Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Dj Ike - Listen LP ląduje w moim osobistym top3 tego roku, krążek bardziej osobisty, mniej featów niż np. u Zbyla, ale płytka jest bardzo osobista, a Ike? co tu dużo mówić, miażdży system (:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące piosenki "Ból" Małpy. Pojawia się tam lektor, męczy mnie to, że nie wiem skąd go znam. Pojawiał się już w jakiś utworach czy po prostu słyszałem go w filmach/telewizji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=mtKUMB9-K-s

"Pod koniec listopada 2011 do sprzedaży trafia reedycja pierwszej solowej płyty Mesa pt. "Alkopoligamia: zapiski typa". Ten kultowy album przetrwał próbę czasu i mimo, że autor zdążył wielokrotnie zmienić styl od 2005 r., muzyka z tego okresu to wciąż ostre flow, emocje i świetne bity.

Ceny używanych egzemplarzy osiągają od dawna zawrotne ceny na aukcjach, wytwórnia Alkopoligamia.com zdecydowała się więc zrobić z tym porządek. Dzięki wykupieniu praw do "...zapisków..." od oficyny T1/Teraz słuchacze Mesa będą mogli rozkoszować się doskonałym brzmieniem dwudziestu utworów z przeszłości i sześciu nowych tracków. Jak mówi Mes, nie są to odrzuty z "Kandydatów na szaleńców", a nowe numery, nagrane z potrzeby podarowania fanom czegoś wyjątkowego.

Data premiery reedycji to 26 listopada 2011, wszystkie zamówione i opłacone w naszym sklepie egzemplarze wysłane będą 23.11. tak by dotrzeć do klientów najpóźniej dzień przed premierą."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2011 o 21:00, KlocekLego napisał:

Moda na reedycje to głupota -.- Już mnie to nudzi.


Akurat z reedycji pierwszej solówki Mesa się cieszę, bo inaczej bym jej nie dorwał. No, chyba że byłbym tak zdesperowany, że dałbym ok. 200 zł za oryginał na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, reedycje to bardzo dobra rzecz. Ja zwykłą używaną edycję Alkopoligamii kupiłem za jakieś 80zł dawno temu, a tutaj wersja 2cd plus dodatkowe kawałki w normalnej cenie. Nie docenią tego tylko ci co zbierają płyty w mp3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio posłuchałem paru piosenek z debiutanckiego albumy Snoop Dogga, całkiem przypadł mi do gustu. Chciałbym kupić jakąś inną jego płytę, co polecacie? Ew. płyty innych raperów, postanowiłem, że zapoznam się z zagranicznym rapem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2011 o 22:36, kitek0101 napisał:

Ostatnio posłuchałem paru piosenek z debiutanckiego albumy Snoop Dogga, całkiem przypadł
mi do gustu. Chciałbym kupić jakąś inną jego płytę, co polecacie? Ew. płyty innych raperów,
postanowiłem, że zapoznam się z zagranicznym rapem.


Xzibit - At The Speed Of Life <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2011 o 22:36, kitek0101 napisał:

Ostatnio posłuchałem paru piosenek z debiutanckiego albumy Snoop Dogga, całkiem przypadł
mi do gustu. Chciałbym kupić jakąś inną jego płytę, co polecacie? Ew. płyty innych raperów,
postanowiłem, że zapoznam się z zagranicznym rapem.

Polecam Atmosphere (sprawdź np. Yesterday), The Streets (np. Dry your eyes), Mac Miller (np. Knock Knock), Chiddy Bang (np. Opposite of Adults), The Roots (np. How i got over), J Cole (np. Lights Please), Evidence (np. Late For The Sky), Sage Francis (np. Sea Lion), Blu (np. Dancing in the rain), Pharoahe Monch (np. Hold On), Macklemore (np. Inhale Deep), Brother Ali (np. Uncle Sam Goddamn), Big K.R.I.T. (np. Dreamin), CunninLynguists (np. Darkness), Mr. J. Medeiros (np. Constance), Hocus Pocus (np. Equilibre), Looptroop Rockers (np. This Music Sounds Better at Night), Kno (np. They Told Me), Fashawn (np. Samsonite Man), Masta Ace (np. Beautiful), Kendrick Lamar (np. Hiiipower)

Jak już zaczynasz słuchać rapu to zacznij od dobrych rzeczy, podałem ci wyżej najlepsze co można znalezc obecnie w rapie tym prawdziwym a nie mainstreamowym gównie. W nawiasach są ich moim zdaniem najlepsze numery.

5!


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować