Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Dnia 13.12.2010 o 15:58, Glabrezu napisał:

Najłatwiej nazwać coś niezrozumiałego jako bezsens lub głupotę. Najgorsze, że trzeba się wysilić by zrozumieć.


Doskonale wiem, że wieszcz Ostrowski ma swoich fanatyków, którzy nawet jego zjazdy po paleniu chętnie nazwą sztuką, w dodatku sztuką wysokich lotów, z jakże głęboką metaforyką. Mam też świadomość, że patent pod tytułem "pieprzę populizm, a jednocześnie skrycie go uprawiam", doprawiony dla smaku odrobiną monotematyczności (rodzinarodzinarodzina) jeszcze długo znajdować będzie odbiorców.

Dnia 13.12.2010 o 15:58, Glabrezu napisał:

A takich złóż, to wszyscy, jak widać po tobie nie mają...

Dziękuję za uroczo nieporadną wycieczkę osobistą. Szkoda tylko, że zapuszczasz się na zupełnie nieznany teren.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2010 o 17:17, gniazdus napisał:

Doskonale wiem, że wieszcz Ostrowski ma swoich fanatyków, którzy nawet jego zjazdy po
paleniu chętnie nazwą sztuką, w dodatku sztuką wysokich lotów, z jakże głęboką metaforyką.

Szacunek do twórczości nazywasz fanatyzmem ? Kyrie eleison !

Dnia 13.12.2010 o 17:17, gniazdus napisał:

Mam też świadomość, że patent pod tytułem "pieprzę populizm, a jednocześnie skrycie go
uprawiam", doprawiony dla smaku odrobiną monotematyczności (rodzinarodzinarodzina) jeszcze
długo znajdować będzie odbiorców.

"A kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem" Widzę, że mam do czynienia z chodzącą czystością i zbawieniem we własnej osobie. Oklaski za świadomość. Prawda jest taka, że wszystko obraca się wokół kasy i każdy sprzedaje to co może najlepiej - nowości nie odkryłeś. Pozostaje kwestia tego co kto lubi i co kupuje.

Dnia 13.12.2010 o 17:17, gniazdus napisał:

> A takich złóż, to wszyscy, jak widać po tobie nie mają...
Dziękuję za uroczo nieporadną wycieczkę osobistą. Szkoda tylko, że zapuszczasz się na
zupełnie nieznany teren.

Vice versa. Sęk w tym, że aby wydobyć z człowieka jakieś treści trzeba go delikatnie znieważyć za co przepraszam jednak cieszy mnie, że trzymasz poziom w odpowiedzi, ot prawdziwa polemika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2010 o 15:58, Glabrezu napisał:

Najłatwiej nazwać coś niezrozumiałego jako bezsens lub głupotę. Najgorsze, że trzeba się wysilić by zrozumieć. A takich złóż, to wszyscy, jak widać po tobie nie mają...

To wytlumacz mi zwrotke podana przez gniazdusa. Obecny Ostry to idol gimnazjow, ktorzy nie wiedzieli jak sie wysrac (pozdro Rysiek), gdy wychodzilo Tabasko, nie wiedza do czego follow-upem jest tytul plyty Pjusa Life After Deaf, nie sluchaja rapsow ze Stanow i nie sluchaja polskich rapsow sprzed 2004. Podziekowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2010 o 17:38, Glabrezu napisał:

Szacunek do twórczości nazywasz fanatyzmem ? Kyrie eleison !

O, gramy w łapanie za słówka? Dobrze wiesz jaki jest sens mojej wypowiedzi, a próba wypaczenia go jest jedynie maskowaniem braku argumentów.
A skoro już jesteśmy przy temacie fanatyzmu - pod klipami Ostrowskiego na yt aż od niego kipi.
Sam mam szacunek do jego twórczości, jednak nie znaczy to, że do każdego kolejnego numeru Ostrego będę podchodzić bezkrytycznie, bo "przecież on już tyle zrobił dla polskiej sceny".

Dnia 13.12.2010 o 17:38, Glabrezu napisał:

"A kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem" Widzę, że mam do czynienia z chodzącą
czystością i zbawieniem we własnej osobie. Oklaski za świadomość. Prawda jest taka, że
wszystko obraca się wokół kasy i każdy sprzedaje to co może najlepiej - nowości nie odkryłeś.
Pozostaje kwestia tego co kto lubi i co kupuje.

W takim razie to nie mnie należą się gratulacje. Zasługuje na nie Ostry, skoro od tylu lat udaje mu się zgarniać sos od ludzi, którzy, zadowalając się wyświechtanymi sloganami, propsują jego hipokryzję.

Dnia 13.12.2010 o 17:38, Glabrezu napisał:

Vice versa. Sęk w tym, że aby wydobyć z człowieka jakieś treści trzeba go delikatnie znieważyć

Z psychologicznego punktu widzenia - ciekawe. Z punktu widzenia tej dyskusji - zbędne.

Rap zawsze był muzyką dla niegrzecznych chłopców. W obecnym Ostrym brakuje mi tego czym jarałem się w okolicach Tabasko - lirycznie wysublimowanego chamstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2010 o 18:05, lydathegreat napisał:

To wytlumacz mi zwrotke podana przez gniazdusa. Obecny Ostry to idol gimnazjow, ktorzy
nie wiedzieli jak sie wysrac (pozdro Rysiek), gdy wychodzilo Tabasko, nie wiedza do czego
follow-upem jest tytul plyty Pjusa Life After Deaf, nie sluchaja rapsow ze Stanow i nie
sluchaja polskich rapsow sprzed 2004. Podziekowal.


Starczy mi, że tłumaczyłem obecnym tu (w większości czy nie) userom o co chodzi Tedemu w kawałku: "Rewolucja +22% VAT". Wniosek, ludzie nie widzą podtekstów i metafor czego uczy się w szkole na lekcjach języka polskiego - liryka "tak zwana". Pokuszę się o stwierdzenie iż "wyżej srasz niż dupę masz" (ironiczny śmiech po pozdrowieniu) ale może dostrzeżesz to, że idolem gimnazjów jest cały HH, nie tylko Ostry (zrozum też, że takiego potencjalnego gimnazjalistę przyciągają bity a nie treść, której wokal jest tak jakby dźwiekiem). Słuchanie "rapsów" ze Stanów o niczym nie świadczy to samo co słuchanie "rapsów" sprzed 2004 (czego to jest data i jak się do niej odnieść to nie wiem) Ja też bym tobie podziękował bowiem są lepsi dyskutanci niż ty.

Spoiler

PS. Jeśli odpowiesz (w co nie wątpię) podaj swoją 10-tkę (lub ile tam chcesz) swojej czołówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2010 o 19:09, Glabrezu napisał:

takiego potencjalnego gimnazjalistę przyciągają bity a nie treść (..)


pieprzysz farmazony wieeesz? w zyciu nie widzialem gimbusa, ktory jaralby sie samym emade czy noon`em, a ja wprost uwielbiam te dwojke i owszem, wpierw zwracam uwage na bit, bo co mi po tresci, skoro nijak sluchac tego nie moge? w koncu jest to muzyka i glownie slucha sie "melodii"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2010 o 18:44, gniazdus napisał:

O, gramy w łapanie za słówka? Dobrze wiesz jaki jest sens mojej wypowiedzi, a próba wypaczenia
go jest jedynie maskowaniem braku argumentów. A skoro już jesteśmy przy temacie fanatyzmu - pod klipami > Ostrowskiego na yt aż od niego kipi.

A gdzie tak nie jest ? Gdzie nie kipi ?

Dnia 13.12.2010 o 18:44, gniazdus napisał:

Sam mam szacunek do jego twórczości, jednak nie znaczy to, że do każdego kolejnego numeru
Ostrego będę podchodzić bezkrytycznie, bo "przecież on już tyle zrobił dla polskiej sceny".

Fakt, piona.

Dnia 13.12.2010 o 18:44, gniazdus napisał:

W takim razie to nie mnie należą się gratulacje. Zasługuje na nie Ostry, skoro od tylu
lat udaje mu się zgarniać sos od ludzi, którzy, zadowalając się wyświechtanymi sloganami,
propsują jego hipokryzję.

A jak myślisz na czym ten świat stoi ? Na ideałach ? O.S.T.R jako jeden z niewielu wiedział co zrobić ze swoją kasą i jak ją zainwestować, wiedział też jak zarabiać dalej (wydając m.in. kolejne płyty) - to jest proste.

Dnia 13.12.2010 o 18:44, gniazdus napisał:

Z psychologicznego punktu widzenia - ciekawe. Z punktu widzenia tej dyskusji - zbędne.

Zbędne nie do końca - po postach lydathegr8 sugeruję, że to pieniący się cymbał zaś Ty jesteś normalnym człowiekiem, który pisze z sensem.

Dnia 13.12.2010 o 18:44, gniazdus napisał:

Rap zawsze był muzyką dla niegrzecznych chłopców. W obecnym Ostrym brakuje mi tego czym
jarałem się w okolicach Tabasko - lirycznie wysublimowanego chamstwa.

Tak, tylko to już było ładnych parę lat temu, czasy się zmieniają i ludzie też. Cieszmy się tym co mamy zamiast stękać, że nam mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2010 o 19:30, Zauri napisał:

pieprzysz farmazony wieeesz? w zyciu nie widzialem gimbusa, ktory jaralby sie samym emade czy noon`em, a ja > wprost uwielbiam te dwojke

Oj ludzie... te "gimbusy" (w większości) to nawet pojęcia nie mają o ich istnieniu więc podajesz ich po to by się "pokazać" jaki to z ciebie koneser czy co ?

Dnia 13.12.2010 o 19:30, Zauri napisał:

i owszem wpierw zwracam uwage na bit, bo co mi po tresci, skoro nijak sluchac tego nie moge? w koncu jest to
muzyka i glownie slucha sie "melodii"

: D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2010 o 19:09, Glabrezu napisał:

Pokuszę się o stwierdzenie iż "wyżej srasz niż dupę masz" (ironiczny śmiech po pozdrowieniu) ale może dostrzeżesz to, że idolem gimnazjów jest cały HH, nie tylko Ostry

Caly HH? Widziales gimbusa z Rakimem na sluchawkach? Albo yy nie wiem, Big Punem? Albo Smarkiem czy W.E.N.A.? Sluchaja Ostrego, Eldoke czy Gurala i udaja znawcow (polecam, ostatnio od szesnastolatka dowiedzialem sie, ze nowy Grammatik w styczniu, nawet nie wiecie jak czekam hahaha), moze to i lepiej, w koncu Ostry czy Gural to od paru lat tylko do gimberni sie nadaja, niestety.

Dnia 13.12.2010 o 19:09, Glabrezu napisał:

Słuchanie "rapsów" ze Stanów o niczym nie świadczy to samo co słuchanie "rapsów" sprzed 2004

To, ze jesli ktos nie zna takich Flexxipow, pierwszych Ewenementow, plyt Pezeta z Noonem, Eisa, Grammatikow i jeszcze paru innych klasycznych produkcji, to nie powinien zabierac glosu w sprawie rapu w rozmowach z powaznymi sluchaczami. To samo z rapsami ze Stanow, jesli ktos uwaza, ze rap z Polski ma jakikolwiek podjazd do amerykanskiego, to pizgam mu wirtualnego znicza. Wirtualny znicz > [*]

Naprawde, wasi ulubieni raperzy tez maja swoich ulubionych raperow, ktorzy w wiekszosci nie sa z Polski... ;/

Dnia 13.12.2010 o 19:09, Glabrezu napisał:

Spoiler

PS. Jeśli odpowiesz (w co nie wątpię) podaj swoją 10-tkę (lub ile tam chcesz) swojej czołówki.


PL: Mes, Slon, Malpa, W.E.N.A., Pezet, PIH, Jimson, Rafi, 3W, Peja, VNM, Enson, PeeRZet, Ramona 23, Rafi, Smark, Ero, Pyskaty, Zkibwoy

USA: Insane Clown Posse, Twiztid, King Gordy, Tech N9ne, Biggie, Boondox, Slaine, Vinnie Paz, Esoteric, Celph Titled, Sadistik, Ill Bill, Necro, Evidence, Big L, Brotha Lynch Hung, Blaze Ya Dead Homie, Nas, Scarface, Snoop Doggy Dogg (za czasow, gdy byl Doggy, czyli dwie pierwsze plyty), Big Punisher, Rakim, Masta Ace, Axe Murder Boyz, Sutter Kain, Lord Infamous, Kottonmouth Kings, Anybody Killa, Papoose.

Opieralem sie na swoim last.fm, ewentualnie jesli kogos juz nie slucham, to go nie wymienilem. Kolejnosc bez znaczenia.

Beka z ciebie typie, bo:

Dnia 13.12.2010 o 19:09, Glabrezu napisał:

Z zagranicy nie słucham żadnych wykonawców - z przyczyn ideologicznych typu: "cudze chwalicie, swojego nie znacie"

Dnia 13.12.2010 o 19:09, Glabrezu napisał:

10 nie wymienię bo aż tylu wykonawców/zespołów nie faworyzuje bym miał do nich jakiś sentyment.


;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2010 o 19:32, Glabrezu napisał:

Zbędne nie do końca - po postach lydathegr8 sugeruję, że to pieniący się cymbał

A ty jestes lamusem ktory slucha rapu dwa lata, nie zna 10 raperow wartych wymienienia, a ze Stanow zna Tupaca i Snoopa. Ja >>>>>>>>>>> ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2010 o 19:49, lydathegreat napisał:

Caly HH? Widziales gimbusa z Rakimem na sluchawkach? Albo yy nie wiem, Big Punem? Albo
Smarkiem czy W.E.N.A.? Sluchaja Ostrego, Eldoke czy Gurala i udaja znawcow (polecam,
ostatnio od szesnastolatka dowiedzialem sie, ze nowy Grammatik w styczniu, nawet nie
wiecie jak czekam hahaha), moze to i lepiej, w koncu Ostry czy Gural to od paru lat tylko
do gimberni sie nadaja, niestety.

Gimnazjum ukończyłem dawno temu, nie chodzę tam, no chyba, że tyś taki badacz nastolatków to zwracam honor. Za dużo lat mam bym miał dyskutować o szczylach zaś jeśli ciebie raduje fakt iż nastolatki nic nie wiedzą o rapie a uważają się za znawców i twoja wiedza ich poraża to spoko - ja gdy chcę porozmawiać o muzyce to z kimś w wieku przybliżonym do mojego, nie idę do gimnazjum bym miał tam z kimkolwiek o muzyce rozmawiać.

Dnia 13.12.2010 o 19:49, lydathegreat napisał:

To, ze jesli ktos nie zna takich Flexxipow, pierwszych Ewenementow, plyt Pezeta z Noonem,
Eisa, Grammatikow i jeszcze paru innych klasycznych produkcji, to nie powinien zabierac
glosu w sprawie rapu w rozmowach z powaznymi sluchaczami.

Za którego ty się zapewne uważasz. Myślałem, że jeśli podam Mesa to skojarzysz, że ktoś kto go słucha zna również Flexxip i 2cztery7, no ale wiadomo ty badasz gimnazjum.

Dnia 13.12.2010 o 19:49, lydathegreat napisał:

To samo z rapsami ze Stanow, jesli ktos uwaza, ze rap z Polski ma jakikolwiek podjazd do amerykanskiego, to pizgam mu wirtualnego znicza.

Piana z ust leci.

Dnia 13.12.2010 o 19:49, lydathegreat napisał:

Naprawde, wasi ulubieni raperzy tez maja swoich ulubionych raperow, ktorzy w wiekszosci
nie sa z Polski... ;/

Wasi ? Czyi ?

Dnia 13.12.2010 o 19:49, lydathegreat napisał:

Beka z ciebie typie, bo:

Z ciebie również, gdyż tniesz posty w taki sposób by uciąć znaczenie całego twierdzenia. Nieładnie manipulować słowem.

Dnia 13.12.2010 o 19:49, lydathegreat napisał:

A ty jestes lamusem ktory slucha rapu dwa lata, nie zna 10 raperow wartych wymienienia, a ze Stanow zna Tupaca i Snoopa. Ja >>>>>>>>>>> ty.


Mylisz się chłopcze, wymieniłem tych, których niegdyś słuchałem. Czytaj ze zrozumieniem (mieliśmy wymienić naszą czołówkę - wiesz jakie jest znaczenie tego słowa ? Ja również mogę wlecieć na last.fm i skopiować całą listę twórców których odsłuchałem i napisać jaki to ze mnie znawca - tylko po co ? Skoro oszukam sam siebie). Dla mnie dzisiejszy rap w Stanach leży i kwiczy ale to kwestia gustu. Ogólnie tym zdaniem przypieczętowałeś swoją prymitywność i zaściankowość no ale cóż, ja już tobie podziękowałem za dyskusję, wracaj do gimnazjum się podszkolić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2010 o 20:09, Glabrezu napisał:

Gimnazjum ukończyłem dawno temu, nie chodzę tam, no chyba, że tyś taki badacz nastolatków to zwracam honor.

Przeciez ty jestes typowy mentalny rapowy gimbus - Sluchasz se Ostrego, ze Stanow tylko Snupa, Drej i Tupaka, no faktycznie, kajam sie, gdzie mi do ciebie z rapowa wiedza. I przykro mi ze mam mlodszych znajomych, naprawde. Powinienem gadac tylko z Druhem Slawkiem :(

Dnia 13.12.2010 o 20:09, Glabrezu napisał:

zaś jeśli ciebie raduje fakt iż nastolatki nic nie wiedzą o rapie a uważają się za znawców i twoja wiedza ich poraża to spoko

Ten fakt mnie przeraza a nie raduje.

Dnia 13.12.2010 o 20:09, Glabrezu napisał:

Za którego ty się zapewne uważasz.

Oczywiscie

Dnia 13.12.2010 o 20:09, Glabrezu napisał:

Piana z ust leci.

Po same stopy.

Dnia 13.12.2010 o 20:09, Glabrezu napisał:

Wasi ? Czyi ?

JA PIERDOLE, chociazby twoi. Mes, Ostry i kogo tam jeszcze wymieniles.

Dnia 13.12.2010 o 20:09, Glabrezu napisał:

Z ciebie również, gdyż tniesz posty w taki sposób by uciąć znaczenie całego twierdzenia.

Que? Napisales ze nie sluchasz rapsow ze Stanow to cie wybrechtalem, gdzie tu jakies manipulowanie slowem?

Dnia 13.12.2010 o 20:09, Glabrezu napisał:

Dla mnie dzisiejszy rap w Stanach leży i kwiczy ale to kwestia gustu

To sluchaj klasyki, no kierwa. Poza tym w 2010 w stanach wyszlo co najmniej 10 NAPRAWDE kozackich plyt i kilkadziesiat slabszych, ale tez wartych uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2010 o 19:49, lydathegreat napisał:

Caly HH? Widziales gimbusa z Rakimem na sluchawkach? Albo yy nie wiem, Big Punem? Albo
Smarkiem czy W.E.N.A.? Sluchaja Ostrego, Eldoke czy Gurala


Yy, sorry, że wtrącam. Nie atakuję cię, tylko mam takie pytanie. Czy jest coś złego w Eldoce? Powtarzam: zwykłe pytanie, żaden ukryty atak :P

ps
No i biegiem sprawdzić, ile mam lat, żeby w razie czego było wiadomo, jakim tonem mi odpowiedzieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytam tą dyskusję i trochę nie dowierzam temu co widzę. Śmiać troszeczkę się chce. Jeden typ, który swoją wiedzę ma chyba z książek, przynajmniej tak to wygląda, a drugi stary wyjadacz, który spokojnie odpowiada i kontrargumentuje. Dość ciekawa lektura :). Ja jedynie mogę w tej sprawię powiedzieć tyle... OSTRy na prezydenta! :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2010 o 20:20, Maciejas napisał:

Yy, sorry, że wtrącam. Nie atakuję cię, tylko mam takie pytanie. Czy jest coś złego w Eldoce? Powtarzam: zwykłe pytanie, żaden ukryty atak :P

Przeczytal pare ksiazek, ma sie za intelektualiste i gada z diablem na oknie. Nie Pytaj O Nia to kabaret, chociaz Eldo zyskal u mnie troche Zapiskami, ale nadal to nie jest ten sam zajebisty raper, ktory nagral Eternie czy Swiatla Miasta.

A ze swoim wiekiem to nie panikuj ;) Ja nie cisne z ludzi z samej racji wieku, tylko po prostu jesli ktos pieprzy glupoty, to wbijam w jego wiek. Jesli na dodatek jest starszy ode mnie, to mu wspolczuje, tyle.

noobie: to ja mam wiedze tylko z ksiazek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2010 o 20:28, lydathegreat napisał:

> Gimbusy i hejterzy. ;)
Orzech, ty sie tu wypowiadasz jeszcze? ;o Myslalem ze juz dales se spokoj z tym forum,
serio.

Ostatni dzień chorobowego mam i znowu stąd znikam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować