Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Dnia 19.04.2010 o 20:03, Vandaeriel napisał:

Wiadomo kiedy ma być Demonologia?


Nic nowego, poza tym, ze w tym roku nie wiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwis hiphop-magazine.com poinformował, że raper Guru zmarł w poniedziałek, 19 kwietnia.
Informację o śmierci jednego z najsłynniejszych raperów podał jego bliski znajomy - producent Solar, który oznajmił, że Guru przegrał długotrwałą walkę z rakiem. W lipcu skończyłby 44 lata.

Solar przedstawił też list, napisany przez Guru w szpitalu, w którym raper wyznaje, że w ostatnim czasie starał się pokonać chorobę. "Walczyłem z rakiem przez ostatni rok. Próbowałem wszystkich możliwych medycznych środków. Piszę te słowa ze łzami w oczach, jednak nie z powodu cierpienia, ale wspominając cudowne życie, jakie miałem i wszystkie wspaniałe osoby, jakie miałem przyjemność poznać" - cytuje list serwis hiphop-magazine.com.

Guru uchodzi za jednego z pionierów amerykańskiego hip-hopu. Wraz z DJ-em Premierem założył legendarny duet Gang Starr, a samodzielnie nagrał cztery części cyklu "Jazzmatazz". Z tym ostatnim projektem odwiedził Polskę w 2009 roku, grając na festiwalu Jazz nad Odrą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2010 o 21:23, Chaotizz napisał:

Jakie płytki mi polecicie na chwilę obecną? Zagraniczne bądź polskie, nie robi mi to
wielkiej różnicy.

Osete - Muzyka Drogi / Droga Muzyki
Laikike1 - Bybzi Bybzi EP
Planet ANM - Konstelacja
Stare nagrywki Proximite (Jinxa i Małpy, którym wszyscy gimbole się teraz jarają dla niezorientowanych)
Stara Międzymiastowa
Na pół etatu - Materiał pilotażowy albo promocyjny
Zioło - Siema EP
Raca & PeeRZet - Vis a Vis
W.E.N.A & Rasmentalism - Duże rzeczy (i koniecznie "Wyższe dobro" tego pierwszego)

Tak na początek, ale nie dla każdego na szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do podziemia, które było tu wymienione. Testuj Quiza Materiał Producencki , bo na prawdę dobra rzecz, a przy okazji można przekonac się do kilku wykonawców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ziomek rezyduje aktualnie w KRK, za niedługo pojawi się jego pierwsza płytka "Biblioteka".

Na MSie macie na razie tylko Promomix płyty. Ja się jaram w juch.
http://www.myspace.com/kaa25

Tracklista:

1. Zapalam świecę
2. Spis treści
3. Dwa światy
4. Chwila spokoju
5. Zamyśleni (feat. Ceha)
6. Jeśli
7. Książka
8. Wolność
9. Gwiazdy
10. Obojętność
11. Demony
12. Świeca gaśnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj zakupiłem dwie płytki. Rahima oraz Dj600V and Ron- G- Global Hood Music. Obie świetne... Bity jakie słyszę na tej drugiej wręcz mnie unoszą :). Już się nie mogę doczkać jutra- MixTape PROSTO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2010 o 17:55, noobie napisał:

A ja dzisiaj zakupiłem dwie płytki. Rahima oraz Dj600V and Ron- G- Global Hood Music.
Obie świetne... Bity jakie słyszę na tej drugiej wręcz mnie unoszą :). Już się nie mogę
doczkać jutra- MixTape PROSTO.

Haha, jarać sie bitami na nowym Volcie - [*]

Widać że nawet nie znasz jego starszych płyt. Ta nowa to jakieś gówno dla gimbów, techno przypał. Do tego ten nygus który jak dla mnie nie powinien łapać za majka kurwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2010 o 09:17, PozdzieranyGumolit napisał:

Haha, jarać sie bitami na nowym Volcie - [*]

Widać że nawet nie znasz jego starszych płyt. Ta nowa to jakieś gówno dla gimbów, techno
przypał. Do tego ten nygus który jak dla mnie nie powinien łapać za majka kurwa.


Zawsze byłem zdania, że pełno na tym temacie gangsterów i znawców "dobrego, rzecz jasna starego HH" Co to znają mnóstwo świetnych, ziomalskich słówek. Ale ta wypowiedź to już po prostu dno.

Tą zasraną świeczkę to zapal se nad swoim gustem muzycznym. Nie powinieneś łapać to ty za klawiaturę. Jeszcze ktoś zajrzy na ten temat i wyrobi sobie opinię o ludziach słuchających rapu.

Zazwyczaj nie mam ochoty na wyśmiewanie hejterów w ich internetowym królestwie, ale twoja wypowiedź aż mnie zemdliła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2010 o 15:50, Draco-PNC napisał:


Zazwyczaj nie mam ochoty na wyśmiewanie hejterów w ich internetowym królestwie, ale twoja
wypowiedź aż mnie zemdliła.

Widać że nie byłeś nigdy na hh.pl :) Gosciu wyraził swoje zdanie , dość dosadnie ale jednak to zrobił , ja tam jaram sie nadal niektórymi bitami 600 V , chodź nie pamietam czasów gdy "Volt brzmiał jak Pit Rock...." Płyte jak znajde chwile wolnego to przesłucham , i skomentuje , na razie po 2 promo trackach zapowiadała sie obiecująco .:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2010 o 16:25, Phelela napisał:

Widać że nie byłeś nigdy na hh.pl :)


ciiiiii, weź w ogóle tego słowa nie wymawiaj przy mnie xD

>Gosciu wyraził swoje zdanie ,

Dnia 26.04.2010 o 16:25, Phelela napisał:

dość dosadnie ale


no może i racja, że do zwierząt z hh.pl mu trochę brakuje

Dnia 26.04.2010 o 16:25, Phelela napisał:

jednak to zrobił , ja tam jaram sie nadal niektórymi bitami 600 V , chodź nie pamietam
czasów gdy "Volt brzmiał jak Pit Rock...." Płyte jak znajde chwile wolnego to przesłucham
, i skomentuje , na razie po 2 promo trackach zapowiadała sie obiecująco .:)


są 3 :) zapowiada się o wiele więcej niż zobowiązująco, jak tylko dozbieram kasę to odwiedzam Empik. BTW, wie ktoś jaka cena w Empiku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2010 o 16:34, Kaucz napisał:

Mnie biciwa 600 nie jarają szczególnie, ale czy zaraz muszę to hejtować?

Ja również nie jestem jakimś wielkim fanem jego twórczości. Szanuję go za to co zrobił dla tej kultury, za wiele podkładów jego autorstwa które uważam ze świetne. Natomiast po 3 usłyszanych promotrackach mixtape''u jestem spokojny o jakość bitów do tej płyty. Zresztą nie jest to dla mnie najważniejsze. Najistotniejsze są słowa jakie padną na tej płycie, teksty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

600 V to legenda sceny, jego wkład w nią jest nieoceniony. Ale

produkcja na nowej płycie stoi na poziomie tak niskim, że robi się smutno, naprawdę, bo z właśnie polskiego Pete Rocka dostaliśmy twórcę bitów, których nikt zdrowo myślący nie wziąłby chyba na swoją płytę (abstrahując teraz od tego czy byłyby sygnowane jego nazwiskiem). Słyszałem dwa single (i dwa urywki kawałków, które szybko wyłączyłem). Pierwszy nie powiem mi się spodobał, ale bit był jego najsłabszą stroną, a drugi był porażką na każdej płaszczyźnie (ten z klipem). Nie potrafię pojąć jak ktoś siekający niegdyś niesamowite produkcje mógł nagle stracić ucho do bitów. W podziemiu mamy kilkudziesięciu lepszych producentów. Mamy na scenie wielu producentów robiących lepsze bity w tym konkretnym stylu. Trochę obiektywizmu.

PS. Dla pewności że mówimy o tym samym, serio dla Was ten bit jest dobry?
http://www.youtube.com/watch?v=S5oMpyHpc2c

To jest dobry bit:
http://www.youtube.com/watch?v=DPhkoUyhk38&feature=related

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować