Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Dnia 18.07.2012 o 21:37, frizZs napisał:

> RTV AGD i Chałwa no skill to jedno wielki dno, dla mnie moc ma B.R.O, Solar & Białas,

> Mes oraz wiele wiele innych.

No Solar/Białas na propsie non stop ; d Jakoś tak wyliczyłem ,że najwięcej odtworzeń
u mnie na PC ma właśnie BŁS i chyba bd tak i w tym roku.


Chłopaki robią dobry rap i tyle, a to, że Eldoka się dowalił ze swoim liściem na odmułke to mnie rozwaliło po kątach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2012 o 22:54, Wizzer napisał:

> > RTV AGD i Chałwa no skill to jedno wielki dno, dla mnie moc ma B.R.O, Solar
& Białas,
>
> > Mes oraz wiele wiele innych.
>
> No Solar/Białas na propsie non stop ; d Jakoś tak wyliczyłem ,że najwięcej odtworzeń

> u mnie na PC ma właśnie BŁS i chyba bd tak i w tym roku.

Chłopaki robią dobry rap i tyle, a to, że Eldoka się dowalił ze swoim liściem na odmułke
to mnie rozwaliło po kątach.



Hehe , Leszek im dowalił z tym liściem , bo oni wygrzebali ten freestyle u Reda ,z czasów kiedy Mes był dresem ,a Peja miał niedowagę. Ale słyszałem ,że na jakiejś imprezce Eldo coś sapał do Solara i mu tego liścia nie strzelił ; ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2012 o 23:11, frizZs napisał:

> > > RTV AGD i Chałwa no skill to jedno wielki dno, dla mnie moc ma B.R.O,
Solar
> & Białas,
> >
> > > Mes oraz wiele wiele innych.
> >
> > No Solar/Białas na propsie non stop ; d Jakoś tak wyliczyłem ,że najwięcej
odtworzeń
>
> > u mnie na PC ma właśnie BŁS i chyba bd tak i w tym roku.
>
> Chłopaki robią dobry rap i tyle, a to, że Eldoka się dowalił ze swoim liściem na
odmułke
> to mnie rozwaliło po kątach.


Hehe , Leszek im dowalił z tym liściem , bo oni wygrzebali ten freestyle u Reda ,z czasów
kiedy Mes był dresem ,a Peja miał niedowagę. Ale słyszałem ,że na jakiejś imprezce Eldo
coś sapał do Solara i mu tego liścia nie strzelił ; ]


Według Eldoki Solar i Białas to jedna osoba, także spoko :) A tak mówiąc nawiasem to Sulin zjadł Bonsona czy Bonson Sulina? A może dissy się już skończyły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>. A mam pytanie z innej beczki, ktoś wie czy można dostać koszulkę "

Dnia 17.07.2012 o 12:48, Mroczny_Joga napisał:

wartości wypisane w sercu miej nie na koszulkach" która ma sokół u pezeta w co mam powiedzieć
?


Teraz już tylko szukaj na aukcjach, sam ją kupiłem zaraz po jej wyjściu, ale musiałem na allegro bo na stronie prosto już nie było rozmiarów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w moim za*upiu yy mieście jest Rysiek z Decksem, nie słucham go na co dzień, ale jak na naszą wiochę to i tak dziwota, że raper tu przyjechał, w sumie już 3, bo w zeszłym roku był Słoń i Sheller :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zwracam się do Was z nietypową prośbą, szczególnie do znawców amerykańskiego rapu. Chciałbym abyście wymienili mi kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt, kilkaset, najważniejszych utworów ameykańskiego rapu. Od samego początku po czasy współczesne. Nie ważne jaki to wykonawca, oby tylko były by to utwory który każdy fan rapu musi znać. Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci raczej radził żebyś sam, stopniowo odkrywał rap. Nie po pojedynczych klasykach, raczej po całych albumach, raperach.
Bo co ci po tym jak poznasz klasyki, będziesz uważał się już za ''prawdziwego fana rapu''?
Naucz się słuchać tego co do ciebie trafia, może ty odkryjesz swoje klasyki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym co powiedział przedmówca kedzior141
Nie ma sensu tu podawać ci np listy "top 100 the best songs of americans rap" <-- głupota wręcz. Takie rzeczy to ok ale w dziedzinie filmów to ja bym widział.
IMO Lepiej by było jakbyś zapytał o tych najlepszych wykonawców / oldschoolowców słuchając ich albumy krok po krok zagłębiając się w to co raz to dalej i dalej. Gdzie powoli małymi kroczkami byś odnalazł się w tym :)
w poprzednim moim poście dałem to
http://www.youtube.com/watch?v=DYeAzLMq1r8&feature=related
między innymi dla tych co nie znają. Po przesłuchaniu tego uszy powinny Ci "pęknąć" [w dobrym słowa tego znaczeniu] od ilości dźwięków.
Równie dobrze mógłbym wyskoczyć z tym
http://www.youtube.com/watch?v=SYVcaQ1Bzu8
Albo z tym http://www.youtube.com/watch?v=TMZi25Pq3T8
Bądź chociażby z tym
http://www.youtube.com/watch?v=K3hYFStnmiQ
http://www.youtube.com/watch?v=WAZ4q2EPbZ0&feature=related

A to tylko zaledwie mały "plankton" w morzu tego co Cię czeka :)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że rapu słucham od kilkunastu lat. Znam wiele kawałków i artystów, ale nigdy nie sięgałem do wielu klasyk z lat 90. Nigdy nie byłem wielkim fanem tego gatunku. Oczywiście bardzo lubię go słuchać. Nie chce zostać wielkim znawcom rapu. Po prostu chce nadrobić pewne zaległości i posłuchać dobrych kawałków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2012 o 19:27, Kraju napisał:

Chodzi o to że rapu słucham od kilkunastu lat. Znam wiele kawałków i artystów, ale nigdy
nie sięgałem do wielu klasyk z lat 90. Nigdy nie byłem wielkim fanem tego gatunku. Oczywiście
bardzo lubię go słuchać. Nie chce zostać wielkim znawcom rapu. Po prostu chce nadrobić
pewne zaległości i posłuchać dobrych kawałków.

Trochę sprzeczności w tym zdaniu wyczuwam. Albo ja coś źle zrozumiałem :D.
Wpierw piszesz, że słuchasz rapu od kilkunastu lat. Kilkanaście lat to nie rok czy dwa. Mam rozumieć, że chodzi Ci o nasz rodzimy polski ? bo potem piszesz, że nie byłeś nigdy wielkim fanem tego gatunku. Miałeś na myśli "Gatunku lat 90 ?" bo trochę dziwnie to brzmi. :) Co ja od siebie mogę polecieć...
Cała dyskografia 2Paca, N.W.A, Wu Tang Clan, Dr. Dre, Snoop Dogg, Nate Dogg, Big L, Notorious B.I.G aka Biggie Smalls, Nine, Guru. Xzibit, Ice Cube, Balck Attack , D12, The Game, Eminem. 50cent album Get Rich or Die Tryin imo jego najlepszy krążek. Run DMC, MC Hammer, Eazy E, Public Enemy :D.... K**A nie to jednak nie ma sensu ]:-> bo lista by była jeszcze długa. Wymieniać idzie w wuj :P. Choć jakbyś zainteresował się tymi artystami co wymieniłem i ich rapem to i tak byś już w minimalnym stopniu trochę nadgonił. NWA czy Wu Tang Clan to klasyki. Ty na serio chcesz pojedyncze utwory bo to jakby każdy się zrzucił swoim top 200 to miałbyś czego słuchać :P

PS: A to co w poprzednim poście Ci zapodałem odsłuchałeś ?:>
A te utwory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2012 o 19:27, Kraju napisał:

Chodzi o to że rapu słucham od kilkunastu lat. Znam wiele kawałków i artystów, ale nigdy
nie sięgałem do wielu klasyk z lat 90. Nigdy nie byłem wielkim fanem tego gatunku. Oczywiście
bardzo lubię go słuchać. Nie chce zostać wielkim znawcom rapu. Po prostu chce nadrobić
pewne zaległości i posłuchać dobrych kawałków.

Szukanie się opłaca, ale stopniowo. Nie można nazywać czegoś klasykiem, tylko dlatego, że ktoś kiedyś przykleił temu taką etykietkę. Każdy ma swoje typy, a numery, które były kamieniami milowymi, oczywiście istnieją, ale niekoniecznie od nich powinno zaczynać się czerpać wiedzę. Nie ma sensu podawać kawałków, nie ma sensu podawać oczywistych artystów. Lepiej szukać głębiej. Przykłady na szybko z rękawa według mnie?
Headshots (później Atmosphere), Black Moon, Blackstar (Mos Def & Tali Kweli), koniecznie legendarne grupy pokroju D.I.T.C , QB, Beat Junkies, Boot Camp Click, Onyx, Hieroglyphics, Souls of Mischief, Lordz of the underground, Da Bush Babees, Fu Schnickens, EPMD, Edo G, Mobb Deep. Wymieniać można bez końca. Nie ograniczać się do słuchania ściem fiftich, snoopów i dwupaków.

@Kedzior
A możesz ściślej? Gramofon do czego? Do słuchania starych płyt Mannamu i stania na półce dla pozery i zbierania kurzu, czy do robienia czegokolwiek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować