Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

malpa w eudezet w improwizacji w ten piatek, bilety 15 zl, ale szczerze powiedziawszy, to mi sie nawet nie chce isc <zieeeeew>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

17 grudnia wychodzi w końcu "Materiał Biograficzny", tym razem już jako Na Pół Etatu. Myślę, że można w ciemno polecić, ponadto, dla tych, którzy przespali premierę "Producenckiego" dwa lata temu, można zamówić w Sklepie Aloha w paczce z tymże projektem za standardową cenę 30 pln, co wg mnie jest atrakcyjną ofertą.
No i jeszcze taki projekcik, o którym ostatnio gadałem z kumplem i zamówiłem:
http://www.alohasklep.pl/?262,plyta-aloha-40-(3cd)-gratis
Trzypłytowy projekt z mnóstwem gości. Nie wierzę, że nie będzie tam dobrego numeru. Jeszcze za taką kwotę? Grzech nie wziąć. Polecam sklep Aloha, mimo iż, za chłopakami z Szybkiego Szmalu niespecjalnie przepadam, to można wyłapać ciekawe okazje. Dwa Sławy, Echinacea, Jeżozwierz, B.O.K. Warte uwagi na pewno. Nie traćcie kasy na odcinające kupony dinozaury. Mimo tego, że mówiłem o tym, że nasza kultura przez odtwórczość podupada, czuję w kościach, że nadchodzi kolejna Złota Era dla polskiego rapu. Nie, nie mówię o płytach, które na codzień mijacie w MM, czy Saturnie (chociaż nie mówię, że wszystkie są złe, ale 75% nadaje się na radełko do cięcia pizzy), tylko o podziemnych projektach (znowu ten matoł gada o jakiś raperzynach-noname''ach, którzy nie mają jaj, żeby wbić się na legala). Coraz młodsi zawodnicy pojawiają się na scenie (i nie mówię tu o przydupasie Pejki, Śliwie, rocznik ''91) i pokazują, że można poprzeczkę ustawić wysoko. A wyjście na Główny Strumień nie musi dla wszystkich oznaczać nobilitacji.
Czyli paradoksalnie, można nawijać o tym, że scena tonie w gównie, jednocześnie zwiastując nadejście powstania z popiołu naszej muzyki. Jestem na tak. Wszystkim szpadyzorom z Rap One Shot (czy też MTV Cribs w przypadku DGE- niektórzy powinni wiedzieć, co mam na myśli) mówię nie i obstaję dalej przy swoim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2011 o 18:40, PierwszaLiga napisał:

Jak już zaczynasz słuchać rapu to zacznij od dobrych rzeczy, podałem ci wyżej najlepsze
co można znalezc obecnie w rapie tym prawdziwym a nie mainstreamowym gównie. W nawiasach
są ich moim zdaniem najlepsze numery.


Wiem, że post dość dawno napisany, ale zacząłem teraz myśleć o prezentach i mi się przypomniało. Gdzie można kupić płyty raperów, którzy uchodzą za niemainstreamowych?
Btw, z ciekawości, co sądzisz o Snoopie, którego wcześniej wspominałem? A przynajmniej o części jego twórczości (ostatnio słyszałem jakiś jego kawałek, taki zdecydowanie bardziej popowy, straszne!)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://www.facebook.com/pages/Jimson-GWPI-2008-UZWM-2011/173560986074418
Jedyny oficjalny profil Jimsona. Lajkować płyta pewnie 20 sądząc po tym co tam podaje.

Edit: @Kitek Różnie, najłatwiej przez ebay, choć na allegro tez niektórzy sprzedają, zyskując na tym parę zł. Co do Snoopa ja się nie jaram, klasyka klasyką, ale nowości nie idą torem który preferuje. Wydał w tym roku nową płytę i ostatnio też z Wizem coś skleił, ale nie w moim typie.

@Ifym "Jedna z lepszych płyt w podziemiu w tym roku." HE HE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2011 o 18:41, PierwszaLiga napisał:

https://www.facebook.com/pages/Jimson-GWPI-2008-UZWM-2011/173560986074418
Jedyny oficjalny profil Jimsona. Lajkować płyta pewnie 20 sądząc po tym co tam podaje.

Oj tak, właśnie wróciłem z pracy,a dostałem wiadomość o 20:00 od brata, że za tydzień UZWM. Końcówka roku ciekawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2011 o 18:41, PierwszaLiga napisał:

@Ifym "Jedna z lepszych płyt w podziemiu w tym roku." HE HE

Dla mnie tak. Nie ma jakiś frajerskich tekstów dla gimbusów, jakichś pedalskich piszczałek jak w bitach Matheo, sama zajawka. Gość nie ma uj wie jakiego flow, ale zajebiście sie tego słucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kojarzycie rapera Małpę? Jeśli tak to tym szczególniej polecam kawałek swojego brata, o którym Małpa powiedział, że mega propsuje :) Oferował nawet featuring, ale jak wiadomo skończyło się tylko na propozycji, z powodów takich, iż ostatni rok obfitował w wiele sukcesów Małpy, a sam ma bardzo mało czasu.

De blow, mój brat - kawałek nagrany jak miał 15lat, więc oceńcie sami jego skilla. Scratche, beat, produkcja - wszystko zrobił sam.

http://www.youtube.com/watch?v=8JRgeZkAvq8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2011 o 19:22, Esergie napisał:

> Na 100% bit zrobił sam.
>
> http://www.youtube.com/watch?v=wiM4IPuqvN0
Aua,zaboli pewnie.


Haha, z tego miejsca bardzo chciałbym przeprosić za brata, który zbyt gorliwie chciał mnie spropsować. :) Dla wyjaśnienia: kawałek pochodzi z końcówki roku 2010, nagrany został na instrumentalu Ratatat''a, słowa są moje, scratche tak samo. W opisie filmiku, ani na oryginalnym wydaniu fizycznym NIE MA wzmianki, że to mój beat, wręcz przeciwnie, umieściłem adnotacje, że beat to instrumental.

Pragnę tylko dodać, że następna płyta, którą stworzyłem wraz z ElGostkiem - "Spisane na kartkach" (premiera była w październiku 2011) to album oparty na całkowicie autorskich bitach (w tym 4 moje + 2 w coprodukcji). Teraz pracuję nad nowym projektem wraz z beatmakerem TSK, a całość oparta będzie na samplach z Death Note''a, jednak użyjemy także żywych instrumentów tj gitara basowa i elektryczna, perkusja, saksofon i skrzypce.

Nie wiem, czy mój brat się pomylił, czy po prostu nie ogarnął, że to nie mój beat. W każdym razie ja mam czyste sumienie i NIGDY nie twierdziłem, że to jest moja produkcja. No cóż, to by było na tyle, dzięki
Peace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować