, Skorupa albo np. Tetrisa. To tylko bardzo nieliczne przykłady ale w tym wątku co raz przewija się info o świetnych raperach którzy wyrobili sobie zdanie na inne tematy oprócz policji i biedy. Jak tak bardzo lubisz Pakto, ostatnio Rahim wydał nowy krążek, może warto się nim zainteresować? Masz mnóstwo wykonawców ze śląska, posłuchaj trochę ludzi z Silesia Crime (powiedzmy K2) albo jak chcesz czegoś bardziej ''amerykańskiego'' na bitach Matheo nagrywa połowa wielkopolski. Ogólnie dotrzyj też do podziemia. Bo wręcz uszy mi więdną jak co chwile słyszę opinie na temat rozwoju polskiego hh w oparciu o znajomość 4 może 5 nagrywających. Peace.

Dnia 21.03.2010 o 11:46, Bithda napisał:

a Waszka G to pomyłka

Dla ścisłości. Wasza G to kabareciarz, nie raper.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh... kolejna osoba, która gdzieś coś kiedyś usłyszała a teraz powtarza te mdłe hasła o Magiku. Daj sobie spokój, jeśli chcesz budowac wizerunek polskiego rapu na Hemp Gru, i innych JP debilach. Aktualnie jest dużo wykoawnwców przebijających dokonania Magika, chodźby nawet jego kumple ze składów - Dab, czy Fokus (zawsze bardziej jarałem się nimi niż Magiem).

Dnia 21.03.2010 o 11:46, Bithda napisał:

(nie wiem jaka jest różnica pomiedzy hip hopem a rapem ale to
chyba stopień przekleństw).


Zostańmy przy tym, że nadal nie wiesz czym różni się rap od hip hopu...

Dnia 21.03.2010 o 11:46, Bithda napisał:

Jeżeli ktoś nie umie śpiewać, niech nie bierze się za rap


Trochę dziwnie wygląda to zdanie, bo przecież w stricte standardowym rapie nie ma śpiewu i zaloże się, ze wielu b.dobrych raperów nie potrafi śpiewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować