Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Dnia 26.08.2010 o 22:40, kobe47 napisał:


to lepiej zacznij od kogoś innego, bo się możesz zrazić. ]:-> nie wiem, The Roots,
Ice Cube, cokolwiek.


Właściwie to słuchałem już trochę Eminema (Relapse i Recovery) i raczej nie zrażę się 2Pac''iem, chcę posłuchać czegoś starszego. Ice Cuba i The Roots też na pewno sprawdzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2010 o 22:40, kobe47 napisał:

to lepiej zacznij od kogoś innego, bo się możesz zrazić. ]:-> nie wiem, The Roots,
Ice Cube, cokolwiek.

Tupak jest akurat dosyc lajtowy na początek. Co prawda zaczynając od niego można łatwo dołączyc do kręgu wierzących w niego jako mesjasza, ale muzykę samą w sobie robił wpadającą w ucho jak na początek, chociaż ja sam West Coastowy nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

imo płyty greatest hits nie nadają się do słuchania... no chyba, że ktoś w ogóle nie słucha płyt, tylko hity, to wtedy tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2010 o 00:21, Miklak napisał:

imo płyty greatest hits nie nadają się do słuchania... no chyba, że ktoś w ogóle nie
słucha płyt, tylko hity, to wtedy tak...


mają, o ile ktoś np. nie lubi danego wykonawcy, ale chce mieć jakiekolwiek rozeznanie w tym co robi. osobiście wolę słuchanie płyt całościowo i jak już się czymś jaram to właśnie płytą ogólnie, a nie poszczególnymi kawałkami, ale zdarzają się wyjątki od tego. np. 2Pac, który jest nudny i słuchanie czegokolwiek poza jego największymi hitami sprawia, że ziewam i chcę się poskarżyć mamie.

swoją drogą to ciekawe masz OMR jak na taką ilość wykonawców :> edit: no chyba, że to tylko na podstawie tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2010 o 22:43, kedzior141 napisał:

Właściwie to słuchałem już trochę Eminema (Relapse i Recovery) i raczej nie zrażę się
2Pac''iem, chcę posłuchać czegoś starszego. Ice Cuba i The Roots też na pewno sprawdzę.

Zamiast 2Pac''a obadaj coś IMO lepszego, np. Keith Murray czy Gang starr, jarałem się tym ostro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2010 o 01:05, Arkads napisał:

Nie da rady nigdzie ogarnąć instrumentali ortegi? Dobre na free są.

Tylko dwa instrumentale są w sieci, ja mam na dysku "To historia" i "rap w 5 minut". Hmm nie wiem, napisz do nich na myspace czy by ci nie mogli udostępnić czegoś, spoko goście są i zawsze odpowiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2010 o 00:34, kobe47 napisał:

swoją drogą to ciekawe masz OMR jak na taką ilość wykonawców :> edit: no chyba, że
to tylko na podstawie tygodnia.

To tylko na podstawie tygodnia było ;) Teraz zmieniłem na overall, żeby obciachu nie było :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, no i słuchałem tego Dinala. Ciekawy styl, bardzo przypomina amerykański, czego nie można powiedzieć o większości polskiego hh (Zapiski od Eldoki opisałbym podobnie). Bardzo dobra płyta, ale zastrzegam sobie prawo do nie uznania tego albumu za lepszy od wiadomo czego, ale zapomnijmy o tym. "Obskurw King" trochę mniej mi się spodobał, a Smarki zaraz zagości w odtwarzaczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2010 o 12:12, Miklak napisał:

Smarki zaraz zagości w odtwarzaczu.

Zapytam z ciekawości jak się podobało? Tę płytę określiłbym jako magiczną dla ludzi wychowanych na tej muzyce (nie mylić ze słuchającymi tylko tej muzyki), ale z doświadczenia zauważyłem, że reszta podchodzi do niej dość sceptycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2010 o 17:08, MateuszHejter napisał:

Zapytam z ciekawości jak się podobało? Tę płytę określiłbym jako magiczną dla ludzi wychowanych
na tej muzyce (nie mylić ze słuchającymi tylko tej muzyki), ale z doświadczenia zauważyłem,
że reszta podchodzi do niej dość sceptycznie.

Chyba najlepsza z tych trzech, czy czterech, które mi tu polecono. Z pewnością nie rozumiem jej wystarczająco, ale ja to słucham hip hopu, zresztą jak każdego gatunku, raczej "z doskoku", gdy mam na to ochotę. Gdybym miał wystawić ocenę, to dałbym 7/10, ale doskonale widzę, dlaczego fani wychowani na hip hopie dają "dziesiątki". Ta płyta ma coś w sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2010 o 17:08, MateuszHejter napisał:

> Smarki zaraz zagości w odtwarzaczu.
Zapytam z ciekawości jak się podobało? Tę płytę określiłbym jako magiczną dla ludzi wychowanych
na tej muzyce (nie mylić ze słuchającymi tylko tej muzyki), ale z doświadczenia zauważyłem,
że reszta podchodzi do niej dość sceptycznie.

ja ziomek słucham rapu od 9 lat a wychowałem się na kasetach Kalibra 44 a jakoś smarki dla mnie za ciekawy nie jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2010 o 17:08, MateuszHejter napisał:

Zapytam z ciekawości jak się podobało?


Dla mnie MIAZGA, jedna z lepszych płyt jakie kiedykolwiek słyszałem, propsy za polecenie tej płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2010 o 23:11, Zauri napisał:

wiecej kawalkow tedego z tego okresu polecacie co ten ?

Ja mogę polecic WSZYSTKIE kawałki Tedego z tego okresu. Wtedy rap mnie zaczarował, potem rozczarował, był jak narkotyk, a został towar, po którym mam częściej zjazd niż haj.
Ubustwiam TDF''a z tamtego okresu. Jak dla mnie S.P.O.R.T + Hajs, Hajs, Hajs + wszystko co dawał na Voltach + wcześniej 3H + zwrota na Skandalu (która już wtedy zjadła rap, sorry chłopaki z Molesty, mimo że usłyszałem ją kilka lat po wyjsciu to jak dla mnie jasne).
Miałem coś konkretnie polecic? Nie potrafię, jestem psychofanem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować