Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Dnia 27.04.2010 o 23:19, Esergie napisał:

> A odbijając od tematu co myślicie o EPce SumyStyli - ''Po prostu Ep", bo nie widziałem

> by ktoś się na ten temat tu wypowiadał, ale możliwe że przegapiłem.
A nie "Jak zwykle EP" ?
Bo tytuł, który podałeś to epka Kaela.


Mea culpa, zryło mi się we łbie, oczywiście chodziło o "jak zwykle EP"
i z aferą w tym temacie skojarzyło mi się "Wszyscy jesteśmy hejterami"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2010 o 16:01, Kaucz napisał:

Myślę że to ironia ;>


Nie. Niestety wielu dzieciaków teraz jara się jakimiś nowymi szitami kozacząc po necie i myśląc, że pozjadali wszystkie rozumy, a gó*no o rapie wiedzą i myślą, że jak założą jp bluzę to są jak ci mega czarni gangsterzy z klipów ><
Bez jaj, słucham rapu od przedszkola (serio) i widzę, jak się wszystko zmienia. Teraz wyskakuje Ci jakiś gimnazjalista, puszcza Głuchą Noc z komórki i mówi, że to "ten prawdziwy rap".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2010 o 16:50, Budo napisał:

Nie. Niestety wielu dzieciaków teraz jara się jakimiś nowymi szitami kozacząc po necie
i myśląc, że pozjadali wszystkie rozumy, a gó*no o rapie wiedzą i myślą, że jak założą
jp bluzę to są jak ci mega czarni gangsterzy z klipów ><
Bez jaj, słucham rapu od przedszkola (serio) i widzę, jak się wszystko zmienia. Teraz
wyskakuje Ci jakiś gimnazjalista, puszcza Głuchą Noc z komórki i mówi, że to "ten prawdziwy
rap".

Podbijam.
Do gatunku "Stopro bandy" również.
I jestem jednym z tych, którzy uważają, że wiek ma wiele do powiedzenia, bo do wartościowego rapu trzeba dojrzeć, a rzekomo dzieje się to w wieku 18-25, choć u niektórych trwa to o wiele dłużej jak widać naokoło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2010 o 16:50, Budo napisał:

Bez jaj, słucham rapu od przedszkola (serio)

Bez pretensji, czy coś ale powiedz szczerze ile wtedy mogłeś całkowicie zrozumiec z rapu? No powiedzmy sobie szczerze, nie mogło to byc świadome słuchanie i rozumienie. Z całym szacunkiem, rozumiem podstawówkę (ja zaczynałem właśnie wtedy, pierwszą płytę pamiętam wciąż, ahhh), ale słuchanie rapu w przedszkolu brzmi dziwnie. No ale Lil Wayne miał kontrakt w wieku jakichś 12 lat, wiec spoko, różne rzeczy się dzieją .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Zbyt dużo nie rozumiałem. Ale to rozumienie przyszło z wiekiem. Mój starszy brat tego słuchał, a że pokój wspólny (jeszcze czasy komuny), to i ja słuchałem. Jeszcze dobrze od ziemi nie odrosłem a już nuciłem jump around, albo by the time i get to arizona. Teraz dzieciaki są oderwane od początków hh i myślą, że to co się dzieje w kraju i za oceanem 50 cent w drogiej furze to cały rap i śmieją jeszcze pouczać resztę. To nie tak.

Vandaeriel---> wg mnie Eldo > Włodi > Pelson. Eldo przekazał o co chodzi, jak powinien wyglądać rap i co Peja zrobił nie tak. Oprócz tego docisnął go ostro z tymi kominiarkami i miał chyba najbardziej dopracowany tekst.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2010 o 21:54, Budo napisał:

Zbyt dużo nie rozumiałem. Ale to rozumienie przyszło z wiekiem. Mój starszy brat tego
słuchał, a że pokój wspólny (jeszcze czasy komuny), to i ja słuchałem.

A to zwracam honor w całości jeżeli o takie coś chodziło. Sam miałem podobnie. Co prawda moja siostra miała pokój obok, ale mimo wszystko zawsze musiałem jej się wwalic z butami i zobaczyc czy jakieś nowe kasety nie pojawiły się na stojaku. Było tego sporo, gdzieś poginęło, pokasowało się na inne rzeczy, reszta kaset została wyrzucona, zostały te nieco nowsze. Tyle, że nie nazwałbym tego słuchaniem świadomym. Ale przyjmowanie pewnych wzorców jak najbardziej.

Dnia 28.04.2010 o 21:54, Budo napisał:

Jeszcze dobrze od ziemi nie odrosłem a już nuciłem jump around, albo by the time i get to arizona. Teraz
dzieciaki są oderwane od początków hh i myślą, że to co się dzieje w kraju i za oceanem
50 cent w drogiej furze to cały rap i śmieją jeszcze pouczać resztę. To nie tak.

Przykład z Centem słabo trafiony, bo to gwiazda mainstreamu, która chyba ostatecznie spadła. Ale powiedziałbym, ze przez łatwiejszy dostęp do internetu za dużo porobiło się znawców. Tzn. nikomu nie bronię opinii, ale fakt faktem najbardziej irytuje mnie, że często słyszy się jakąś tam pogardę dla dla pewnych raperów, którzy kiedyś byli pionierami, a teraz ''bo nagrał tak, bo z nie tą, czy coś''. Przykładem Tede, który dla mnie w czasach S.P.O.R.T.u był najlepszy w tym kraju (a przynajmniej ścisły top, nie ustępujący nikomu), a teraz ''się sprzedał, uwrą jest''

Dnia 28.04.2010 o 21:54, Budo napisał:

Vandaeriel---> wg mnie Eldo > Włodi > Pelson.

Włodi chyba najlepiej. Na prawdę popłynął. Eldo i Pele niewiele gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problemem nie jest wiek, tylko fakt że
>Teraz dzieciaki są oderwane od początków hh i myślą, że to co się dzieje w kraju i za oceanem

Dnia 28.04.2010 o 21:54, Budo napisał:

50 cent w drogiej furze to cały rap i śmieją jeszcze pouczać resztę. To nie tak.

A że to często idzie w parze z wiekiem, to już osobna kwestia, ale nie ma nic śmieszniejszego niż pojazdy licealistów po gimbusach (nie piję do nikogo, takie spostrzeżenie). Ja rapu zacząłem "słuchać" jakoś w podstawówce, oczywiście nie miało to nic wspólnego z jakimkolwiek rozumieniem, ale z czasem się ogarnąłem, obecnie zgłębiam historię kultury, słucham klasyków, który wyszły wcześniej niż ja się urodziłem, głoszę renesansowe ad fontes i czuję się w tym odosobniony (a wśród rówieśników to już w ogóle). Ale dla wielu i tak jestem idiotą ze względu na wiek (''93). Nie ma co gadać, zdaję sobie sprawę, że za te kilka lat spojrzę na rap inaczej, z dojrzalszej perspektywy, ale co mi zabrania być zajawkowiczem teraz? Nie wiem, mam poczekać kilka lat?

Rozpisałem się trochę, w sumie to nie piłem do posta Budo, taka tylko ogólna refleksja.

PS. Peja zmiażdżony (a nawiązując do całego posta, to był to pierwszy raper którym się "jarałem" ;] )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2010 o 16:50, Budo napisał:

Nie. Niestety wielu dzieciaków teraz jara się jakimiś nowymi szitami kozacząc po necie
i myśląc, że pozjadali wszystkie rozumy, a gó*no o rapie wiedzą i myślą, że jak założą
jp bluzę to są jak ci mega czarni gangsterzy z klipów ><

Doookładnie. Wszędzie gówno w stylu firmy, nowych bitów Volta, a gimbusy podjarane tak jakby to był Tupac wydający nową płyte. Już mam dośc tych przyyy...walonych bachorów z reprezentuje jp na telefonie. Uważają się za wielkich znawców Rapu a jedyne co potrafią to wystukiwać bity popka na domofonie.

Dnia 28.04.2010 o 16:50, Budo napisał:

Bez jaj, słucham rapu od przedszkola (serio) i widzę, jak się wszystko zmienia. Teraz
wyskakuje Ci jakiś gimnazjalista, puszcza Głuchą Noc z komórki i mówi, że to "ten prawdziwy
rap".

Ja podobnie, też w przedszkolu, tyle że po tajniaku, bo starsza się awanturowała o Liroya, hehe. Wiadomo że nie rozumiałem za dużo, ale sie jarałem tym że przeklinają, haha. A Głuchej Nocy z telefonu jeszcze na ulicy u siebie nie słyszałem, ale firma łupie 24/7.


Chociaż Ryśka to słuchają prawdziwi ulicznicy, hah, ostatnio jak wracałem z melanżu żule siedzący na ławce puszczali sam nie wiem z czego, chyba z jakiegoś starego telefonu, jakiś kawałek Peji, haha.


MateuszHejter
Dla mnie możesz mieć 15 lat nawet, ale jak nie kozaczysz i nie zgrywasz cholera wie kogo to lajt, ogarnięty jesteś tutaj widzę więc te moje "pociski" wcześniej nie był do Ciebie - Jakby co. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem nic nie pisać, ale co ty za farmazony od paru stron piszesz?
Rozkmiń to że dla jednych rap to życie, dla innych tylko moda. Proste nie? Pewnie Ci o to chodziło, ale chyba nie Tobie osądzać czym jest dla mnie czy innych z tego forum... Zresztą fuck it, dawno się tu nie udzielałem, ale twoje posty mi zalatują prowokacją, bo o co tu się spinać, nikt Cię nie zmusza do siedzenia na tym forum.

BTW: Obadał ktoś nową płytkę CeHa - Bilet? Ich pierwsza płyta miażdżyła banie, warto kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2010 o 17:39, KlocekLego napisał:

Że Eldo nagrał dissa, to aż szok ; o


Dla mnie też było to ogromnym zaskoczeniem XD Ale trzeba przyznać, że jego tekst był najlepszy. 1. Eldo 2. Włodi 3. Pelson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2010 o 19:49, kedzior141 napisał:

Ambitny, ale moim zdaniem z tematem to nie trafili... Poniżej pasa.

Maja milczec? Nie tylko im to nie w smak, ze pochowali kogos obok polskich krolow kto na to w ogole nie zasluzyl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za kontynuacje offtopa, ale chciałem tylko napisać, że, tak jak napisał na swoim blogu p.Janusz Korwin-Mikke "że o tym decyduje Rodzina oraz właściciel miejsca pochówku" - w tym przypadku ks.Stanisław kard.Dziwisz

a "piosenka" jak najbardziej nie na miejscu i Ci panowie zaczynają mni już irytować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2010 o 20:36, mc1908 napisał:

przepraszam za kontynuacje offtopa, ale chciałem tylko napisać, że, tak jak napisał na
swoim blogu p.Janusz Korwin-Mikke "że o tym decyduje Rodzina oraz właściciel miejsca
pochówku" - w tym przypadku ks.Stanisław kard.Dziwisz

Rodzina może wyrazić swoje zdanie, ale decyzja należy tylko do proboszcza danej parafii. Prawie nigdy nie ma z tym problemów, ale w tym przypadku było inaczej. W tej sytuacji, jestem przekonany, rodzina szczególnie nie miała nic do gadania i decyzje zapadły za ich plecami. Gwoli ścisłości.

Co do utworu, mocny - bardzo mocny; podziwiam chłopaków za odwagę. Cios poniżej pasa? To jak nazwać wykorzystywanie tragedii w Smoleńsku w kampanii wyborczej PiSu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować