Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Dnia 21.08.2010 o 17:26, BlackBomb napisał:


A słucham przeróżnych artystów, zaczynając od Łony, Ostrego, przechodząc przez Eminema
i Snoop Dogga i kończąc na Ortega Cartel i Hocus Pocus, a nawet AC/DC ;)

mam takie samo spojrzenie na muzykę którą podałes;)

ps. a Mesa po prostu nie słucham bo nie lezy mi jego styl. ale nie będę na niego jechał jak hejt, bo kazdy raper ma swoje za uszami;) a co do jego ubioru, hm.. to bardziej niż on przeszkadza mi styl ubioru raperów w stylu Firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może czy coś z podziemia PL wychodzi w tym roku, ale coś na prawdę możliwie mocnego.
PS. Podobno na kempie miazga jest. Postaram sie pojechać za rok, jeśli sie nie uda to za dwa na pewno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2010 o 17:57, Zauri napisał:

zmieniajac temat, co sadzicie o raca stona dj ike; samotnosc, wolnosc, pasja?

Raca, mój ziomek. ;D
Dobra płytka, ma zajebisty klimat, fajne bity a i Raca spoko. Kozackie featuringi, jak masz okazje to spraqwdź sobie ta płytke. Nie jest może jakaś mega rozpier**** ale fajnie sie słucha.

Kaucz
Mojego zioma płyta, Hejta. S.M.O.G, robi sam bity na nią, teksty już są (Ja na ft. między innymi), pozostaje nagrać. We wrześniu będzie w necie, ja sie jaram tym co jak na razie słyszałem z tej płyty, kozak będzie.

A co do Kempa - Za rok można mnie tam spotkać, od jutra ide w końcu do roboty zarabiać grubą penge na widlaku, haha. Za rok na HHK jestem w 100%, miałem być już na tym Kempie, ale alkohol jest drogi. ;D


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A propo Racy - http://www.youtube.com/watch?v=u5WpIAQ6yWA&feature=related.
After po koncercie Mesa, Racy, Stasiaka, DJ Chubsona i Emtesa. Haha, miałem farta że akurat mój znajomy, który jest znajomym Mesa, musiał tam zawieźć gramofony i tym sposobem sie tam wbiłem. ;D Kto mnie kojarzy ten mnie zauważy. ;) Ale oldskul.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2010 o 20:17, NuGGetos napisał:

A propo Racy - http://www.youtube.com/watch?v=u5WpIAQ6yWA&feature=related.
After po koncercie Mesa, Racy, Stasiaka, DJ Chubsona i Emtesa. Haha, miałem farta że
akurat mój znajomy, który jest znajomym Mesa, musiał tam zawieźć gramofony i tym sposobem
sie tam wbiłem. ;D Kto mnie kojarzy ten mnie zauważy. ;) Ale oldskul.

Jaram się nieźle jedzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z podziemia z wartych do ogarnięcia rzeczy to BOK - W stronę zmiany, a jeżeli nie wyjdzie, to chociaż epka Bisza, bo miała być przed ich płytą. Mam nadzieję, że duet Solar/Białas coś zrobi, dziś sobie odświeżyłem ich ostatni mixtape no i płyta przeszła bokiem a jest serio warta przesłuchania (a jak na projekt zrobiony w całości na spontanie w trzy dni to...). Wspomniany Raca ma wydać drugą solówkę na jesień (pierwsza zajebista, mam na półce, ale stylistyka mogła by być mniej... wczorajsza? brzmienie tej płyty kojarzy mi się ze stanem dzień po, wiadomo o co chodzi ;D jeżeli będzie w klimacie jak ten niedawno wypuszczony track to będzie lepiej), to w sumie też underground, nie oszukujmy się, nawet jak płyta znowu będzie leżeć na półkach. Brudne serca w wigilię. No i chyba tyle, może wyjdzie coś niezapowiedzianego, miejmy nadzieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2010 o 22:49, MateuszHejter napisał:

Brudne serca w wigilię.

Jest jakieś oficjalne info? Czy smark na koncercie zarzucił? Jak będzie serio w wigilię to jaram się bardziej od Kodexu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 10:11, Kaucz napisał:

> Brudne serca w wigilię.
Jest jakieś oficjalne info? Czy smark na koncercie zarzucił? Jak będzie serio w wigilię
to jaram się bardziej od Kodexu.


to jest taki żart, bo widzisz, płyta Brudnych Serc jest jak Duke Nukem Forever.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 10:11, Kaucz napisał:

Jest jakieś oficjalne info? Czy smark na koncercie zarzucił? Jak będzie serio w wigilię
to jaram się bardziej od Kodexu.


Żart z nawiązaniem do tego, że pierwotnie ich płyta miała wyjść na wigilię 2006. A jak ktoś chce info, to niedawno pewien gość ze Ślizgu napisał do Zkibwoya na maila i ten mu napisał, że Brudne Serca nie wyjdą, a jeżeli on coś puści, to w innym składzie. Czas się wieszać jak nawijał Jimson.

Wyprzedzając pytanie: to nie jest żart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już bardzo blisko :P Z tego co mówił Sidney Polak płyta ma być w brytyjskim stylu, czyli coś nowego i wierzę, że Pezet świetnie temu sprosta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2010 o 13:34, Pr0gamer1992 napisał:

Mam 18 lat ale... nie mam jakiegoś swojego ulubionego gatunku muzyki. Myślę, że to trochę
dziwne.
Moglibyście mi podać jakieś dobre płyty, które mógłbym sprawdzić i odpowiedzieć sobie
na pytanie: Czy to może właśnie hh czuję ? Dziękuję bardzo !

Staly bywalcy Ci nie odpisali, to może odpisze ktoś spoza kultury hiphopu (tzn. na ogół słuchającego też innych rzeczy). Mogę polecić Ci to, czym się jaram. jeśli chodzi o polskie rzeczy, to oczywistą oczywistością jest Kinematografia Paktofoniki. Próżno szukać lepszego polskiego albumu hip hopowego - idealny punkt startowy.

Jeśli chodzi o Murzynów, to podrzucam Liquid Swords od GZA i Illmatic Nasa. Dla mnie te dwie płyty definiują amerykański rap. Możesz też spróbować czegoś świeższego i łatwiejszego w odbiorze, ale niekiczowatego. Big Boi z OutKast wydał ostatnio taką płytkę, komercyjna, ale wśród komercyjnych jedna z lepszych, Sir Lucious Left Foot: The Son of Chico Dusty. Z tegorocznych płytek najbardziej podoba mi się jednak póki co The Stimulus Package od Freeway & Jake One, zarazem nowoczesny jak i oldschoolowy albumik, polecam.

Jest wiele więcej must-have wykonawców (ciężki jazz rap - A Tribe Called Quest, z polskich Łona czy psychorap w wykonaniu Kalibra 44), ale nie chcę rzucać za bardzo tytułami. Wiadomo, nawet jeśli nie spodoba Ci się jakaś płytka, to o niczym jeszcze nie świadczy. Na początku trzeba znaleźć jakiś styl, w którym najlepiej się czujesz i potem rozwijać swoje horyzonty. Jeśli okaże się, że hip hop jednak nie jest dla Ciebie, to nie ma co na siłę się katować - spróbujesz najwyżej za rok - ja na przykład bardzo długo się wciągałem w te klimaty; ba, wciąż się wciągam i jeszcze cała droga przede mną. Powodzenia w szukaniu ulubionego gatunku! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2010 o 23:38, SongoX napisał:

To już bardzo blisko :P Z tego co mówił Sidney Polak płyta ma być w brytyjskim stylu,
czyli coś nowego i wierzę, że Pezet świetnie temu sprosta.

To płyta Pezeta i Małolata. Nie Pezeta i Polaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2010 o 02:35, Miklak napisał:

Mogę polecić Ci to, czym się jaram. jeśli chodzi o polskie rzeczy, to oczywistą oczywistością jest Kinematografia > Paktofoniki. Próżno szukać lepszego polskiego albumu hip hopowego - idealny punkt startowy.


nie wygłupiaj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować