Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Dnia 26.04.2011 o 19:18, Mroczny_Joga napisał:

Ja też zaraz będe znał, a czy to klimaty Słonia :)?

No ja bym zaryzykowal stwierdzenie, ze to raczej Slon to klimaty Clownow ;) Co prawda roznia sie oni dosc drastycznie, ale to wlasnie m.in. na nich wzoruje sie Wojtek, a "Riddle Box" wymienia wsrod 3 swoich ulubionych plyt obok "Home Invasion" Ice''a i bodajze "Same As It Ever Was" House Of Pain.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak mówimy o Słoniu, który reprezentuje podziemną scenę w Poznaniu (aczkolwiek znany jest już szerszej publiczności - jednak dalej bez legala) to może pomówmy o tym jak wygląda kondycja polskiego podziemia w całym kraju. Właśnie Poznań i Warszawa chyba mają najlepszych reprezentantów, tak mi się wydaje. Chociaż na południu też coś się dzieje. Sam ostatnio wydałem płytę na nielegalu, to zainteresowanie jest kiepskie. Nikt nie sprawdza nowych twarzy z podziemnego rapu. Boli mnie to, że dobrzy raperzy są mniej interesujący niż taki Kula, czy Waszka G.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz racje że to raczej Słoń jest w klimatach klanów, no ale dzięki za pomoc widzę że jeżeli chodzi o amerykański rap to jestem do tyłu i to bardzo nic tylko nadrabiać ;) a teraz pytanie z innej beczki wolicie nasz polski rap czy preferujecie amerykański ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2011 o 19:38, Mroczny_Joga napisał:

a teraz pytanie z innej beczki wolicie nasz polski rap czy preferujecie amerykański ?

USA > PL pod KAZDYM wzgledem - zwlaszcza w kwestii flow i bitow, chociaz jesli chodzi o patenty na teksty, to K-Rino >>> polski rap. Polskiego tez troche slucham, nawet calkiem sporo, ale amerykanskie rapy sa kilka klas wyzej - doslownie jestesmy sto lat za murzynami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę sobie pozwolić na takie porównanie bo mało który teks po ang rozumiem, a jak jeszcze dochodzi do tego jakiś slang to już w ogóle, ale rozumiem że ten sterotyp że murzyny nawijają tylko o zabijaniu, dziwkach a ich teksty nie mają przekazu to czysta bzdura ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 16:09, Mroczny_Joga napisał:

Niestety nie mogę sobie pozwolić na takie porównanie bo mało który teks po ang rozumiem,
a jak jeszcze dochodzi do tego jakiś slang to już w ogóle, ale rozumiem że ten sterotyp
że murzyny nawijają tylko o zabijaniu, dziwkach a ich teksty nie mają przekazu to czysta
bzdura ?


największa jaką w życiu słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 16:09, Mroczny_Joga napisał:

Niestety nie mogę sobie pozwolić na takie porównanie bo mało który teks po ang rozumiem, a jak jeszcze dochodzi do tego jakiś slang to już w ogóle

azlyrics.com / sing365.com / jakakolwiek inna strona z lyricsami + urbandictionary.com + megaslownik.pl >>> nauka angielskiego w liceum, serio. No dobra, gramatyki sie od kolegow zza oceanu nie nauczysz, ale zasob slow powiekszysz baaardzo.

Dnia 27.04.2011 o 16:09, Mroczny_Joga napisał:

ale rozumiem że ten sterotyp że murzyny nawijają tylko o zabijaniu, dziwkach a ich teksty nie mają przekazu to czysta bzdura ?

Bzdura i to marna. W Polsce tez mamy Firme i inny shit, ale jesli ktos przez ich przymat ocenia cala scene, to nie nalezy go traktowac powaznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę, że ktoś z mojej lokalnej sceny jest na tym forum, świat jest mały.
Szczerze chciałem sprawdzić Twój materiał bo był news na bydgoskim rapie, ale wyszedłem z założenia, że strata czasu, nic dobrego to być nie może.
Jednak teraz chyba będę musiał to zrobić i mam nadzieję, że nie zmarnuje czasu.

Bydgoszcz pozdrawia Toruń ;)
A i już propsuję za okładkę, bo że tak powiem to jest moja działka w rap-produkcjach. Jest prosta, a estetyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>to może pomówmy o tym jak wygląda kondycja polskiego podziemia w całym kraju. Właśnie Poznań i Warszawa >chyba mają najlepszych reprezentantów, tak mi się wydaje. Chociaż na południu też coś się dzieje. Sam >ostatnio
>wydałem płytę na nielegalu, to zainteresowanie jest kiepskie. Nikt nie sprawdza nowych twarzy z podziemnego >rapu. Boli mnie to, że dobrzy raperzy są mniej interesujący niż taki Kula, czy Waszka G.
Takie rozdzielanie jest idiotyczne. W każdym zakątku polski znajdzie się ktoś warty przesłuchania. Akurat Poznań w tej kwestii wg mnie kuleje totalnie. Nie to, żebym pałał jakąś nienawiścią do pyrusów z powodu mojego dolnośląskiego pochodzenia. Poznałem ją po prostu od podszewki, bo mam stamtąd dziewczynę i po części tam mieszkam. Panuje typowa megalomania, nie tylko na scenie. Nie znam dobrego rapera ze stolicy Wielkopolski, kiedyś może Ramona ze starymi numerami i Beat Squad, teraz może Hans ciągle trzyma poziom (ok, to jest Dębiec, ale odległość praktycznie żadna [dla ciekawskich: http://www.youtube.com/watch?v=KbSrr-pUED0]To działa mi na wyobraźnię bardziej niż dosłowność słoniowatego). Te wszystkie Szpadyzory, Słoń, od którego robi mi się już niedobrze (na początku ten jego horrorcore był znośny, teraz męczy). Szczytem wszystkiego było wykupienie sobie przez Gurala do swojego wieśniackiego crew murzyna, żeby bardziej podkreślić jego "hiphopowość". Marian Wielkopolski (beka z pseudonimu), czyli niegdyś Mass Cypher, zajebisty członek krótkotrwałego EJ TM ( http://www.youtube.com/watch?v=BzXHy2Mdi18). Wtedy nie brakowało mu jako raperowi niczego,a teraz jest maskotą grubasa z poznańskiego grunwaldu. Trudno. Warszawa, w takim mieście zawsze się ktoś znajdzie, a że potrafią zadbać o autopromocję to, jeżeli taki jest ich cel, należy spropsować. Nienawidzę rozkminiania, które miasto ma najsilniejszą scenę, najbardziej wartościową,bynajmniej nie dlatego, że jestem wyznawcą hasła, że hip hop ma łączyć ludzi, tylko dlatego, że uważam, iż od dłuższego czasu panuje tzw. wspólna scena, czyli od każdego rapera słyszę ciągłe pitolenie o tym samym, podane w nieco innej formie, niezależnie czy jest hanysem, pyrusem, czy dzieckiem podlasia. Dlatego cenię sobie jak ktoś porusza kwestie nietuzinkowe, w taki też sposób. Twoją płytkę oczywiście zasysam, ale nie wiem, czy chcesz potem czytać moją opinię, bo cham ze mnie i wybredny słuchacz. A co do rapu z US. No fakt, zjadają nas, ale trzeba wziąć pod uwagę to, że nasz rap wykształcił swój własny styl i na szczęście nie jest typowym naśladownictwem, chociaż w niektórych przypadkach do tego dąży. Dlatego czarny rap, a ten europejski nie powinny być porównywane. Kwestia gustu. Też osobiście jestem fanem amerykańskiego flow, ale polskie liryki dalej pozostają mi bliskie sercu, mimo częstej prostoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 23:16, przemas94 napisał:

Krytyka, jesli tylko konstruktywna to u mnie bardzo mile widziana :)


Ja już przesłuchałem. Kawałek "Pasja" był singlem? Bo na pewno go już słyszałem, zresztą moim zdaniem zdecydowanie najlepszy numer na epce. Najmniej podobał mi się kawałek "Dziwny Świat", jak na moje przedobrzyliście.
Całość jak dla mnie przyjemna, fajnie się tego słucha, wiadomo wybitne to nie jest, tysiące takich w podziemiu, ale nie straciłem czasu sprawdzając materiał, a ma to potencjał i może się podobać.
Propsuję i życzę nowych dobrych nagrywek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2011 o 14:20, KrzyniuBDG napisał:

Ja już przesłuchałem. Kawałek "Pasja" był singlem? Bo na pewno go już słyszałem, zresztą
moim zdaniem zdecydowanie najlepszy numer na epce.


Tak, Pasja to pierwszy singiel z płytki i podobnie jak Ty, uważam że wyszedł najlepiej.

Dnia 28.04.2011 o 14:20, KrzyniuBDG napisał:

Najmniej podobał mi się kawałek "Dziwny Świat", jak na moje przedobrzyliście.


Też mi się tak wydaje, że trochę przedobrzyliśmy. Ogólnie kawałek miał wyglądać trochę inaczej, ale nie było już czasu by cokolwiek zmieniać.

Dnia 28.04.2011 o 14:20, KrzyniuBDG napisał:

Całość jak dla mnie przyjemna, fajnie się tego słucha, wiadomo wybitne to nie jest, tysiące
takich w podziemiu, ale nie straciłem czasu sprawdzając materiał, a ma to potencjał i
może się podobać.


Czy ja wiem, czy tysiące? Nie chcę się opierać na jakiś niesprawdzonych statystykach, ale większość płyt wychodzących w podziemiu to amatorzy bez flow nagrywający na mikrofonie od skype''a na kradzionych bitach albo od Dr Dre albo DJ Premiera. Fakt faktem, że znajdzie się też sporo talentów, ale to niewielki procent, serio.
Ja podczas nagrywania płyty postarałem się o większość autorskich beatów, wmiarę dobrą jak na domowe warunki jakość, mastering, mix, oraz fizyczne wydanie płyty. Płyta z całą książeczką, wlepką i w jakości audio jest u mnie dostępna, zostało mi jeszcze parę egzemplarzy. Po prostu chciałem, by ewentualni słuchacze wiedzieli, że nie robię nic na odpie$#@l i staram się robić wszystko na 100% swoich możliwości.

Dnia 28.04.2011 o 14:20, KrzyniuBDG napisał:

Propsuję i życzę nowych dobrych nagrywek!


Dzięki, wzajemnie. Peace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2011 o 18:18, przemas94 napisał:

Czy ja wiem, czy tysiące? Nie chcę się opierać na jakiś niesprawdzonych statystykach,
ale większość płyt wychodzących w podziemiu to amatorzy bez flow nagrywający na mikrofonie
od skype''a na kradzionych bitach albo od Dr Dre albo DJ Premiera. Fakt faktem, że znajdzie
się też sporo talentów, ale to niewielki procent, serio.
Ja podczas nagrywania płyty postarałem się o większość autorskich beatów, wmiarę dobrą
jak na domowe warunki jakość, mastering, mix, oraz fizyczne wydanie płyty. Płyta z całą
książeczką, wlepką i w jakości audio jest u mnie dostępna, zostało mi jeszcze parę egzemplarzy.
Po prostu chciałem, by ewentualni słuchacze wiedzieli, że nie robię nic na odpie$#@l
i staram się robić wszystko na 100% swoich możliwości.

Spoko to wiesz tysiące, tak rzuciłem, w sensie, że dużo. Właśnie widzę, że o wszystko starałeś się zadbać.

Dnia 28.04.2011 o 18:18, przemas94 napisał:

> Propsuję i życzę nowych dobrych nagrywek!

Dzięki, wzajemnie. Peace

Z tym wzajemnie to wiesz, hehe Krzyniu na majku to by się dobrze nie skończyło, choć niektórzy już chcieli to zobaczyć. Możesz mi życzyć najwyższej dobrych vlepek, tagów, plakatów i okładek. Peace!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2011 o 12:31, Seqiu napisał:

Czy mógłbyś mi podać nazwy instrumentali tych dwóch kawałków co masz na myspace?


Pasja została nagrana na instrumentalu Ratatat''a, takiego zajebistego producenta.

http://www.youtube.com/watch?v=wiM4IPuqvN0&feature=related

Nie pamiętam dokładnie tytułu tego instrumentala, ale znalazłem na necie w tym filmiku. Jeśli chodzi o drugi kawałek z Myspace''a, to Dziwny Świat było autorskim beatem od LK Productions.

Piąteczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pasja leci na moj telefon :D bardzo wpadajacy w ucho bit i ogolnie, imo, jakby plytka byla bardziej w stylu singla odnioslaby wiekszy sukces, ale i tak zle nie jest.

pjona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2011 o 14:28, Zauri napisał:

[...] jakby plytka
byla bardziej w stylu singla odnioslaby wiekszy sukces, ale i tak zle nie jest.


Zdawałem sobie z tego sprawę, jednak zrezygnowałem z chwytliwych hitów i zrobiłem osobistą płytę. W rapie najważniejsze jest to by mówić co się czuje i co się myśli. Takie jest przynajmniej moje zdanie :D Ale oczywiście dzięki za props, miło mi, że się podoba komuś moja twórczość. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować