Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

No tak jak wszyscy raperzy twierdzą, że na rapie nigdy się nie zarobi to pewnie to demotywuje do wybicia się. Dziwnym trafem nie widzę biedy pośród nich. Pracują w weekendy głównie, dojazdy są męczące, ludzie z którymi musza współpracować, warunki nie raz kiepskie, ale jednak to dwa dni nie licząc imprez okolicznościowych. Tutaj nie powiem to ciężka i męcząca robota... ale ludzie pracują tygodniami i nie wyrobią "normy" tych biednych raperów.
Nie wspominam już o nagyrwaniu w studiu bo to chyba sama przyjemność.

>To to jeszcze pół biedy. Najgorsze jest, że często takie kwiatki wydają "czołowi gracze" polskiej sceny. Krzyżyk na drogę

Czołówka szuka czegoś nowego byle broń Boże nie powiedział ktoś, że dany raper zrobił tą samą płyte. Niektórym to wychodzi na dobre innym nie ;) Osobiście uważam, że gdzieś od 2005 roku jest trajektoria spadkowa jeśli chodzi o jakość, oczywiście z pojedynczymi perełkami :)

PierwszaLiga

Teksty może w porządku, ale jak pisałem wcześniej, jak słyszę tego typu bity to na prawdę nie mam ochoty ;) Stopa, werbel, hi haty wałkowane od lat te same i brzmienie MPC, podziękuje... wole słuchać kawałków starych z tym brzmieniem. Co mi z zagadek ? Patent może ok, ale nie tego szukam w muzyce :) Rozumiem, że Ty się jarasz, ale jednak dzięki ;)
______________

Ostatnio wróciłem sobie do płyty Ice Cuba "Raw Footage"
Genialna płyta jarałem się jak wyszła, jaram się nadal. Bardzo mi szkoda, że amerykanie nie doceniają jego osoby i twórczości... pewnie jak umrze to będzie *BUM* "jeden z najlepszych raperów" szkoda, że teraz tak mało płyt sprzedaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2012 o 15:05, Hekt-X napisał:

Nie jestem pewny czy ten track w ogóle przechodził fazę masteringu...

To po co wrzucać do neta coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ osobiście jestem zadowolony z efektu...
Nie ja się zajmowałem obróbką dźwięku, bo raz, nie znam się na tym, dwa, aktualnie i tak nie mam możliwosci aby robić cokolwiek w tę stronę. Kumpel który to zrobił nie jest profesjonalnym inżynierem dźwięku, to co robi, mi osobiście wystarcza, nie uważam też, że jakość tracka jest słaba.

Jak ogarniemy większe studio to będziemy na pewno ogarniać też skillsy w dopieszczaniu brzmienia. Póki co to i tak jest nagrywane w kącie pokoju, króry nawet nie jest specjalnie obłożony żadnym materiałem typu maty wygłuszające, czy nawet te głupie wytłoczki po jajkach, heh.

Poza tym w każdym kawalku, jakby nie brzmiał jest coś więcej do oceny niż sama jakość, ale rozumiem, kazdy słucha muzyki z innych powodów... Jeden dla tekstów, inny dla bitów, jeszcze inny dla jakosci nagrań...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 18:32, Mroczny_Joga napisał:

Mam pytanie, na czym polegają rymy podwójne i poczwórne ?

Podwójne gdy wersy kończysz rymem. Poczwórne to tak jakbyś podzielił 2 wersy na cztery i zasada jak przy podwójnych:
Podwójne
snfnbasudbfuiabsifd RYM
asudfasbdfuiasbfau RYM
poczwórne:
jasda RYM iabdbas RYM
anbsi RYM jonbasda RYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 19:16, noobie napisał:

Podwójne gdy wersy kończysz rymem.

Eeee, a w rapie nie chodzi o to, żeby generalnie wersy kończyć rymami?

Dnia 12.03.2012 o 19:16, noobie napisał:

snfnbasudbfuiabsifd RYM
asudfasbdfuiasbfau RYM

W moim mniemaniu podwójne to rymujące się dwa słowa na końcu każdego wiersza
Czyli biorąc twoje hieroglify:
snfnbasudbfuiabsifd A B
asudfasbdfuiasbfau A B

Dnia 12.03.2012 o 19:16, noobie napisał:

poczwórne:
jasda RYM iabdbas RYM
anbsi RYM jonbasda RYM

A to rym krzyżowy ze szkolnym schematem a b a b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować