Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Dnia 14.11.2010 o 21:37, Zauri napisał:

byc moze, na eudezet orkiestre (poe2, malpa) w bilet zaopatrzylem sie wlasnie w empiku,
no ale w lodzkim

No właśnie właśnie. No nic, siostrę mam w łdz, więc jej zleciłem w tym tygodniu w czasie wolny, by zajrzała do klubu i empiku :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Interesuje się tu w ogóle ktoś tym, co się dzieje za oceanem? Bo dzieje się zajebiście dużo, a tu tylko polskie rapsy w wątku :P Celph Titled & Buckwild cofają w przeszłość, Big Boi zachwyca rzesze fanów, Kanye West nagrywa dzieło swojego życia, Freeway znajduje idealnego dla siebie producenta, a Kno wyskakuje z jedną z najlepszych płyt roku (czyli moje hip hop 2010 TOP 5)

Celph Titled & Buckwild - The Deal Maker
http://www.youtube.com/watch?v=iD5vj5JsjeY

Big Boi - Follow Us (ft. Vonnegutt)
http://www.youtube.com/watch?v=7fp73J6VjII

Kanye West - Power (ft. Dwele)
http://www.youtube.com/watch?v=Mnznivr86kg

Freeway & Jake One - Know What I Mean
http://www.youtube.com/watch?v=UTxbzsyj__M

Kno - Rhythm Of The Rain (ft. Thee Tom Hardy & Tunji)
http://www.youtube.com/watch?v=6nueG0jLMFA

opinions?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2010 o 13:58, Miklak napisał:

Interesuje się tu w ogóle ktoś tym, co się dzieje za oceanem?

tak.

najlepszą płytę w tym roku bez jakiejkolwiek dyskusji nagrali The Roots, nie ma doskonalszego albumu pod względem muzycznym, lirycznie BT wrócił do swojego poziomu z ''Phrenology'', no i goście - John Legend jak zwykle zniszczył w hooku i ''The Fire'' ma już u mnie ze 100 odtworzeń na last.fm ;]

IMO drugi jest Big Boi, mimo że uważam tę płytę za trochę przydługą, to utwory od Intro do ''Tangerine'' są poziom wyżej od tego co pan Lewa Stopa zrobił na Speakerboxxx. reszta tylko niewiele gorsza, na czele z pięknym refrenem pięknej Janelle.

o Kanye ciężko mi się wypowiadać w sumie, album bez dwóch zdań rewelacyjny, ALE. bardzo wielkie ''ale''. przed premierą znałem na wylot 6 kawałków z 13, całkowicie nowe były dla mnie tylko 2 - reszta pojawiła się w ''Runaway''. w każdym razie, ''Graduation'' wciąż na topie jeśli chodzi o jego płyty.

Celph i Buck nagrali (dla mnie) tylko poprawną płytę, i o ile pięknie się słucha bitów rodem ze Złotej Ery, o tyle rap Celpha potrafi zaskoczyć fajną linijką, a potem spowodować facepalma, bo ''o jakie to głupie''. swoją drogą Chino XL na tej płycie > Celph. ;] pomijam już fakt, że ma trochę nudne flow.

Freewaya nie słuchałem, tak samo Kno, ale obie płyty czekają na odsłuch i do końca listopada pewnie się doczekają.

powinienem tutaj wymienić jeszcze ''To All My Friends, Blood Makes the Blade Holy - The Atmosphere EP''s'' ale z racji tego, że są to dwie EPki a nie pełnoprawny album, IMO nie powinno ich się oceniać w kategorii ''Płyta roku'' (mimo swojej zajebistości).

jest jeszcze KiD CuDi, który nagrał bardzo równy album, z którego ciężko wybrać najlepsze punkty (ja strzeliłbym w numer z Cee-Lo i ''These Worries''). stawiam go na równi z Kanye w tym roku, ale zaraz pewnie ktoś wbije i powie, że to nie rap. od razu mówię, kij mu w oko.

warto wspomnieć też o Eminemie, którego jednak dyskwalifikuje poziom bitów na ''Recovery''. NĘ-DZA.

było jeszcze kilka ciekawych płyt z undergroundu (ShinSight Trio, Kokayi, może wyjdzie Tonedeff), marniutki album Ice Cube''a (złamał mi serce), aaale nie chce mi się czegokolwiek pisać już.

uff, to już chyba koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2010 o 17:26, kobe47 napisał:

najlepszą płytę w tym roku bez jakiejkolwiek dyskusji nagrali The Roots, nie ma doskonalszego
albumu pod względem muzycznym, lirycznie BT wrócił do swojego poziomu z ''Phrenology'',
no i goście - John Legend jak zwykle zniszczył w hooku i ''The Fire'' ma już u mnie ze
100 odtworzeń na last.fm ;]

A mnie właśnie Rootsi nie powalili, choć "The Fire" wyjątkowo dobre. Ogólnie nie czuję klimatu tej płyty. Nie trafia do mnie.

Dnia 15.11.2010 o 17:26, kobe47 napisał:

czele z pięknym refrenem pięknej Janelle.

...która swoją drogą też wydała kawał niezłego albumu. "The ArchAndroid" to prawie najlepszy popowy longplay tego roku, gdyby ktoś mnie spytał. Ustępuje tylko Brodce :]

Dnia 15.11.2010 o 17:26, kobe47 napisał:

o Kanye ciężko mi się wypowiadać w sumie, album bez dwóch zdań rewelacyjny, ALE. bardzo
wielkie ''ale''. przed premierą znałem na wylot 6 kawałków z 13, całkowicie nowe były
dla mnie tylko 2 - reszta pojawiła się w ''Runaway''. w każdym razie, ''Graduation''
wciąż na topie jeśli chodzi o jego płyty.

Kawałek "Power", gdzie Kanye wykorzystał klasyk King Crimson (z jednej z najlepszych płyt ever, ale rock zostawmy teraz w spokoju), GE-NIAL-NY. Ponadto nie pamiętam, kiedy ostatni raz z przyjemnością słuchałem Rihanny. Jest kilka kawałków, których mogłoby nie być i przez to dałem 7/10 (dla porównania jedynie Kno i Freeway dostali 8 z hip hopu).

Dnia 15.11.2010 o 17:26, kobe47 napisał:

powinienem tutaj wymienić jeszcze ''To All My Friends, Blood Makes the Blade Holy - The
Atmosphere EP''s'' ale z racji tego, że są to dwie EPki a nie pełnoprawny album, IMO
nie powinno ich się oceniać w kategorii ''Płyta roku'' (mimo swojej zajebistości).

jest jeszcze KiD CuDi, który nagrał bardzo równy album, z którego ciężko wybrać najlepsze
punkty (ja strzeliłbym w numer z Cee-Lo i ''These Worries''). stawiam go na równi z Kanye
w tym roku, ale zaraz pewnie ktoś wbije i powie, że to nie rap. od razu mówię, kij mu
w oko.

Tych akurat nie słyszałem, ale, znając mnie, do końca roku się to zmieni ;]

Dnia 15.11.2010 o 17:26, kobe47 napisał:

warto wspomnieć też o Eminemie, którego jednak dyskwalifikuje poziom bitów na ''Recovery''.
NĘ-DZA.

Nawet nie słuchałam i nie czuję takiej potrzeby, chociaż "Not Afraid" nie jest złe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ale mam zapłon.. Dopiero teraz oglądając yt dowiedziałem się o nowej płycie ostrego. Pamiętam jak jeszcze za małolata łaziłem 7 h po mieście i szukałem pierwszej płyty POE w dniu premiery. http://www.youtube.com/watch?v=_VW_Ij89_s4&feature=aso Słucham już 10 raz z rzędu i nie mogę przestać...

Edit : '' Mój sport - koszykówka... '' :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2010 o 13:44, Nightdew napisał:

Kurde, ale mam zapłon.. Dopiero teraz oglądając yt dowiedziałem się o nowej płycie ostrego.
Pamiętam jak jeszcze za małolata łaziłem 7 h po mieście i szukałem pierwszej płyty POE
w dniu premiery. http://www.youtube.com/watch?v=_VW_Ij89_s4&feature=aso Słucham już 10
raz z rzędu i nie mogę przestać...

Było podane wyżej.

Dnia 17.11.2010 o 13:44, Nightdew napisał:

Edit : '' Mój sport - koszykówka... '' :)

"Jak Deszcz to - Warszafski"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Kanye West nagrywa dzieło swojego życia,
Jakbyś miał trochę czasu i oczywiście chęci - mógłbyś wyjaśnić tło powstawania tego kawałka? Tzn. na jutiubie jakaś wojna na temat Westa, jedni wychwalają, drudzy klną na niego, poza tym chyba znowu zmienił styl na bardziej hip-hopowy i jeszcze co z tym klasykiem?
Pośród tego wszystkiego jestem ja, trochę zagubiony, bo ciężko się w tym ogarnąć nie znając bardzo dobrze angielskiego, a na polskiej wiki oczywiście nic nie ma... :(
i dzięki za pozostałe linki - btw, zawsze chciałem o to zapytać - Wy dokładnie całą nawijkę rozumiecie? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla zainteresowanych, sampel wykorzystany w kawalku to
Marika "Nieważne ile"

ps.c chodzi mi oczywiscie o nie odejde stad od poe2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2010 o 22:26, Zauri napisał:

bylem na koncercie i czekalem tylko na ten kawalek <3
a w wytwórni ostry polowe tekstu na zywiol polecial xD

Tak jak większość kawałków na tej płycie : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś, czy w jakimkolwiek kinie w Polsce grane jest "Exit Through the Gift Shop", bo u mnie w mieście wygląda na to, ze nie, zresztą nie mogłem znaleźć w repertuarach kin innych miast również...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2010 o 23:00, KrzyniuBDG napisał:

Orientuje się ktoś, czy w jakimkolwiek kinie w Polsce grane jest "Exit Through the Gift
Shop", bo u mnie w mieście wygląda na to, ze nie, zresztą nie mogłem znaleźć w repertuarach
kin innych miast również...


w Warszawie jest w Cinema City chociażby, więc raczej w całej Polsce to grają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2010 o 10:26, Maciejas napisał:

Potwierdzam, w Warszawie gra to m.in. Cinema City :)


Widzę, że będzie ciężko, bo jakoś w Bdg ani multikino, ani cinema city nie gra a innych kin raczej brak.

Sprawdziłem dokładnie repertuar i w Toruniu też nie graja, a nawet w Wwa chyba tylko w dwóch placówkach kina jest grane -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2010 o 16:22, Arkads napisał:

Mógłby ktoś polecić mi jakiś dobry program do nagrywek? Nie pamiętam czy pytałem o to
już, ale chyba nie, tzw. skleroza.

Cool Edit Pro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2010 o 23:05, Zauri napisał:

jestem dumny z tego, ze rodowity łodzianin ze mnie <3

Pierwsze trackj zajebiste (genialne teksty). Zamawiasz może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować