Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Dnia 04.08.2010 o 15:06, Hekt-X napisał:

> http://www.youtube.com/watch?v=83L7JasaaKg&feature=channel co to jakiś sobowtór
Tupaca
> ? wyjaśni mi to ktoś ?

To jest stary koncert przecież... Jeszcze żył wtedy.

http://en.wikipedia.org/wiki/Live_at_the_House_of_Blues_(Tupac_Shakur_album)



A dzięki bo myślałem że ten koncert z 01 był :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 20:43, Zauri napisał:

ostatnio jaram sie strasznie brudnymi sercami <3 procz ghetto głów co jeszcze oni
zmontowali?


Oni nigdy nic nie wydali, Ghetto Głów to bootleg zrobiony przez fanów. Teoretycznie robią płytę, ale zapowiadali ją na wigilię 2006, więc jak widać są pewne opóźnienia. W tym samym składzie nagrywali kiedyś jako Coś Mądrego, ale to stare nagrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 21:18, MateuszHejter napisał:

Oni nigdy nic nie wydali, Ghetto Głów to bootleg zrobiony przez fanów. Teoretycznie robią
płytę, ale zapowiadali ją na wigilię 2006, więc jak widać są pewne opóźnienia. W tym
samym składzie nagrywali kiedyś jako Coś Mądrego, ale to stare nagrywki.

Zapowiadali płytę, ale potem oświadczyli że nie mają pomysłu na nią, brak im weny, więc teraz oficjalnie płyta "jest wstrzymana". Choc jak będzie info że ma wyjść, to po prostu miazga, już się jaram ;)
Zauri - Z tego co się orientuje luźny kawałek. A i chyba zamawiam jedną koszulkę http://brudneserca.spreadshirt.pl/ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 21:25, Zauri napisał:

a kawalek Najki to z czego jest? bo kumpel cos mi tam mowil, ale nie pamietam juz :P

Nie mam pojęcia, pewnie jakiś luźny kawałek, jest na Tonach Flegmy, ale to kolejny fanowski bootleg.

Dnia 04.08.2010 o 21:25, Zauri napisał:

Zapowiadali płytę, ale potem oświadczyli że nie mają pomysłu na nią, brak im weny, więc teraz oficjalnie płyta
"jest wstrzymana". Choc jak będzie info że ma wyjść, to po prostu miazga, już się jaram ;)

No kiedyś coś takiego było, ale to chyba przed tym jak Smarki na koncercie powiedział, że jednak robią? Sam już nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2010 o 01:49, Zauri napisał:

a ta skladanka to chyba tylko na winylu jest no nie?

Tak, JuNouDet wyszło tylko na vinylu, tak samo jak cztery części JuNouMi. Płyta BRD sie robi i robi i robi i zrobić nie może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 tracki z nadchodzącej płyty Krizz''a Kaliko "Shock Treatment":

Elevator [feat. Tech N9ne]
http://faygoluvers.net/mp3s/KrizzKaliko&TechN9ne_Elevator.mp3

Słaby singiel, jeszcze mniej mi sie podoba niż Back Pack przed wyjściem Geniusa. Ale Genius po tym był super więc tu też mam nadzieję, że nie zawiedzie.

Tonight [feat. Kutt Calhoun & Tech N9ne]
http://w268.wrzuta.pl/audio/2rmTNaWNEbN

No ten mi się bardzo podoba mimo iż konwecja nada bardziej mainstreamowa, niż Strange''owa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

łooo matkooo ;o wiedzialem, ze w tym roku outline bedzie platny, ale zeby bilet w przedsprzedazy kosztowal 45zl a w dniu koncertu 60 ?! rozboj w bialy dzien :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale posucha w rodzimym rapie ostatnio. Nie wiem, może gust się zmienił, ale jakoś nie mogę znaleźc czegoś co by trafiało w moje gusta. W całości więcej niż raz byłem w stanie przesłuchac tylko Czarne Złoto i Tedego. Gurala po odsłuchu na youtube zostawiłem w spokoju, Eldo jakiś bez świeżości. Nie mówię, że zły, po prostu...jakoś mnie już nie przyciąga EldoKa do klimatów w stylu non stop b-boye tańczą, palenie szlugów na parapecie i opcje typu, jak to ktoś kiedyś ujął, beaty bardziej złote niż cała złota era. Nie wiem, czy coś jeszcze wyszło nowego dobrego, jak coś to podrzuccie pomysł, postaram się przynajmniej spróbowac podejśc. A no jeszcze na początku roku było nowe Junoumi i mixtape''y Teta, niezłe przyznaje.
Z USA Eminem wiadoma sprawa, dobra mainstreamowa płyta, na pewno mocne wejście. Leciało The Roots, ale jednym uchem wleciało drugim wyleciało, mam chrapkę sprawdzic nowego Big Boia, słuchał ktoś? ostatnio odświeżam sobie Speakerboxxx/The love below i jakoś nie mam ochoty iśc dalej po takim klasyku. Może muszę jeszcze pokatowac Nas& Marley, bo na początku też mnie nie przekonało.

Macie jakieś ciekawe propozycje płytowe obecnego roku? A może coś z ostatnich lat przekonało was na tyle, że dalibyście łatkę ''klasyk''?
W sumie właśnie wpadłem na pomysł takiego mini plebiscytu, w którym każdy wymieniłby swój top ulubionych płyt, może na dniach jakoś to wdrożę w temat. Ema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2010 o 18:04, ko-nik napisał:

Macie jakieś ciekawe propozycje płytowe obecnego roku?

PL:
Wergawer - 0710.butleg
Paweł Wu / Shymuon - Esencja Stylu
Eldo - Zapiski z 1001 Nocy
A.J.K.S. - -168/159

USA:
Vinnie Paz - Season of the Assassin
Tech N9ne - The Lost Scripts of K.O.D.
Necro - DIE!
King Gordy - Xerxes the God King
Brotha Lynch Hung - Dinner and a Movie

Tym sie najbardziej jaralem w tym roku.
Army of the Pharaohs - The Unholy Terror

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2010 o 18:04, ko-nik napisał:

W sumie właśnie wpadłem na pomysł takiego mini plebiscytu, w którym każdy wymieniłby
swój top ulubionych płyt, może na dniach jakoś to wdrożę w temat. Ema.


Dobry pomysł, ogarnij to jakoś.
Ja osobiście ostatnio zaopatrzyłem się w OSTR - Tylko Dla Dorosłych i nowy mixtape PROSTO i pierwszy tytuł bardzo dobry, mixtape zostanie przekatowany dopiero jutro, ale słyszałem, że też jest dobry.
W przeciwieństwie do Ciebie nowy Gural bardzo mi się spodobał, ale tak jak mówisz Eldoka bez rewelacji.
Do Czarnego Złota ani nowego Tedego jakoś nie mogłem się przekonać, ale skoro mówisz, że jest dobre to muszę w końcu dorwać i przesłuchać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2010 o 19:47, Ha_Xior napisał:

Ja osobiście ostatnio zaopatrzyłem się w OSTR - Tylko Dla Dorosłych i nowy mixtape PROSTO
i pierwszy tytuł bardzo dobry, mixtape zostanie przekatowany dopiero jutro, ale słyszałem,
że też jest dobry.

OSTRego doceniam, ale jakoś mnie nie ciągnie ostatnio. Przyznam, że ostatnio miałem w koszyku w Empiku, ale po podliczeniu ceny i stanu w kiermanie musiał odpaśc, takie życie ;) A PROSTO nie jest moim typem od płyty Małolata chyba, nigdy nie byłem zwolennikiem. Coś tam przesłuchałem z tego mixtape (ze 2 single) i jakoś tak nijak bardzo, w jednym było sporo raperów żaden nie poleciał na wysokim poziomie, a bodaj Jędker cała zwrotka czasowników co mnie odrzuciło, a w drugim był VNM, którego słuchanie nie sprawia mi jakiejś przyjemności, ale dał radę całkiem.

Dnia 08.08.2010 o 19:47, Ha_Xior napisał:

Do Czarnego Złota ani nowego Tedego jakoś nie mogłem się przekonać, ale skoro mówisz,
że jest dobre to muszę w końcu dorwać i przesłuchać.

To znaczy na Tedziku kilka kawałków dobrych, parę przebojowych i niestety nieco średniości się wkradło. Fuck Tede dobre, Glam Rap może byc do pewnego momentu. Ogólnie to Tede ma u mnie zawsze szacunek, to od niego zacząłem słuchac PL rapu i kolejne płyty muszę chociaż sprawdzac. A Czarne złoto też z sentymentu, w końcu wyszło więc trzeba słychac i chłopaki dali radę. Miło było posłuchac HST znowu, Joki, albo zobaczyc starą gwardię w singlu ''Mówią o nim na mieście''.

Łyda, widzę, że wymieniasz horrorcore z USA. Mnie to nie kręci. Tzn. trochę posłuchac można, ale na dłuższą metę męczy mnie i nie potrafię docenic kunsztu, który może czasami tam jest. A z PL poza Eldoką podziemie? No może wejdę w to, bo w tym roku nic ciekawego z underu nie słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przesłuchałem chyba tylko trzy utwory OSTeRa, ale jakoś mnie nie przekonały. Może trafiłem akurat na takie. Polećcie mi kilka jakichś utworów O.S.T.R, albo z której płyty kawałki by mnie najbardziej wciągnęły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2010 o 20:52, SongoX napisał:

Ja przesłuchałem chyba tylko trzy utwory OSTeRa, ale jakoś mnie nie przekonały. Może
trafiłem akurat na takie. Polećcie mi kilka jakichś utworów O.S.T.R, albo z której płyty
kawałki by mnie najbardziej wciągnęły?

Lecisz od Tabasko. (Kochana Polsko, Ziom za Ziomiem, 1na100, miejska ślepota i tak dalej), potem polecam Jazz w Wolnych Chwilach (już samo intro przekonuje do tego, że będzie Jazz, potem takie kawałki jak np. Boże Ognisko), Jazzurekcja (KOMIX!, odzyskamy hip hop, dla zakochanych, sen, zoom, w ogóle cała płyta, dla mnie najlepsze dzieło skrzypka).

No i po tym musisz się jarac. Do reszty płyt dojdziesz sam, a jest jeszcze np. 7, HollyŁódź, Ja tu tylko sprzątam, czy najnowsze dzieło- Tylko dla Dorosłych.

Na pewno jedną z płyt Adama można nazwac klasykiem. Którą to już kwestia osobista, dla mnie jest nim Jezzurekcja lub Tabasko, musiałbym jeszcze raz przesłuchac i pokusic się o dokładniejszą ocenę. Tabasko ma chyba więcej świeżości.

PS. Wszystko starałem się do niego przesłuchac, można powiedziec że śledzę go od początku no i raczej niegdyś pasował mi bardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować