Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Dnia 25.08.2010 o 02:35, Miklak napisał:

słuchającego też innych rzeczy). Mogę polecić Ci to, czym się jaram. jeśli chodzi o polskie
rzeczy, to oczywistą oczywistością jest Kinematografia Paktofoniki. Próżno szukać
lepszego polskiego albumu hip hopowego - idealny punkt startowy.

Bzdura, PFK już nie istnieje, patrząc na to przez pryzmat czasu, ta płyta jest słaba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2010 o 12:18, Kaucz napisał:

Bzdura, PFK już nie istnieje,

No co ty? A ja ostatnio widziałem Magika na ulicy... Zresztą co ja tu będę z wami dyskutował, wielkie sorry, że nie znam każdego polskiego hip hipu. Ludzie, dajcie spokój, nie wiedziałem, że dziś nawet przyznanie się do PFK kończy się wyśmianiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2010 o 12:38, Miklak napisał:

> Bzdura, PFK już nie istnieje,
No co ty? A ja ostatnio widziałem Magika na ulicy... Zresztą co ja tu będę z wami dyskutował,
wielkie sorry, że nie znam każdego polskiego hip hipu. Ludzie, dajcie spokój, nie wiedziałem,
że dziś nawet przyznanie się do PFK kończy się wyśmianiem...

Nie kończy się wyśmianiem, śmiać można się jedynie z takiego zdania: " jeśli chodzi o polskie rzeczy, to oczywistą oczywistością jest Kinematografia Paktofoniki. Próżno szukać lepszego polskiego albumu hip hopowego".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, zapomniałem, że ludzie czepiają się słówek i nie szanują cudzych opinii :)

Korzystając z okazji, rzuć kilkoma tytułami najlepszego polskiego HH. Może i zmienię moją godną pożałowania opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2010 o 13:38, SongoX napisał:

Ale przecież Polak jest producentem.

Z tego co pamiętam Polak jest producentem solowej płyty Pezeta, a Pezet/Małolat to inna sprawa. Moge sie mylić.

@miklak - płyty? TeTris - Stick2mynameright, Małpa - kilka numerów o czymś, Ortega Cartel - Lavorama, Pyskaty - Pysk w Pysk. ja sie tym jaram, najbardziej podziemiem. Choć pewnie ten styl ci nei pasuje, to posłuchaj O.S.T.Ra - OCB np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2010 o 13:06, Miklak napisał:

No tak, zapomniałem, że ludzie czepiają się słówek i nie szanują cudzych opinii :)


Chciałem tylko dodać, że poziom to nie kwestia gustu, jeżeli byś napisał, że Metallica jest milion razy lepsza od np. Nasa to nie zgodziłbym się, ale uszanowałbym, bo to jest kwestia gustu odnosząca się do dwóch wykonawców prezentujących wysoki poziom. Ale nie można napisać, że Paktofonika nagrała najlepszą polską płytę rapową, bo patrząc obiektywnie (o ile się da) przez pryzmat czynników jak teksty, muzyka, klimat, itd. to wypada naprawdę słabo w porównaniu do wielu płyt rapowych, osobiście nie umieściłbym jej nawet w MOIM polskim top 100. Chodzi o to, że jak lubisz Paktofonikę i twierdzisz, że jest dobra, to ja to szanuję, ale jak piszesz, że to najlepsza polska płyta to... muszę się obiektywnie nie zgodzić.

PS. Nie mam jednej płyty, którą bez wahania nazwałbym najlepszą według mnie płytą rapową, jest kilka takich pozycji, ale najbliżej jest chyba Dinal - W strefie jarania i w strefie rymowania.

PS 2. Nie pamiętam czy tu pisałem o tym, ale odkryłem ostatnio genialnego francuskiego producenta spod znaku alternatywnego hip-hopu (tak mówi lastfm), ja tam nie jestem pewien czy to dobre określenie, taki trochę neosoul, w każdym razie sprawdzajcie gościa o pseudonimie Onra - geniusz

EDIT: Jednak pisałem ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2010 o 01:47, MateuszHejter napisał:

wypada naprawdę
słabo w porównaniu do wielu płyt rapowych, osobiście nie umieściłbym jej nawet w MOIM
polskim top 100.

Ostatnio wszedłem sobie na ślizg po dłuższej nieobecności, zwykle się nie wypowiadam, ale czasami jakiś ciekawy news się trafi, a z HH.pl nie korzystam. I na tymże ślizgu rozwalił mnie koleś tworzący swoje "TOP 300". Ja bym się zmuszał, żeby wymienic 50 dobrych Polskich płyt, a co dopiero 300. Taki spostrzeżenie przy okazji :)

Dnia 26.08.2010 o 01:47, MateuszHejter napisał:

PS. Nie mam jednej płyty, którą bez wahania nazwałbym najlepszą według mnie płytą rapową,
jest kilka takich pozycji, ale najbliżej jest chyba Dinal - W strefie jarania i w strefie
rymowania.

Mam podobnie, raczej ciężko byłoby jednoznacznie stwierdzic, która płyta jest tym najlepszym krążkiem. Pewnie kilka byłoby w ścisłym czubie, aż mnie korci żeby tutaj zrobic taki plebiscyt na ulubione płyty, ale zanim się za to zabiorę jeszcze trochę minie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2010 o 13:06, Miklak napisał:

No tak, zapomniałem, że ludzie czepiają się słówek i nie szanują cudzych opinii :)

Korzystając z okazji, rzuć kilkoma tytułami najlepszego polskiego HH. Może i zmienię
moją godną pożałowania opinię.


zeusa sobie posłuchaj ,jego ostaniej płyty jest iście funkowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2010 o 11:33, old12 napisał:

ja myślę, że na moim pierwszym miejscu postawiłbym Obskurw King Zkibwoya, genialna płyta
dla mnie.

Ta mistrzostwo to samo Najebawszy EP Smarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2010 o 01:47, MateuszHejter napisał:

Chciałem tylko dodać, że poziom to nie kwestia gustu, [...] muszę się obiektywnie nie zgodzić.

Poziom to jest kwestia gustu, nieważne o czym mówisz. Wszystko jest subiektywne, choć zgadzam się, że jeżeli porównywać kilku wykonawców, to tylko grających podobnych muzykę. Dobra muzyka to pojęcie abstrakcyjne. Dla Ciebie płyta X jest lepsza od płyty Y, dla mnie na odwrót i nie ma tu ani krzty obiektywności.

Dnia 26.08.2010 o 01:47, MateuszHejter napisał:

PS. Nie mam jednej płyty, którą bez wahania nazwałbym najlepszą według mnie płytą rapową,
jest kilka takich pozycji, ale najbliżej jest chyba Dinal - W strefie jarania i w strefie
rymowania.

Ok, obczaję.

Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam


@ old12, hammerfall87, Kaucz

Wam też dzięki za rekomendacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2010 o 10:37, ko-nik napisał:

Ostatnio wszedłem sobie na ślizg po dłuższej nieobecności, zwykle się nie wypowiadam,
ale czasami jakiś ciekawy news się trafi, a z HH.pl nie korzystam. I na tymże ślizgu
rozwalił mnie koleś tworzący swoje "TOP 300". Ja bym się zmuszał, żeby wymienic 50 dobrych
Polskich płyt, a co dopiero 300. Taki spostrzeżenie przy okazji :)

Akurat ten gość to takie kwiatki tam zamieścił, że szkoda gadać, 300 płyt to przede wszystkim coś strasznie trudnego do ogarnięcia, pomijając fakt, że tyle dobrych płyt w Polsce nie wyszło. Ja w moim poście na początku napisałem 50, później zmieniłem na 100, nie dlatego, że jest tyle dobrych płyt, tylko dlatego że tyle jest lepszych od Paktofoniki. Ale nie chcę się kłócić na jej temat.

Dnia 26.08.2010 o 10:37, ko-nik napisał:

aż mnie korci żeby tutaj zrobic taki
plebiscyt na ulubione płyty, ale zanim się za to zabiorę jeszcze trochę minie.

To samo mam, ale jak już pisałem, trudno sporządzić coś takiego, niektóre płyty kojarzą nam się z pewnymi momentami w życiu, przez co nigdy nie ocenimy ich wartości muzycznej obiektywnie, no ale może kiedyś

Dnia 26.08.2010 o 10:37, ko-nik napisał:

Poziom to jest kwestia gustu, nieważne o czym mówisz. Wszystko jest subiektywne, choć zgadzam się, że
jeżeli porównywać kilku wykonawców, to tylko grających podobnych muzykę. Dobra muzyka to pojęcie
abstrakcyjne. Dla Ciebie płyta X jest lepsza od płyty Y, dla mnie na odwrót i nie ma tu ani krzty obiektywności.

Ja natomiast uważam, że jeśli rozpatrzeć dwie płyty pod kątem tak jak pisałem, muzyki, tekstów, klimatu, flow, pomysłów, polotu to można dojść to quasi-obiektywnych wniosków, ale skoro twierdzisz, że nie, to szanuję Twoją opinię ;]

Dnia 26.08.2010 o 10:37, ko-nik napisał:

Ok, obczaję.

Płyta ta gęsto usłana jest follow-upami do klasycznych polskich produkcji hip-hopowych, których jeżeli nie znasz możesz nie wyłapać wszystkich smaczków, oprócz tego jest świetnie zbudowana technicznie, rymy wielokrotne, ale zapewne wiesz o co chodzi. Oprócz tego brzmi po prostu dobrze, więc mam nadzieję, że się spodoba.

Również pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2010 o 12:51, MateuszHejter napisał:

Ja natomiast uważam, że jeśli rozpatrzeć dwie płyty pod kątem tak jak pisałem, muzyki,
tekstów, klimatu, flow, pomysłów, polotu to można dojść to quasi-obiektywnych wniosków,
ale skoro twierdzisz, że nie, to szanuję Twoją opinię ;]

Z czego każdy dojdzie do wniosków innych. W muzyce chodzi o "to coś", ważne dla mnie jest tylko to, co na mnie oddziaływa, a resztę mogę co najwyżej zrozumieć, docenić i respektować. Rozumiem Twoją opinię, ale Twoje quasi-obiektywne wnioski nie mają wpływu na moje wnioski, a "dobra muzyka" jest moim zdaniem pojęciem abstrakcyjnym i stuprocentowo subiektywnym. Każdy słucha w imieniu własnym :)

Dnia 26.08.2010 o 12:51, MateuszHejter napisał:

Płyta ta gęsto usłana jest follow-upami do klasycznych polskich produkcji hip-hopowych,
których jeżeli nie znasz możesz nie wyłapać wszystkich smaczków, oprócz tego jest świetnie
zbudowana technicznie, rymy wielokrotne, ale zapewne wiesz o co chodzi. Oprócz tego brzmi
po prostu dobrze, więc mam nadzieję, że się spodoba.

Również mam taką nadzieję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie 2-3 płyty 2Pac''a moglibyście mi polecić?
Do tej pory słuchałem jedynie polskiego rapu plus dwie nowe płyty Eminema, i chciałbym poznać też zagranicznych raperów, a Tupaca twórczości trochę wstyd nie znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2010 o 21:07, kedzior141 napisał:

Jakie 2-3 płyty 2Pac''a moglibyście mi polecić?
Do tej pory słuchałem jedynie polskiego rapu plus dwie nowe płyty Eminema, i chciałbym
poznać też zagranicznych raperów, a Tupaca twórczości trochę wstyd nie znać.


Greatest Hits. sam więcej nie znam i się nie wstydzę. w ogóle co to za podejście, słuchasz różnych rzeczy bo ''wstyd i wypada''?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2010 o 22:13, kobe47 napisał:

> Jakie 2-3 płyty 2Pac''a moglibyście mi polecić?
> Do tej pory słuchałem jedynie polskiego rapu plus dwie nowe płyty Eminema, i chciałbym

> poznać też zagranicznych raperów, a Tupaca twórczości trochę wstyd nie znać.

Greatest Hits. sam więcej nie znam i się nie wstydzę. w ogóle co to za podejście, słuchasz
różnych rzeczy bo ''wstyd i wypada''?

piona za podejscie, mam w sumie tak samo. ale z drugiej strony jara mnie taka opcja ze znacz cala dyskografie np paca i masz wyrobione zdanie o kazdej plycie z tejze dyskografii, rozumiesz, taka ogolna znajomosc tematu. no ale z tym tez jest problem - trzeba przesluchac wszystko :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2010 o 22:13, kobe47 napisał:

Greatest Hits. sam więcej nie znam i się nie wstydzę. w ogóle co to za podejście, słuchasz
różnych rzeczy bo ''wstyd i wypada''?


Nie, nigdy tak nie miałem. Może źle się wyraziłem, ale znam się tylko na polskim HH, a chciałbym znać też raperów z USA, gdzie to wszystko się zaczęło i zacznę od 2Paca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2010 o 22:38, kedzior141 napisał:

Nie, nigdy tak nie miałem. Może źle się wyraziłem, ale znam się tylko na polskim HH,
a chciałbym znać też raperów z USA, gdzie to wszystko się zaczęło i zacznę od 2Paca.


to lepiej zacznij od kogoś innego, bo się możesz zrazić. ]:-> nie wiem, The Roots, Ice Cube, cokolwiek.

rolnik -> znaczy mówisz o poznawaniu dyskografii, żeby mieć potem argumenty do hejtingu, ta? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować